Batıakdeniz Gazetesi
Batıakdeniz Gazetesi
BATI AKDENİZ MEDYA

logo

 

 

BATI AKDENİZ MEDYA…

Akdeniz’le Ege’nin kesiştiği ‘yeryüzü cenneti’nin sınırları içerisinde yer alan Fethiye İlçesi’nde, 1999 yılında kurulan ve ilk göz ağrısı olan haftalık ‘Batı Akdeniz Gazetesi’yle yola çıkan Batı Akdeniz Medya, kısa bir süre içerisinde Dalaman’dan Kaş’a kadar uzanan bir alanda doğru, etkili, ilkeli ve tarafsız haberciliğin güvenli kalesi durumuna gelmeyi başarmıştır.

İki, günlük gazete…

Bölge insanlarının da sahip çıkışıyla istikrarlı bir büyüme hızı yakalayan Batı Akdeniz Medya, gelişim sürecinin ilk halkası olarak haftalık yayınlanan Batı Akdeniz Gazetesi’ni günlük çıkarmaya başlamış, ardından da ‘Gözde’ adıyla ikinci günlük gazetesini bünyesine katmış, bu gazeteyi de Seydikemer ağırlıklı olarak okuyucusuna ulaştırmaya başlamıştır. Her iki gazete de, pazar günleri hariç, haftanın 6 günü Fethiye ve  Seydikemer ilçelerinde okuyucularıyla buluşmaya devam etmektedir…

Matbaa…

Batı Akdeniz Medya, bölgenin hızlı gelişimine ayak uydurmak ve ortaya çıkan baskılı iş taleplerine (ofset baskı, katalog, broşür, kartvizit, insert, dergi vb.) cevap verebilmek amacıyla kendi matbaa tesislerini kurmuş, bir adet çift renk, bir adet de tek renk olmak üzere matbaa makinalarını satın alarak faaliyete geçirmiş, bu makinalar aracılığıyla piyasanın talep ettiği kaliteli baskı işlerini gerçekleştirmeye başlamıştır.

Reklam Ajansı

Başta turizm sektörü olmak üzere, birçok sektörden gelen tanıtım filmi, tasarım, organizasyon, medya danışmanlığı gibi istekleri, yerel bazda en iyi şekilde karşılamak amacıyla yeni bir atılım gerçekleşmiş ve Batı Akdeniz Medya bünyesine Batı Akdeniz Ajans eklenerek, hizmet alanı genişletilmiştir. Bu ajans, aynı zamanda ulusal ve alanında seçkin birçok ajansla ortak projeler üreterek, sadece yerelde değil, ulusal standartlarda iş üretme başarısını göstermiştir.

Radyo Yaren…

Batı Akdeniz Medya, radyo yayıncılığı alanında da bölge insanına hizmet etmeyi, sorumlu yayıncılık projesi çerçevesinde planlamış ve bu projesini ‘Radyo Yaren’i devreye sokarak hedefine ulaştırmıştır. Radyo Yaren, Fethiye merkez başta olmak üzere, Seydikemer’in mahalleleri Kadıköy, Eşen, Karadere, Kumluova, Seki, Yayla Karaçulha, ile köylerine, Kaş’ın Ova, Yeşilköy ile çevre mahallelerine ulaşan ve 200 bini aşkın nüfus yoğunluğunu kapsayan yayın alanıyla, bölgenin en etkili sesli medya mecralarından biri olmayı başarmıştır. Radyo Yaren ayrıca, internet ortamında da www.canlitv.com , www.radyoyaren.com adreslerinden canlı olarak dinlenebilmektedir. Bunların dışında Radyo Yaren’e, Google Play Store’dan uygulaması indirilerek, mobil ortamda da her yerde kesintisiz ulaşıp dinlemek mümkündür.

İnternet Medyası…

Yayıncılık ve medya alanındaki her türlü yeniliği de yakından takip eden ve özellikle de internet yayıncılığı alanında da ortaya çıkan ihtiyaca cevap verebilmek için de kısa süre içerisinde üzerine düşüneni yapan Batı Akdeniz Medya,  gazetecilik, yayıncılık ve reklamcılık alanlarındaki hizmetini, kurduğu  www.batiakdenizmedya.com , www.gazetefethiye.com ve www.fethiyedenhaber.com  web siteleri aracılığıyla da hedef kitlelerine ulaştırmaya başlamıştır.

Sosyal Medya…

Çağın en etkili bireysel iletişim araçlarından biri haline gelen ‘sosyal medya’ alanında da Batı Akdeniz Medya olarak hızlı ve etkili bir yapılanma dönemine girilmiş, hem facebook hem de twitter’ da oluşturulan hesaplar aracılığıyla, aynı anda onbinlerce insana bire bir ulaşma ortamı yaratılmıştır. Günün hemen her saatinde ve anında yapılan haber güncellemeleri nedeniyle Batı Akdeniz Medya’ya ait  https://www.facebook.com/batiakdenizmedya/  facebook ve  @batiakdenizf  twitter hesapları, bölgemizde ençok takip edilen sosyal medya adresleri haline gelmiştir.

 

Osman BAYKUŞ

Batı Akdeniz Medya

Çalıca Yayın ve Reklam Tic. A. Ş. 

Yönetim Kurulu Bşk.

———————————

Kesikkapı Mah. Çarşı Cad. 103.Sok. No: 3

Fethiye/MUĞLA

Telefon       :  0 252 614 56 72              

mail:            :  gazetefethiye@gmail.com

web             :  www.batiakdenizmedya.com

web             :  www.gazetefethiye.com

twitter         :  @batiakdenizf

facebook     :  https://www.facebook.com/batiakdenizmedya/

youtube       : https://www.youtube.com/channel/UChBxDCIQ2sjZTzUlayP84Lw

FOTO GALERİ
GÜNCEL HABERLERİ
VİDEO GALERİ
AAA