Öğretmenlere STEM eğitimi verildi

Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA) tarafından desteklenen Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nce yürütülen ‘erken STEM İle 21.Yüzyıl Yaşam Becerileri ‘’projesi kapsamında öğretmenlere STEM eğitimi verildi.

“Erken STEM İle 21.Yüzyıl Yaşam Becerileri (STEM ve Kodlama)” adıyla dört gün boyunca Menteşe Halk Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirilen eğitim faaliyeti sonucunda, 13 ilçeden seçilen okulöncesi ve sınıf öğretmenlerinden 50 öğretmen STEM ve Kodlama eğitimi aldı.

Proje ile 21. yy. becerilerine sahip bir nesil yetiştirmek için öğrencilere sorumluluk veren, onları düşündüren, onları küçük yaştan itibaren bilgisayar programlaması gibi teknolojik bilgilerle donatan öğretmen sayısının artması sağlanacaktır. Bu kapsamda ilimizde görevli Okul Öncesi Öğretmenlerine ve sınıf öğretmenlerinden 50 öğretmen;  STEM ve Kodlama ile ilgili bir eğitim verilerek bu konudaki farkındalıklarının arttırılması, öğretmenlerimizin bilgi ve becerilerinin geliştirilmesi hedeflenmiştir. KODPİT Teknoloji A.Ş tarafından gerçekleştirilen eğitim sonunda öğretmenlere sertifikaları verildi.

Disiplinlerarası bir öğrenim yaklaşımı olan STEM, Science-Fen, Technology-Teknoloji, Engineering-Mühendislik ve Mathematics-Matematik alanlarının baş harflerinden oluşan ve bu alanların birbirine entegre edilmesinden ortaya çıkan bir kavramdır.

YORUM ALANI

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.