DOLAR 7,8459
EURO 9,2959
ALTIN 483,601
BIST 1219,21
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Muğla 22°C
Gök Gürültülü

EVRENSEL YASALARI BİLMİYORSANIZ  İMTİHANINIZ BİTMEZ.

18.09.2020
2.095
A+
A-

Bu hafta sizlere evrensel yasalardan bahsetmek istiyorum. Çoğu kişi içinde yaşadığı sistemin yasalarını bilmeden yaşar hayatını kör topal. Bu yüzden herkes kendi başına bilmeden çorap örer. Bir anlamda herkes kendi derdini kendisi yaratır ve bu dertten kurtulmanın tek yoluda ihlal ettiği yasayı öğrenmek zorunda kalmaktır. Yaşadığı sorunlara imtihan der geçer insanoğlu fakat  doğru cevapları bulmadıkça o imtihanı geçemez bir türlü.

 

İşte bu yüzden gelin evrensel yasalar nelermiş bizi nasıl etkiliyor bir bakalım.

Evrensel yasalar, fizik ötesi tüm evreni yöneten işletim sistemidir. Fiziksel evrenin nizami işleyişinde olduğu gibi evrensel zekanın da bir işleyişi ve değişmez yasaları vardır.

Bu yasalar, hayat oyununun kurallarını belirler. Yasalara inanmasak da sonuçlarından kaçamayız. Tıpkı yer çekimi gibi. Yer çekimine inanmasak da böyle bir yasa vardır ve işlemeye devam eder.

 

Evrensel işleyişin (ilahi sistemin) üç temel yasası vardır. Bunlar sevgi yasası, çekim yasası ve şükran yasasıdır. Bu yasalarla uyum içinde olduğunuzda diğer yasalara kendiliğinden uyum sağlarsınız. Yasalarla uyum içinde olmak demek huzurlu olmanız demektir. Eğer huzurunuz yoksa yasaları ihlal ediyorsunuzdur.

 

Sevgi Yasası: Sevgi, olanı olduğu gibi tümüyle müdahale ve yargı olmaksızın kabul etmektir. Sevgi, nasılsanız öyle olmanıza izin vermek ve aynı hakkı herkese tanımaktır. Sevgi sadece bir eylem değildir, o aynı zamanda bir var-oluş halidir.

 

Sevgiye koşul koyduğunuzda sevgi ile ilgili imtihan başlar hayatınızda. Siz bu konuda farkındalık kazanana kadar kendinizi değersiz hissedersiniz.

 

Çekim Yasası:  “Benzer enerji benzer enerjiyi çeker,” der. Bu kural evrendeki her şey için geçerlidir, bu düşünce içinde geçerlidir. Düşüncede bir enerjidir ve benzer titreşimdeki

enerjileri kendine çeker. “Ne istiyorsak değil, neysek onu çekeriz.” Hangi mantaliteye sahipsek ve neye inanıyorsak onu yaşarız.

 

Çekim yasası der ki; Evrende “Sebepler sonuçlara göre yaratılır.”

Sonucu görerek hayal ettiğimizde bizi o sonuca götürecek sebepleri kendimize doğru çekmeye başlarız. Hayal etmek çekim yasasının olmazsa olmazıdır.

 

Kendi hayat planınızı kurgulamadığınız sürece başkalarının hayatlarında figüran olursunuz. Bu konuda farkındalık kazanıncaya kadar hayatınıza sizi kullanan kişileri çekersiniz.

 

Şükran Yasası: Şükür; olandan razı olma ve olanı olduğu gibi kabul edebilme halidir. Dil ile söylenen değil, gönülden hissedilen memnuniyet gerçek şükür halidir. Şükrün tam mânâsı, hayattan lezzet almak, memnun olmak, mutlu olmak ve razı olmaktır.

 

Siz yaşamınızdan memnuniyet duyacağınız eylemler içinde olmadıkça ve şikayet etmeye devam ettikçe yaşamınız güzelleşmez. Ne zaman ki güzelliklere odaklanmayı başarırsınız işte o zaman bu imtihanı da geçmiş olursunuz.

 

Diğer evrensel yasalar ise kısaca şöyledir:

 

Denge yasası;  Esnek ol ve kimseye taraf olma

Seçimler yasası;   Daima seçeneklerin olduğunu bil

Süreç yasası;   Hayatı adım adım yaşa, sonuç odaklı olma, süreci gör.

Şimdi yasası;   Şimdinin gücünü fark et ve şimdi de mevcut olan enerjini doğru noktaya yönlendir.

Beklenti yasası;   Kimsenin beklentisine göre yaşama ve kendin dışında kimseden bir şey bekleme

Tevbe yasası;   Kendini ve başkalarını affet

Onur yasası;   Kendi doğrularınla yaşa,

Eylem yasası;   Yaptıklarının karşılığını mutlaka alacağını bil

Değişim yasası ;   Değişmek için önce kabul etmen gerekli

Teslimiyet yasası;   Özüne güven ve kendine teslim ol.

Bütünlük yasası ;   Sen hem bir noktasın hem de bütünü içinde barındıransın.

 

Düşüncelerimizin ve duygularımızın sonuçları evrensel yasalara tabiidir. Zihnimizdeki her düşünce ve ağzımızdan çıkan her söz büyülüdür. Evreni harekete geçirir. Evrensel yasaların dili ve iletişim yolu enerjidir. Evrensel yasalar kişileri tanımaz sadece enerjileri tanır. Her insan bir enerji yumağıdır. Her birimiz 24 saat yayın yapan radyo istasyonları gibiyiz. Düşünce ve duygularımızla yaptığımız yayın, her an tüm evreni dolaşır ve aynı türden enerjileri toplayarak bize geri döner. Yaydığımız enerjiye göre titreşimimiz yükselir ya da düşer.

 

Evrensel yasalara uyumlandığımızda enerjimiz yükselir, titreşimimiz artar, evrensel enerjinin yaratıcı kanalına girer ve sonsuz kısmetimiz olan sevgi, sağlık, huzur, bolluk ve bereketi yaşamımıza kolayca çekebiliriz.

 

Evrensel yasalara uyum sağlamanın en kolay ve en kestirme yolu samimiyet, güzel ahlaka sahip olmak ve insanlığa faydalı işler yapmaktır. İnsanlığa hizmet etmek, ilahi sistemle uyumlanmanın en hızlı ve en etkili yoludur.

 

“Sizin en hayırlınız insanlara faydalı olanınızdır.”  (Hz. Muhammed)

 

 

Sevgiyle kalın…

YORUMLAR

*

  1. Ferhat Çevik dedi ki:

    Çok güzel dile getirmişsiniz tebrikler

  2. Bedia Melis Elaçmaz dedi ki:

    Aydanur Hocam yine son derece etkileyici ve öze yolculuğumuza ışık tutan bir yazı olmuş.Sizinle karşılaştığımız için şükürler olsun.

sanalbasin.com üyesidir