Batıakdeniz Gazetesi
Batıakdeniz Gazetesi

Bodrum AKUT’u kucaklıyor

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Arama Kurtarma Derneği (AKUT) Bodrum Şubesi’ne destek amacıyla düzenlenen etkinliğe katıldı. Gecede İskender Paydaş da sahne aldı. “AKUT için Bodrum, Bodrum için AKUT” sloganıyla Bodrum Mandalin Bar’da düzenlenen etkinlikte gönüllülerle bir araya gelen AKUT Bodrum ekibi, derneğe maddi manevi destek olan kişi ve kurumlara teşekkür etti. Etkinliğe Bodrum Belediye Başkanı […]

09 Şubat 2017 - 9:26 'de eklendi ve 255 kez görüntülendi. A+A-

Bodrum AKUT’u kucaklıyor

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Arama Kurtarma Derneği (AKUT) Bodrum Şubesi’ne destek amacıyla düzenlenen etkinliğe katıldı. Gecede İskender Paydaş da sahne aldı.
“AKUT için Bodrum, Bodrum için AKUT” sloganıyla Bodrum Mandalin Bar’da düzenlenen etkinlikte gönüllülerle bir araya gelen AKUT Bodrum ekibi, derneğe maddi manevi destek olan kişi ve kurumlara teşekkür etti. Etkinliğe Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, AKUT Bodrum ekip lideri Sadettin Uslu, Bodrum Mandalin Bar’ın işletme sahibi Atilla Serttaş ile çok sayıda AKUT gönüllüsü vatandaş katıldı.
Gecede bir konuşma yapan Başkan Kocadon, hayatta telafisi olmayan tek şeyin herkesin bildiği gibi ‘can’ olduğunu ve bunun telafisinin ise asla olmadığını hatırlatarak; “Onun için Arama Kurtarma (AKUT) ekibi, bizim için insanlık için çok önemli. Zaman zaman bunu farklı boyutlara, farklı yere çekenler de oluyor ama bizim için önemli olan insandır. Ne bay ne bayan. Asıl önemli olan İnsan ve insan hayatıdır. Çünkü zamanında müdahale edemeseniz kaybedersiniz, güzel gözlerinizle hayata bakamazsınız, nefes alamazsınız. Onun için bu güzel kuruluşu desteklemek hepimizin esasında en büyük görevi. Ben 18 yıldır, kiminizin yaşı kadar belediye başkanlığı yapıyorum. Halkımla iç içeyim. Bir yangında feryatların ne demek olduğunu çok iyi bilirim. Bir sel baskınında insanların çırpınışını çok iyi bilirim. Ve bir kalp krizinde ambulansın bir dakika önce gelmesinin ne demek olduğunu da çok iyi bilen birisiyim. Onun için hayattan umudunuzu kestiğiniz anda yanınıza iple birisi sarkar ve ‘gel kardeşim, gir koluma’ der. Seni hayata tekrar bağlar. İşte bu, insanı hayata tekrar bağlayanlardan bir tanesi olan AKUT’tur arkadaşlar. Bunu lütfen unutmayın. Sadece Bodrum için ya da Muğla için değil; güzel ülkem için bu fedakar insanlar, her zaman görevlerinin başında. Zaman zaman geceleri yanlarına gidiyorum çaylarını içiyorum ve biliyorsunuz Bodrum Konacık bölgesinde AKUT’a çok güzel bir bina yapıyoruz. Daha önce yemekler yaptık. Bugün de sağ olsun Atilla kardeşim böyle güzel bir geceyi, bu binanın bitimi için Akut için bizler için bu geceyi hazırladı. Ben emeği geçen, nefes almamız için, hayata güzel gözlerimizle bakabilmek için bize umut olan, zor anlarımızda yanımızda olan Akut’a destek veren ve görevli olan herkese sonsuz saygılarımı sunuyorum, teşekkür ediyorum. Herkese iyi akşamlar.” dedi.
Konuşmaların ardından AKUT Bodrum ekip lideri Sadettin Uslu ile Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, AKUT Bodrum’a sağladığı desteklerden dolayı mekan sahibi Atilla Serttaş’a ve Mandalin Bar ailesine teşekkür plaketlerini takdim etti. Gece, İskender Paydaş ve ekibinin konseriyle devam etti.
Kurulduğu ilk yıllardan itibaren Bodrum Belediyesi’nin yanı sıra çeşitli kuruluşların ve gönüllü vatandaşların destek olduğu AKUT Bodrum, günümüzde de çalışmalarını birlik beraberlik bilinciyle özverili bir şekilde sürdürüyor.

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Kaymakam Şahiner’e ziyaret Kaymakam Şahiner’e ziyaret

Nursel Özdemir Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Fethiye İlçe Kaymakamı Muzaffer Şahiner’ i ö...

Marmaris-Nijnekamsk işbirliği anlaşması yapıldı Marmaris-Nijnekamsk işbirliği anlaşması ...

Marmaris Belediyesi, Tataristan’ın petrol sanayisinin çeyreğini barındıran Nijnekamsk şehri ile i...

Evine daha güvenli gidecek Evine daha güvenli gidecek

Milas’ın Alatepe mahallesinde ikamet eden engelli vatandaşın evine ulaşım sorunu Milas Belediyesi...

Türkiye’nin en büyük otomotiv sayfası Türkiye’nin en büyük otomotiv sayfası...

Fethiye’de oto galeri sektörünün en’lerinden olan Talha Otomotiv bir ilke daha imza attı.

SON EKLENEN HABERLER
Yelken yarışlarına rekor katılım… Yelken yarışlarına rekor ...

Türkiye Yelken Federas...

Fuhuş operasyonu 5 gözaltı Fuhuş operasyonu 5 gözalt...

Marmaris’te, polisin b...

İki kadına dayak davası başladı İki kadına dayak davası b...

Bodrum'da tatil yapan ...

HDP’liler tutuklandı HDP’liler tutuklandı

Bodrum'da, sosyal medy...

‘Bu bir Türk-Amerikan savaşıdır’ ‘Bu bir Türk-Amerikan sav...

Vatan Partisi Fethiye ...

Belarus ilk sıraya yükseldi Belarus ilk sıraya yüksel...

Fethiye’den 2016’da 98...

Fetih Süresi okundu ve dualar yapıldı Fetih Süresi okundu ve du...

Fethiye Ülkü Ocakları’...

Başkan Gürün: “Her şeyden önce halk sağlığı gelir” Başkan Gürün: “Her şeyden...

Muğla Büyükşehir Beled...

“Keşke 30 yıl önce büyükşehir olsaydık” “Keşke 30 yıl önce büyükş...

Dalaman’da görev yapan...

Afrin Şehidi Özalkan Milas’ta da yaşamış Afrin Şehidi Özalkan Mila...

Afrin’e yapılan Zeytin...

FOTO GALERİ
GÜNCEL HABERLERİ
VİDEO GALERİ