Batıakdeniz Gazetesi
Batıakdeniz Gazetesi

Cezası 220 TL!

Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, Zabıta Müdürlüğü’ne gerçekleştirdiği ziyarette gürültü kirliliğine dikkat çekerek: “Gürültü kirliliğine yol açıyorsan 220 TL para cezasına katlanacaksınız. Biz ceza kesmekten yorulmayız” dedi.


11 Eylül 2017 - 15:58 'de eklendi ve 795 kez görüntülendi. A+A-

Cezası 220 TL!

Zabıta Haftası dolayısıyla gerçekleştirdiği ziyarette konuşan Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, zabıta teşkilatlarının kişisel donanımı açısından bir yasa değişikliğine gidilmesi gerektiğini ifade etti. Öncelikle Fethiye Belediyesi olmak üzere Zabıta Teşkilatında görev alan tüm personellerin gününü kutlayan Başkan Saatcı, “Ülke genelinde zabıtalar 191’inci kuruluş yıl dönümünü kutlanıyor. Bu nedenle Zabıta Müdürü Tufan kardeşime ziyarete geldik. Zabıta dendiği zaman belediyeyi temsil eden bir birim ortaya çıkıyor. Diğer personel arkadaşlarımız vatandaşlarımız gibi giyindiği için zabıta arkadaşlarımız üniformalarıyla belediyenin aynası oluyorlar. Bu anlamda bir belediyenin disiplini, özgüveni, özverisi hepsi zabıtada şekilleniyor. Bu yüzden belediyemizin en özel birimlerinden birisidir. Tufan müdürümüzün şahsında çalışan tüm zabıta arkadaşlarımızı can-ı gönülden kutluyorum. Uzun yıllar görev yapan birisi olarak ifade etmem gerekir ki, zabıtaların silah taşıması, büyüklerimizin ifadesiyle yeniçeri ocağı oluşturulmasına yol açıyor gibi kafalarda soru işareti oluşabilir. Ama ben zabıta arkadaşlarımızın görevlerini yaparlarken gerçekten bazı sıkıntılarla karşılaştıklarını biliyorum. Belki silah değil ama emniyetle ilgili üzerlerinde kişisel donanımın olması gerekiyor. Bu anlama bir yasa düzenlemesine ihtiyaç var. Fethiye’de İlçe Emniyet Müdürlüğü ile Zabıta Müdürlüğü arasında çok hoş bir diyalog var. Ne zaman birbirimize ihtiyaç duysak en ufak bir sıkıntı yaşamadığımızı da ifade ediyor, Emniyet Müdürlüğümüze teşekkür ediyorum” dedi.

“Seyir teraslarında fedakarlık var”

Seyir teraslarında Zabıtaların 24 saat nöbet tuttuğunu ve burada fedakarca görev yapıldığının da altını çizen Başkan Saatcı, “Arkadaşlarımız 24 saat görev yapıyor. Özellikle hizmet alımıyla aldığımız güvenlikçi arkadaşlarımız var. Onlar da zabıta görevine devam ediyorlar. Bu görevi yaparlarken Saygıdeğer Fethiyeliler bileceklerdir ki, her şeyin bir bedeli var. Seyir terasları tertemiz hale geldiyse, halkımızın Fethiye’nin güzelliklerini yudumlama ile ilgili çok rahat gidip gelebilecekleri noktaya getirildiyse, bu tamamıyla çalışan zabıta arkadaşlarımızın fedakarlıkları sayesindedir. Halen bazı sıkıntılı noktalar var. Arkadaşlarım müdahale etmeye çalışıyorlar. Fakat tekrar ediyorum, her şeyin bir bedeli oluyor. Sadece seyir teraslarındaki güvenliğin sağlanması ve temiz hale getirilmesinin bize maliyeti gerçekten çok ciddi bir rakam” ifadelerini kullandı.

“Biz ceza kesmekten yorulmayız”

Gürültü kirliliğine sebep olan maddeleri ve bu konuyla ilgili verdikleri mücadele hakkında düşüncelerini de söyleyen Başkan Saatcı, “Zabıta Müdürlüğü bünyesinde en fazla olaylar nedir derseniz, gürültü kirliliği. Bu anlamda Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ve Zabıta Müdürlüğü diyalog içerisinde özellikle bu sene Fethiye’nin  gürültüsüz bir şehir olması konusunda çok ciddi çalışmaların altına imza atıyorlar. Allah vergisi bu güzel şehirde yaşayan herkesi başkasının özeline girmeden, başkasının sınırına tecavüz etmeden, müziğin sesini kendisinin duyacağı kadar açarak ya da düğün derneklerde insanın yanındaki masayla konuşabileceği bir şekilde ses dozajını ayarlayarak eğlenmelerini istirham ediyorum. Bu konuda hiçbir plaka ya da kişi gözetmeksizin arkadaşlarım ceza kesmeye devam ediyor. Görev süremiz bitene kadar da bu böyle devam edecek. Kimsenin, pencerelerin açık olduğu sıcak yaz mevsiminde gece yarısı deprem mi oluyor diye kimseyi kaldırma lüksü yok. Böyle bir özgürlük de dünyanın hiçbir yerinde yok. Hepimiz gençlik delikanlılık dönemi geçirdik ama gidip yarımadada iki bira içip Karagözler’den, çarşıdan ya da diğer mahallelerden geçerek son ses müzikle insanları ‘dan dun’ ile uyandırmak ne insanlığa, ne delikanlılığa sığar. Gürültü kirliliğine yol açıyorsan 220 TL para cezasına katlanacaksınız. Biz ceza kesmekten yorulmayız” diye konuştu.

Ziyaretinden dolayı Başkan Saatcı’ya teşekkür eden Zabıta Müdürü Tufan Kaçar ise, “Biz Eylül’ün ilk haftası olan Zabıta Haftasını Kurban bayramı nedeniyle biraz daha geç kutlamak durumunda kaldık. Sayın başkanım yine vefa örneği göstererek bizleri ziyaret etti. Başkanıma ekibim adına çok teşekkür ediyorum. Eğer ki bir görev anlayışında yanınızda arkanızda amirinizi, büyüğünüzü, sorumlu olduğunuz kişiyi her daim hissederseniz daha rahat çalışırsınız. Biz yıllardır bunun rahatlığını zaten görüyoruz. Görev anlayışında sayın başkanım hiç bir şekilde taviz vermemiştir. Bizleri bu konuda hiç kimseye ezdirmemiştir. Biz, yaptığımız doğru ise inanıyoruz ki başkanımız her daim arkamızdadır. O yüzden ben kendisine teşekkür ediyorum. Güzel bir yaz sezonu geçirdik. İnşallah kazasız belasız sezonu bitiririz. Bizim için asıl kutlama o zaman olacaktır. Herkesin yüzünün güldüğü bir Fethiye diliyorum” ifadelerini kullandı.

 

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Yanıklar imara mı açılacak? Yanıklar imara mı açılacak?

CHP Muğla Milletvekili Ömer Süha Aldan, 24 Ağustos 2017 tarihinde Fethiye’nin Yanıklar Mahallesi’...

En iyi çevreciler bu panoda! En iyi çevreciler bu panoda!

“Tanrının Dünyaya bahşettiği cennet” olarak adlandırılan Ölüdeniz’de çevreyi temiz tutan duyarlı ...

Haberimiz ses getirdi!  DSİ Süreci Hızlandırdı Haberimiz ses getirdi! DSİ Süreci Hızla...

Fethiye’nin vitrini görünümünde olan kanal korkuluklarının içler acısı halini gösteren haberimiz ...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
Çıntar mantarına yoğun ilgi var Çıntar mantarına yoğun il...

MUĞLA il merkezi ile i...

Okul anılarını paylaştı Okul anılarını paylaştı...

Fethiye Ticaret ve San...

Şehit öğretmenler için hatıra ormanı oluşturuldu Şehit öğretmenler için ha...

Marmaris'te hain terör...

O mahalle için tahliye kararı bekleniyor O mahalle için tahliye ka...

MUĞLA'nın Ula İlçesi'n...

5.1’in ardından deprem sağanağı devam ediyor 5.1’in ardından deprem sa...

MUĞLA'nın Ula İlçesi'n...

Beşkaza Üniversitesi’ne bir adım daha yaklaştık Beşkaza Üniversitesi’ne b...

Fethiye’de kurulması p...

Temizlik işçisi olarak girdi, müzik bölümünden mezun oldu Temizlik işçisi olarak gi...

Muğla Sıtkı Koçman Üni...

Büyük ikramiye talihlisi evinde ölü bulundu Büyük ikramiye talihlisi ...

Milas ilçesinde, 2014 ...

Cumhurbaşkanı’na suikast timinin ayrıntılı gerekçeli kararı çıktı Cumhurbaşkanı’na su...

Cumhurbaşkanı Recep Ta...

Duran kamyona çarpan motosikletli kurtarılamadı Duran kamyona çarpan moto...

BODRUM'da, yolun sağın...

FOTO GALERİ
GÜNCEL HABERLERİ
VİDEO GALERİ