Milaslı Yörükler ‘Sefirin Kızı’ dizisinde yayınlanacak « Batı Akdeniz MedyaFethiyelilere müzik ziyafeti

Kültür Sanat Magazin
am resimleri - xnxx - amcık resimleri - olgun porno - am resimleri - brazzers - sex hikayeleri - brazzers

Milaslı Yörükler ‘Sefirin Kızı’ dizisinde yayınlanacak

Bu haber 20 Ocak 2020 - 12:38 'de eklendi ve 212 kez görüntülendi.

Milas sınırları içerisinde çekimleri devam eden ve televizyon ekranlarında beğeni ile takip edilen Sefirin Kızı isimli dizinin bu haftaki bölümünde Milas Yörük-Türkmen Kültür Derneği ve Muğla Yörük Obaları Derneği yer aldı. Başkan Kiriş ve ekibi Milas Yörük Kültürünün tanıtımı adına güzel bir çalışmaya imza atmış oldu…

Başrollerini Engin Akyürek, Neslihan Atagül ve Uraz Kaygılaroğlu gibi ünlü isimlerin paylaştığı ve Milas sınırları içerisinde çekilen Sefirin Kızı adlı dizinin bugünki bölümünde Milaslı yörüklerde sahne alacak. Milas’ın aktif dernekleri arasında yer alan ve Milas’ın tanıtımda büyük rol oynayan Milas Yörük-Türkmen Kültür Derneği ve Muğla Yörük Obaları Derneği dizinin son çekilen bölümünde yer aldı.
Geleneksel olarak yapılan Yörük Toyu’ndan bazı bölümlerine yer verilen dizide, derneklerini amacının Milas’ın ve Muğla’nın tanıtımını yapmak olduğu açıklandı.

BAŞKAN KİRİŞ: HEM TANITIM AÇISINDAN HEM DE EKONOMİK AÇIDAN ÖNEMLİ…
Yörük kültürünü ve hayat hikayesini anlatmanın esas amaçları olduğunu belirten Milas Yörük Türkmen Derneği Başkanı Mevlüt Kiriş, derneklerine böyle bir teklif geldiğinde seve seve hemen kabul ettiklerini söyledi. Bunun için Yörük çadırlarını kurduklarını, keşkekleri ocağa koyduklarını ifade eden Başkan Kiriş, develer ve atların yanı sıra bölgeye ait yöresel elbiselerle Muğla’yı ve Milas’ı tanıtmak için ekranlarda olacaklarını sözlerine ekledi. Kiriş, “Milas ve Yörüklüğümüz söz konusu ise her platformda yer alırız. Buna benzer dizilerin ve filmlerin çekilmesini ve devam etmesini gerektiğini dizi setine gidince bir kez daha anladık. Çünkü orada bölgemizin insanları vardı. Hem tanıtım açısından hem de ekonomik açıdan önemli… Dolu dolu bir dizi özellikle Milaslıların izlemesi gereken biz dizi” dedi. Sefirin Kızı isimli televizyon dizisinin yeni bölümü bu akşam saat 20.00’de Star TV ekranlarında yayınlanacak. (Günaydın Milas)