Batıakdeniz Gazetesi
Batıakdeniz Gazetesi

ABD 2023 YILINA HAZIR, YA BİZ HAZIR MIYIZ?

Düşman ile savaş olmadan yaşayamayan zulüm imparatorluğu ABD, soğuk savaş denen Rus tehdidini bertaraf ettikten sonra, kendisine düşman olarak İslam’ı seçti.


19 Mayıs 2017 - 7:30 'de eklendi ve 319 kez görüntülendi. A+A-

ABD 2023 YILINA HAZIR, YA BİZ HAZIR MIYIZ?

 

ADB, 11 Eylül 2001’de ikiz kulelere saldırı ile ürettiği bahaneden sonra ilkini 1991, ikincisi 2003 yılında yaptığı Irak çıkarması ile başladığı, İslam tehdidinden kurtulma sürecine devam ediyor. Sırada Türkiye ve İran var.

ABD, YPG, DEAŞ gibi harfleri bahane ederek 2023 yılına hazırlanıyor, ya biz hazır mıyız?

Yüz yıllığına kurulmuş devletler, süresi dolduğu için bir bir ortadan kaldırılırken, yüzyıllardır bu topraklarda devlet olarak varolmuş İran ve Türkiye’nin durumu ne olacak?

Yüz yıl öncesine kadar Hicaz bölgesinde Ürdün, Kuveyt, Suudi Arabistan, Irak, Suriye, Lübnan, İsrail, Filistin gibi devletler bulunmuyordu. Tamamı Osmanlı toprağı idi. I. Dünya Savaşı’ndan sonra bu bölgede birçok devlet kuruldu. İstiklal Harbinden çıkınca, yirmi otuz yıl Müslümanlar Hacca gitmemişlerdir. Sebebi Mekke ve Medine’nin İngiliz işgali altında olmasıdır. Bu durumda hiçbir değişiklik olmamıştır ama üç nesil sonra her şey unutuluyor.

Dünyaya ABD veya İngiliz gözlüğü ile baktığımızı artık farketmiyoruz. Güneyimizdeki Hicaz bölgesine ‘Ortadoğu’ ismini kullanmak bize yabancı gelmiyor. Dindışı Batı Medeniyeti bize neyi, nasıl gösteriyorsa biz de onu öyle kabul ediyor  ve okullarımızda çocuklarımıza da bu şekilde öğretiyoruz.

Kuzey Kore’yi nasıl biliriz? ABD’nin ve ulusal medyasının bize tanıttığı şekilde. Bize hasta bir dikdatörün, akıldışı yaptıkları ile tanıtıldı. Bu ülke ABD’ye teslim olmama yönü ile hiç değerlendirilmiyor. Teslim olmayıp  ‘savaşırım’ deyince ABD yaptığı blöften vazgeçip, ‘Kuzey Kore ile savaş riskli’ diyerek gemilerini geri çekmiştir.

ABD’nin dünyada 800 üssü bulunuyor. Dünyanın tamamı ile savaşmaya hazır durumda bekliyor. Üslerden beş tanesi atom bombaları ile dolu ve bunlardan birisi de İncirlik Üssü. Üsse 1998 yılında 90 adet nükleer silah konulmuş.  Kapatalım demesi kolay ama anlaşılan İncirlik sadece bir havaalanı değil. Detaylı bilgi için Selin M. Bölme’ nin “İncirlik Üssü, ABD’nin Üs Politikası ve Türkiye” kitabına bakılabilir.
Önce 1954 de Amerikan üssü olarak açılmış, sonra  NATO üssü görüntüsüne büründürülmüş,  ama halihazırda ABD’nin  kendi toprağı gibi kullandığı bir savaş üssü. Türkiye’nin kontrolünde olduğu söylemi kimseyi ikna etmiyor. Kritik dönemlerde hızla kontrolümüzden çıkıyor. 15 Temmuz gecesi neler olduğunu okuduk. Allah korusun ABD ile bir çatışma yaşasak, oradan kalkıp Ankara’yı vurmaları on dakika alır.

Türkiye ne yapacak? Televizyonlarda sürekli bu soru tartışılıyor. Her konuda uzman birkaç sima tüm tv kanallarını sıra ile dolaşıyorlar. Bu soru devleti idare edenleri ilgilendiriyor ama, ‘ben ne yapacağım’ sorusu beni ilgilendiriyor.

İnsanlar kaybetme korkusu üzerinden yönetilirler. Varını yoğunu dünyaya yatıranlar kaybetmekten korkar. Şehit olma arzusu ile yaşayan insanlar ise kaybetme korkusu olmayan insanlardır ve bu insanlar korku ile yönetilemezler.

Batı kaybetme korkusu yüzünden II. Dünya savaşından bu yana maliyeti  yüksek savaşlara girmemektedir. Kendi askerini savaşa sürmüyor. Ölüme tahammülleri yok. Teknolojinin ilerlemesi deniyle savaşlar da yapılamamaktadır. Çünkü çıkacak büyük bir savaşın kazananı olmayacaktır. Geriye, terör örgütlerinin kullanımı kalıyor. “ABD, YPG’ye silah veriyor” demek, ABD, Türkiye ve İran ile terör örgütleri üzerinden fiilen savaşa başlıyor demektir. Kurulan bu şer odağının ilk hedefi Türkiye ve İran arasında sürtüşme çıkarması olacaktır. Unuttukları bir konu var; Müminin feraseti. Türk milletini tanımadıkları anlaşılıyor.

Bu durumda bize düşen nedir? Yatırımlarımızı güvenli bir ülkeye kaydırmak mı, altın, gümüş biriktirmek mi, güvenli bölgelere taşınmak mı?

Madem ki işler yüz yıl öncesine dönüyor, biz de yüz yıl önceki bilincimize geri dönmeliyiz. Hicaz bölgesi, Mekke, Medine de dahil olmak üzere ABD işgali altındadır. Artık cihad ilan edilmelidir. Şehit olma isteği tek arzumuz olmalıdır. Rabbimizin bizi bu mertebeye layık görmesi arzusu ile evden çıkıp günlük işimize gider hale gelmeliyiz. Oto tamircisi de, Üniversite hocası da, aile hekimi de (bendeniz) bu bilince ulaşmalıyız. Bu konu asker olma, olmama, kadın, erkek olma meselesi değil bilinç meselesidir.

Hayata bakışımızı değiştirmeden mücahit  olarak nasıl yaşayacağız. Bir Müslüman şehit olmayı arzulamadan yaşıyorsa dünyalı olmuş demektir. Dünyada olmakla dünyalı olmak aynı değil elbette. Bir insanın hayatında, yeme-içme, eğlence ve cinsellikten başka bir şey kalmamışsa bu insan dünyalı olmuş demektir. Dünyada olanlar dünyada kalır.

Rasûlü Ekrem efendimiz  “Mekke fethinden sonra artık hicret yok; fakat cihad ve niyet vardır. Allah yolunda savaşa çağırıldığınız zaman hemen katılın.”  buyurmuştur. Mekke’nin fethinden sonra hicret yok, herkes yurdunu savunacak, savaş olmayan bölgelerdeki Müslümanlar cihat ruhuyla yaşayacaklar ve mücahit  sevabı almaya devam edeceklerdir buyuruyor.

Müminlere Rabbimiz şöyle sesleniyor.

Tevbe Suresi 24: De ki: Eğer babalarınız, oğullarınız, kardeşleriniz, eşleriniz, hısım akrabanız kazandığınız mallar, kesada uğramasından korktuğunuz ticaret, hoşlandığınız meskenler size Allah’tan, Resûlünden ve Allah yolunda cihad etmekten daha sevgili ise, artık Allah emrini getirinceye kadar bekleyin. Allah fâsıklar topluluğunu hidayete erdirmez.

ABD savaşa başlıyorsa biz de topyekûn cihada kalkmalıyız. İslam alemini cihada kaldıracak bir başımız (Halifemiz) yok. Türkiye, Müslümanların yaşadığı bir memleket olsa da, başında mütedeyyin bazı idareciler olsa da, Türkiye de lâik, demokratik (din dışı) bir sistemle yönetiliyor. Demek ki yurt genelinde cihad ilan edecek bir başımız da yok. Geriye ferdî davranışımız kalıyor. Ben cihad ilan ediyorum, niyetim bu. Rabbimin izniyle yatağımda da ölsem şehit olurum diye umuyorum.

Bizim korkacak bir şeyimiz yok. Cihad ilan etmiş bir kişinin ölümden veya kaybetmekten korkması düşünülemez elbette. ABD’nin en önemli gücü ise korku oluşturmasıdır. Afganistan ABD için tehdit midir? Yakınlarda atom bombasından sonraki en güçlü bombayı Afganistan’a attı. Bu bombayı atmak için neden Afganistan seçildi? Karşısında hakkını savunacak bir devlet yok ve Rusya, Çin, Kuzey Kore coğrafyasına bir mesaj. ‘Benim böyle büyük bombalarım var ve benimle savaşırsanız diğer kıtadan böyle vururum’. Bu korku üzerinden tüm dünyayı dize getirmenin hesaplarını yapıyor. Korkmayan kim kaldı dünyada, sadece şehit olma arzusu ile yaşayan ve kaybetme korkusu olmayan Müslümanlar. ‘Rabbimiz beni bu makama layık görürmü acaba?’ diye dua eden Çanakkale şehitlerini torunları. Şehit torunlarına yakışır bir devletimiz ve yöneticilerimiz var mı? Maalesef yok.  Niçin yok, çünkü haketmiyoruz.

Secde Suresi 24: Sabretmeleri ve ayetlerimize iyice inanmaları sebebiyle, emrimizle onlardan bir kısmını doğru yolu gösteren önderler yapmıştık.

Ortalıkta boy gösteren ve şeriat kelimesini duyunca ortalığı velveleye veren, Kuran ayeti duyunca aslandan kaçan yaban eşekleri gibi davrananlar, Allah korusun bir savaş halinde bu topraklardan ilk kaçacak olanlardır. Belki de çoktan İsviçre bankalarında hesap açtırmışlardır. Bu insanların unuttukları bir konu var, ecelleri onlardan daha hızlı koşuyor.

Devleti idare eden yöneticiler artık şunun farkına varmalıdır. Bu topraklarda yönettikleri sadece laik, demokratik Türkiye Cumhuriyeti  değil, İslam’ın son kalesidir. Darûl İslam’ın sorumluluğunu taşıdıklarının farkına varmalıdırlar. Ahirette bunun hesabı hepimizden sorulacaktır. Son kale düşerse İslam’a bir şey olmaz ama Türk Milleti’nin sonu olur. Kimse  Allah’ın nurunu söndüremez.

Allah önder millet olma vasfını bizden  alır ve bir başka millete verirse geriye bu topraklarda sadece beşer yığınları kalır. Selam ile…

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Müslümanın Üç Kelimesi: Müslümanın Üç Kelimesi:

İnanmak, hayatı anlamlı kılmada İnsanın ihtiyacıdır diyebiliriz. Varlığımıza bir anlam vermeden, ...

MEZHEPLERİ ELEŞTİRENLERİN MEZHEPLERİ MEZHEPLERİ ELEŞTİRENLERİN MEZHEPLERİ...

Yaklaşık iki yüz yıldır süren Haçlı Seferlerinden sonra savaşta başarılı olamayan Haçlı ordusu,  ...

YUNAN’I KULLANMA KILAVUZU YUNAN’I KULLANMA KILAVUZU

Batı modernizminin merkezi İngiltere 19. asrın başlarında Protestanlığı benimseyince İngilizlerin...

LİYAKAT Mİ, GÜVENLİK VE/VEYA İTAAT Mİ? LİYAKAT Mİ, GÜVENLİK VE/VEYA İTAAT Mİ?...

Başa geçinceye kadar liyakat diyenler, koltuğa oturunca güvenlik ve itaat  demeye başlıyor. Kur’a...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
Çıntar mantarına yoğun ilgi var Çıntar mantarına yoğun il...

MUĞLA il merkezi ile i...

Okul anılarını paylaştı Okul anılarını paylaştı...

Fethiye Ticaret ve San...

Şehit öğretmenler için hatıra ormanı oluşturuldu Şehit öğretmenler için ha...

Marmaris'te hain terör...

O mahalle için tahliye kararı bekleniyor O mahalle için tahliye ka...

MUĞLA'nın Ula İlçesi'n...

5.1’in ardından deprem sağanağı devam ediyor 5.1’in ardından deprem sa...

MUĞLA'nın Ula İlçesi'n...

Beşkaza Üniversitesi’ne bir adım daha yaklaştık Beşkaza Üniversitesi’ne b...

Fethiye’de kurulması p...

Temizlik işçisi olarak girdi, müzik bölümünden mezun oldu Temizlik işçisi olarak gi...

Muğla Sıtkı Koçman Üni...

Büyük ikramiye talihlisi evinde ölü bulundu Büyük ikramiye talihlisi ...

Milas ilçesinde, 2014 ...

Cumhurbaşkanı’na suikast timinin ayrıntılı gerekçeli kararı çıktı Cumhurbaşkanı’na su...

Cumhurbaşkanı Recep Ta...

Duran kamyona çarpan motosikletli kurtarılamadı Duran kamyona çarpan moto...

BODRUM'da, yolun sağın...

FOTO GALERİ
GÜNCEL HABERLERİ
VİDEO GALERİ