Batıakdeniz Gazetesi
Batıakdeniz Gazetesi

İYİ PARTİ FETHİYE’DE ÖRGÜTLENDİ

Temmuz ayında başlayan büyük bir hareket, yasallaşma yolculuğunu tamamlayarak ve siyasal kimlik kazanarak halkın önüne çıkmaya başladı. Eski İçişleri Bakanı Meral AKŞENER tarafından kurulan yeni parti İYİ PARTİ adıyla sokaklara indi.


10 Ocak 2018 - 16:45 'de eklendi ve 1129 kez görüntülendi. A+A-

İYİ PARTİ FETHİYE’DE ÖRGÜTLENDİ

 

 

MHP içerisinde siyaset yapma imkanları ellerinden alınan üç genel başkan adayı el ele vererek yeni bir siyasi süreç başlattılar. Türk siyasetinin tamda tıkandığı bir dönemde ortaya çıkan İYİ PARTİ, önümüzdeki süreçte çok canlar yakacak gibi görülüyor haberiniz olsun, benden söylemesi.

 

2017 Haziran aylarının sonlarına doğru yaylada yaptığımız bir sohbet sırasında, bu süreç siyasallaşırsa ciddi sürprizlere hazırlanın derken, bazı arkadaşlarda doğmadan ölür demişlerdi. Benim o günkü tespitlerim doğruydu, bugünde aynı görüşlerimin değişmeden devam ettiğini görüyoruz. Meral AKŞENER önderliğinde kurulacak bir partinin en fazla CHP ye zararı olur dediğimde, aklı evvel CHP liler sen rüya görüyorsun demişlerdi. Şimdi gelinen nokta; rüyanın gerçek mi, yoksa hayal mi olduğu netlik kazanmak üzere.

 

Kendi içerisinde birbirlerini gördüklerinde öcü görmüş gibi olan CHP li gardaşlarımız önümüzdeki dönemde istedikleri gibi at koşturacaklarını sanıyorlar. Etrafta olan biteni okuyamadıkları için, gelecek seçimleri çantada keklik görüyorlar. Bir birleriyle konuşmayan ve yolda bir birlerine selam dahi vermeyenler, bu süreçte başarılı olacaklarını sanıyorlar. Şimdi zurnanın zırt dediği yerdeyiz. Önümüzdeki süreçte kimin nerede olacağını bu günden görmek zor değil. Olan biten her şeyi yorumluyoruz ve bir sonuca ulaşıyoruz. “Biz bir olalım iri olalım” dedikçe, adamlar herkesin önüne duvar örerek başarıya ulaşacaklarını sanıyorlar. Folklor ekibi gibi herkes el ele vermedikçe sonuç alamayacaklarını yaşayarak öğrenecekler.

 

Önümüzdeki süreç gerçekten çok çetrefelli geçecek. Kimin nerede olacağı, kimin nerede duracağı belli değil. Yeni artistler çıkacak ortaya, her ne olursa olsun film aslında belli. Bazıları döşünün üzerine oturacaklar ve başlarını iki ellerinin arasına alarak biz nerde hata yaptık diye sızlanacaklar.

 

Neyse biz gelelim İYİ PARTİ Fethiye operasyonuna bir bakalım ve hep birlikte ne olup bitiyor karşılıklı bir değerlendirme yapalım.

 

Partinin ilçe başkanı belirlendi. Kim olduğuna gelince söylenecek tek kelime var. Pırlanta gibi bir ağabeyimiz. Yıllarca kasaba politikasından uzak durdu. Maskaralıklara hiç bulaşmadı. Aldığı kurumsal terbiye, ne zaman nerede duracağını öğrettiği için, kimsenin “etlisine sütlüsüne” karışmadı. Aradan geçen yıllar sonunda yaşadığı ülkenin siyaset kurumunun çöktüğünü görünce, diğer arkadaşları gibi o da verilen görevden kaçmayarak, taşın altına elini koydu. Belki henüz adını duymayanlar olabilir. Adı; Suat AYBEK. Etibank’ın en üst bürokratlarından. Genel müdür olarak geldiği yeri namusuyla teslim edip, doğup büyüdüğü halkın içine tekrar geri döndü. Ben kendisini kutluyorum. Çok ta iyi bir yönetim oluşturmuş. Hepsi genç ve pırıl pırıl insanlardan oluşmuş. Sürpriz isimlerde var. Önümüzdeki birkaç gün içerisinde parti binalarını da açıyorlar. Şimdiden bize kolay gelsin demek düşer. Ben İYİ PARTİ nin ilçede sükse yapacağına inananlardanım. Bakalım zaman ne gösterecek. Sokakta sohbet ettiğimiz her vatandaşımız İYİ PARTİ yi ilgiyle izliyor.

 

İktidar partisi İYİ PARTİ için şimdilik kendine zarar vermeyecek gibi görüyor. Yaptırdıkları araştırmalarda özellikle Akdeniz, Ege, Marmara ve Trakya da  CHP ye ciddi zarar verecek  bilgileri masalarının üzerinde durduğu için, şimdilik pek oralı olmuyorlar. Farkındaysanız ciddiye almıyor görüntüsü vererek, hadi canım sende havasındalar. Önümüzdeki haftalarda eğer iktidara zarar verecek bir tablo ortaya çıkarsa, İYİ PARTİ yi doğruca FETÖ operasyonuna bağlarız ve işi kökünden hallederiz diye düşünüyor da olabilirler.

 

Bizi genel ilgilendirmiyor, biz kendi kasabamıza bakalım ve yeni figürler kim olacak dört gözle bekleyelim. Ben buradan hiçbir siyasi parti ayrımı yapmadan düzgün adam olarak bildiğim herkese bu köşemde yer vereceğim. Gaydırı gubbak adamları da deşifre ederek halkın tanımasına fırsat vereceğim. SEVGİYLE KALIN.

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
TAMAMLANAMAYAN MAL PAYLAŞIMI… TAMAMLANAMAYAN MAL PAYLAŞIMI…

2014 Yerel Seçimlerinin üstünden tam kırk altı ay geçti. Küresel çetelere, olumsuz sosyal ve siyasal girişimlere rağmen, bizim ilçenin ekonomik dişlisi ça...

CHP BİLDİĞİNİZ GİBİ CHP BİLDİĞİNİZ GİBİ

Değerli okurlar, " Demokrasi ile yönetilen" birden fazla "Siyasi Partilerin" bulunduğu ülkelerde ...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
24 yaralının isimleri belli oldu 24 yaralının isimleri bel...

Bursa’dan Fethiye’ye g...

1 gezi teknesi karaya oturdu 1 gezi teknesi karaya otu...

Marmaris’te, akşam saa...

Yolcu otobüsü dağa çarptı: 24 yaralı Yolcu otobüsü dağa çarptı...

Bursa’dan Fethiye’ye g...

Vali Civelek: ‘Yeryüzü cenneti’ Vali Civelek: ‘Yeryüzü ce...

Fethiye’deki endemik b...

Saatcı: ‘Bu sevda bitmez’ Saatcı: ‘Bu sevda bitmez&...

Fethiye Belediye Başka...

‘Bizlere daha büyük bir sorumluluk verdiler’ ‘Bizlere daha büyük bir s...

Fethiye’de Esnaf ve Sa...

“Ya gelin taşın altına elinizi koyun, ya da hiç gölge etmeyin” “Ya gelin taşın altına el...

Fethiyespor resmi web ...

Seydikemer’de Başkan Çakıroğlu güven tazeledi Seydikemer’de Başkan Çakı...

Seydikemer Ulaştırma H...

Fethiyespor Hadettepe’de tutunamadı: 3-1 Fethiyespor Hadettepe’de ...

TFF 2. Lig Beyaz Grup’...

Yelkenciler  Çalış Plajı’nı renklendirdi Yelkenciler  Çalış Plajı’...

Türkiye  Yelken  Feder...

FOTO GALERİ
GÜNCEL HABERLERİ
VİDEO GALERİ