GEKA, destek programlarını tanıtıyor

Güney Ege Kalkınma Ajansı’nın (GEKA) ilan ettiği “Güçlü Sanayi ve Temiz Üretim” başlıklı mali destek programlarından oluşan Proje Teklif Çağrısı’nı tanıtmak ve potansiyel yararlanıcıları bilgilendirmek amacıyla, Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde, ilgili sektör temsilcilerinin katılımıyla bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Kar amacı güden işletmelere yönelik yürütülen 2019 Yılı Proje Teklif Çağrısı hakkında sunum yapan GEKA Uzmanı İrfan Sezgin verilen desteklerle ilgili şunları söyledi:  “Teklif çağrısı “Güçlü Sanayi ve Temiz Üretim” Mali Destek programlarından oluşuyor. Güney Ege Bölgesinde yüksek katma değer ve yenilik odaklı sanayi üretiminin artırılması, sektörlerin rekabet gücünün geliştirilmesi amaçlanan Güçlü Sanayi Mali Destek programının bütçesi 25 Milyon liradır. Bu programda yüksek katma değerli ve yenilikçi ürünler üretilmesi ile tasarım ve markalaşma kapasitesinin artırılmasına yönelik uygun projelere, GEKA tarafından asgari 100 Bin lira, azami ise 750 Bin lira destek sağlanacak. Temiz Üretim Mali Destek Programı kapsamında ise, başvuruların temiz üretimin bölgede yaygınlaştırılması ve çevresel sürdürülebilirliğin sağlanmasına yönelik olması gerekmektedir. Programı öncelikleri atıkların kaynağında azaltılması ve suyun etkin kullanımı konuları üzerinedir. Program toplam bütçesi 5 milyon TL’den oluşmaktadır. GEKA tarafından uygun proje sahiplerine 100 Bin lira, azami ise 500 Bin lira destek sağlanacaktır.”

GEKA Uzmanı İrfan Sezgin, sunumunun ardından katılımcıların konuya ilişkin soruları cevaplandırdı.

YORUM ALANI

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.