Esenköy’de mutlu son

2B arazilerinin TOKİ tarafından istimlak edildiği gerekçesiyle tedirgin olan Esenköy Bademlik sakinleri mutlu sona kavuştu. Bu konuyla ilgili Esenköy’de bazı kişilerin de vatandaş arasında infial yaratma girişimleri sonuç vermedi, sağduyu kazandı

Esenköy’de 2B arazisi bulunan vatandaşlar arazilerin tapusunu almak için Milli Emlak Müdürlüğü’ne gittiklerinde karşılaştıkları “Satış yapılamaz” şoku üzerine tepkilerini dile getirmişlerdi. Konuya müdahil olan Ak Parti Muğla Milletvekili Ali Boğa vatandaşlarla yaptığı toplantıda olayı çözeceklerini ve süre vermelerini istemişti. Bu süre içerisinde bazı siyasi rant elde etmek isteyen kişiler de vatandaşları yanlış yönlendirerek bölgede infial çıkartma girişiminde bulunmuş, vatandaşlar ise sonucu bekleme kararı almıştı.

İktidar partisi ilçe yönetimi ve Muğla Milletvekilleri Ali Boğa ile Yüksel Özden’in girişimleri sonucu vatandaşın lehine karar çıktı ve TOKİ bölgedeki kentsel dönüşüm projesini iptal etti. T.C. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi’nden (TOKİ) dün sabah çıkan yazı doğrultusunda Ak Parti Muğla Milletvekili Ali Boğa akşam Esenköy’de yaklaşık 5 bin kişinin katıldığı bir toplantı düzenledi.  Toplantıda TOKİ’nin kararını açıklayan ve vatandaşa müjdeyi veren Ali Boğa, hükümet olarak her zaman vatandaşın yanında oldukları mesajını verdi. Vatandaşın sağduyusundan dolayı teşekkür eden Boğa, Bademlik sakinlerinin istedikleri zaman 2B arazilerinin tapularını üzerlerine alabileceklerini söyledi.

gazetefethiye

Osman Baykuş yazdi 4221 Bu yazi dışında.

Güncel, politika, spor, magazin, kültür ve sanat ve diğer tüm kategorilerde Fethiye ve çevresiyle ilgili güncel haber sunmak ve internet kullanıcısının habere ulaşmasını kolaylaştırmak için oluşturulmuş geniş kapsamlı bir haber portalıdır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 


©Copyright 2013 Enigmatr SOFT. Tüm hakları saklıdır. Bu site Enigmatr SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
Okullar
Mesleki Eğitim
DÜNYA Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Genel Yurtdışı

Bati Akdeniz Gazetesi'daki 17 ayrı kategoride yazılmış 4535 makaleye 10 yorum yapılmış.