DOLAR 18,4542
EURO 17,7931
ALTIN 966,096
BIST 3260,15
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Muğla °C

Biri gündem dışı, 12 madde görüşüldü

02.06.2022
146
A+
A-

Fethiye Belediyesi Haziran Ayı Olağan Meclis Toplantısı, Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca başkanlığında yapıldı. Birisi gündem dışı olmak üzere 12 madde görüşüldü.

Fethiye Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü’nün, 5393 sayılı Belediye Kanununu 48. Maddesi gereğince; Resmi Gazetede yayımlanan Belediye ve Bağlı Kuruluşları ile Mahalli İdare Birlikleri Norm Kadro İlke ve Standartlarına Dair Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına İlişkin Yönetmelik uyarınca; Fethiye Belediyesi hizmetlerinin etkin verimli ve hızlı şekilde yürütülebilmesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğünün kurularak Teşkilat Şemasına eklenmesine, Ayrıca; Belediyede Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü kadrosunun iptal edilerek yerine; Makine İkmal Bakım ve Onarım Müdürü kadrosunun ihdasına; Makine İkmal Bakım ve Onarım Müdürlüğü’nün kurularak Teşkilat Şemasına eklenmesine ilişkin madde oy birliği ile kabul edildi.

Fethiye Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü’nün, yeni kurulan müdürlüklerin halkımıza hizmet verme noktasında üretimin etkin ve verimli bir biçimde yerine getirilmesi ve bu hizmetlerin yerine getirilmesi sırasında Müdürlüklerin görev ve yetki bakımından eksikliklerinin oluşmaması için; İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğüne ait Görev ve Çalışma Yönetmeliğinin; Belediye Ve Bağlı Kuruluşları İle Mahalli İdare Birlikleri Norm Kadro İlke Ve Standartlarına Dair Yönetmelik ile 5393 Sayılı Belediye Kanunun 18. Maddesinin (m) bendi hükmü uyarınca görüşülmesine ilişkin madde oy birliği ile diğer işler komisyonuna gönderildi.

Fatih Kartal,  Hıdır Altunay’ın dilekçeleri doğrultusunda değişiklik taleplerine ilişkin maddeler oy birliği ile geçti.

Fethiye Belediyesi Emlak ve İstimlak Müdürlüğü’nün, Atatürkçü Düşünce Derneği Fethiye Şubesi’nin dilekçesi ile; Tüzüklerinde yer alan çalışma konularının gerçekleştirilmesi doğrultusunda ortak proje yürütülmesi, işbirliği yapılması hususunda 5393 Sayılı Belediye kanunu 18/e maddesi uyarınca Belediye Başkanı Alim Karaca’ya yetki verilmesine ilişkin madde oy birliği ile geçti.

Esenköy Mahallesi, Gökalan Mevkiinde bulunan, Fethiye-Antalya Karayolu ile Esenköy Mahallesi arasında bağlantı yolu olarak kullanılmakta olan yolun Muğla Orman Bölge Müdürlüğü Fethiye Orman İşletme Müdürlüğü’nden Fethiye Belediyesi’ne devir alınmasında kamu yararı kararı alınmasına ilişkin madde oy birliği ile kabul edildi.

Fethiye Belediyesi Plan ve Proje Müdürlüğü’nün, Muğla Valiliği Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün yazısı ile Muğla İli, Fethiye İlçesi, Esenköy Mahallesi Ormanlık Alanda yer alan mülga Spor Genel Müdürlüğü adına tahsisli taşınmazın  “Spor Alanı” amaçlı hazırlanan 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı Değişikliği teklifinin  Fethiye Belediyesi’nce uygun görülüp, görülmeyeceğinin değerlendirilmesine ilişkin madde ise oy birliği ile imar komisyonuna gönderildi.

Ayrıca vatandaşların bazı parsellerde imar değişikliği talepleri İmar Komisyonu’nun görüşleri doğrultusunda vatandaş lehine değişiklikler yapılması talepleri kabul edildi.

Meclisin tek gündem dışı maddesi olan  Emlak ve İstimlak Müdürlüğü’nün, Muğla İli, Fethiye İlçesi, Cumhuriyet Mahallesi, 022d-13d-1b  pafta, 353 ada 1/1000 Ölçekli Fethiye I.Etap Uygulama İmar Planı kapsamında “Meskun Konut Alanı, Kentsel Sit Alanı içinde kalan, (A) Ayrık Nizam, 2 kat, 0.40/0.80” yapılaşmaya tanımlı alanda kalmakta olan 7 nolu 2,04 m2’lik parselin tamamının satışının yapılmasına ilişkin madde ise oy birliği ile kabul edildi.

YORUMLAR

*

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

sanalbasin.com üyesidir