Varol, “Gerçek güç 31 Martta sandıkta görülecek”

DSP Genel Başkanı Önder Aksakal Ortaca’da DSP seçim bürosunun açılışına katıldı.

Yerel seçimlerde DSP Ortaca Belediye Başkan adayı Av. İsmail Can Varol ve belediye meclis üyesi adaylarını tanıtarak destek isteyen Aksakal, seçim otobüsü üzerinde yaptığı konuşmada, Demokratik Sol Parti’nin halkın gönlünde, aklında, Türk milletinin yüreğinde bir parti olduğunu söyledi.

Ortaca Belediye Başkan adayı Av. İsmail Can Varol ise, vatandaşların baskı yüzünden meydanlara gelemediğini belirterek, “Gerçek güç 31 Martta sandıkta görülecek” dedi.

 

 

“Gerçek güç 31 Martta sandıkta görülecek”

DSP Ortaca Belediye Başkan adayı İsmail Can Varol, Ortaca’da üç ittifaka karşı savaştıklarını söyledi.

Cumhur ittifakı, millet ittifakı ve Demokrat Parti etrafında oluşan bir ittifaka karşı mücadele ettiklerini anlatan Varol, “Demokratik Sol Parti ittifakı neyin ittifakı, halkın ittifakı. Ben biliyorum ki, on binlerin yüreği, on bin Ortacalı’nın yüreği burada atıyor. Ama büyükşehirden gelen baskıyla, Ortaca Belediyesinden gelen baskıyla, cumhur ittifakından, genel iktidardan gelen baskıyla, burada olamayan arkadaşlarımız var. Hepsinin gönlü bizimle, gönül birliği içerisindeyiz. Hiç birisine kızgın, kırgın değiliz. Onlar gerçek yüzlerini, gerçek güçlerini 31 Martta sandıkta gösterecekler ve biz kazanacağız. Diyoruz ki halk kazanacak. Direnenler kazanacak.” dedi.

“Genel Başkanı Ortaca’ya getiremediler”

DSP Genel Başkanı Önder Aksakal’a Ortaca’ya ziyareti için, vatandaşlara da açılışa katıldıkları için teşekkür eden DSP Ortaca Belediye Başkan adayı Av. İsmail Can Varol, Dalaman’a mitinge gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Ortaca’ya getirilemediğini de sözlerine ekledi.

 

 

“17 senedir bizleri boğulacak hale getirdiler”

Demokratik Sol Parti’nin 17 yıl önce Bülent Ecevit’in, Amerikalılara, “Irak’a sizi sokmam kardeşim” dediği günden itibaren dağıtılan parlamentoda, siyasetten uzaklaştırıldığını belirten Aksakal, “Demokratik Sol Parti, o gün bugündür sizlerden izafet ediyor. Bu neye benziyor biliyor musunuz? Bir kovaya suyu dolduruyorsunuz, dolduruyorsunuz, dolduruyorsunuz, bir gün geliyor, artık taşma noktasına geliyor. Yurttaşlar da aynı. Bu ülkenin insanları da aynı. 17 senedir bizleri boğulacak hale getirdiler. İlk zamanda vatandaşlar bunu algılayamadı. Emperyal sistemin, uluslararası güçlerin Türkiye ekonomisine müdahalesiyle bir kriz varmış gibi yarattılar.” dedi.

 

“2001 krizi dedikleri hikaye, şimdikinin yanında zekat bile değil”

Aksakal, esasen Ecevit’in yaptığının, yaşanan hadisenin memleketin hırsızlarını uğursuzlarını toparlayıp içeri tıkmak olduğunu anlatarak, “50 milyar dolarlık banka soygununu ortaya çıkarmış ve bu yarayı sarmıştır Ecevit. Üzerine iki tane de deprem yaşamıştı. Biliyorsunuz değil mi 1999 yılında onlarında yarasını sarmıştı. Bütün bunlara rağmen yüzde 90’lardaki enflasyonu yüzde 27’lere kadar indirmişti. Ekonomiyi de düzene çıkarmıştı. Bu memlekette her gün şehitler veriliyordu o zamanlar. Her gün çatışmalar oluyordu. Dağlarda, ovalarda, şehirlerin içerisinde. Bütün bunları bile ortadan kaldırmış, o terörün başını İmralı’ya tıkmış adamdır. Bunların 2001 krizi dedikleri hikaye var ya, şimdiki yaşadığımızın yanında zekatı bile değil zekatı.” diye konuştu.

“Bu milletin tek kuruşu DSP’nin boğazından geçmemiştir”

DSP’nin neden şimdi ön plana çıktığının sorulduğunu belirten Aksakal, şunları kaydetti:

“Demokratik Sol Parti insanların zaten yüreğinde Ecevit ile beraber kurgulanmış bir duygudur bu. Dürüstlüğün, temizliğin, milliyetçiliğin, bağımsızlığın ve özgürlüğün güvencesi olmuştur. Toplumuna hep inanmıştır. Demokratik Sol Parti dürüst bir partidir. Boğazından bu milletin tek kuruşu geçmemiştir. Demokratik Sol Parti özgürlükçü bir partidir. Çünkü DSP’nin iktidarlarından hiçbir devler memuru kendisini iktidara tabi olarak düşünmemiştir. Görevini yapmıştır. Yapamayan kendisinin hesabını adalete vermiştir.”

 

“Hiç birisinin devleti yönetmek gibi bir gayesi yok, sabır bir yere kadar”

Aksakal, Ecevit’in başbakanken hiçbir memurun kendisini hükümetin baskısı altında hissetmediğini dile getirdi.

İnsanların istediği gibi konuştuğunu, basının istediği gibi yazdığını, televizyonların istediği gibi yorumlar yaptığını ve gösterdiğini belirten Aksakal, “Hiçbir zaman baskıya uğramamıştır. Şimdi ki gibi yandaş medya hikayesi o zamanlar olmamıştır. Bunun için özgürlükçüdür Demokratik Sol Parti. Milliyetçi bir partidir. Ecevit’in söylediği gibi milliyetçiliği boş sokak duvarlarına değil, Ege’nin mavi sularına, Orta Anadolu’nun haşhaş tarlalarına, Kıbrıs’ın Beş Parmak Dağları’na yazmış bir milliyetçilik vardır DSP’de. Amerika’nın Türkiye’nin Güneydoğu’sunda yaratmaya çalıştığı sözde devleti baştan reddetmiş, elinin tersiyle iktidarına mal olacağını da bilse buna izin vermemiş, 17 senedir siyasetin uzak noktasında tutulmuş bir partidir. Böyle milliyetçi bir partidir. Şimdi diyorlar ya ‘DSP nerden çıktı durduk yere?’ İnsanlar sabır sabır bir yere kadar öyle değil mi? Parlamentoda dört tane parti vardı. Şu anda beş oldular. Sonra geçen sene seçimlerde bir ittifak muhabbeti çıkardılar. Birer milletvekiliyle partiler temsil edilir hale geldi. 7-8 tane parti var şuanda. Başta ana muhalefet partisi olmak üzere hiç birisinin devleti yönetmek gibi bir gayesi yok..”

Yapılan konuşmaların ardından, DSP Ortaca seçim bürosunun açılışı, DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, DSP Ortaca Belediye Başkan adayı Av. İsmail Can Varol, DSP Menteşe Belediye Başkan adayı Ali Durna ve Ortaca İlçe Başkanı Ergün Tınas tarafından yapıldı. (Ömer Kundakçı/Ortaca)

YORUM ALANI

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.