Batıakdeniz Gazetesi
Batıakdeniz Gazetesi

Çipli kimlikte yoğun mesai

Milas Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Müdürlüğü, çipli kimlik başvurusuna ilginin yoğun olmasından dolayı mesai saatlerini artırdı. Milas Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Müdürlüğü, 2 Ocak’tan bu yana başvuruların alındığı çipli kimlikle ilgili yoğun mesaiye devam ediyor. Nüfus Müdürlüğü, çipli kimlik için hafta sonu da mesai yapacak. Milas Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Müdürlüğü, çipli kimlik işlemleri için […]

15 Şubat 2017 - 9:16 'de eklendi ve 211 kez görüntülendi. A+A-

Çipli kimlikte yoğun mesai

Milas Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Müdürlüğü, çipli kimlik başvurusuna ilginin yoğun olmasından dolayı mesai saatlerini artırdı.
Milas Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Müdürlüğü, 2 Ocak’tan bu yana başvuruların alındığı çipli kimlikle ilgili yoğun mesaiye devam ediyor. Nüfus Müdürlüğü, çipli kimlik için hafta sonu da mesai yapacak.
Milas Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Müdürlüğü, çipli kimlik işlemleri için yoğun mesai harcandığını belirterek “İlçemizde, vatandaşlarımızın çipli kimlik taleplerini yerine getirebilmek için yoğun bir mesai harcıyoruz. Milas Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Müdürlüğü olarak, çipli kimlik başvurularını daha hızlı yerine getirebilmek için artık haftanın 7 günü çalışacağız. Milas Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Müdürlüğü olarak hafta içi saat 09.00-19.00 aralığında ve Cumartesi-Pazar günleri 09.00-17.00 saatleri arasında vatandaşlarımıza hizmet vermeye devam edeceğiz. Üniversite sınavına hazırlanan öğrenciler, 12 Mart Pazar günü YGS sınavına girecekler. Çipli kimliğe en yoğun ilgi, üniversiteye hazırlanan öğrencilerimizden geliyor. Talepleri yerine getirebilmek için 7 gün boyunca var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.” İfadelerine yer verildi.
Öte yandan Muğla’da günlük ortalama 120 başvuruyla en fazla işlemin yapıldığı dairelerden olan Milas Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Müdürlüğünde, 5-7 dakika arasında sonuca ulaşılıyor. Bugüne kadar çipli kimlik sahibi olmak için 3 bin 600 kişinin başvuru yaptığı öğrenildi.
3 masada 3 memurla gerçekleştirilen işlemlerde vatandaşların parmak izi bilgileri alındıktan, 1 biyometrik fotoğraf ve 16 liralık ücret ödemeleri sonrası başvurusu tamamlanmış oluyor. En geç 1 ay önce doğmuş olan bebeklerden ise herhangi bir ücret alınmıyor.
İçişleri Bakanlığından konuya ilişkin açıklamada vatandaşların ellerindeki nüfus cüzdanlarının, yeni kimlik kartlarıyla değiştirilinceye kadar geçerli olacağına işaret edilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:
“Doğum, kayıp, mevcut kimlik kartının geçerlilik süresinin sona ermesi veya tahrifat sebebiyle kullanılmayacak durumda olması gibi, değiştirilmesi zorunlu haller nedeniyle yapılan kimlik başvurularında geçici kimlik belgesi düzenlenmektedir. YGS’ye girecek öğrenciler başta olmak üzere tüm vatandaşlarımız gerek mevcut nüfus cüzdanlarıyla gerekse yeni kimliklerini alıncaya kadar kendilerine verilen geçici kimlik belgeleriyle sınava giriş, pasaport başvurusu gibi tüm resmi iş ve işlemlerini gerçekleştirebileceklerdir.”

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Kaymakam Şahiner’e ziyaret Kaymakam Şahiner’e ziyaret

Nursel Özdemir Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Fethiye İlçe Kaymakamı Muzaffer Şahiner’ i ö...

Marmaris-Nijnekamsk işbirliği anlaşması yapıldı Marmaris-Nijnekamsk işbirliği anlaşması ...

Marmaris Belediyesi, Tataristan’ın petrol sanayisinin çeyreğini barındıran Nijnekamsk şehri ile i...

Evine daha güvenli gidecek Evine daha güvenli gidecek

Milas’ın Alatepe mahallesinde ikamet eden engelli vatandaşın evine ulaşım sorunu Milas Belediyesi...

Türkiye’nin en büyük otomotiv sayfası Türkiye’nin en büyük otomotiv sayfası...

Fethiye’de oto galeri sektörünün en’lerinden olan Talha Otomotiv bir ilke daha imza attı.

SON EKLENEN HABERLER
Yelken yarışlarına rekor katılım… Yelken yarışlarına rekor ...

Türkiye Yelken Federas...

Fuhuş operasyonu 5 gözaltı Fuhuş operasyonu 5 gözalt...

Marmaris’te, polisin b...

İki kadına dayak davası başladı İki kadına dayak davası b...

Bodrum'da tatil yapan ...

HDP’liler tutuklandı HDP’liler tutuklandı

Bodrum'da, sosyal medy...

‘Bu bir Türk-Amerikan savaşıdır’ ‘Bu bir Türk-Amerikan sav...

Vatan Partisi Fethiye ...

Belarus ilk sıraya yükseldi Belarus ilk sıraya yüksel...

Fethiye’den 2016’da 98...

Fetih Süresi okundu ve dualar yapıldı Fetih Süresi okundu ve du...

Fethiye Ülkü Ocakları’...

Başkan Gürün: “Her şeyden önce halk sağlığı gelir” Başkan Gürün: “Her şeyden...

Muğla Büyükşehir Beled...

“Keşke 30 yıl önce büyükşehir olsaydık” “Keşke 30 yıl önce büyükş...

Dalaman’da görev yapan...

Afrin Şehidi Özalkan Milas’ta da yaşamış Afrin Şehidi Özalkan Mila...

Afrin’e yapılan Zeytin...

FOTO GALERİ
GÜNCEL HABERLERİ
VİDEO GALERİ