Batıakdeniz Gazetesi
Batıakdeniz Gazetesi

Hayat Boyu Öğrenme ve İş Birliği Komisyonu toplantısı yapıldı

Muğla’nın Milas ilçesinde Hayat Boyu Öğrenme alanında yaygın eğitim ihtiyaçlarının belirlenmesi, planlanması, ortaya çıkan güçlüklerin değerlendirilmesi ve merkezler arasında işbirliği ve koordinasyonun sağlanması amacıyla Milas Halk Eğitim Merkezi Toplantı Salonu’nda İlçe Hayat Boyu Öğrenme Halk Eğitimi Planlama ve İş Birliği Komisyonu Toplantısı gerçekleştirildi. Milas Kaymakamı Eren Arslan’ın başkanlığında düzenlenen toplantıya, Garnizon Komutanlığı, Milas Belediye Başkanlığı, […]

16 Şubat 2017 - 10:35 'de eklendi ve 196 kez görüntülendi. A+A-

Hayat Boyu Öğrenme ve İş Birliği Komisyonu toplantısı yapıldı

Muğla’nın Milas ilçesinde Hayat Boyu Öğrenme alanında yaygın eğitim ihtiyaçlarının belirlenmesi, planlanması, ortaya çıkan güçlüklerin değerlendirilmesi ve merkezler arasında işbirliği ve koordinasyonun sağlanması amacıyla Milas Halk Eğitim Merkezi Toplantı Salonu’nda İlçe Hayat Boyu Öğrenme Halk Eğitimi Planlama ve İş Birliği Komisyonu Toplantısı gerçekleştirildi.
Milas Kaymakamı Eren Arslan’ın başkanlığında düzenlenen toplantıya, Garnizon Komutanlığı, Milas Belediye Başkanlığı, Milas Sıtkı Koçman Meslek Yüksekokulu, Milas İlçe Emniyet Müdürlüğü, Milas İlçe Müftülüğü, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü, Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü, Orman İşletme Müdürlüğü, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürlüğü, Müze Müdürlüğü, Milas Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı, Milas Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığı, Milas M. Önol Karadeveci Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğü, Rehberlik Araştırma Merkezi Müdürlüğü, Milas Anadolu Lisesi, Sakarya İlkokulu, Dr. Mete Ersoy Ortaokulu, Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğü, Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Şehit Murat İnci Anadolu İmam Hatip Lisesi, Sebahattin Akyüz Fen Lisesi, Havva Ersoy Anadolu Lisesi’nin yöneticileri katıldı.
Toplantı Milas Halk Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı Seden Yavuz’un 2016 – 2017 eğitim öğretim yılı birinci döneminde Milas Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nce yapılan çalışmalar hakkında sunum yapmasıyla başladı.
Evlenecek olanlara evlilik öncesi seminer
Açılan kurs ve kursiyer sayıları hakkında bilgi aktardıktan sonra İlçe Hayat Boyu Halk Eğitim Planlama ve İşbirliği Toplantısı Alınan Kararlar ile İl Hayat Boyu Halk Eğitim Planlama ve İşbirliği Toplantısı Alınan Kararlar toplantıya katılanlarla paylaşan Yavuz, 2016 – 2017 eğitim öğretim yılının ikinci döneminde Milas Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nce açılması planlanan kurslar hakkında bilgi vererek, “ikinci dönem Milas Halı Dokuma, Hasta Kabul İşlemleri, İşaret Dili, Almanca A 2, Fransızca, Fotoğraf Çekimi, Kösele Çanta Yapımı, 0 – 18 Yaş Aile Eğitim Programları, Hızlı F Klavye kurslarımız açılacak. Ayrıca çeşitli kurumlarla işbirliği içerisinde yapmayı planladığımız seminerler de var. Milas Müftülüğü, Milas İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Milas Toplum Sağlığı Merkezi Başkanlığı, Milas Belediye Başkanlığı ve Muğla Barosu Milas İlçe Temsilciliği işbirliği ile Evlilik Öncesi Eğitim semineri açmayı planlıyoruz” dedi.
Kişisel gelişim ve istihdam açısından önemli
Yavuz’un sunumundan sonra bir konuşma yapan Milas Kaymakamı Eren Arslan, “Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğümüz ilçemizde çok güzel çalışmalar yapıyor. Toplumumuzun hemen hemen her alanda ihtiyaç duyduğu kurslar açılıyor. Bugün sizlerin önerileri ve toplumumuzdan gelecek olan taleplere göre yeni çalışmalar yapılacak. Çalışmalar, açılan kurslar çok geniş bir yelpazede yer alıyor. Şimdiye kadar da çok ciddi bir kurs ve kursiyer sayısına ulaşılmış. Bu kurslar kişilerin kendisini geliştirmesi ve istihdam açısından önemli. Fakat burada kurslarla üretilenlerin pazarlama sorunu var. Ortaya çıkarılan eserlerin pazarlama yolları da aranmalı” dedi.
Sorun üreten değil, çözen
Toplantıya katılan kurum ve kuruluş yöneticilerinin öneri ve taleplerini dinledikten sonra yeniden söz alan Kaymakam Arslan, “Memleketimizin üretmeye ve istihdama ihtiyacı var. Bu alanda yapılan çalışmalara hep birlikte destek vermeliyiz. Sorun üreten değil sorunları çözen insanlar, yöneticiler olmaya devam etmeliyiz” dedi.

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Velilerden öğretmen isyanı Velilerden öğretmen isyanı

Esenköy Mahallesi'nde bir grup veli, çocuklarının derslerine giren öğretmenin yetersizliğini iler...

Sıra dışı bir sınıf ‘Martılar’ Sıra dışı bir sınıf ‘Martılar’...

Fethiye Gazi İlkokulu öğretmeni Serdar Yaşar Yağcı öğrencilerine, tasarımını ve düzenlemesini ken...

İlköğretim Haftası başladı İlköğretim Haftası başladı

Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce İlköğretim Haftası için Beşkaza Meydanında Atatürk Anıtına...

Bu seminer kaçmaz! Bu seminer kaçmaz!

"Rehberlik ve Ölçümleme" konularında danışman olan Marmara Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik D...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
Yelken yarışlarına rekor katılım… Yelken yarışlarına rekor ...

Türkiye Yelken Federas...

Fuhuş operasyonu 5 gözaltı Fuhuş operasyonu 5 gözalt...

Marmaris’te, polisin b...

İki kadına dayak davası başladı İki kadına dayak davası b...

Bodrum'da tatil yapan ...

HDP’liler tutuklandı HDP’liler tutuklandı

Bodrum'da, sosyal medy...

‘Bu bir Türk-Amerikan savaşıdır’ ‘Bu bir Türk-Amerikan sav...

Vatan Partisi Fethiye ...

Belarus ilk sıraya yükseldi Belarus ilk sıraya yüksel...

Fethiye’den 2016’da 98...

Fetih Süresi okundu ve dualar yapıldı Fetih Süresi okundu ve du...

Fethiye Ülkü Ocakları’...

Başkan Gürün: “Her şeyden önce halk sağlığı gelir” Başkan Gürün: “Her şeyden...

Muğla Büyükşehir Beled...

“Keşke 30 yıl önce büyükşehir olsaydık” “Keşke 30 yıl önce büyükş...

Dalaman’da görev yapan...

Afrin Şehidi Özalkan Milas’ta da yaşamış Afrin Şehidi Özalkan Mila...

Afrin’e yapılan Zeytin...

FOTO GALERİ
GÜNCEL HABERLERİ
VİDEO GALERİ