DOLAR 18,5809
EURO 18,4201
ALTIN 1025,25
BIST 3536,03
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Muğla °C

Öztürk, ‘Böyle belediyecilik olmaz’

07.06.2022
160
A+
A-

Fethiye gündemini değerlendiren Ak Parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk, tatilcilerin Fethiye’ye gelemediğini, alt ve üst yapı çalışmalarının hala bitmediğini, Fethiye’nin bir çok yerinin fosseptik koktuğunu belirterek, “Böyle belediyecilik olmaz.” dedi.

 

“Geçen yıl tatilini erken kesip giden misafirler bir daha Fethiye’ye gelmeyiz diyor. Sezon ortasında bu ne çalışması diyor.” Diyen Başkan Öztürk, “Arkadaşlar;  Fethiye bu mezbeleliği hak etmiyor. Böyle belediyecilik olmaz. Nisan sonu, Mayıs sonu bitecek derken Haziran ayının ilk haftası bitti hala işler bitecek gibi gözükmüyor.  Sahil bandında, Karagözler ve birçok noktada fosseptik kokuları aldı yürüdü.” dedi.

 

Ak Parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk; Fethiye’deki gündemi değerlendirdi. Her ay düzenli olarak  yapılan değerlendirme toplantısında ilçe başkanı Turgay Öztürk; Fethiye ve Muğla Büyükşehir Belediyelerinin yapmış olduğu alt yapı çalışmalarının eziyet haline geldiğini, ifade etti.

 

“İLÇENİN CAN DAMARLARINDA ÇALIŞMALAR  SEZON BOYUNCA BİTİRİLEMEDİ”

Ak Parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk açıklamasında “Kıymetli arkadaşlar, iki yıldır altyapı çalışmaları için bazı yollar kazılıyor. Geçen yıl Nisanda bitecek Mayısta bitecek derken Taşyaka, Baha Şıkman Caddesi, Sanayi ve AVM önündeki yol, Ölüdeniz yolu,  Ovacık ve Hisarönü  gibi ilçenin can damarlarında çalışmalar  sezon boyunca bitirilemedi. Araçlar çukurlara düştü, oteller, pansiyonlar, restoran ve diğer işletmeler zarara uğradı.

Misafirler otellerden erkenden ayrıldılar. Çalış Plaj düzenlemesinde ve diğer  taahhüt noktalarında  müteahhitler işi bırakıp gittiler. Belediyemiz müteahhitlerle mahkemelik oldu. Bitmeyen işler  sezon içinde bitirilmeye çalışıldı ve bu durum hem turizmciye hem misafirlere hem de yerleşik hemşehrilerimize zarar verdi.

 

“BU NASIL ALT YAPI ÇALIŞMASI?”

Geçen yıl yaşanan tüm bu sıkıntılar belediyeye ders vermemiş olmalı ki aynı sıkıntıları hatta daha fazlasını bu yıl yaşıyoruz. Her gün onlarca telefon alıyoruz. Bir şeyler yapın, sezon geldi  çalışmalar hala bitmedi. Bu nasıl alt yapı çalışması?  Saat 8-17 arası çalışarak müteahhitler bu işi bitirebilir mi? Rezil olduk, zarar ediyoruz. Bitmek bilmeyen çalışmalar yüzünden geçen yıl olduğu gibi bu yıl da işyerimizi açamıyoruz, açsak da müşterilerimiz gelemiyor diyorlar. Vatandaşlarımız son derece haklı. Böyle çalışma olmaz. Çalışmalar başlamadan önce hem belediye meclisinde hem de basın açıklamalarımızda gerekli uyarılarımızı yapmıştık. Çalışmaları erken başlatıp hızlı bitirin. Her yeri aynı anda kazmayın. Sağlıklı ulaşım için alternatif yolları açık tutun. Trafik işaretleri ve yönlendirme tabelaları ile trafiğin akışını düzenleyin dedik ama nafile. Sayın başkan açıklamalarında Fethiye’nin otuz yıldır yapılmayan işlerini yaptıklarını söylüyor. Duyan da Fethiye’nin tüm mahallelerinin alt yapı sorunlarını çözüyor sanacak. Maalesef Fethiye’nin %70 ‘inde  altyapı yok. Fethiye  Belediyesi , Muğla Büyükşehir Belediyesi , MUSKİ , AYDEM,TÜRKTELEKOM  ile iki yıldır yapılan çalışmalar Fethiye altyapısının binde beşi bile değil. 2-3 Km çalışma başlatıp onu da ağzınıza yüzünüze bulaştırdıktan sonra  Fethiye’nin altyapı sorunlarını çözüyoruz demek abesle iştigal. Yani gerçeğe, sağduyuya ve akla aykırı.

 

“BAŞKAN KARACA’YA ÇAĞRIMIZ”

Sayın başkan Karaca’ya çağrımız; inşaat çalışmaları yapılan bölgelerde esnafları  ziyaret etsin. Evindeki vatandaşlar,  işyerindeki esnaflar  ve tatile gelen misafirler  rahatsız. Geçen yıl tatilini erken kesip giden misafirler bir daha Fethiye’ye gelmeyiz diyor. Sezon ortasında bu ne çalışması diyor.

Arkadaşlar;  Fethiye bu mezbeleliği hak etmiyor. Böyle belediyecilik olmaz. Nisan sonu, Mayıs sonu bitecek derken Haziran ayının ilk haftası bitti hala işler bitecek gibi gözükmüyor.  Sahil bandında, Karagözler ve birçok noktada fosseptik kokuları aldı yürüdü. Buralar dağ başı değil, şehrin atardamarı, kalbi. Şehrin kalbi duracak olursa hemşehrilerimizin kayıplarının telafisi mümkün olmaz.  Belediye başkanını sorumlu davranmaya davet ediyorum. Çalışmaları derhal tamamlayın. Fethiye’mizin geleceğini riske atmayın. Tamamlayamayacaksanız sezon sonuna erteleyin. Fethiye sahipsiz değildir, keyfi çalışmaları hoş göremeyiz.

 

“ŞEHRİMİZİN EN GÜZEL YERLERİNDE SEYYAR SATICILAR ARTTI”

Bazı esnaflarımızın bizzat bana bildirdikleri bir konu var. Şehrin her yerinde, sahilde , şehir merkezinde seyyar satıcılar arttı. Esnaflarımız haklı olarak serzenişte bulunuyor. Bizler dükkan kiralıyoruz, vergi dairesine kaydımızı yaptırıyoruz, Stopaj Ödüyoruz, personel istihdam ediyoruz, giderlerimiz fazla. Bizim ne suçumuz var? Haksız rekabete maruz kalıyoruz diyorlar. Bu konuda vatandaşlarımızın, esnaflarımızın sıkıntılarını bir kez daha belediye yetkililerimizin dikkatine sunuyoruz. Adil olalım, haksız rekabete fırsat vermeyelim.

 

“FETHİYEMİZE MÜJDE: FETHİYE ÖMER ÖZYER ANADOLU LİSESİ PROJE OKULU OLDU”

Saygıdeğer arkadaşlarım, bildiğiniz üzere  yaptığımız girişimler ile  Fethiye’mize Spor Lisesi kazandırmıştık. Spor Lisesine dönüştürülmesi yönünde olumlu imza veren Gökçe ailesinin üyelerine bir kez daha teşekkür ediyoruz. Eğitim çalışmalarımız meyvelerini vermeye devam ediyor. Ömer Özyer Okulumuzun idarecilerinin hazırladığı dosyalar, Muğla Valiliğimiz Milli Eğitim  İl Müdürlüğümüzün çalışmaları, İlçe ve il başkanlığımızın talepleri ve Muğla Milletvekillerimizin Milli Eğitim Bakanlığımız nezdinde yaptıkları girişimler sonucunda  Fethiye Ömer Özyer Anadolu Lisesi Özel Program ve Proje uygulayan (proje okulu) oldu. Liseye Giriş Sınavı ile öğrenci alacak. Eğitim alanında Uzun zamandır takip ettiğimiz bu projenin de hayat bulmasından son derece mutluyuz. Fethiye’mize, Eğitim ve Öğretim camiamıza hayırlı olsun. Çalışmayı sonuçlandıran Milli Eğitim Bakanlığımıza, desteklerini esirgemeyen il başkanımız Kadem Mete’ye, bakanlığımıza gerekli girişimlerde bulunan  vekillerimiz Sayın M. Yavuz Demir ve Yelda Erol  Gökcan’a müteşekkiriz.

 

“ÇATALARIK MAHALLEMİZDE  PROBLEMİNİ ÇÖZDÜK”

Kıymetli arkadaşlar Çatalarık mahallemizde vatandaşlarımızın çözüm bekleyen sorunları bulunmaktaydı. Bu konuda mahalle muhtarımızın bize ulaştırdığı problemleri muhtarımız ile birlikte birkaç ay önce bizzat mahalleye gelerek vatandaşlardan dinlemiştik. Hatta Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Muğla İl Müdürümüze ve Milli Emlak daire başkanımıza muhtarlarımız ile birlikte giderek konuyu anlattık. Vekillerimizin ve İl başkanımızın  Fethiye ziyaretlerinde meseleyi tekrar gündeme getirdik.  Sayın il başkanımız  ve vekillerimizin destekleriyle mesele  çözüldü. Ak Parti Muğla milletvekilimiz sayın Yelda Erol Gökcan 30 Mayıs 2022 Pazartesi günü Fethiye’ye gelerek İlçe teşkilatımız ile birlikte Çatalarık mahallemizde muhtarımız ve  talep sahibi vatandaşlarımız ile buluşarak müjdeyi verdiler.

Bu çalışmalar sonucunda Çatalarık mahallesinde 53 taşınmaz üzerindeki 146 yapı kayıt belgeli yapının bulunduğu parseller hak sahibine satışı yapılıyor. Konunun çözümünü sağlayan Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kuruma, bakanlık yetkililerimize ve konunun takibini yaparak sonuçlandıran ve bizzat gelerek mahallemizde müjde veren Muğla milletvekilimiz sayın Yelda Erol Gökcan’a teşekkür ediyoruz.

 

“2.LİGE YÜKSELEN FETHİYESPOR  VE 1. LİGE YÜKSELEN BODRUMSPORU TEBRİK EDİYORUZ”

Kıymetli arkadaşlar 23 Mayıs 2022 tarihinde Ankara Eryaman Stadında yapılan Fethiyespor – İçel İdman Yurdu Play-Off maçına Fethiyeli hemşehrilerimiz akın etti. Ben, başkan yardımcılarım ve yönetim kurulu üyesi arkadaşlarım  Ankara’ya giderek stadda yerimizi aldık. Zorlu karşılaşmada yoğun mücadele veren takımız şampiyon olarak ikinci lige yükseldi.

Fethiyesporumuzun başta futbolcular olmak üzere başkanı sayın Esat Bakırcı ve Yönetim Kurulu üyelerini, teknik direktör ve ekibini, emeği geçen herkesi ve takımımızı yalnız bırakmayan taraftarları tebrik ediyoruz. Ayrıca 1.lige yükselen kardeş ilçemiz Bodrum’un takımı Bodrumspor’u kutluyoruz. Kıymetli arkadaşlar şehrimizin başarılı bir takımının olması tabii ki  hepimizi gururlandırıyor.  Fethiyespor başarılı bir sezon geçirdi ve hedefine ulaştı.

Ankara’daki final maçında ben ve arkadaşlarım protokolde ayrılmış yerimizin olmasına rağmen Fethiyespor taraftarlarıyla birlikte tribünde maçı izledik ve takımımıza destek verdik. Maçın sonunda başarı geldi. Fethiyespor kupayı hak etti ve sahada kupa töreni yapıldı.

 

“FETHİYESPOR CHP’NİN ARKA BAHÇESİ DEĞİLDİR”

Bir baktık ki CHP Fethiye ilçe başkanı, CHP’liler  sahada. Takımın başkanı, yönetimi ve futbolcularından daha önde koşuyorlar. Töreni siyasi şova çevirdiler. Daha sonra doğal olarak ilçemizde şampiyonluk kutlamaları 30 Mayıs Pazartesi günü Fethiye’de yapıldı. Şehir dışında olmamız nedeniyle benim katılamadığım kutlamalara  ve konvoya arkadaşlarımız iştirak ettiler. Fethiyeliler bir baktılar kutlama konvoyundaki otobüsün üstünde en önde  Muğla Büyükşehir belediye Başkanı Osman Gürün ve Fethiye Belediye başkanı Alim Karaca.  Fethiyespor’a desteklerine şahit olmadığımız Büyükşehir ve ilçe belediye başkanları kutlamalar  sırasında, konvoyun en önünde yer almışlar.  Fethiyespor’un başkan, yönetici, teknik ekip, futbolcu ve taraftarlarının gönüllerince yaşamaları gereken kutlamaları siyasi şova dönüştürdüler. Kıymetli hemşehrilerim  Fethiyespor CHP’nin arka bahçesi değildir. Fethiyespor  iki yüz bine yakın Fethiyelinin ortak değeridir. Bu böyle biline.

Arkadaşlar, elde edilen başarılara sahip çıkmak kolay. Önemli olan  sporun her türlüsüne, şehrin tüm branştaki başarıları için yolu açmak, destek olmak. Geçtiğimiz zaman diliminde Fethiye Basketbolda güzel başarılar elde etmişti. Maalesef Basketbol takımını birinci ligden düşürdüler.  Fethiye belediyesinin amatör branşları kapatıldı. Spora destek başarı gelince sahiplenmek ile değil, şehirdeki tüm spor dallarını destekleyerek, sporu geliştirmek ve birçok başarıya ulaşılması için destek olmakla olur.  Kupa Fethiye’mize  kazandırıldı, kutlamalar bitti. Sıra önümüzdeki dönem kulübün yöneticilerinin belirleneceği kongreye geldi. Takip ettiğimiz kadarıyla 28 Mayıs 2022 Cumartesi  tarihinde yapılacak olan Fethiyespor olağan  genel kurul toplantısı çoğunluk sağlanamadığı için 4 Haziran 2022 Cumartesi güne ertelenmişti. Yapılan açıklamada “ başkanın sağlık probleminin olması sebebiyle daha sağlıklı koşullarda yapılabilmesi amacıyla “ 11 Haziran 2022 tarihine ertelendiği açıklamasını  görüyoruz. Bu açıklamalara anlam veremedik. Yasal mı değil mi bilmiyoruz.  Başkanın sağlık problemi deniyor, toplantın daha sağlıklı koşullar altında yapılabilmesi amacıyla deniyor. Gerçek sebebini inşallah yetkililer açıklarlar. Bir bildikleri vardır. 11 Haziran  Genel Kurulun hayırlı olmasını diliyoruz.

 

“BİR GAZETEDE HAKKIMDA ÇIKAN HABER”

Bir basın kuruluşunun yazılı basın ve internet sitesinde milletvekilliğine aday olacağım hakkında yorum yazısı yer  aldığını gördüm. Kıymetli arkadaşlar basında çıkan haber bilgim dışında yer almış olan bir yorumdan ibarettir. Milletvekilliği adayı olacağım hususundaki bu haber ve yorumun  maksadını anlayamadım. Benim  bu gün itibariyle görevlerim Ak Parti Fethiye İlçe Başkanı ve Fethiye Belediye Meclis Üyeliğidir. Partimin verdiği bu onurlu görevleri en iyi şekilde yapma gayreti içindeyim. Teşkilat olarak hedefimiz  2023 hedeflerine ulaşmak, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’I bir kez daha cumhurbaşkanı  seçmek, Muğla’dan daha çok sayıda milletvekili çıkarılmasına katkı sağlamak, liderimiz, Cumhurbaşkanımız  Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde 2053 ve 2071 vizyonuna uygun bir Türkiye inşasında   var gücümle çalışmak, 2024 yerel seçimlerinde Fethiye’mizi Ak Belediyecilik ile buluşturmaktır” dedi.

YORUMLAR

*

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

sanalbasin.com üyesidir