Dışarı çıkıp eskimeyen oyunları oynadılar « Batı Akdeniz MedyaFethiyelilere müzik ziyafeti

Kültür Sanat Magazin
am resimleri - xnxx - amcık resimleri - olgun porno - am resimleri - brazzers - sex hikayeleri - brazzers

Dışarı çıkıp eskimeyen oyunları oynadılar

Fethiye Tazelenme Üniversitesi tarafından gerçekleştirilen “Çık Dışarı Oynayalım” etkinliğinde hem çocuklara sokak oyunları tanıtıldı hem de teknoloji bağımlılığına karşı farkındalık oluşturuldu.

Bu haber 22 Aralık 2019 - 15:44 'de eklendi ve 231 kez görüntülendi.

Çocukların yoğun ilgi gösterdiği programda büyükler de çocukluk günlerine döndüler. Barış Manço’nun şarkılarıyla çocuklar ve büyükler güzel bir gün yaşadılar.

Fethiye Beşkaza Meydanı’nda yapılan proje Fethiye Tazelenme Üniversitesi Öğrenci Temsilcisi Canan İzmirli tarafından hayata geçirildi. Üniversite öğrencilerinin de destek verdiği “Çık Dışarı Oynayalım” isimli çalışmada çocuklar körebe, sek sek, yağ satarım, mendil kapmaca gibi oyunları hem tanıdılar hem de diğer çocuklar ile oynama şansı buldular. Oyun oynayan çocuklara çeşitli ikramlarda bulunurken; başarılı olanlara da hediyeler takdim edildi.

Fethiye Tazelenme Üniversitesi Öğrenci Temsilcisi Canan İzmirli yaptığı açıklamada, “Ben çocukların ellerindeki tablet ve telefonlardan hem emekli bir öğretmen olarak hem de 6 torun sahibi bir anneanne ve babaanne olarak çok rahatsızım. Anne ve babalar buna neden müsaade ediyor anlamıyorum. Çocuklar sokak oyunlarını tanısalar belki çıkıp, oynayacaklar.

Gördüğüm kadarıyla anne ve babalar, çocukları susturmak için o tablette oyun oynamasına izin veriyorlar. Bunların zararlarını hepimiz biliyoruz. Biz bu düşünceden yola çıkarak, her ay bir etkinlik düzenliyoruz. Daha önce Kayaköy ve Patara’ya gittik. Şimdi de bu etkinliği gerçekleştiriyoruz. Sınıf arkadaşlarımız ile Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Fethiye Sağlık Bilimleri ve İşletme Fakültesi öğrencilerinin desteği projeyi gerçekleştirdik. Kısa bir sürede yoğun bir katılım oldu. Umuyorum ki bu oyunları oynayan çocuklarımız bundan sonra sürekli oynarlar” dedi.