Batıakdeniz Gazetesi
Batıakdeniz Gazetesi

 “Beni susturmak istiyorlar”

CHP Fethiye İlçe Başkanı Ali Özgür Kullukçu ve partililer birlikte ortak bir basın toplantısı düzenleyerek  “Cumhuriyet Halk Partisi Muğla Milletvekili Ömer Süha Aldan’ın sonuna kadar yanındayız” diyerek  destek  verdiler.


05 Ocak 2018 - 17:30 'de eklendi ve 110 kez görüntülendi. A+A-

 “Beni susturmak istiyorlar”

Sonuna kadar CHP Muğla Milletvekili Ömer Suha Aldan’ın arkasında olduklarını belirten CHP Fethiye İlçe Başkanı Kullukçu, “Türkiye Cumhuriyet’in 15 Temmuz darbe sürecine hangi tavizlerin verilerek getirildiğini, ya da herkesin bildiği cümleler ile ‘ne istediler de vermedik. Bu hasret bitsin’ anlayışı ile gittiği milletimiz tarafından bilinmektedir” dedi.

CHP Muğla Milletvekili Ömer Süha Aldan, bir radyo kanalındaki konuşmasında 15 Temmuz darbe girişimine karşı sokağa çıkanlara hakaret ettiği iddiasıyla yapılan şikayetler nedeniyle hakkında soruşturma başlatılmasıyla ilgili Fethiye İlçe Başkanlığında yapılan basın toplantısında bir konuşma gerçekleştirdi. Partisinin Fethiye İlçe Başkanlığı tarafından parti binasında düzenlenen toplantıya CHP Muğla Milletvekili Nurettin Demir, eski vekillerden Ali Cumhur Yaka, CHP Fethiye ilçe yönetimi, CHP Fethiye Kadın Kolları yönetimi, CHP’li meclis üyeleri, eski belediye başkanlarından Keramettin Yılmaz ile Alim Karaca,  ve çok sayıda partili Ömer Süha Aldan’a destek olmak amacıyla bir araya geldi…

“MİLLETVEKİLİMİZİN  ARKASINDAYIZ”

Parti binasında Milletvekili Ömer Süha Aldan’a destek amacı ile düzenlenen toplantıda açılış konuşmasını yapan  Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Ali Özgür Kullukçu, “15 Temmuz darbe girişiminden sonra hükümet tarafından kanun hükmünde kararnameler çıkartılmak suretiyle bu süreç hala devam ettirilmekte ve darbe girişiminin dışında ülkemizde ne ile ilgili olursa olsun çıkarılan düzenlemeler bu kanun hükmünde kararnameler ile hayata geçirilmektedir. Ne yazık ki anayasamızdaki Türkiye Cumhuriyetinin hukuk devleti ilkesi ile bağdaşmayan bir kanun hükmünde kararname  devleti şeklinde yönetiliyoruz. 696 sayılı kanun hükmünde kararnamenin 121. Maddesinde yani 08 Kasım 2016 tarihinde 6 bin 755 sayılı olağanüstü hal kapsamında alınılması gereken tedbirler ile bazı kurum ve kuruluşlara dair düzenleme yapılması hakkında kanun hükmünde kararnamenin değiştirilecek kabul edilmesine dair kanunun 37. Maddesine eklenen fıkrada; resmi sıfat taşıyıp taşımadıklarına ve ya resmi bir görevi yerine getirip getirmediklerine bakılmaksızın 15 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleştirilen darbe teşebbüsü ve terör eylemleri ile bunların devamı niteliğindeki eylemlerin bastırılması kapsamında hareket eden kişiler 1. Fıkraya dahil edilecektir. Hukuk devletimize aykırı bir düzenleme getirilmiştir. Bu düzenleme ile şu an anayasal anlamda toplantı ve gösteri yürüyüşleri hakkına haiz olan tüm halkımız herhangi bir şekilde eylem yapmak için sokakta bulunduğunda ya da bir açıklama yapma gereği duyduğunda “darbe anında halk eylemi girişiminin devamlılığıdır” mantığıyla silahlı ya da silahsız üstelik kamu görevlisi olmayan kişilerin müdahalesi ve bu müdahaleler karşısında da ceza muafiyeti ile karşı karşıya gelmiş bulunuyoruz. Bunun Hukuk Devleti olan Türkiye Cumhuriyetinde olması mümkün değildir. CHP Muğla Milletvekilimiz Ömer Suha Aldan’ın katıldığı bir radyo programında bu konu ile ilgili tehlikenin vaziyetini açıklamak adına bir benzetmede bulunmuş. Bu benzetme ne yazık ki iktidarın algı yönetimi çerçevesinde farklı noktalara çekilmeye çalışılmış ve suç duyurusunda bulunmuşlardır. Milletvekilimiz görevinden önce Cumhuriyet Savcılığı Devlet Güvenlik Mahkemesi Savcılığı yapan ve hukukun içinden gelen bir kişidir. Bu kapsamda Milletvekilimize yapılan linç kampanyasını ve suç duyurusunu Cumhuriyet Halk Partisi olarak reddediyoruz ve esefle kınıyorum. Biz Başkanlar her zaman milletvekilimizin arkasındayız” diye konuştu.

 

“DAHA DA KENETLENECEĞİZ”

CHP Muğla Milletvekili Prof Dr. Nurettin Demir’de toplantıda yaptığı açıklama Ömer Suha Aldan’a karşı bir linç kampanyası başlatıldığını belirtti. Nurettin Demir, “Biz Milletvekilimizin sonuna kadar arkasındayız. Aslında iktidar gerçekleri gizlemek için bunlardan yararlanmaya çalışıyor. Dolayısıyla Türkiye ve Dünya’da Türkiye’nin ne hallere geldiğini hep beraber görebiliyoruz. Farklı gündemler yaratarak halkın ve dünyanın gerçekleri görmelerine engel olmaya çalışıyorlar. Türkiye’yi bölme noktasına getirdiler. Nasıl ki 1919’da Kurtuluş savaşı sonrası kurulan Cumhuriyet Halk Partisi nasıl bu zamana kadar ülkemize sahip çıktıysa bundan sonra da sahip çıkmaya devam edeceğiz. İç savaş çıkartmalarına izin vermeyeceğiz. Barış ve birlik için halkımızı savunmaya devam edeceğiz. Diyanet işleri başka olmak üzere bu hükümetin başa geçtiği tarihten bu zamana kadar ülkemizde yaşanan iç olayların fazlalaşması engel olmaları gerekirken örneğin 9 yaşındaki bir kız çocuğunu evlendirmeye kalkanlar, böyle suni şeyler yaratarak insanların kafalarını bulandırmaya çalışmalarına şaşırmamak lazım. Bundan sonraki mücadelemiz, CHP’nin tüm Türkiye’deki örgütleriyle birlik olup Türkiye’de yaşanan huzursuzluğu ve korku dünyasını ortadan kaldırmak olacaktır. Hukuk kuralları ne kadar yıkılsa da ne kadar yok etseler de yine biz vicdanımızla, yüreğimizle, aklımızla, bilimle Türkiye’nin önünü açacak ve Türkiye’yi huzura kavuşturacak bir mücadele içerisinde olacağız. Bu iktidarın göz dağı vermesi, belediye başkanlarımızı görevden alması hiçbir zaman bizi yıldırmayacaktır. Daha da kenetleneceğiz. Bizi yıldıramayacaklar” dedi.

 

“O  KELİME SÖZLERİMİN ARASINDAN CIMBIZLA SEÇİLMİŞ”

CHP Muğla Milletvekili Ömer Suha Aldan ise kendisine destek verilen toplantıda “İlçe başkanımızın da belirttiği 121. Maddenin anlamı şudur; Sadece bir Cumhurbaşkanı, bir Başbakan ve 26 bakan şu anda istedikleri takdirde herkesi suçsuz ilan edebilirler. Bu madde böyle bir maddedir. Yani toplam 28 kişi,  Türkiye’deki tüm suç teşkil eden unsurları içeren konuları kapsayan yasayı çıkarma yetkisini kendilerine görmüş oldular. Gizleme anlayışlarından dolayı bunu yaptılar. İşin içinde yatan temel neden budur. 28 kişiye böyle bir yetki veremeyiz. Türkiye Cumhuriyeti bir kabile devleti değildir. Türkiye Cumhuriyeti köklü bir devlettir. Köklü bir hukuk sistemi,  parlamentosu  vardır. Af ile bir şahısı cezasız kılma yetkisi parlamentodadır. Bu anlamda bu 28 kişinin yaptığı iş öncelikle muhalefetlik anlamında değil Adalet Ve Kalkınma Partisinin Türkiye Büyük Millet Meclisindeki saygın Milletvekillerine saygısızlıktır. OHAL yetkisi her şeyi yapabilme yetkisi anlamına gelmez” dedi.

 

“İŞİN ÖZÜ BENİ SUSTURMAK İSTİYORLAR”

“Uzun zamandır çalıştığım bir belgeyi orada açıkladım” diyerek sözlerine devam eden Aldan bazı iddialarda bulundu. Aldan çeşitli iddialarda bulunduğu konuşmasında “Rıza Zarrab 25 Aralık 2017’den sonra cezaevinden tahliye ediliyor. Cezaevinden çıkıyor şaibeli rüşvet verdiğine dair iddialar var. 4 bakan hakkında bir soruşturması başlatılmış ve onlar için yüce divan süreci devam ediyor. O anda bile Rıza Zarrab’ın,  ikisi de aynı firma olan biri 2014’teki adı V…, 2015’teki adı da R… olan firma üzerinden toplam 1 milyar 242 milyon dolarlık hayali ihracat yaptırmışlar. İhracat yaparken devlet teşvik için yüzde 18 KDV’sinden doğan ücreti ihracatçıya geri öder. Bu parayı da devletin hazinesinden Rıza Zarrab’a vermişler. Bizim halk olarak cebimizden aldıkları bu paraları casus, rüşvetçi bir sürü bu gibi insanlara bu parayı ödemişler. Ben de dedim ki bunu daha detayına ineceğim. Bu paranın alsa alsa  yüzde 10’unu almıştır. Geriye kalan para nereye gitti. İşte bu program yayınlandıktan 5 saat sonra Ak Parti Muğla Milletvekillerinin dikkatine bu milletvekilinin söylediklerine bir mesajınız yok mu başlıklı benim konuşmamdan bir cümle cımbızla seçilerek alınmış ve o andan itibaren organize bir şekilde Türkiye’nin dört bir yerinden tehditler, hakaret içeren bir sürü şeyler peş peşe gelmeye başladı. İşin özü beni susturmak istiyorlar. Bu olaylarla uğraştığım için AKP’li bir milletvekili arkadaşım da bana söyledi. Ağabey kendine dikkat et, diye. Gazeteci Yavuz Oğan o günkü radyo programındaki bana yönelttiği bu düzenleme doğrumudur dedi, hayır yanlıştır dedim. Eğer o gün bir olaylar olmuşsa 15 Temmuzda meşru müdafaa diye hukukumuzda bir sistem var. O Çerçevede yargılamayı yapan bu konudaki takdiri hakim versin. Böyle düzenlemeler yapmayalım. Hatta öneride de bulunmuş olmama rağmen şu anki bana karşı uyguladıkları politika beni kahraman yaptılar” şeklinde konuştu.  Aldan konuşmasının sonunda “Bir kez daha belirtmek istiyorum; 15 Temmuz gecesi darbeye direnen tüm gazilerimiz için hiçbir şekilde bu güne kadar olumsuz bir söz söylemedim” dedi. (Haber merkezi)

 

 

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
24 yaralının isimleri belli oldu 24 yaralının isimleri belli oldu

Bursa’dan Fethiye’ye gelmekte olan yolcu otobüsü Fethiye-Antalya Karayolu Bayır Mevkii’nde kaza y...

1 gezi teknesi karaya oturdu 1 gezi teknesi karaya oturdu

Marmaris’te, akşam saatlerinde etkisini gösteren şiddetli lodos nedeniyle 16 metre uzunluğundaki ...

Yolcu otobüsü dağa çarptı: 24 yaralı Yolcu otobüsü dağa çarptı: 24 yaralı...

Bursa’dan Fethiye’ye gelmekte olan yolcu otobüsü Fethiye-Antalya Karayolu Bayır Mevkii’nde kaza y...

Vali Civelek: ‘Yeryüzü cenneti’ Vali Civelek: ‘Yeryüzü cenneti’

Fethiye’deki endemik bitkiler Muğla ekonomisine büyük katkı sağlamaya başladı. Muğla Valisi Eseng...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
24 yaralının isimleri belli oldu 24 yaralının isimleri bel...

Bursa’dan Fethiye’ye g...

1 gezi teknesi karaya oturdu 1 gezi teknesi karaya otu...

Marmaris’te, akşam saa...

Yolcu otobüsü dağa çarptı: 24 yaralı Yolcu otobüsü dağa çarptı...

Bursa’dan Fethiye’ye g...

Vali Civelek: ‘Yeryüzü cenneti’ Vali Civelek: ‘Yeryüzü ce...

Fethiye’deki endemik b...

Saatcı: ‘Bu sevda bitmez’ Saatcı: ‘Bu sevda bitmez&...

Fethiye Belediye Başka...

‘Bizlere daha büyük bir sorumluluk verdiler’ ‘Bizlere daha büyük bir s...

Fethiye’de Esnaf ve Sa...

“Ya gelin taşın altına elinizi koyun, ya da hiç gölge etmeyin” “Ya gelin taşın altına el...

Fethiyespor resmi web ...

Seydikemer’de Başkan Çakıroğlu güven tazeledi Seydikemer’de Başkan Çakı...

Seydikemer Ulaştırma H...

Fethiyespor Hadettepe’de tutunamadı: 3-1 Fethiyespor Hadettepe’de ...

TFF 2. Lig Beyaz Grup’...

Yelkenciler  Çalış Plajı’nı renklendirdi Yelkenciler  Çalış Plajı’...

Türkiye  Yelken  Feder...

FOTO GALERİ
GÜNCEL HABERLERİ
VİDEO GALERİ