Süslü kadınlar pedal bastı « Batı Akdeniz MedyaFethiyelilere müzik ziyafeti

Kültür Sanat Magazin
am resimleri - xnxx - amcık resimleri - olgun porno - am resimleri - brazzers - sex hikayeleri - brazzers

Süslü kadınlar pedal bastı

Yurt genelinde olduğu gibi Muğla’nın Bodrum, Marmaris, Fethiye gibi ilçelerinde de Süslü Kadınlar bisikletlerine bindi, farkındalık oluşturdu. 5’inci kez gerçekleştirilen “Süslü Kadınlar Bisiklet Turu” yine renkli görüntülere sahne oldu.

Bu haber 23 Eylül 2019 - 17:45 'de eklendi ve 487 kez görüntülendi.

Dünya Otomobilsiz Kentler Günü nedeniyle Dünyanın birçok kentinde “Süslü Kadınlar Bisiklet Turu” yapıldı. Bu kapsamda Bodrum’da da bir araya gelen çok sayıda kadın, 5’inci kez tur yaptı.

Akşamüstü saatlerinde Bodrum Belediye Meydanı’nda bir araya gelen kadınlar, canlı müzik eşliğinde dans etti. Kendilerini ve bisikletlerini süsleyen kadınlar, tur için hazırlıklarını tamamladıktan sonra bisikletlerine bindi.

Meydandan geçen yerli ve yabancı turistler de kadınları ilgiyle takip etti. Bazı vatandaşlar da o anları cep telefonu kameraları ile kayıt altına aldı.

Trafik polislerinin de yol güvenliği sağladığı etkinlikte “Arabadan in, bisiklete bin” sloganları atan kadınlar, Belediye Meydanı’ndan başladıkları turu, Neyzen Tevfik Caddesi, Caferpaşa Caddesi, Turgutreis Caddesi ve Cevat Şakir Caddesi’ni geçip yine meydanda tamamladılar.

Bodrum’daki turu organize eden Burcu Gelegen, basın mensuplarına yaptığı açıklamada şunları dile getirdi: “Kadının bisiklete her şekilde binilebildiğini, eteklerimizle, süslerimizle binebildiğimizi göstermek için bir farkındalık eylemi. Bunu vurgulamak amacıyla buradayız. Ayrıca motorlu taşıtların bizi daha çok fark etmelerini sağlamak istiyoruz. Bu tur, Bodrum’daki 5’inci turumuz. Bisiklet yollarının artmasını istiyoruz. Özellikle Bodrum yollarında buna çok ihtiyaç var.” Tura katılan Zuhal Çapkan adlı vatandaş ise “Almanya’dan kesin dönüş yaptım. 3 senedir Türkiye’de yaşıyorum. Bu “Süslü Kadınlar Bisiklet Turu”nu Almanya’dan bile takip ediyordum. ‘Bir gün buralara katılacağım’ diyordum. 2 kez İstanbul’da katıldım, 2’inci kez de burada katılıyorum. Çok güzel bir kadın etkinliği olduğunu düşünüyorum. Bu tur, çoğu şeyin sembolü gibi. Hem ‘arabadan in bisiklete bin, ‘egzoz dumanı yerine parfüm koksun’. Aynı zamanda kadının duruşunu simgeleyen bir tur” diye konuştu.