MARİFET..3 « Batı Akdeniz MedyaFethiyelilere müzik ziyafeti

Kültür Sanat Magazin
am resimleri - xnxx - amcık resimleri - olgun porno - am resimleri - brazzers - sex hikayeleri - brazzers

MARİFET..3

Zikir ehli, zikre başladığında, önceleri anlamlandıramadığı ama sonraları idrak ettirilen huzura kavuşur.

Bu haber 25 Ocak 2020 - 13:13 'de eklendi ve 610 kez görüntülendi.

Zikir de olduğu süre içerisinde öğretilir de, öğrenir, idrak eder zikir ehli, Rabbimizin huzurunda, huzursuz bir kul istemediğini. Veren de O, alan da O. 

       Zikir ehline, daha sonra, son nefesini verip bu dünyadan göçüp gidinceye kadar, ne güzellikler ne göz aydınlıkları verilir,bir bilse..!! Keşke, keşke yıllar öncesinde zikre başlasaydım diye boşa geçen yıllarına üzülecektir, benim gibi. Üzülme..!! Sen daha yeni davet ediliyorsun.!? Son pişmanlığın fayda etmeyeceği ve hiç kimsenin kurtulamayacağı ölüm gününden önce, nefsini yenmeye davet olunuyorsun.

       Tevhid, namaz ve Kur’an ile dön Rabbine.!      

       Yarın çok geç olmadan.!

       Son pişmanlığın fayda etmeyeceği, ölüm anı gelmeden.! DÖN..!!

       Salavat-ı Şerif ile Şanlı Resulullah’tan yardım iste ve yücelt O’nu..

       Yarın mahşerde Rabbimizden, Şanlı Resulullah’ımızdan, Kur’an-ı Kerim’den, Evliyalardan, atalarımızdan utanmamak için, DÖN..!!

       Amacımız kimseyi korkutmak değil elbette, sadece hatırlatmak ve bilmediklerini öğrenmen için yol göstermekten ibarettir.

       Tasavvufu bir kez daha tanımlarsak o, bir yaşam biçimi, bir düşünce şekli ve bir haldir, ilahi armağanlara açılan kapıdır. En güzel yaradılışta yaratılan, melekleri bile kıskandıracak ve geride bırakabilecek kabiliyette olan insanları, asli yaratılışlarına kavuşturma, ulaştırma yoludur da denilebilir.

       Marifet ise, gönül hazinesidir ve bu hazine aşk ile ele geçer.

       Marifet Yolu’nda olgunluk kazanmanın olmazsa olmaz şartı, yolcunun; yaşayışında ve düşüncesinde hep ve daima Hazreti Muhammed’i (s.a.v) örnek alması ve O’nun ahlakı ile ahlaklanmasıdır. Rabbimiz, Ahzap Suresinin 21. Ayetinde “Muhakkak Allah’ın Resul’ünde sizin için güzel bir örnek vardır.” buyurmaktadır.

       Makalat-ı Hacı Bektaş-ı Veli, 112. Sayfasında “ Şeriatın sınırından dışarı çıktığı halde, kendisini hala doğru yolda sanırsa; ziyana uğrayan, helak olanlardan olur. Hem sapık hem de saptırıcı bir kişi olur; kazananlardan Allah’a ulaşanlardan olamaz da, şeytanın arkadaşlarından olur ki; bu apaçık bir hüsranın ta kendisidir.”diyor.

       Her Müslüman, şeriatın esas ve kurallarını bilmek, bunlara uymak ve onları hayatına uygulamak zorundadır. Bunlar dini yaşayışın temelleridir. Tasavvuf erbabının kat edebileceği ve sahip olabileceği mertebe, derece ve tavırlar, bunlardan sonra başlar ve şeriatın üstüne bina edilirler.

       Hace Ahmet Yesevi Hazretleri, Şeriatı hayatına uygulamayanı şöyle anlatıyor:

       Allah Teâlâ sözüne

       Resulullah sünnetine

       İnanmayan ümmetine;

       Ümmet demez Muhammed…

Ümmetim diye yürürsün

Emrini tutmazsın

Nasıl ümit tutarsın

Orda sormaz Muhammed…                 Düşün, hem de çok düşün…