Batıakdeniz Gazetesi
Batıakdeniz Gazetesi

2016 yılında 803 bin hastaya bakıldı

Fethiye’de bölge hastanesi gibi hizmet veren Kamu Hastaneleri Birliğine bağlı Fethiye Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Yavuz Okulu, geçtiğimiz yıl hastane bünyesine 803 bin 155 hastaya sağlık hizmeti verdiklerini bildirdi. 2003 yılında bugünkü modern binasında sağlık hizmeti vermeye başlayan ve Muğla’nın en başarılı hastanelerinden biri olan 215 yataklı Fethiye Devlet Hastanesi, bünyesinde gerçekleştirdikleri yeniliklerle her geçen […]

16 Şubat 2017 - 16:28 'de eklendi ve 254 kez görüntülendi. A+A-

2016 yılında 803 bin hastaya bakıldı

Fethiye’de bölge hastanesi gibi hizmet veren Kamu Hastaneleri Birliğine bağlı Fethiye Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Yavuz Okulu, geçtiğimiz yıl hastane bünyesine 803 bin 155 hastaya sağlık hizmeti verdiklerini bildirdi.

2003 yılında bugünkü modern binasında sağlık hizmeti vermeye başlayan ve Muğla’nın en başarılı hastanelerinden biri olan 215 yataklı Fethiye Devlet Hastanesi, bünyesinde gerçekleştirdikleri yeniliklerle her geçen yıl hastalara daha iyi hizmet etmeye devam ediyor.

Devlet Hastanesinin 2016 yılı faaliyetlerini değerlendiren Başhekim Yavuz Okulu; yaptığı açıklamada, 647 bin 460 poliklinik muayene, 155 bin 695 acil muayene olmak üzere toplam 803 bin 155 hastaya sağlık hizmeti verdiklerini söyledi. Adeta bölge hastanesi görevini üstlenen hastanede 2016 yılında 721 yabancı hastaya bakıldı.

GEBE VE DİYABET OKULU AÇILDI

18 bin 468 ameliyatın gerçekleştirildiği hastane bünyesinde ayrıca hastalara daha iyi sağlık hizmeti sunmak için gebe okulu ve diyabet okulu açtıklarını ifade eden Okulu şunları söyledi:

“Hastalarımıza daha iyi hizmet vermek amacıyla hastanemizde bir takım değişiklikler yaptık. Hastanemizde gebe okulu, diyabet okulu gibi birimler açtık. Gebe okulunda gebelik, doğum, bebek bakımı, emzirme, yeni doğan sağlığı gibi konularda hastalarımıza eğitim veriyoruz ve aile gelişimini pozitif yönde geliştirmeyi hedefliyoruz. Diyabet okulunda da hayat boyu devam eden diyabet hastalığında bilinçlenme çok önemli. Bununla alakalı egzersiz, beslenme, psikolojik uyum süreci ve benzeri konularda hastalarımızı eğitmekteyiz.”

ACİLDEKİ HASTA YOĞUNLUĞUNU ‘YEŞİL ALAN POLİKLİNİĞİ’ AZALTACAK

Acil servis bölümünde de bir takım değişikliğe gidildiğini belirten Okulu, 3’üncü poliklinik açtıklarını ve buna ‘Yeşil alan Polikliniği’ adını verdiklerini söyledi. Ayaktaki hastalarının muayene edilmesi için Yeşil alan Polikliniği’ açtıklarını ifade eden Okulu, acildeki hasta yoğunluğunu azaltmak istediklerini söyledi.

Okulu, Genel Sekreterliğin yardımıyla Sağlık Bakanlığı’nın destekleriyle acil bölümüne ihtiyaç duydukları malzemelere kavuştuklarını belirterek; “Ameliyat lambası, ameliyat masası, seyyar cerrahi aspiratör, biyomikroskop, EKG cihazı, larengeskop, yarı otomatik kemoterapi cihazı, laboratuvar malzemelerinin taşınmasını kolaylaştırmak amacıyla pnömotik sistem, KBRN ünitesi, günübirlik tedavi odamız, tıbbi atık deposu yenilendi. Belediye başkanımızın desteğiyle personel otoparkımızı genişlettik. Belediyemiz çocuklar için hastane bahçesine park yaptı. Hastanemizde en önemlisi bu hafta sonundan itibaren başlayacak olan ve halkımızı da rahatlatacak poliklinik açıyoruz. Bu poliklinikler göğüs hastalıkları, göz hastalıkları, kulak burun boğaz, üroloji, genel cerrahi, çocuk sağlığı ve hastalıkları, kadın doğum ve kardiyoloji poliklinikleri, fizik tedavi polikliniklerini cumartesi günü saat 10.00-14.00 arası başlayacak. Hastalar gelip tedavilerinin planlanmasında doktorlarımız yardımcı olacaklarıdır. Daha sağlıklı hizmet sunmak için çalışmalarımızı arttıracağız” diye konuştu.

Haber Hülya Kulalı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Belarus ilk sıraya yükseldi Belarus ilk sıraya yükseldi

Fethiye’den 2016’da 98 bin 924 ton, 2017’de 106 bin 455 ton yaş sebze ve meyve ihracatı gerçekleş...

Fetih Süresi okundu ve dualar yapıldı Fetih Süresi okundu ve dualar yapıldı

Fethiye Ülkü Ocakları’nda Afrin'de bulunan Türk Ordusu için Fetih Süresi okundu ve dualar yapıldı...

Türkiye’deki endemik türlerin %12’si Muğla’da yetişiyor Türkiye’deki endemik türlerin %12’...

Gıda tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğü “Tıbbi ve Aromatik Bitkiler P...

Yılanlı, Akçay ve Dağpınar’da ulaşım hizmeti başlıyor Yılanlı, Akçay ve Dağpınar’da ulaşım hiz...

Yılanlı ve Akçay bölgeleri ile Dağpınar Mahallesi Menteşe arasında bulunan güzergahlarda Özel Top...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
Yelken yarışlarına rekor katılım… Yelken yarışlarına rekor ...

Türkiye Yelken Federas...

Fuhuş operasyonu 5 gözaltı Fuhuş operasyonu 5 gözalt...

Marmaris’te, polisin b...

İki kadına dayak davası başladı İki kadına dayak davası b...

Bodrum'da tatil yapan ...

HDP’liler tutuklandı HDP’liler tutuklandı

Bodrum'da, sosyal medy...

‘Bu bir Türk-Amerikan savaşıdır’ ‘Bu bir Türk-Amerikan sav...

Vatan Partisi Fethiye ...

Belarus ilk sıraya yükseldi Belarus ilk sıraya yüksel...

Fethiye’den 2016’da 98...

Fetih Süresi okundu ve dualar yapıldı Fetih Süresi okundu ve du...

Fethiye Ülkü Ocakları’...

Başkan Gürün: “Her şeyden önce halk sağlığı gelir” Başkan Gürün: “Her şeyden...

Muğla Büyükşehir Beled...

“Keşke 30 yıl önce büyükşehir olsaydık” “Keşke 30 yıl önce büyükş...

Dalaman’da görev yapan...

Afrin Şehidi Özalkan Milas’ta da yaşamış Afrin Şehidi Özalkan Mila...

Afrin’e yapılan Zeytin...

FOTO GALERİ
GÜNCEL HABERLERİ
VİDEO GALERİ