TURMEPA eğitimleri hızla sürdürüyor « Batı Akdeniz MedyaFethiyelilere müzik ziyafeti

Kültür Sanat Magazin
am resimleri - xnxx - amcık resimleri - olgun porno - am resimleri - brazzers - sex hikayeleri - brazzers

TURMEPA eğitimleri hızla sürdürüyor

TURMEPA Fethiye’de Mavi Kuşakların yetişmesi için eğitimlerini tüm hızıyla sürdürüyor

Bu haber 17 Ocak 2020 - 12:54 'de eklendi ve 218 kez görüntülendi.

Türkiye’nin denizlerini ve su yollarını koruma konusunda önemli bir rol üstlenen Deniz Temiz Derneği/ TURMEPA, ülkemizin bu alanda faaliyet gösteren lider sivil toplum kuruluşudur. Ülkemiz, deniz ve kıyılarının gerek doğal güzellikleri, tarihi ve kültürel kaynakları, gerekse biyolojik çeşitliliği ile hem sualtı hem de su üstü canlı ve cansız varlıkları açısından dünyanın en zengin ülkelerinden biridir.

Deniz Temiz Derneği/ TURMEPA, kurulduğu günden bu yana deniz ve kıyılarımızın korunmasını ulusal bir öncelik haline getirerek gelecek nesillere, kalkınmada sürdürülebilirlik hedefine ulaşmış, yaşanabilir bir Türkiye bırakmak amacıyla çalışmalarını sürdürmektedir.

Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Mavi Kuşak Eğitimleri Protokolü 22.11.2018 tarihinde imzalanmıştır. Bu protokol çerçevesinde, ülkemizin en uzun kıyı şeridine sahip olan Muğla’da, denizlerin önemi ve ekosistemin karşı karşıya olduğu tehditlerle ilgili bilinç yaratan Sıfır Atık Mavi eğitim ve etkinliklerimizle denizlerin korunması ve bireysel sorumlulukların benimsenmesi konusunda farkındalık sağlamak amaçlanmaktadır.

4425 ÖĞRENCİYE ULAŞILMASI HEDEFLENİYOR

Muğla’nın 13 ilçesinde (Fethiye, Seydikemer, Dalaman, Ortaca, Köyceğiz, Ula, Menteşe, Kavaklıdere, Yatağan, Milas, Bodrum, Marmaris, Datça) gerçekleştirilecek proje ilkokul ve ortaokullarda 15 Ekim 2019 – 30 Nisan 2020 tarihleri arasında yapılması planlanmıştır.

İMEAK Deniz Ticaret Odası Fethiye Şubesi destekleri ile 2019-2020 eğitim yılında Mavi Kuşak Eğitimleri ile 17 farklı kurumda, 1751,3 km kat edilerek 4425 öğrenciye ulaşılması hedeflenmiştir. 2019-2020 eğitim yılı birinci dönem eğitimleri tamamlanmıştır. Mavi Kuşak Eğitimleri ikinci dönemde de tüm hızı ile devam edecektir.