Batıakdeniz Gazetesi
Batıakdeniz Gazetesi

LİYAKAT Mİ, GÜVENLİK VE/VEYA İTAAT Mİ?

Başa geçinceye kadar liyakat diyenler, koltuğa oturunca güvenlik ve itaat  demeye başlıyor. Kur’an yani Hz. Peygamber liyakat diyor. Kabe’nin anahtarını bir müşrike teslim eden peygamberin ümmetiyiz.


08 Temmuz 2017 - 9:11 'de eklendi ve 146 kez görüntülendi. A+A-

LİYAKAT Mİ, GÜVENLİK VE/VEYA İTAAT Mİ?

 

 

Tüm dünyayı yaklaşık yüz elli yıldır etkileyen İngiliz-Yahudi medeniyeti, yeni projesini ilk defa Amerika kıtasında uygulamaya koyduktan ve ABD’yi kurduktan sonra işlerini ABD üzerinden yürütmeğe devam ediyor. Hedef tüm dünyanın siyaset ve iktisadını ele geçirmek.

 

İngilizlerin aklı ve Yahudilerin parası ile kurulan bu sistemin önünde durabilecek bir medeniyet kalmadı. Hint ve Çin medeniyeti de yıkıldıktan sonra söz yerindeyse köpeksiz köyde çomaksız dolaşıyorlar.

 

Yaklaşık dört yüz yıl Osmanlı korkusu ile yaşadılar. Erasmus’un “Amerika kıtasına yerleşelim, Avrupa kıtasını Osmanlı’ya bırakalım” seçeneğinin bile düşünüldüğü günler geçirdiler. Eski sıkıntılarını bir daha yaşamak istemediklerinden, rakip olabilecekleri daha düşünce safhasında iken imha eden bir yapı ile karşı karşıyayız.

 

Onlarca yıl ileriyi planlayarak ABD maşası ile hareket eden,  ABD nin akıl hocaları olan İngiliz Yahudi ağababaları hamlelerini yaparken, bizler olup bitenleri onlarca yıl sonra kavrıyoruz. Yani aramızda çok zaman farkı var. 1990 Irak Körfez işgali ile Hicaz bölgemize saldırdıklarında Suriye’nin parçalanacağı ve insanların göçe zorlanacağı planlanmış olmalı ki 1997’de Birleşmiş  Milletler  Ottowa sözleşmesi ile mayınların toplatılması kararını aldı. Türkiye de bu karara memnun olduğunu bildirip, 2003 yılında Abdullah Gül hükümetinin çıkardığı kanun ile sözleşmeyi kabul etti (Kanun No. 4824 Kabul Tarihi : 12.3.2003). İsrail dışında mayın temizleyen teknoloji sahibi olmadığından R. Tayyip Erdoğan’ın Başbakanı olduğu AKP hükümeti İsrail firmasına Suriye sınırındaki tüm mayınları temizletti. Bu dönemde Doğan medyasının konuştuğu tek konu temizlenen arazilerin kime dağıtılacağı veya arazilerin altında trilyon dolarlık petrol yataklarının olduğu konuydu. İsmet Özel dışında mayınların toplatılmasının tuzak olduğunu söyleyen olmamıştı. Demek ki mayınların temizletilme işi Birleşmiş Milletlerden başlayan bir oyunla tezgahlanmış. Mayınları topladığımız yerlere şimdi beton duvarlarla set örüyoruz.

Birleşmiş milletler Osmanlı’nın paylaşılmasında uluslararası mutabakat zemini olarak kurulmuş İngiliz-Yahudi kurumudur, değilse Sevr anlaşmasının içinde milletler cemiyetinin kuruluş maddelerinin ne işi var? Sevr anlaşmasının 25. Maddesi milletler cemiyetinin kuruluşu ile ilgilidir. 22 Eylül 2003’te zamanın Amerikan Dışişleri Bakanı Colin Powell’ın BM’deki “Birleşik Devletler, Yahudi-Hıristiyan bir ülkedir” sözü, bu sinsi yapının resmî ifadesidir.

 

Bu tuzağa neden düştük, neden mayınları temizledik, bu teklif bir kâfirden geliyorsa neden hemen üzerine atladık diye düşününce en iyi niyetle liyakat yerine, güvenlik ve itaatin öncelendiği kadrolar diyebiliriz. Diğer ihtimalleri dillendirmek istemiyorum. Liyakat sahibi insanlar kolay itaat etmezler, hür olmakta ısrarlı olurlar.

 

Bu arada Türkiye’de ABD nin çıkardığı gezi olaylarını destekleme görevini Avrupa devletlerine (özellikle Almanya), Suriye’de çıkardıkları gezi benzeri olayları destekleme görevini de Türkiye’ye verdikleri anlaşılıyor. Kimse “Esed rejimine destek versek ne olurdu?” diye düşünemiyor, çünkü Tanzimat’la oluşan bürokrasi devletin tüzel kişiliğini yürütmeye devam ediyor.

 

Üç adım daha içimize girdiler. Suriyelilerin geri dönmeleri çok zor, askerin geri gelmesi çok zor, Türk lirasının değer kazanması çok zor. Şeytanın bir sonraki adımı nedir? Genellikle uyguladığı yöntem bürokratik baskı, o olmazsa darbe,  o da olmazsa iç savaş! Hedef ise Müslümanların ümitlerini yok etmek. Yüz elli yıllık slogan hâlen geçerli: ”Devir Türk’ü, bitir İslâm’ı”.

 

Başkanlık sistemi için  anayasa değişikliğinin görüşüleceği sırada Meclis başkanın hastalanması ve sonra da yoğun bakıma alınması tesadüf müydü bilemiyorum. İsmail Kahraman’ın başkanlık sistemine karşı olduğunu söyleyebilirim. Bu ülkede bunları gördüğümüz için bunun bir operasyon olma ihtimalini düşünmek gerek.

 

İyi niyetli olmak kötülük yapmamıza engel olur ama kötülere ve kötülüğe engel olmak için şeytanı iyi tanımak gerekir. Devletin başında olmak zor! Allah yardım etsin. Ama  Âkil adam olarak artistler  ve popçulardan başka insanlarımız da var. Kıymetli ilim ve fikir adamlarımızın ayağına gidilerek bir istişare heyeti kurulsa, Sezai Karakoç başkanlığında, Ş. Teoman Duralı, İsmet Özel, İhsan Fazlıoğlu, İsmail Kara, Bedri Gencer gibi daha pek çok ufku geniş yetişmiş insanımız var. Günlük siyasi işlerimizde bile asıl yönü tayin edecek bakış açısı vereceklerdir. Yirmi otuz yıl, elli yıl, yüz yıl ileriye bakan ve şeytanı iyi tanıyan, her gün yanılmayan insanlardan oluşacak bir ekip ne güzel olur! Bir hedef koysanız bu milletin önüne ve gençleri bu idealle yetiştirsek de savrulmasak oradan oraya. 2023 hedefi mevcudiyetimizi devam ettirmekten ibaret kalmasın.

 

Liyakati, güvenlik ve itaatin önüne geçirmezseniz, kendini korumak için etrafına ağ ören ipek böceği gibi ortada sıkışıp boğulursunuz. Sonra sizin güvenlik zırhı zannettiğiniz ağınızı kullanıp başınıza ipekten çorap örerler.

 

Allah bilir ama İnsanlığın bu topraklardan başka ümidi kalmamıştır. Allah nurunu bu topraklardan alırsa burada sadece beşer yığınları kalır. Allah yardımcımız olsun. Selam ile…

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Müslümanın Üç Kelimesi: Müslümanın Üç Kelimesi:

İnanmak, hayatı anlamlı kılmada İnsanın ihtiyacıdır diyebiliriz. Varlığımıza bir anlam vermeden, ...

MEZHEPLERİ ELEŞTİRENLERİN MEZHEPLERİ MEZHEPLERİ ELEŞTİRENLERİN MEZHEPLERİ...

Yaklaşık iki yüz yıldır süren Haçlı Seferlerinden sonra savaşta başarılı olamayan Haçlı ordusu,  ...

YUNAN’I KULLANMA KILAVUZU YUNAN’I KULLANMA KILAVUZU

Batı modernizminin merkezi İngiltere 19. asrın başlarında Protestanlığı benimseyince İngilizlerin...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
Okul servisiyle göçmen kaçakçılığı yaptılar! Okul servisiyle göçmen ka...

Muğla'nın Seydikemer İ...

‘Gökyüzünde ilk canlı konser’ ‘Gökyüzünde ilk can...

FETHİYE'deki 1965 rakı...

‘Elektronik sigara masum değil’ uyarısı ‘Elektronik sigara ...

MUĞLA İl Halk Sağlığı ...

Sultaniye Kaplıcaları’na turist yağdı Sultaniye KaplıcalarıR...

MUĞLA'nın Köyceğiz İlç...

Likya Yolu Ultra Maratonu Fethiye’den başladı Likya Yolu Ultra Maratonu...

ULUSLARARASI maraton k...

‘Süslü Kadınlar Bisiklet Turu’ na yoğun katılım ‘Süslü Kadınlar Bis...

MUĞLA'nın Bodrum, marm...

17 yaşındaki garson turisti bıçaklayarak öldürdü 17 yaşındaki garson turis...

MARMARİS'in turistik T...

‘Bu bölge daha büyük deprem görecek’ ‘Bu bölge daha büyük depr...

MUĞLA'nın Bodrum İlçes...

3 minibüste 91 kaçak yakalandı 3 minibüste 91 kaçak yaka...

MUĞLA'nın Milas İlçesi...

FOTO GALERİ
GÜNCEL HABERLERİ
VİDEO GALERİ