DOLAR 18,4624
EURO 17,8518
ALTIN 968,555
BIST 3260,15
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Muğla °C

Yazar Aydanur Aktaş Hıra; “Hakikati idrak ettiğimde dünyam değişti”

07.06.2022
74
A+
A-

“Öze Yolculuk”  ve “Bolluk ve Bereket Formülü” kitaplarının ardından, manevi uyanış yolculuğunu anlatan “Gizli Hazine” isimli son kitabını çıkaran Aydanur Aktaş Hıra Fethiye’de ve İstanbul’da imza gününde okurlarıyla buluştu.

Aynı gün ücretsiz olarak “Zihinden Özgürleşme” semineri veren Hıra, kişinin manevi uyanış yolculuğuna çıkması için zihninden özgürleşmesinin çok önemli olduğunu vurguladı.

Zihnin yönetiminde olan insanın, kendi yaşamını yönetemediği için hayatı istediği şekilde yaşayamadığını ve sürekli aynı seçimleri yapıp aynı talihsiz deneyimleri yaşamaya devam ettiğini anlatan Hıra, bu kısır döngüden kurtulmak isteyenlere grup çalışmaları yaptığını ve zihinden özgürleşme eğitimleri verdiğini söyledi.

Bizde daha sizler için sorduk.

*Gizli hazine kitabınızın da konusu olan “manevi uyanış” yolculuğunu bize biraz açabilirmisiniz?

Manevi uyanış, insanın kendi gerçeğini idrak etme ve kendini bilme yolculuğudur.

Aslen manevi bir varlık olan insan, uyanıncaya kadar kendini bedenden ibaret zannetse de gerçekte daha yüksek bir titreşime ve derin bir boyuta sahiptir. İnsan hem yatay hem de dikey boyutta ilerleyen iki işletim sistemine sahip, kendi seçimlerini yapabilen tek canlı varlıktır. İnsanı diğer canlılardan ayıran en önemli özelliği de budur zaten. İnsan kendine gelene kadar, zorlu bir yaşam sürerken, kendine geldikten sonra bambaşka bir kadere uyanır. Bu nedenle insanın kendi gerçek kaderine uyanması için  özüne doğru bir yolculuğa çıkması gerekir. İnsan bu yolculuk sürecinde, farkındalık yaşayıp bilinçlendikçe gerçek bir insan haline dönüşür. Bütün mesele insan olmak ve gerçekte yaşamaktır.

Manevi uyanış yolculuğa çıkmaya nasıl karar verdiniz? Hikayenizi bizimle paylaşabilir misiniz? 

 

Elbette, yolculuğumu kısaca özetlemek isterim.

Uzun bir süre kendimle barışmanın yollarını aradım. Bir çok kaynaktan, insanın kendisiyle barışmasının çok önemli olduğu bilgisini alıyordum fakat bunun nasıl gerçekleşeceğine dair bir bilgiye ulaşamadım. Bu arada sorularıma cevap ararken kişisel gelişim ve tasavvufa dair pek çok kitap okudum. Zamanla hakikati anlatan kaynaklara ve cevap alabileceğim doğru kişilere ulaştım.

Hakikati idrak ettiğimde dünyam değişti. Fark ettim ki insanlar gerçekten bir rüyanın içinde yaşıyorlar. İnsan bunu anladığında herkesle paylaşmak istiyor. Bu nedenle herkese bu hakikati anlatmak üzere yola çıktım ve üç kitap yazdım.

 

Gerçek insan olmaktan bahsettiniz. Peki şu an bu dönüşümü yaşamamış olan diğer insanlar gerçek insan değil mi?

 

İnsanın gerçek olması için kendini gerçekleştirmiş olması gerekir. Eğer kişinin yaşamak istediği hayatla, yaşadığı hayat birbirinden farklıysa o kişi henüz kendi gerçeğine uyanmamıştır. Zihinde yaşayan insan dış dünyaya odaklı yaşar ve rüya görür. Kendini bilmez, olanı kabul edemez, yaşamın akışına güvenemez, yaşama tepkili ve öfkelidir. Kendisiyle barışık olmadığı gibi dış dünyayı da kendi aleyhine işleyen bir mekanizma olarak görür. Herkes düzelirse hayatın güzelleşeceğine inanır, kendini göremez, dolayısıyla kendini değiştiremez de. İşte bu insan henüz kendi gerçeğinden bir haberdir ve gerçekte ölüdür. Gerçeği idrak edene kadar beden kabrinde rüya görür. Bu nedenle bu insana tasavvuf literatüründe  insan değil beşer denir. Bende bu insanlara zihin insanı diyorum.

İnsan zihnin hükmünden nasıl çıkabilir?

Çoğu kişi kendini zihin zanneder, duygu ve düşünceleri zanneder, beden zanneder. Oysa insan hiç biri değildir.

“İnsan bilinçten ibarettir, gerisi et ve kemiktir” diyor Mevlana. Ne güzel ifade etmiş aslında anlayabilen için.  İnsan bilinç varlıktır, zihin ve beden bilincin yardımcılarıdır. Bu gerçeğin farkında olmayan kişi kendini zihin zanneder ve zihninin esaretinden kurtulamaz. İşte o kişi askerlerinin emri altında olan bir padişah gibidir. İnsanın zihninin hükmünden çıkabilmesi için kendi gerçeğine dair farkındalık kazanması gerekir.

Peki bunun için bir çalışmanız mevcut mu?

Evet uzun süredir bu konuyu araştırıyorum. Bu konya dair bir çok farkındalıklarım oldu. İnsanları zihnin hükminden kurtarabilmek adına ilk bolluk ve bereket formülü kitabımı yazdım ve 42 günlük çok özel bir formülü paylaştım okurlarımla. Bu formül ile kişi kendisiyle çalışabilecek ve zihnini esnetebilecekti.

2019 yılından bu yana online olarak  ücretsiz yaptığım bolluk ve bereket koçluğu çalışmalarının bir çok insan üzerinde etkisini  gözlemledim ve nasıl dönüşüm yarattığına kendim bil fiil şahit oldum. Fakat bir çok kişi kendi zihnini karşısına alamıyordu. Bundan dolayıda dönüşemiyordu. Gördüm ki okuyarak olmuyor bende eğitim vermeye karar verdim.

Uzun bir süre bu konuyla ilgili kendimi geliştirmek adına bazı eğitimler aldım ve kişinin kendi zihnindeki inançları daha hızlı fark etmesini sağlayacak bazı yöntemlere  ulaştım. Bu formüllere hakikate dair farkındalıklarımı da ekleyerek çalışmayı olabildiğince basitleştirdim ve yakın çevreme uygulayarak sonuçlarını bil fiil gözlemledim. Herkeste çok hızlı bir şekilde işe yaradı.

Bunu herkese öğretebilmek adına farkındalık çalışmalarını hedefleyen 36 saatlik “ZİHİNDEN ÖZGÜRLEŞME ” eğitim programını hazırladım. Online olarak eğitimler veriyorum.

 

Bu eğitimin amacı nedir? Kişi bu eğitimi aldığında ne gibi fayda sağlayacak kendine?

Bu eğitimin amacı, zihni hayırsız içerikten temizleyip yeniden programlayarak kişiyi kurban olma halinden, kendisi olma haline dönüşmesine yardımcı olmak ve kişinin zihnini var oluş programına uygun şekilde yeniden tasarlamasını sağlamaktır.

Eğitim programı iki bölümden oluşuyor. 1.bölümde zihni hayırsız içerikten arındırıyoruz, 2.bölümde  ise zihni yeniden programlayarak zihnin yönetimini elimize alıyoruz.

Bunun için de kişinin kendisine doğru soruyu sorması ve içinde bulunduğu durumu fark ederek bilinçli bir şekilde kendini dönüştürmesi gerekiyor. Çoğu kişi kendine doğru soru sormayı bilemediğinden yolda kalıyor.

İşte ben bu eğitimle kişiye kendi zihnini nasıl karşısına alacağını, zihnine verdiği emri nasıl fark edeceğini ve zihnini yeniden nasıl programlayacağına dair basit uygulanabilir yöntemler öğretiyorum.

Eğitimin sonunda kişi kendine dair bir çok farkındalığa ulaşıyor ve zihninin kendini nasıl köleleştirdiğini fark edip zihnin oyunlarına gelmemeyi ve en önemlisi de zihnini yönetmeyi öğreniyor.

Kişinin kendi yaşamını tam da istediği şekilde yönetebilmesi konusunda muhteşem bir rehberlik sunan bu eğitim katılımcıların hızlı bir şekilde dönüşmelerine yardımcı oluyor.

 

Dönüşümden kast ettiğiniz nedir? Yani  insanın dönüşümü tam olarak nedir?

İnsanın 3-7 yaş arasında edindiği hayat tecrübeleriyle zihin kayıtları oluşuyor ve bu kayıtlar kişiyi yönetmeye başlıyor. Zamanla kişi kendini bu kayıtlardan ibaret zannederek sınırlı bir benlik anlayışı oluşturuyor ve gerçeğe perdeleniyor. Kendini zihin zannetmeye başlıyor. İşte zihin kişiyi hükmü altına alıyor oyun da bu sırada başlıyor.

Biz bu süreci insanın kozaya girmesi olarak nitelendiriyoruz. İnsan kozasından çıkıncaya kadar kendi kontrolünün dışında bir hayat yaşar. Benim dönüşüm dediğim şey kişinin sahte benliğinden (zihnin hükmünden) kurtularak gerçeğe uyanması ve gerçek bir insana dönüşmesi olayıdır.

Her birimiz benzersiz ve mükemmel bir özelliğe sahibiz.Hepimiztecrübe kazanarak üst bilincimizeyolculuk etmeküzere bu dünyadayız.

Ancak zihnin hükmünde olaninsanlarkendilerine yabancı halde yaşıyorlar. Bunun doğal sonucu olarak yaşamda, acı, zorluk, tatminsizlik, her alanda yokluk, yoksunluk baş gösteriyor ve bunun sonucu olarak hem fiziksel, hem de ruhsal tükenişi deneyimliyor insanoğlu.

Pekiinsanın zihinden özgürleşmesiyle bu sorunlara çözüm bulmak mümkün mü?

Zihinden özgürleşme eğitimi ile kişi kendi işleyişi ile ilgilifarkındalık kazanarak kendi potansiyelini, güçlü ve zayıf yönlerinikeşfetmeye başlıyor.

 

Kendi merkezinde kalarak hayatı nasıl daha güzel yaşayacağını anlıyor ve sorumluluk alarak kendi yaşamını yönetmeye başlıyor. İşte bu noktada kişi neşeyi, tatmini ve huzuru  yakalıyor. Nasibine düşen bolluk ve berekete kavuşuyor ve yaşamak istediği hayatla yaşadığı hayat aynı oluyor.

 

Son olarak okuyucuya iletmek istediğiniz bir mesajınız

var mı?

Yaşadığınız hayat kendi gerçeğinize uyanıncaya kadar bir rüyadan ibarettir. Çünkü algınızı yöneten zanlarınızdır. Bu süreçte bilinciniz karanlıktadır. İnsan gerçeğe uyandığında aydınlanır ve yaşamı cennete dönüşür. Bu nedenle herkesi manevi uyanışa davet ediyorum.

 

Bu konuyla ilgilenen kişiler size nasıl ulaşabilirler?

Web          : www.aydanurhira.com

Mail          : aydanuraktashira@gmail.com

İnstegram : @aydanuraktashira

Facebook : Aydanur Aktaş HIRA

YORUMLAR

*

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

sanalbasin.com üyesidir