Muğla Gazetesi Kadem Mete’yi sildi, Ak Parti’den tepki geldi « Batı Akdeniz MedyaFethiyelilere müzik ziyafeti

Kültür Sanat Magazin
am resimleri - xnxx - amcık resimleri - olgun porno - am resimleri - brazzers - sex hikayeleri - brazzers

Muğla Gazetesi Kadem Mete’yi sildi, Ak Parti’den tepki geldi

Cumhur İttifakı’nın Muğla’daki belediye başkanları önceki gün Köyceğiz Belediyesi’nin ev sahipliğinde toplanmış, yapılan hizmetler ve yapılacaklar değerlendirmişti. Toplantıya Ak Parti Muğla Milletvekilleri Yelda Erol Gökcan, Mehmet Yavuz Demir, İl başkanı Kadem Mete ve Cumhur İttifakı’ndan seçilen 7 belediye başkanı katılmıştı.

Bu haber 08 Ocak 2020 - 11:21 'de eklendi ve 217 kez görüntülendi.

Muğla Merkez ilçe Menteşe’de yayın yapan Muğla Gazetesi’nin web sitesinde yayınlanan haberde Ak Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete’nin ismini vermezken, fotoğraftan da Kadem Mete’yi silmesine Ak Parti Muğla İl Başkanlığı’ndan tepki geldi.

Ak Parti Muğla İl Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, “AK Parti İl Başkanlığımızın resmi sosyal medya hesaplarında da paylaştığımız üzere ilimizde yayın yapan bir yerel gazete olan Muğla Gazetesinin utanç vesikası olarak nitelendirilecek bir haberine şahit olduk.

Bahse konu haber 05.01.2019 tarihinde Ak Parti Muğla İl Başkanlığımızca Köyceğiz ilçemizde birincisi yapılan ve her ay düzenli olarak yapılacak olan ve 7 belediye Başkanımız ile Milletvekillerimizin ve İl Başkanımız ile il yönetim kurulu üyelerimizin katıldığı CUMHUR İttifakı belediye Başkanlarımızın toplantısına dair haberdi.

Haber metnine bakılınca İl Başkanlığımızın adı neredeyse geçmediği gibi İl Başkanımızın da adı geçmemektedir.

Ancak daha vahimi haberin fotosunda il başkanımız özel teknik ve fotomontaj ile silinmek suretiyle foto servis edilmesidir.

Bu haliyle haberin “veriliş şekli” ve “içeriği” ile en önemlisi haberin bu şekliyle “veriliş amacı” çok açık şekilde yüzkarası bir tutumdur.

Hiçbir basın mensubu hiçbir siyasiyi sevmek ya da saygı duymak zorunda da değildir. Ancak basın mensubunun saygı duyması gereken değerler önce kendi ahlakı ve vicdanı sonra da basın ilke ve kurallarıdır. Ancak bu haberin ne ahlaki olarak ne de basın ilke ve kuralları ile açıklanması mümkün değildir.

Muğla basını eksiği ile gediği ile bugüne kadar görevini layıkıyla yapmaya çalışan erdemli ve ahlaklı basın emekçileriyle doludur. Ve bugüne kadar bu habercilik gibi bir habercilik uygulaması ve anlayışı Muğla Basın camiasında hiç görülmemiştir.

Bu habercilik anlayışı bir kirliliktir. Bu nedenle öncelikle Muğla Yerel Basınını temsil eden tüm kurum, kuruluş ve aktörleri bu habere ve habercilik anlayışına tepki koymaya davet ediyoruz.

Haberi yapan yerel gazeteyi esefle kınıyor ve bu haberi ve kendilerini Muğla Kamuoyunun ve Muğla Basınının vicdanına havale ediyoruz. Basınımızın siz kıymetli mensuplarına çalışmalarınızda başarılar ve kolaylıklar diliyoruz.” denildi.