Batıakdeniz Gazetesi
Batıakdeniz Gazetesi

FETHİYE VE SEYDİKEMER EMNİYETTE

 Bu yazımı iki ay önce yazmama rağmen yayınlamak ancak bu güne nasip oldu. Ülkenin içinde bulunduğu durum ortada, içerden ve dışarıdan yapılan operasyonlar halkı canından bezdirdi.


12 Aralık 2017 - 7:28 'de eklendi ve 637 kez görüntülendi. A+A-

FETHİYE VE SEYDİKEMER EMNİYETTE

 

Yarınımız ne olacak belli değil. Küresel siyaset baronları ve içerdeki iş birlikçileri el ele vermiş, seksen milyonluk koskoca bir devleti dizlerinin üzerine çökertmek için el birliği yaparak parçalama sürecini devreye sokmak istiyorlar. Birliğimizin ve dirliğimizin bozulmaması için bu oyunlara karşı uyanık olmak zorundayız. Bulunduğumuz coğrafya da birlikteliklerini koruyamayanlar nasıl darmadağın oldu hepimiz yaşayarak gördük.

Şimdi biz gelelim kendi yöremizdeki gelişmelerin dünü ve bugünüyle ilgili olarak olan bitenlere bir göz atalım. Öncelikle yazıma emniyet teşkilatımızdan başlamak istiyorum.

İki ilçemiz güvenlik konusunda ne aşamada, güvenliği sağlamakla ilgili emniyet teşkilatımız ne durumda, neler yapılıyor gelin birlikte bir analiz yapalım.

Yöre inanılmaz biçimde çok hızlı bir şekilde göç almaya devam ediyor. Seydikemer ve Fethiye nüfus olarak şu an ikiyüzelli binleri buldu. Böyle giderse sadece iki ilçe beş sene sonra birleşerek büyükşehir olma nüfusunu yakalayacak. Burada yaşayanlar olarak çok hızlı büyümeyle birlikte, asayişin ve emniyetin ne durumda olduğunu, mevcut imkanlarla neler yapılabildiğini bir çok insanımız gibi bende gerçekten çok merak ediyorum.

Fethiye Anadolu’nun her yerinden göç alıyor. Kimin ne olduğunu, nereden ve neden geldiğini bizim bilmemiz gerçekten çok zor. Her şey emniyet teşkilatımızın özverili çalışmasına bağlı.

Çok geniş alana yayılan iki ilçemiz, aynı zamanda ülkemizin en nadide bölgelerinden ve turizmin önemli çekim merkezlerinden biri durumunda. Bu kadar geniş alana yayılan bir coğrafyada, nasıl oluyor da toplumsal olaylar ya da benzeri suç örgütleri bu bölgede yuvalanamıyorlar? Uyuşturucu çeteleri, kadın tacirleri, fuhuş, kaçakçılık, hırsızlık, kalpazanlık gibi daha adını sayamayacağım bir sürü yasa dışı girişimler, hiç kimsenin haberi bile olmadan anında takibe alınarak ortadan kaldırılıyor.

Bunların nasıl olduğunu söylemekte yarar var. İnsanlarımız evlerinde sıcacık yuvalarında mışıl mışıl uyurken, emniyet teşkilatı 24 saat teyakkuz halinde. Vatandaş çoluk çocuk hafta sonları pikniğe giderken, deniz kenarında kahvaltılı hafta sonları yaparken, bu insanlar bırakın çocuklarıyla birlikte olmayı, onların yüzlerini bile zor görüyorlar. Peki; bu kadar imkansızlıklara rağmen emniyet teşkilatı nasıl oluyor da Fethiye ve Seydikemer ilçemizde bu kadar başarılı çalışmalara imza atıyor bileniniz var mı?

Günlük yerel gazetelerimizi ve diğer iletişim araçlarını vatandaşımız her gün çok sıkı takip ediyor. Fethiye ve Seydikemer asayiş konusunda “BERKEMAL” haline geçmişken, bu sürecin nasıl tecelli ettiğini yolda, mahallede, markette, spor alanlarında, toplanma yerlerinde karşınıza çıkan bir emniyet mensubuna sorun bakalım size ne cevap verecek? Ben şimdiden ne cevap vereceğini söyleyeyim. Halkın huzuru ve can güvenliği için canımız feda olsun diyeceklerdir.

Bizim yapmamız gereken emniyet teşkilatımıza çalışmalarında yardımcı olmak, işlerini kolaylaştırmak için fahri katkı vermek. Sonuçta yapılan her şey toplumun huzuru için.

Seydikemer yeni ilçe ve yeni kurulan bu ilçenin emniyet teşkilatı var. Geçmişte suç oranının en yüksek olduğu bu ilçemiz, emniyetin özverili çalışmaları sayesinde sıfırlanmış durumda. Bekçiler köyünden Kumluova’ya kadar uzanan bu geniş alanda yasadışı hiçbir girişime göz açtırmıyorlar. Bu kadar geniş alanda bu kadar başarılı çalışmaları kaç personelle yaptıklarını duysanız duyduklarınıza inanamazsınız. Toplam sayı iki elin parmakları kadar. Gelgelelim bu durumdan hiçbir personel şikayetçi değil. Sebep? Ülkenin içinde bulunduğu durum ortada. Vatandaşın güvenliği için gerekirse aylarca çocuklarımızı ve ailemizi bile görmeyebiliriz diyorlar. Ben Seydikemer Emniyet Müdürümüzü ve personelini bütün zorluklara rağmen büyük bir fedakarlıkla neleri başardıklarını bilen bir Seydikemerli olarak, yöre halkı adına hepsine buradan teşekkür etmek istiyorum.

Bu yazımı yazma nedenine gelince, toplum için kendini feda eden insanlarımızı ve kamu görevlilerini arada sırada halka hatırlatmakta yarar var görüyorum. Maratona çıkan bir atletin varacağı yer finish çizgisidir. Emniyet personeline çizilmiş böyle bir çizik yok. Gece gündüz koşuşturma halindeler. Eli kalem tutan bizim gibi insanlarda, bu fedakarlıkları canı pahasına yapan insanları hiç olmazsa arada sıra da hatırlamak ve onlara kamu adına teşekkür etmek. Aslında istedikleri de bu küçücük bir teşekkürden ibaret, yani hatırlanma. İşte bende onu yapıyorum.

Fethiye Emniyet Müdürlüğümüzün çalışmaları da diğer ilçemiz gibi. Teşkilatın tüm personeli, bölge insanının huzuru için gecesini gündüzüne katarak, toplumun huzurunu bozacak her türlü girişime önceden müdahale etmek. Kendilerine verilen görevin kutsiyetine inanarak, görevlerini en iyi şekilde ifa etmek üzere sanki söz birliği yapmışlar. Yunuslar, asayiş personeli, kaçakçılık, trafik, daire personeli, ahlak masası ve diğer birimler derken herkes koşuşturma halinde. Ne yağmur var, ne de soğuk diyen var. Tek hedefe kilitlenilmiş; o da halkın huzur ve güvenliği. İlçede yaşayan biri olarak, Emniyet teşkilatımızın her bir parçasına, bütün Fethiye adına teşekkür etmek istiyorum. Sizler var oldukça, bu ilçenin insanları huzur içinde olacaklardır. SAĞ OLUN, VAR OLUN.

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
TAMAMLANAMAYAN MAL PAYLAŞIMI… TAMAMLANAMAYAN MAL PAYLAŞIMI…

2014 Yerel Seçimlerinin üstünden tam kırk altı ay geçti. Küresel çetelere, olumsuz sosyal ve siyasal girişimlere rağmen, bizim ilçenin ekonomik dişlisi ça...

CHP BİLDİĞİNİZ GİBİ CHP BİLDİĞİNİZ GİBİ

Değerli okurlar, " Demokrasi ile yönetilen" birden fazla "Siyasi Partilerin" bulunduğu ülkelerde ...

İYİ PARTİ FETHİYE’DE ÖRGÜTLENDİ İYİ PARTİ FETHİYE’DE ÖRGÜTLENDİ...

Temmuz ayında başlayan büyük bir hareket, yasallaşma yolculuğunu tamamlayarak ve siyasal kimlik k...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
24 yaralının isimleri belli oldu 24 yaralının isimleri bel...

Bursa’dan Fethiye’ye g...

1 gezi teknesi karaya oturdu 1 gezi teknesi karaya otu...

Marmaris’te, akşam saa...

Yolcu otobüsü dağa çarptı: 24 yaralı Yolcu otobüsü dağa çarptı...

Bursa’dan Fethiye’ye g...

Vali Civelek: ‘Yeryüzü cenneti’ Vali Civelek: ‘Yeryüzü ce...

Fethiye’deki endemik b...

Saatcı: ‘Bu sevda bitmez’ Saatcı: ‘Bu sevda bitmez&...

Fethiye Belediye Başka...

‘Bizlere daha büyük bir sorumluluk verdiler’ ‘Bizlere daha büyük bir s...

Fethiye’de Esnaf ve Sa...

“Ya gelin taşın altına elinizi koyun, ya da hiç gölge etmeyin” “Ya gelin taşın altına el...

Fethiyespor resmi web ...

Seydikemer’de Başkan Çakıroğlu güven tazeledi Seydikemer’de Başkan Çakı...

Seydikemer Ulaştırma H...

Fethiyespor Hadettepe’de tutunamadı: 3-1 Fethiyespor Hadettepe’de ...

TFF 2. Lig Beyaz Grup’...

Yelkenciler  Çalış Plajı’nı renklendirdi Yelkenciler  Çalış Plajı’...

Türkiye  Yelken  Feder...

FOTO GALERİ
GÜNCEL HABERLERİ
VİDEO GALERİ