POTANSİYEL SUÇLUYUZ « Batı Akdeniz MedyaFethiyelilere müzik ziyafeti

Kültür Sanat Magazin
am resimleri - xnxx - amcık resimleri - olgun porno - am resimleri - brazzers - sex hikayeleri - brazzers

POTANSİYEL SUÇLUYUZ

Romanlar, en fazla ayrımcılığa, en çok maruz kalan topluluklardan birisidir. Ne yazıktır ki! Romanlarla bir türlü kardeşçe yaşamayı öğrenemediniz.

Bu haber 23 Ocak 2020 - 12:55 'de eklendi ve 197 kez görüntülendi.

İste bu mevcut durum Türk toplumunun kardeşçe yaşamasının isteğini çıkmaza sokmaktadır. En büyük arzumuz saygı ve sevgi dolu kardeşçe bir yaşamın sevincini tatmak istemekteyiz. Bu nedenlerle Romanlara atfedilen bu sözde atasözlerini yakın gitsin.

1-72,5 Millet 2-Çingen 3-Çingen Çalar Kürt oynar 4-Çingen hesabı 5-Çingenelik yapmak 6-Çingene Borcu 7-Çingene Çergesi 8-Çingene Kılıklı9-Çingeneye beylik vermişler önce Babasını kesmiş 9-Kızı kendi haline bırakırsan ya çingeneye varır ya da davulcuya.

MERDİ KIPTİ ŞECAAT ARZ EDERKEN SİRKATİN SÖYLER

MERDİ: YİĞİT

KIPTİ: ÇİNGENE

ŞECAAT: CESARET

ARZ: SUNMAK

ETMEK: YAPMAK

SİRKATİN: HIRSIZLIK-ÇALMA

SÖYLEMEK: DEMEK

Osmanlı devrinde padişahların, Cumhuriyet devrinde Millet Vekillerin, Bakanların, yazarların, Hıncal Ulus’un ağzından hiç düşürmediği yazılarında sık sık kullandığı çingeneleri küçültücü sözde deyimlerden birisidir.

SÖZÜN SAHİBİ; KOCA RAGIP PAŞA

3ncü Mustafa saltanatında 1757–1763 yıllarında Sadrazamlık yapmış, şair kişiliği daha öne çıkmış devlet adamı.

ANLAMI; Çingenenin en mertti kendini överken yaptığı hırsızlığı söylermiş. Mertliğini hırsızlığını öve öve anlatırmış. Olumsuzluk, çam ağacı kesmek, yamukluk yapmak anlamında kullanılıyor. Övünülmeyecek şeylere övünmek anlamında da kullanılıyor.

Neden bu taslaklar örnek verilirken çingene vurgusu yapılıyor? Bu kötü bir ayrımcılık değil mi? Ayrımcılık suç teşkil etmiyor mu? Suçlu olabilir varsayımlarıyla neden potansiyel suçlu yapılıyoruz?

Hırsızlar sadece çingene mi? Kıpti terimini o özet söze pekiştirilmesi, yakıştırılması, zavallı masum çingenelere haksızlık yapılmıyor mu? Bizler Türk milletinin ayni derecede eşit saygın ve özgün bir parçasıyız. Suçlu muamelesi görmemiz ne kadar acı. Maddi güç yok. Sosyal yaşam yok. Eğitim yok. İstihdam yok. Zati düşmüş bir boğaz, bir can derdine.

Aynı derecede eşit bir özgür yurttaşlarız. Artık bizim de güzelliklerimizi ortaya çıkartmalısınız. Bize yetmiş iki buçuk millet demekten vaz geçmelisiniz. Bizler 700 yüz yıl Türk ulusu içinde yaşamış vatanı her satıh çında müdafaa etmiş, şehit düşmüşüz. Bu bizim övünç kaynağımızdır. Bizleri küçülten sözde terimlerden, sözde uydurma deyimlerinizden bıktık, sizde vazgeçin lütfen.