DOLAR 18,5813
EURO 18,288
ALTIN 1022,86
BIST 3553,85
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Muğla °C

Vekil Gökcan, “Yapılan şenlik tam anlamı ile CHP’nin şovuydu”

25.08.2022
51
A+
A-

Milletvekili Gökcan açıklamasında “Sayın Kılıçdaroğlu’nu Muğla Büyükşehir Belediyesi’nde  haksızlığa uğrayan emekçilerimiz için adalet yürüyüşü yapmaya davet ediyoruz… Hem davet ediyorsunuz, hem de şenliğe katılan tek vekili niçin konuşturmuyorsunuz?” dedi.

AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan; Yörük Türkmen Şenliğinde yaşananlar ve CHP’li Muğla Büyükşehir Belediyesi’ndeki haksızlıklar ile ilgili Sınırsızlık Meydanı’nda basın açıklaması yaptı.

Milletvekili Gökcan; “Bugün burada sınırsızlık meydanında, özgürce konuşmak için, CHP’li Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nda çalışan işçi kardeşlerimizin haklarını savunmak için bir aradayız. Biliyorsunuz ki, geçtiğimiz hafta sonu, CHP’li Muğla Belediye Başkanı Osan Gürün ve Dernek Başkanı, Yörük Türkmen Şenliğinde  konuşma yaptırmadılar. Milletin seçtiği vekili kimsenin susturmaya hakkı yoktur ve olamaz da. Hem davet ediyorsunuz hem de Şenliğe katılan tek vekili konuşturmuyorsunuz.

Üstelik Yörük bir bir vekilini. Bunu anlamak mümkün değil. Şenliğe, siyasi gölge düşmesin diyenler, CHP’li Menteşe Belediye Başkanı ve CHP’li Muğla Büyükşehir Belediye Başkanına konuşma verip,

siyasi şov yapmalarını  sağlamıştır. Demek ki; birileri bizi susturmakta kararlı. Ama biz sumayacağız.

Muğlamızı, hemşerilerimizi her platformda temsil edeceğiz. Herkesin hakkını ve hukukunu korumaya devam edeceğiz. Muğla Yörük Obaları Dernek Başkanı Orhan Akcan, Pazar günü yapılan saygısızlığı ört bas etmek için dün talihsiz bir açıklama yaptı.

“DERNEK BAŞKANI ORHAN AKÇAN’I İSTİFAYA DAVET EDİYORUZ”

Açıklamasında; Muğla’mızın ve ülkemizin birlik ve berberliğinden bahsediyor.  Hiçbir siyasi partinin veya siyasi düşüncenin temsilcisi olmayacağız diyor. Oysa ki, yapılan şenlik tam anlamı ile CHP’nin şovuydu. Birlik beraberlikten, hoşgörüden bahsediyorlar, bir de milletvekilini konuşturmamak için dernek olarak, prensip kararı aldık diyorlar. Hadi oradan. Osman Gürün’den aldıkları talimat ile dernek yönettiğini zanneden, Yörük kültürüne yakışmayan tavır ve davranış içinde olan Dernek başkanı Orhan Akçan’ı istifaya davet ediyoruz. Yaşanan  talihsiz olaydan sonra, telefonla arayarak ve sosyal medyadan yaptıkları paylaşımlarla bize destek veren tüm Yörük derneklerine ve Yörük kardeşlerimize canı gönülden teşekkür ediyoruz. Bizim  konuşmamıza tahammül edemeyen  CHP zihniyeti; geçtiğimiz günlerde, 2 Büyükşehir Belediye Meclis toplantısında da konuşma isteyen Belediye Meclis üyemiz Eray Çiçek’e söz vermedi.

“İŞÇİ KARDEŞLERİMİZE MOBBİNG UYGULANMAKTADIR”

Üstelik; demokratik hakkını kullanmak isteyen meclis üyemize, burası yeri değil diyerek yakışıksız davranışta bulunmuştur. Halbuki tam da yeri burasıdır. Eray Başkanımıza Belediye Meclisinde konuşmasına izin verseydi; Muğla Büyükşehir Belediyesinde  çalışan işçi kardeşlerimizin mağduriyetini gündeme getirecekti. İşçilerimiz mutsuzdur. Umutsuzdur. Büyükşehir Belediyesinde  işçi kardeşlerimize mobbing uygulanmaktadır. 400 işçimiz hak ettiği alın terinin emeğinin karşılığını alamamaktadır. Belediyede ücret adaletsizliği vardır. Gördükleri mobbing nedeniyle bazı işçi kardeşlerimizin aile huzuru kalmamıştır. Psikolojik destek almaktadırlar. Hatta dayanamayıp, istifalarını vermek zorunda kalan işçi kardeşlerimiz vardır. Son dönemde Muğla Büyükşehir Belediyesinden  kaç işçi istifa etmiştir. Büyükşehir Belediyesi bu işçilere, ne kadar tazminat ödemiştir. 2014 yılında Büyükşehir Belediye yasasıyla, Muğla İl Özel  İdaresinden ve kapanan Belde belediyelerinden CHP’li Muğla Büyükşehir Belediyesi’ne ve Bakanlıklara personel  geçişleri olmuştur.

Aynı dönemde  aynı tecrübeye sahip olarak   Bakanlıklara geçen işçi kardeşlerimiz, bugün 15-20 bin TL arasında maaş alıyor. Fakat, Muğla Büyük Şehir Belediyesine geçiş yapanlar ise maalesef ortalama  5-6 bin TL maaş almaktadır. Mesela, Bodrum Belediyesi’nde aynı kadroda aynı işi yapan bir personel Muğla Büyükşehir  Belediyesi’nde aynı işi yapan personelden 2 kat fazla maaş almaktadır. Bu durum, işçilerin hem motivasyonlarını, hem de belediyenin vatandaşlarımıza sunduğu hizmetlerin verimliliğini düşürmektedir. İşçi kardeşlerimizin hakkının gündeme getirilmesine engel olan CHP’li Osman Gürün, çifte standart  uygulamaya devam etmektedir. Çok sayıda Belediye çalışanı sosyal medyadan ve telefonla bizlere ulaşarak, yaşadıkları mobingin ulaştığı boyutu anlatmaktadır. Bugün aramızda olmak isteyen Muğla Büyük Şehir Belediyesindeki 400 işçi kardeşimiz, Osman Gürün’ün mobinginden, baskısından dolayı korktular ve maalesef gelemediler. İşçi kardeşlerimin sizlere çok selamları var…

İşçi kardeşim merak etme. Senin hakkını da hukukunu da biz koruyacağız. İşçi kardeşlerimiz, Belediyeden kaçmak ve farklı kurumlara geçmek için bizden yardım istiyorlar. Biz sadece 400 işçi kardeşimizin değil Muğla Büyük Şehir Belediyesi’nde çalışan tüm işçilerin haklarını, hukuklarını savunuyoruz. Biz işçimizin hakkını savunurken CHP Genel Merkezi ne yapıyor? CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na Muğla’dan bir çağrıda bulunuyoruz. Sayın Kılıçdaroğlu, hak, hukuk diye, sözde adalet yürüyüşü yaptınız.

 

“MUĞLA’DA GİDİYOR GİTMEKTE OLAN”

CHP’li Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığında yaşanan haksızlıklar, hukuksuzluklar, ücret adaletsizliği, mobbingler  sizi hiç  ilgilendirmiyor mu? Buradaki haksızlığa uğrayan işçi ve emekçi kardeşlerimiz için de yürüyecek misiniz. Sayın Kılıçdaroğlu…. Sizi CHP’li Muğla Büyükşehir Belediyesinde yaşanan  ücret adaletsizliği için Muğla’ya adalet yürüyüşüne davet ediyoruz…Tabii Sayın Osman Gürün size Belediye’nin  kapısını açarsa. Her fırsatta milletimizin oyu ile seçilen Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a haksız ve hukuksuz be mesnetsiz yere tek adam diyerek iftira atan CHP Zihniyeti Muğla’ya gelsin ve Muğla’daki tek adamı görsün.

Osman Gürün;  Sen, Muğla’da korku imparatorluğu kurmuşsun. Kendini Muğla’nın sahibi mi sanıyorsun. Sadece Belediye çalışanların değil, tüm sivil toplum kuruluşları, Odalar, Sendikalar, Muhtarlarımız, Muğla’daki iş adamlarımız, esnafımız, hemşerilerimiz  senin zulmünden korkuyor.

Muğla’mızı bu anti demokratik uygulamalardan kurtaracağız. Hemşerilerimiz korkmasın, yılmasın,  çoğu gitti azı kaldı. Muğla’daki hemşerilerimiz artık Yetti gari diyor…Haklarını arasınlar, seslerini yükseltsinler. Demokratik yollarla bu köhnemiş CHP zihniyetini sonsuza kadar evlerine yollayacağız.

Osman Gürünün kurduğu bu harami düzeni Onun  söylemiyle yerle bir edeceğiz. Belediyeye hoşgörüyü, sevgiyi, saygıyı, insanlığı, barışı  getireceğiz. Kendisinden başka herkesi yok saymaktadır.

Farklı fikirlere asla tahammülü yoktur. Yaptıkları, sosyal demokratlık  ile hak ile adalet ile adil yönetim ile taban tabana zıttır. Kendisini hakka hukuka farklı görüşlere saygı duymaya davet ediyoruz.

Her platformda sosyal demokrat  olduğunu, emekten, işçiden yana olduğunu söyleyen CHP’li Muğla Büyükşehir Belediyesi emek hırsızlığı yapmaktadır. İşçi kardeşlerimizin haklarını biz savunmaya devam edeceğiz. Emekçinin işçinin  yanındayız. Haklarını alıncaya kadar yanlarında olacağız. Ey Muğla’m Çoğu gitti, azı kaldı. Kıymetli hemşerilerim. Muğla’da gidiyor gitmekte olan. Biz, Muğla Büyükşehir Belediye  Başkanlığı’nda yaşanan haksızlıkları, hukuksuzlukları anlatmaya, gündeme getirmeye, konuşmaya  devam edeceğiz. Bizi takip etmeye devam edin. Her şey Muğla için. Her şey kıymetli hemşerilerimiz için” dedi. (HaberMerkezi)

 

 

YORUMLAR

*

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

sanalbasin.com üyesidir