Batıakdeniz Gazetesi
Batıakdeniz Gazetesi

AK Parti Referandum için sahaya indi

AK Parti, 16 Nisan’da yapılacak olan Anayasa Referandumuna 50 gün kala kampanya startını Ankara Arena Spor Salonunda düzenlenen toplantıda verdi. Toplantıya katılarak referandum sürecine destek veren AK Parti Fethiye İlçe Başkanı gazetecilere yaptığı değerlendirmede: “Mahalle mahalle meydanlara inerek Anayasa değişikliği maddelerini tek tek açıklayarak neden ‘evet’ denmesi gerektiğini halkımıza aktaracağız” dedi. AK Parti, referandum kampanyasına, […]

28 Şubat 2017 - 7:25 'de eklendi ve 216 kez görüntülendi. A+A-

AK Parti Referandum için sahaya indi

AK Parti, 16 Nisan’da yapılacak olan Anayasa Referandumuna 50 gün kala kampanya startını Ankara Arena Spor Salonunda düzenlenen toplantıda verdi.

Toplantıya katılarak referandum sürecine destek veren AK Parti Fethiye İlçe Başkanı gazetecilere yaptığı değerlendirmede: “Mahalle mahalle meydanlara inerek Anayasa değişikliği maddelerini tek tek açıklayarak neden ‘evet’ denmesi gerektiğini halkımıza aktaracağız” dedi.

AK Parti, referandum kampanyasına, Başbakan Binali Yıldırım ve partililerin katılımıyla, Cumartesi günü Ankara’dan start verdi. AK Parti’nin Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Halk Oylaması Tanıtım Toplantısı,  Ankara Arena Spor Salonu’nda yapıldı. Toplantıya parti yöneticileri ve partililer ile birlikte kalabalık bir şekilde katılan AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Kadir Sarıhan, Fethiye’ye döndükten sonra gazetecilere toplantıyı değerlendirdi.

Sarıhan, Fethiye’de de en kısa sürede çalışmalara başlayacaklarının işaretini verdi. Yapılacak olan referandumun siyasi parti meselesi veya kişiye özgü bir sistemin olmadığını söyleyen Sarıhan, “25 Şubat Cumartesi günü Ankara Arena Spor Salonunda Başbakanımızın, Bakanlarımızın ve parti büyüklerimizin katılımları ile Anayasa değişikliğinin referanduma götüren çalışmaların startı verildi. 16 Nisan’ın parti bünyesinde ve resmi olarak Türkiye’ye duyurulmasında ilk çalışmamızı gerçekleştirmiş olduk. Oldukça yoğun bir katılım gerçekleşti. Tahminim en az elli bin kişi Arena Kapalı Spor Salonuna geldi. Çünkü biz dahi stadyumun içerisine giremedik. Stadyumu ulaşan merdiven ve kapılar tamamen kapalıydı. Çalışmalarımızı bundan böyle artık mahalle mahalle vatandaşlarımıza ve hemşerilerimize anayasa değişikliğinin neden ihtiyaç olduğunu, Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin neler getirdiğini, vatandaşlarımızın kafalarındaki soru işaretlerini cevaplandırmak için önümüzdeki günlerde sahaya bire bir anlatacağız” diye konuştu.

Türkiye genelinde bütünlüğün çok fazla olduğunu, bu konuda neden “Evet” denmesi gerektiği bilincinin yavaş yavaş yerleşmeye başladığını belirten Sarıhan şöyle konuştu:

“Bazen sahada sorularla karşılaşıyoruz. “Bu sistem AK Parti kendisi için çıkarttı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kendisi için çıkarttı” gibi cümlelerle karşılaşıyoruz. Bu bir parti meselesi veya kişisel mesele değildir. Bu sistem tamamen memleket meselesidir. Geçtiğimiz dönemlerde acımazsıca AK Partiyi ve Cumhurbaşkanını eleştirmekte olan Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli bile bugün , “Söz konusu memleket ise gerisi teferruattır” deyip, bu bilinçle “Evet” diyeceğini ve kampanyalarda da kendi bünyelerinde “Evet” yönünde çalışmalar yürütmekte olduklarını açıkça ifade ettiler. Burada önemli olan siyasi partilerin kendilerine göre yapmış oldukları değildir. Hazırlanmış olan 18 maddenin içerisinde hiçbir surette AK Partinin kendisine ve lehine çevirmek istediği bir durumun olmadığını açık ve net bir şekilde görüyoruz. İnsan bilmediği şeyin düşmanıdır. 18 madde açık ve net bir şekilde ayrıntılarına kadar incelendiği ve okunduğu taktirde hiçbir surette bugünkü idarecilerimiz Cumhurbaşkanımızın ve hükümetin kendileri için hazırlamakta oldukları bir anayasa değişikliği ve referandum değil, tamamen memleket meselesi olduğunu hep birlikte de göreceğiz.

Sağduyunun memleket idaresinin tek elden yürütüldüğü zaman, koalisyonlar ortadan kalktığı zaman, çift başlılık ortadan kalktığı zaman kalkınma hamlelerinin çok hızlı olacağını, dış dünyaya karşı savunmamızın ve gelişmemizin çok iyi olacağını, bütün politikaların profesyonel bir çerçevede değerlendirilip bir ekip tarafından uygulanacağını,yasama, yürütme ve yargının tamamen ayrılarak herkesin net kendi görevini yapacağını düşündüğümüz için “Evet” diyoruz.  Ben inanıyorum ki prestij açısından yüzde ellilerin çok üzerinde olacağını düşünüyorum. Çıkan sonuç yüzde yetmiş beşlerde olmalı ki dış dünyaya Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı herkes gelişmek ve birleşmek üzere “Evet diyorlar desinler. Amacımız ve gayemiz budur. Bunun içinde var gücümüzle çalışacağız. Bugüne kadar yapılan anket sonuçlarına baktığımız zaman “evet” oyu yüzde altmışların üzerinde görünüyor. Önemli olan çok iyi bir yüzde ile iyi bir ses vermektir.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
OHAL artık demokrasiyi tehdit eder bir hal almaya başladı OHAL artık demokrasiyi tehdit eder bir h...

CHP İstanbul Milletvekili İlhan Cihaner, OHAL'in ilk çıkarıldığı günden bugüne kozmetikten kış la...

‘Saatcı’ya dur diyeceğiz’ ‘Saatcı’ya dur diyeceğiz’

“Kendi siyasi geleceği ve emelleri uğruna Fethiyelilik, Beşkazalılık üzerinden siyasi demagoji ya...

Sarıhan: “En iyi çalışma örgütlü çalışmadır” Sarıhan: “En iyi çalışma örgütlü çalışma...

Hak-İş Konfederasyonu’na bağlı Öz-İş Sendikası Muğla İl Başkanı Bekir Çam ve yönetimi ile Öz Büro...

İttifakın tabandaki ilk temelleri Fethiye’de atıldı İttifakın tabandaki ilk temelleri Fethiy...

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ittifak görüşmeleri he...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
24 yaralının isimleri belli oldu 24 yaralının isimleri bel...

Bursa’dan Fethiye’ye g...

1 gezi teknesi karaya oturdu 1 gezi teknesi karaya otu...

Marmaris’te, akşam saa...

Yolcu otobüsü dağa çarptı: 24 yaralı Yolcu otobüsü dağa çarptı...

Bursa’dan Fethiye’ye g...

Vali Civelek: ‘Yeryüzü cenneti’ Vali Civelek: ‘Yeryüzü ce...

Fethiye’deki endemik b...

Saatcı: ‘Bu sevda bitmez’ Saatcı: ‘Bu sevda bitmez&...

Fethiye Belediye Başka...

‘Bizlere daha büyük bir sorumluluk verdiler’ ‘Bizlere daha büyük bir s...

Fethiye’de Esnaf ve Sa...

“Ya gelin taşın altına elinizi koyun, ya da hiç gölge etmeyin” “Ya gelin taşın altına el...

Fethiyespor resmi web ...

Seydikemer’de Başkan Çakıroğlu güven tazeledi Seydikemer’de Başkan Çakı...

Seydikemer Ulaştırma H...

Fethiyespor Hadettepe’de tutunamadı: 3-1 Fethiyespor Hadettepe’de ...

TFF 2. Lig Beyaz Grup’...

Yelkenciler  Çalış Plajı’nı renklendirdi Yelkenciler  Çalış Plajı’...

Türkiye  Yelken  Feder...

FOTO GALERİ
GÜNCEL HABERLERİ
VİDEO GALERİ