Batıakdeniz Gazetesi
Batıakdeniz Gazetesi

Başkan yardımcısından Veterinerler Odası’na çağrı

Marmaris’te sokak hayvanları yararına çalışan dernek gönüllüleri Belediye Başkan Yardımcısı Dursun Kaplan’ı ziyaret ederek, Belediye’nin kendilerine verdiği destek için teşekkür etti. Dernek Başkanları Sevim Biter ve Tülay Yıldız, Başkan Yardımcısı Kaplan’a teşekkür plaketi sunarken, Kaplan da Veterinerler Odası’na çağrıda bulunarak ilçeden yaşayan 20 bin kedinin üremesinin kontrol altına alınması için destek beklediklerini söyledi. Ziyarette ilk […]

24 Şubat 2017 - 8:11 'de eklendi ve 218 kez görüntülendi. A+A-

Başkan yardımcısından Veterinerler Odası’na çağrı

Marmaris’te sokak hayvanları yararına çalışan dernek gönüllüleri Belediye Başkan Yardımcısı Dursun Kaplan’ı ziyaret ederek, Belediye’nin kendilerine verdiği destek için teşekkür etti.
Dernek Başkanları Sevim Biter ve Tülay Yıldız, Başkan Yardımcısı Kaplan’a teşekkür plaketi sunarken, Kaplan da Veterinerler Odası’na çağrıda bulunarak ilçeden yaşayan 20 bin kedinin üremesinin kontrol altına alınması için destek beklediklerini söyledi.
Ziyarette ilk sözü alan Marmaris-İçmeler Doğa ve Hayvanları Koruma Derneği Başkanı Sevim Biter; “Biz sivil toplum kuruluşlarının halkın taleplerinin kurumlara iletilmesinde çok önemli bir görev üstlendiğini düşünüyoruz. Bizler de sokak hayvanları yararına çalışan iki sivil toplum kuruluşu Marmaris Hayvan Hakları Derneği ve Marmaris-İçmeler Doğa ve Hayvanları Koruma Derneği olarak bir çok çalışma yürüttük. Son yıllarda özellikle Başkan Yardımcımız Dursun Kaplan, sokak hayvanlarıyla ilgili çalışmalarımızda yasalara aykırı olmayan, belediyemizin ve bizlerin gücünü dikkate alan tüm taleplerimizi çok hızlı bir şekilde gerçekleştirdi. Özellikle son zamanlarda bizler belediyemizle iyi bir takım olduk. Takım çalışmasında en önemli nokta uyumdur. Sokak hayvanlarının kısırlaştırılması, barınak şartlarının iyileştirilmesi konusunda yaptığı çalışmalar için kendisine çok teşekkür ediyoruz.” dedi.
Oluşumunu yeni tamamlayan Marmaris Hayvan Hakları Derneği Başkanı Tülay Yıldız ise “Belediyemize ve Başkan Yardımcımız Dursun Kaplan’a çok teşekkür ediyoruz. Çünkü neden yurt genelinden her gün kötü haberler alıyoruz sokak hayvanlarıyla ilgili, ama Marmaris’te belediyemizin desteği ve biz gönüllülere sağladıkları imkanlarla hayvan barınağımız çok iyi bir durumda biz kendisine canı gönülden teşekkür ediyoruz.” şeklinde konuştu.
Başkan Yardımcısı Dursun Kaplan da Veterinerler Odası’ndan destek isteyerek, ilçede 20 bine yakın kedinin yaşadığını söyledi. Kaplan sözlerini şöyle sürdürdü “Bölgemiz bir turizm bölgesi bu nedenle tatile gelen yazlıkçılar hayvanları küçükken sahipleniyor, ancak sonra sokağa terk ediyor. Bu bizim için büyük bir sıkıntı. Bu konuda duyarlılık bekliyoruz. Ben de sizlere teşekkür ediyorum, çünkü gerçekten bu zor bir görev. İlçemizde neredeyse 20 bine yakın kedi yaşıyor. Şu sevindirici ki ilçemizde başıboş köpek yok denecek kadar az. Hepsi kontrolümüz altında ama yine de kontrol edemediklerimiz var. Bu noktada sizlerin desteği bizim için çok önemli. Ben buradan Veterinerler Odasına da seslenmek istiyorum. Önümüzdeki dönemde hayvanların çoğalmasını kontrol altına alalım. Bu konuda emek veren herkese bir kez daha yürekten teşekkür ediyorum, Başkanımız adına da kendilerine teşekkürlerimi sunuyorum.”

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Kaymakam Şahiner’e ziyaret Kaymakam Şahiner’e ziyaret

Nursel Özdemir Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Fethiye İlçe Kaymakamı Muzaffer Şahiner’ i ö...

Marmaris-Nijnekamsk işbirliği anlaşması yapıldı Marmaris-Nijnekamsk işbirliği anlaşması ...

Marmaris Belediyesi, Tataristan’ın petrol sanayisinin çeyreğini barındıran Nijnekamsk şehri ile i...

Evine daha güvenli gidecek Evine daha güvenli gidecek

Milas’ın Alatepe mahallesinde ikamet eden engelli vatandaşın evine ulaşım sorunu Milas Belediyesi...

Türkiye’nin en büyük otomotiv sayfası Türkiye’nin en büyük otomotiv sayfası...

Fethiye’de oto galeri sektörünün en’lerinden olan Talha Otomotiv bir ilke daha imza attı.

SON EKLENEN HABERLER
Yelken yarışlarına rekor katılım… Yelken yarışlarına rekor ...

Türkiye Yelken Federas...

Fuhuş operasyonu 5 gözaltı Fuhuş operasyonu 5 gözalt...

Marmaris’te, polisin b...

İki kadına dayak davası başladı İki kadına dayak davası b...

Bodrum'da tatil yapan ...

HDP’liler tutuklandı HDP’liler tutuklandı

Bodrum'da, sosyal medy...

‘Bu bir Türk-Amerikan savaşıdır’ ‘Bu bir Türk-Amerikan sav...

Vatan Partisi Fethiye ...

Belarus ilk sıraya yükseldi Belarus ilk sıraya yüksel...

Fethiye’den 2016’da 98...

Fetih Süresi okundu ve dualar yapıldı Fetih Süresi okundu ve du...

Fethiye Ülkü Ocakları’...

Başkan Gürün: “Her şeyden önce halk sağlığı gelir” Başkan Gürün: “Her şeyden...

Muğla Büyükşehir Beled...

“Keşke 30 yıl önce büyükşehir olsaydık” “Keşke 30 yıl önce büyükş...

Dalaman’da görev yapan...

Afrin Şehidi Özalkan Milas’ta da yaşamış Afrin Şehidi Özalkan Mila...

Afrin’e yapılan Zeytin...

FOTO GALERİ
GÜNCEL HABERLERİ
VİDEO GALERİ