Batıakdeniz Gazetesi
Batıakdeniz Gazetesi

Doç. Dr. Yazıcı: “Türkiye’yi parçalamak istiyorlar”

  Fethiye’de Ak Parti’nin Siyaset Akademisi’nde konuşan, Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Erdinç Yazıcı, “15 Temmuz Batı’nın son silahını Türkiye’ye yöneltmesiydi. Bu son silah kendileri açısından hüsranla sonuçlandı.” dedi. Batı ve Amerika’nın Türkiye üzerindeki oyunlarından, terör örgütlerine, 15 Temmuz hain darbe girişiminden, yapılacak referanduma bir çok konuda görüşlerini açıklayan […]

14 Şubat 2017 - 11:54 'de eklendi ve 254 kez görüntülendi. A+A-

Doç. Dr. Yazıcı: “Türkiye’yi parçalamak istiyorlar”

 

Fethiye’de Ak Parti’nin Siyaset Akademisi’nde konuşan, Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Erdinç Yazıcı, “15 Temmuz Batı’nın son silahını Türkiye’ye yöneltmesiydi. Bu son silah kendileri açısından hüsranla sonuçlandı.” dedi.

Batı ve Amerika’nın Türkiye üzerindeki oyunlarından, terör örgütlerine, 15 Temmuz hain darbe girişiminden, yapılacak referanduma bir çok konuda görüşlerini açıklayan Yazıcı, millet olarak uyanık olmamız gerektiğini belirtti.

Doç. Dr. Erdinç Yazıcı Batı’nın Türkiye’yi kendi sistemi içerisinde tutmak için çeşitli araçlar kullandığını kaydetti. 16 Nisan’da yapılacak Anayasa referandumuna da değinen Yazıcı, bu değişiklikle yasamanın, yürütmenin önündeki tıkanıklığın aşılacağının altını çizdi.

Birer maşa konumundaki terör örgütlerini de değerlendiren Doç. Dr. Erdinç Yazıcı, “Türkiye ile hesabı olan küresel güçler, FETÖ, PKK/PYD ve DAEŞ terör örgütlerini kullanarak etnik ve dini eksenli çatışmaları derinleştirip Türkiye’yi parçalamak istiyorlar.” Şeklinde konuştu.

Batılıların Türkiye’de 15 Temmuz hain darbe girişimini desteklediğinin altını çizen Yazıcı, “Darbe başarısız olunca 3 ay kendilerine gelemediler. Mısır’da darbe oldu bir çok lider Sisi’ye koştu. Darbeye karşı olduklarını ancan birlikte çalışabileceklerini söylediler. Ya bizde?. Darbe girişimi başarısızlıkla sonuçlanınca şoka girdiler. Aylarca sesleri çıkmadı.” Şeklinde konuştu.

Güçlenen AK Parti’nin önünü kesmek için Batı’nın birçok yöntem denediğini ifade eden Yazıcı, “AK Parti iktidarı 8. yılında kapatma davası ile karşı karşıya kaldı. Bütün bunlar AK Parti’yi korkutma, kontrol altına alma, yeniden hizaya sokma çalışmasıydı. AK Parti ekonomide o kadar başarılı oldu ki bu durum Batıyı çok rahatsız etti.” dedi.

AK Parti iktidarında devletle milletin birleştiğini dile getiren Yazıcı, “AK Parti 12 Eylül 2010’dan sonra daha da hızlı bir şekilde yerli ve milli çalışmalar yaptı. Kendi tankı, helikopteri, savaş gemilerini yaparak büyük bir savunma endüstrisi oluştururken bu durum karşı tarafı acayip şekilde rahatsız etti. Bakın bugün kendi tankını, füzesini, helikopterini yapmayı bıraksın Batı’nın en sevdiği parti, lider oluverir.” dedi.

15 Temmuz’un Batı’nın son silahı olduğunu söyleyen Yazıcı şunları söyledi: “Erdoğan’ın yaptığı yerli ve milli siyaset Batı’da şaşkınlık yarattı. Bunu Batı kabul etmekte zorlanıyor. 15 Temmuz Batı’nın son silahını Türkiye’ye yöneltmesiydi. Bu son silah kendileri açısından hüsranla sonuçlandı. Artık Türkiye’nin okuma yazma bilen, büyük bir tarih bilincine sahip güçlü bir orta sınıfı vardı. Bunu hesaplayamayanlar için 15 Temmuz bir hüsran oldu. 15 Temmuz’da bu topraklarda yeniden var olduk ve bu toprakların tapu senedini yeniden aldık. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Yüce Türk milleti bunların büyük oyununu bozdu” Dedi.

 

Türkiye kuşatma altında

Türkiye’nin büyük bir terör kuşatmasıyla karşı karşıya kaldığını aktaran Doç. Dr. Yazıcı, “Devlet ve millet, bu kuşatmaya karşı ciddi bir mücadele veriyor. Halkımız terör konusunda yeterli bir bilince ulaşmış durumda. İstihbarat birimlerimizden polisimize, askerimize kadar tüm güvenlik güçlerimiz teyakkuz halindeler. Panik olmamalı fevri hareket etmemeliyiz.

Kamu unsurları FETÖ’den sonra yeni bir oluşum içerisine girdi. Terör örgütleri ile olan mücadele daha kararlı hale dönüştü. Terör örgütleri birer maşa. Onlar kendi iradeleri ile hareket etmiyorlar. Arkalarında başta ABD olmak üzere küresel güçler var” ifadelerini kullandı.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
OHAL artık demokrasiyi tehdit eder bir hal almaya başladı OHAL artık demokrasiyi tehdit eder bir h...

CHP İstanbul Milletvekili İlhan Cihaner, OHAL'in ilk çıkarıldığı günden bugüne kozmetikten kış la...

‘Saatcı’ya dur diyeceğiz’ ‘Saatcı’ya dur diyeceğiz’

“Kendi siyasi geleceği ve emelleri uğruna Fethiyelilik, Beşkazalılık üzerinden siyasi demagoji ya...

Sarıhan: “En iyi çalışma örgütlü çalışmadır” Sarıhan: “En iyi çalışma örgütlü çalışma...

Hak-İş Konfederasyonu’na bağlı Öz-İş Sendikası Muğla İl Başkanı Bekir Çam ve yönetimi ile Öz Büro...

İttifakın tabandaki ilk temelleri Fethiye’de atıldı İttifakın tabandaki ilk temelleri Fethiy...

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ittifak görüşmeleri he...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
Yelken yarışlarına rekor katılım… Yelken yarışlarına rekor ...

Türkiye Yelken Federas...

Fuhuş operasyonu 5 gözaltı Fuhuş operasyonu 5 gözalt...

Marmaris’te, polisin b...

İki kadına dayak davası başladı İki kadına dayak davası b...

Bodrum'da tatil yapan ...

HDP’liler tutuklandı HDP’liler tutuklandı

Bodrum'da, sosyal medy...

‘Bu bir Türk-Amerikan savaşıdır’ ‘Bu bir Türk-Amerikan sav...

Vatan Partisi Fethiye ...

Belarus ilk sıraya yükseldi Belarus ilk sıraya yüksel...

Fethiye’den 2016’da 98...

Fetih Süresi okundu ve dualar yapıldı Fetih Süresi okundu ve du...

Fethiye Ülkü Ocakları’...

Başkan Gürün: “Her şeyden önce halk sağlığı gelir” Başkan Gürün: “Her şeyden...

Muğla Büyükşehir Beled...

“Keşke 30 yıl önce büyükşehir olsaydık” “Keşke 30 yıl önce büyükş...

Dalaman’da görev yapan...

Afrin Şehidi Özalkan Milas’ta da yaşamış Afrin Şehidi Özalkan Mila...

Afrin’e yapılan Zeytin...

FOTO GALERİ
GÜNCEL HABERLERİ
VİDEO GALERİ