“Turizmde hedeflerimiz çok büyük” « Batı Akdeniz MedyaFethiyelilere müzik ziyafeti

Kültür Sanat Magazin
am resimleri - xnxx - amcık resimleri - olgun porno - am resimleri - brazzers - sex hikayeleri - brazzers

“Turizmde hedeflerimiz çok büyük”

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, turizmde kalıcı, sürekli ve istikrarlı politikalar üretebilmek için turizm gelirlerinin tabana yayılması gerektiğini söyledi.

Bu haber 20 Ocak 2020 - 14:13 'de eklendi ve 181 kez görüntülendi.

Kültür ve Turizm Bakanlığınca “Turist Dostu Taksici” projesinin 3’üncü etabı İstanbul’ da Kazlıçeşme Kültür Merkezi’nde başladı. Açılış töreninde konuşan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, turizmde kalıcı, sürekli ve istikrarlı politikalar üretebilmek için turizm gelirlerinin tabana yayılması gerektiğine işaret ederek, turizmden ne kadar çok vatandaş pay alabilirse, turizm politikalarının o kadar kalıcı ve sürdürülebilir olacağını belirtti.

Ersoy, “Hedeflerimiz çok büyük. 2023’e kadar istikrarlı ve dünya ortalamasının çok üzerinde büyüme hedefleri koyduk. Adım adım da bu hedeflerimize ilerliyoruz. Önümüze hiçbir engel çıkmaması lazım. Herkesin buna katılımcı bir şekilde destek verip turizm gelirlerinden pay alması gerekiyor.” dedi.

Taksicilerin turistlerle en fazla yakın temasta olan kişiler olduğuna dikkat çeken Ersoy, “Bu eğitimleri diğer ilçelere de yayacağız ve turizmi el birliğiyle yukarı taşıyacağız. En önemli noktalardan biri sizlersiniz. Yabancı turiste en çok dokunan kitle sizlersiniz. Belgeniz olmasa da aslında bir nevi turist rehberisiniz. Turiste doğru bilgi vermek, doğru yönlendirmek sizin göreviniz” diye konuştu.

“DÜNYA ORTALAMASI ÜZERİNDE BÜYÜME HEDEFİ KOYDUK”

Turizmin İstanbul ve Türkiye için önemli olduğunun altını çizen ve burada taksicilere seslenen Bakan Ersoy, şöyle devam etti:

“Hedeflerimiz çok büyük. 2023’e kadar istikrarlı ve dünya ortalamasının çok üzerinde büyüme hedefleri koyduk. Adım adım da bu hedeflerimize ilerliyoruz. Önümüze hiçbir engel çıkmaması lazım. Herkesin buna katılımcı bir şekilde destek verip turizm gelirlerinden pay alması gerekiyor. Herkesin üzerine düşeni de yapması gerekiyor. İnşallah bu eğitimleri diğer ilçelere de yayacağız ve turizmi el birliğiyle yukarı taşıyacağız. En önemli noktalardan biri sizlersiniz. Yabancı turiste en çok dokunan kitle sizlersiniz. Belgeniz olmasa da aslında bir nevi turist rehberisiniz. Turiste doğru bilgi vermek, doğru yönlendirmek sizin göreviniz. Aynı şekilde içinizdeki sorumsuz arkadaşları düzeltmek, onları sistem dışına çıkarmak da sizin göreviniz. Biz de devlet, hükumet olarak üzerimize düşeni tabii ki yapacağız.” (Haber merkezi)