Batıakdeniz Gazetesi
Batıakdeniz Gazetesi

Hülya Koçyiğit akülü araba dağıtımına katıldı

Ünlü sinema sanatçısı Hülya Koçyiğit, Muğla’da, Muğla 1903 Beşiktaşlılar Derneği tarafından engelliler Derneği’ne bağışlanan akülü tekerlekli sandalye dağıtım törenine katıldı. Muğla 1903 Beşiktaşlılar Derneği tarafından 10 engelli vatandaşın kullanması amacıyla alınan akülü tekerlekli sandalyeler Muğla’nın Menteşe İlçesi’nde düzenlen tören ile engelli vatandaşlara dağıtıldı. Düğerek Spor Salonu’nda gerçekleşen törene Muğla protokolünün yanı sıra, ünlü sanatçı Hülya […]

09 Şubat 2017 - 8:23 'de eklendi ve 228 kez görüntülendi. A+A-

Hülya Koçyiğit akülü araba dağıtımına katıldı

Ünlü sinema sanatçısı Hülya Koçyiğit, Muğla’da, Muğla 1903 Beşiktaşlılar Derneği tarafından engelliler Derneği’ne bağışlanan akülü tekerlekli sandalye dağıtım törenine katıldı.

Muğla 1903 Beşiktaşlılar Derneği tarafından 10 engelli vatandaşın kullanması amacıyla alınan akülü tekerlekli sandalyeler Muğla’nın Menteşe İlçesi’nde düzenlen tören ile engelli vatandaşlara dağıtıldı. Düğerek Spor Salonu’nda gerçekleşen törene Muğla protokolünün yanı sıra, ünlü sanatçı Hülya Koçyiğit de katıldı.

Muğla 1903 Beşiktaşlılar Derneği tarafından 10 engelli vatandaşın kullanması amacıyla alınan akülü tekerlekli sandalye dağıtım törenine Muğla Valisi Amir Çiçek eşi Hülya Çiçek, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün ve eşi Gülsüm Gürün, ünlü sanatçı Hülya Koçyiğit, Muğla Jandarma Alay Komutanı Albay Yavuz Özfidan, Menteşe Kaymakamı Caner Yıldız, Muğla Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, Muğla Engelliler Derneği Başkanı Emine Çakıroğlu, Muğla 1903 Beşiktaşlılar Derneği Ongun Emgin, daire müdürleri ve engelli aileleri katıldı.

Törende konuşan Muğla Engelliler Derneği Başkanı Emine Çakıroğlu, 1903 Beşiktaşlılar Derneği’nin anlamlı bir destekte bulunduğunu belirterek, “Derneğimizin amacı engellilerimizin sosyal hayat biçimlerini arttırarak katkıda bulunmaktır. Bu amaçla yola çıkarak öncelikle yatağa bağımlı, dört duvar arasında kalan engellilerimizi sosyal hayata taşımak için çeşitli aktiveler düzenliyoruz. Muğlalı hayırseverlerimizin destekleri ve katkıları ile bugüne kadar 65 engellimize tekerlekli sandalye, 29 engellimize akülü tekerlekli sandalye dağıtımını gerçekleştirdik. Bugünde Muğla 1903 Beşiktaşlılar Derneği tarafından bağışlanan 10 akülü tekerlekli sandalyeyi ihtiyaç sahiplerine dağıtmak için buradayız. Bu anlamlı katkılarından dolayı 1903 Beşiktaşlılar Derneği Yönetim Kurulu ve üyelerine sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Daha sonra söz alan Muğla 1903 Beşiktaşlılar Derneği Başkanı Ongun Emgin, “Biz bir Beşiktaşlı olarak ve bir Beşiktaşlı duruşu sergileyerek engelli kardeşlerimize destek olmak istedik. Derneğimiz olarak engelli kardeşlerimiz için daha yapacak çok işimiz olduğu düşüncesindeyim. Biz engelli kardeşlerimizin hem kendi engellerinden hem de maalesef bazı insanlarımızın koyduğu bir takım engeller ile mücadele ettiklerinin farkındayız. Bu amaçla kendilerine bir destekte bulunmak istedik” dedi.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Ünlü sinema sanatçısı Hülya Koçyiğit’e katılımı için teşekkür ederken, eşi Selim Soydan’ın Fenerbahçeli, olduğunu söyledi. Başkan Gürün, “Ben de Beşiktaşlıyım, eşim Fenerbahçeli. Farklılıklarımızı zenginlik olarak görüyoruz. Biz Türkiye’de ilk olan kırsal Muğla hizmetini sunduk. Çünkü engelli annesi özellikle 24 saatini çocuğu ile birlikte geçirmek durumunda olan ve çocuğunu kimseye emanet edemeyen bir yapıya sahip. Bu da anne üzerinde çok büyük bir psikolojik baskı yapıyor. Biz de kırsal Muğla projesi ile annenin haftada üç veya dört saat açtığımız merkezde anne çocuğunu bize emanet ediyor. Bu engellilerimiz uzmanlarımız ile birlikte üç dört saat geçiriyor. Bunun yanında yaz aylarında engellilerimizin denize girebilmelerini kolaylaştırmak için sahillerimizi engellilerimiz için düzenledik ve düzenlemeye de devam ediyoruz” dedi.

Devletin şemsiyesinin geniş olduğunu ve bu şemsiyenin her kesime açık olduğunu kaydeden Muğla Valisi Amir Çiçek, “Engellilerimizin hayatlarında mutlu olması sadece ailelerin değil devletin temsilcileri olan bizler için çok önemli.  Tüm çalışmalarımızda onların hayatlarını kolaylaştırmanın yanında ailelerinde neden böyle oldu sözünü duymamak için elimizden gelen her türlü desteği veriyoruz. Devletin şemsiyesi geniştir. Devletin şemsiyesi her kesime açıktır. Devlet babaysa, baba evlatları arasında ayrım yapmaz. Engellisi, engelsizi, kimsesizi, zengini, fakiri herhangi bir ayrım yapmadan devlet her zaman babalığını yapar” diye konuştu.

Törene katılan ünlü sanatçı Hülya Koçyiğit, bir Beşiktaş taraftarı olduğunu belirterek, “Bugün Sayın Valimizi ziyaret etmek için Muğla’ya gelmiştim. Kendisi böyle bir törenin olduğunu belirterek davette bulundu. Bir Beşiktaş taraftarı olarak derneğimizin anlamlı yardımı için düzenlenen törene guru duyarak katıldım. Engelli insan yoktur. Ancak engelli düşünceler olabilir. Engellilerin önündeki engelleri kaldırmak hepimizin görevi. Bu nedenle burada bulunduğum için çok mutluyum. Hayırlı uğurlu olsun diyorum akülü arabaları. İhtiyacı olan herkesi düşünerek hareket etmeli” dedi.

Konuşmaların ardından Muğla 1903 Beşiktaşlılar Derneği tarafından alınan 10 akülü tekerlekli sandalye Hülya Koçyiğit ve Muğla protokolü tarafından ihtiyaç sahiplerine dağıtıldı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Belarus ilk sıraya yükseldi Belarus ilk sıraya yükseldi

Fethiye’den 2016’da 98 bin 924 ton, 2017’de 106 bin 455 ton yaş sebze ve meyve ihracatı gerçekleş...

Fetih Süresi okundu ve dualar yapıldı Fetih Süresi okundu ve dualar yapıldı

Fethiye Ülkü Ocakları’nda Afrin'de bulunan Türk Ordusu için Fetih Süresi okundu ve dualar yapıldı...

Türkiye’deki endemik türlerin %12’si Muğla’da yetişiyor Türkiye’deki endemik türlerin %12’...

Gıda tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğü “Tıbbi ve Aromatik Bitkiler P...

Yılanlı, Akçay ve Dağpınar’da ulaşım hizmeti başlıyor Yılanlı, Akçay ve Dağpınar’da ulaşım hiz...

Yılanlı ve Akçay bölgeleri ile Dağpınar Mahallesi Menteşe arasında bulunan güzergahlarda Özel Top...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
Yelken yarışlarına rekor katılım… Yelken yarışlarına rekor ...

Türkiye Yelken Federas...

Fuhuş operasyonu 5 gözaltı Fuhuş operasyonu 5 gözalt...

Marmaris’te, polisin b...

İki kadına dayak davası başladı İki kadına dayak davası b...

Bodrum'da tatil yapan ...

HDP’liler tutuklandı HDP’liler tutuklandı

Bodrum'da, sosyal medy...

‘Bu bir Türk-Amerikan savaşıdır’ ‘Bu bir Türk-Amerikan sav...

Vatan Partisi Fethiye ...

Belarus ilk sıraya yükseldi Belarus ilk sıraya yüksel...

Fethiye’den 2016’da 98...

Fetih Süresi okundu ve dualar yapıldı Fetih Süresi okundu ve du...

Fethiye Ülkü Ocakları’...

Başkan Gürün: “Her şeyden önce halk sağlığı gelir” Başkan Gürün: “Her şeyden...

Muğla Büyükşehir Beled...

“Keşke 30 yıl önce büyükşehir olsaydık” “Keşke 30 yıl önce büyükş...

Dalaman’da görev yapan...

Afrin Şehidi Özalkan Milas’ta da yaşamış Afrin Şehidi Özalkan Mila...

Afrin’e yapılan Zeytin...

FOTO GALERİ
GÜNCEL HABERLERİ
VİDEO GALERİ