Batıakdeniz Gazetesi
Batıakdeniz Gazetesi

‘Milletvekilimizi kimseye yedirtmeyiz’

Bir radyo programında yaptığı konuşmanın ardından hakkında suç duyurularında bulunulan, soruşturma açılan CHP Muğla Milletvekili Ömer Süha Aldan’a CHP Muğla il başkanlığı, milletvekilleri Demir ve Üstündağ’dan destek açıklaması geldi.


04 Ocak 2018 - 17:15 'de eklendi ve 70 kez görüntülendi. A+A-

‘Milletvekilimizi kimseye yedirtmeyiz’

 

 

CHP Muğla İl başkanı, 13 ilçe başkanı ve milletvekilleri düzenledikleri ortak basın toplantısıyla Muğla Milletvekili Ömer Süha Aldan’ın yanında ve arkasında olduklarını açıkladılar. CHP Muğla Milletvekilleri Akın Üstündağ ve Nurettin Demir, “Milletvekilimizi kimseye yedirtmeyiz. Sonuna kadar arkasındayız” dediler.

 

CHP Muğla İl Başkanı Mürsel Alban “Türkiye Cumhuriyet’inin 15 Temmuz darbe sürecine hangi tavizlerin verilerek getirildiğini, ya da herkesin bildiği cümleler ile ‘ne istediler de vermedik. Bu hasret bitsin’ anlayışı ile gittiği milletimiz tarafından bilinmektedir” dedi.

CHP Muğla Milletvekilleri Akın Üstündağ ve Nurettin Demir de “Milletvekilimizi kimseye yedirtmeyiz. Sonuna kadar arkasındayız” dediler. CHP Muğla Milletvekili Ömer Süha Aldan “Asıl sorun benim Zarraf’a hayali ihracat yaptırdıklarını ortaya çıkartmamdır” dedi.

 

Alban: Türkiye’yi darbe sürecine getirdiler

CHP Muğla İl Başkanı Mürsel Alban “ Türkiye Cumhuriyeti’nin 15 Temmuz darbe sürecine hangi tavizlerin verilerek getirildiğini ya da herkesin bildiği cümleler ile “Ne İstediler de Vermedik, Bu hasret Bitsin” anlayışı ile gittiği milletimiz tarafından bilinmektedir. Devletin, polisin, askerin, adalet sisteminin en önemli mevkilerine muhalefetin, değerli yazarların tüm uyarılarına rağmen iktidar desteği ile getirilen adına cemaat dedikleri terör örgütü mensuplarının 15 Temmuz’da kalkıştığı darbe girişimi Türk Milleti’nin azim ve kararlılığı ile püskürtülmüş, kendi yarattıkları düşmanın karşısına çıkamayan iktidar mensupları halkın kendi iradesi ile meydanlara inmesine fırsat bilerek kendilerini korumalarının arasından cep telefonu kamerası aracılığı ile gösterebilmiştir. Yaşanan darbe girişiminden sonra siyasi olarak bu süreçten Kanun Hükmünde Kararnameler ile en çok yararlanan da iktidar partisidir. Muğla Milletvekilimiz Ömer Süha Aldan’ın hukukçu oluşundan, ülkemiz için yaptıklarından, verdiği onurlu mücadeleden, son Reza Zarrap davasında ortaya koyduğu çalışmalardan rahatsız olan iktidardan beklediğimiz ve şaşırmadığımız bir çamur atma ve hedef gösterme hamlesidir. Radyo programında söylediklerinin tam metnini yayınlayan milletvekilimizin basın açıklamasını okumayan ya da programda söylediklerinin tamamını dinlemeyenler sadece bir kelimeye takılarak suçlamalarda bulunmakta akılların sıra milletvekilimizi suçlu göstermeye çalışmaktadırlar. 15 Temmuz şehitleri hakkında tek bir olumsuz cümle sarf etmeyen milletvekilimiz bir hukukçu olarak herkesin tepkisine neden olan son çıkarılan Kanun Hükmünde Kararnamedeki belirsizliği, muğlaklığı ortaya koyuyor. Bu maddenin “15-16 Temmuz günü cereyan eden olaylar nedeni ile” ibaresi eklenerek düzeltilebileceğini, düzeltilmediği takdirde yoruma açık olduğunun altını çiziyor” dedi.

 

Nurettin Demir: Ülkeyi bölüyorlar

CHP Muğla milletvekili Nurettin Demir  “Türkiye ikiye bölünme noktasına geldi. Bir grup silahlandırılmaya doğru yönlendiriliyor.  O örgütlenmeye çalışanlardan birisi HÖH adı adlındadır. Silahları gösteriyorlar. Sonra da biz sivil toplum örgütüyüz diyorlar. Milletvekilimiz bunları dile getirdi. Hakkında suç duyurusunda bulundular. Bunlar okuduklarını da anlamıyorlar. Sayın vekilimizin sonuna kadar arkasındayız” dedi.

 

Akın Üstündağ: toplantıları silahla basabilirler

CHP Muğla Milletvekili Akın Üstündağ “Ömer Süha Aldan’a karşı bir linç kampanyası başlatmaya çalışıyorlar. CHP teşkilatları olarak vekilimizin sonuna kadar arkasındayız. Vekilimin konuşmasında bir suç unsuru yoktur. Bu oluşturmaya çalıştıkları ve kanun hükmünde kararname ile koruma adlına almaya çalıştıkları bazı kişiler her hangi bir toplantıyı ellerinde silahlarla basabilirler. Fiili cezasızlık oluşturmaya çalışıyorlar. Bu kişiler için. Aldan vekilimizi kimseye yedirtmeyiz” dedi.

 

Ömer Süha Aldan: Hayali ihracatlarını ortaya çıkarttım

CHP Muğla Milletvekili Ömer Süha Aldan “ Şuan kendimi çok güçlü hissediyorum. Arkamda koca bir CHP çınarı var. Gör Tayyip bey gör. Asıl sorun benim Zarraf’a hayali ihracat yaptırdıklarını ortaya çıkartmamdır.  Bu yüzden bana karşı linç girişiminde bulundular. Ben ne söylediğimi çok iyi biliyorum. Söylediklerimin arkasındayım. Bu hukuksuz düzende bedel ödemem gerekiyorsa o bedeli de hiç çekinmeden öderim” dedi. (Haber Merkezi)

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
24 yaralının isimleri belli oldu 24 yaralının isimleri belli oldu

Bursa’dan Fethiye’ye gelmekte olan yolcu otobüsü Fethiye-Antalya Karayolu Bayır Mevkii’nde kaza y...

1 gezi teknesi karaya oturdu 1 gezi teknesi karaya oturdu

Marmaris’te, akşam saatlerinde etkisini gösteren şiddetli lodos nedeniyle 16 metre uzunluğundaki ...

Yolcu otobüsü dağa çarptı: 24 yaralı Yolcu otobüsü dağa çarptı: 24 yaralı...

Bursa’dan Fethiye’ye gelmekte olan yolcu otobüsü Fethiye-Antalya Karayolu Bayır Mevkii’nde kaza y...

Vali Civelek: ‘Yeryüzü cenneti’ Vali Civelek: ‘Yeryüzü cenneti’

Fethiye’deki endemik bitkiler Muğla ekonomisine büyük katkı sağlamaya başladı. Muğla Valisi Eseng...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
24 yaralının isimleri belli oldu 24 yaralının isimleri bel...

Bursa’dan Fethiye’ye g...

1 gezi teknesi karaya oturdu 1 gezi teknesi karaya otu...

Marmaris’te, akşam saa...

Yolcu otobüsü dağa çarptı: 24 yaralı Yolcu otobüsü dağa çarptı...

Bursa’dan Fethiye’ye g...

Vali Civelek: ‘Yeryüzü cenneti’ Vali Civelek: ‘Yeryüzü ce...

Fethiye’deki endemik b...

Saatcı: ‘Bu sevda bitmez’ Saatcı: ‘Bu sevda bitmez&...

Fethiye Belediye Başka...

‘Bizlere daha büyük bir sorumluluk verdiler’ ‘Bizlere daha büyük bir s...

Fethiye’de Esnaf ve Sa...

“Ya gelin taşın altına elinizi koyun, ya da hiç gölge etmeyin” “Ya gelin taşın altına el...

Fethiyespor resmi web ...

Seydikemer’de Başkan Çakıroğlu güven tazeledi Seydikemer’de Başkan Çakı...

Seydikemer Ulaştırma H...

Fethiyespor Hadettepe’de tutunamadı: 3-1 Fethiyespor Hadettepe’de ...

TFF 2. Lig Beyaz Grup’...

Yelkenciler  Çalış Plajı’nı renklendirdi Yelkenciler  Çalış Plajı’...

Türkiye  Yelken  Feder...

FOTO GALERİ
GÜNCEL HABERLERİ
VİDEO GALERİ