Batıakdeniz Gazetesi
Batıakdeniz Gazetesi

Milaslı Yörüklerden kurum amirlerine ziyaret

Muğla’nın Milas ilçesinde Yörük Türkmen Kültür Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri, 4 ayrı kuruma bir dizi nezaket ziyaretinde bulundu. Milas’ta Yörük Türkmen Kültür Derneği yöneticileri Mevlüt Kiriş, İlknur Öner, Mehmet Kara, Mehmet İnpınar, Mustafa Ali Ünlüsoy, Tahir Saylak ve Özay Gezgin, Yörük kültürünü, kısa bir süre önce tayin yoluyla gelen Milas Kaymakamı Eren Arslan, İlçe Milli […]

26 Ocak 2017 - 14:18 'de eklendi ve 167 kez görüntülendi. A+A-

Milaslı Yörüklerden kurum amirlerine ziyaret

Muğla’nın Milas ilçesinde Yörük Türkmen Kültür Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri, 4 ayrı kuruma bir dizi nezaket ziyaretinde bulundu.
Milas’ta Yörük Türkmen Kültür Derneği yöneticileri Mevlüt Kiriş, İlknur Öner, Mehmet Kara, Mehmet İnpınar, Mustafa Ali Ünlüsoy, Tahir Saylak ve Özay Gezgin, Yörük kültürünü, kısa bir süre önce tayin yoluyla gelen Milas Kaymakamı Eren Arslan, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal, İlçe Tapu ve Kadastro Müdürü Yaşar Yılmaz ve İlçe Emniyet Müdürü Turgay Ava’ya tanıtmak, görevlerinde başarılar dilemek üzere bir nezaket ziyaretinde bulundular.
Kaymakam Arslan ile gerçekten keyifli bir sohbete girişen Milas Yörük Türkmen Kültür Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri, 9 Mart’ta Milas Belediyesi Toplantı ve Düğün Salonu’nda yapılacak olan Yörük Gecesi hakkında bilgi aktardılar ve Kaymakam Arslan’ı geceye davet ettiler.
Bugünkü yaşayan nesile, daha da önemlisi gelecek kuşaklara bu yaşam kültürünü aktarmayı çok önemsediğini belirten Milas Kaymakamı Eren Arslan; “Televizyon, internet, yaşadığımız çağ, hayatın günlük stresi, çalışma koşulları ve daha farklı nedenlerle bugünkü nesiller geçmişten kopuk, kendi öz kültürlerinden bihaber yaşıyorlar. İşte sizler bu açığı kapatan, bir anlamda geçmişin izlerini günümüze taşıyan insanlarsınız. Bu anlamda kurulan bir derneğin aktif bir şekilde ilçe halkıyla buluşturulması beni oldukça mutlu etti” diyerek, dernek yöneticilerine teşekkür etti.
Derneğin her yıl rutin olarak yaptığı faaliyetlerden söz eden Dernek Başkanı Mevlüt Kiriş, amaçlarının sadece bunlarla sınırlı olmadığını, yaş ortalaması 75’in üzerinde olan ve Milas’ta halen yaşamlarını sürdüren kişileri bulmak, onların yaşam öykülerini kayıt altına almak ve elde edilecek verileri gelecek kuşaklara aktarmak istediklerini söyledi.
Dernek yönetim kurulu üyelerinin her biri kendi aile büyüklerinin yaşamlarından örnekler verirken, ortaya bir de ‘Yörükler Günü’ fikri atıldı.
Son derece keyifli geçen ziyarette Milas Kaymakamı Eren Arslan’a yöresel ‘yağlık’ hediye eden dernek yöneticileri, Kaymakam Arslan’ın ardından İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal, İlçe Tapu ve Kadastro Müdürü Yaşar Yılmaz ve İlçe Emniyet Müdürü Turgay Ava’yı makamlarında ziyaret ederek, ‘ilçemize hoş geldiniz’ dediler ve görevlerinde başarılar dilediler. Gerçekleşen ziyaretlerde, Kaymakam Arslan’a olduğu gibi diğer kurum amirlerine de birer ‘yöresel yağlık’ hediye edilirken, özellikle İlçe Emniyet Müdürü Turgay Ava, Yörüklerin yaşam biçimlerine hep büyük bir ilgi duyduğunu, Milas’ta da bunun örneklerini görmekten mutlu olduğunu söyledi.

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Kaymakam Şahiner’e ziyaret Kaymakam Şahiner’e ziyaret

Nursel Özdemir Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Fethiye İlçe Kaymakamı Muzaffer Şahiner’ i ö...

Marmaris-Nijnekamsk işbirliği anlaşması yapıldı Marmaris-Nijnekamsk işbirliği anlaşması ...

Marmaris Belediyesi, Tataristan’ın petrol sanayisinin çeyreğini barındıran Nijnekamsk şehri ile i...

Evine daha güvenli gidecek Evine daha güvenli gidecek

Milas’ın Alatepe mahallesinde ikamet eden engelli vatandaşın evine ulaşım sorunu Milas Belediyesi...

Türkiye’nin en büyük otomotiv sayfası Türkiye’nin en büyük otomotiv sayfası...

Fethiye’de oto galeri sektörünün en’lerinden olan Talha Otomotiv bir ilke daha imza attı.

SON EKLENEN HABERLER
“Mini Robot Büyük Gelecek” “Mini Robot Büyük Gelecek...

Özel okulların tanıtım...

Genç çiftçilere destek devam ediyor Genç çiftçilere destek de...

Kırsal Kalkınma Destek...

BİMER, CİMER ve 147’ye en fazla başvuru Fethiye’den BİMER, CİMER ve 147’ye en...

Fethiye’de okul idarec...

HDP Muğla İl Eş Başkanı  gözaltına alındı HDP Muğla İl Eş Başkanı  ...

BODRUM'da, sosyal medy...

24 yaralının isimleri belli oldu 24 yaralının isimleri bel...

Bursa’dan Fethiye’ye g...

1 gezi teknesi karaya oturdu 1 gezi teknesi karaya otu...

Marmaris’te, akşam saa...

Yolcu otobüsü dağa çarptı: 24 yaralı Yolcu otobüsü dağa çarptı...

Bursa’dan Fethiye’ye g...

Vali Civelek: ‘Yeryüzü cenneti’ Vali Civelek: ‘Yeryüzü ce...

Fethiye’deki endemik b...

Saatcı: ‘Bu sevda bitmez’ Saatcı: ‘Bu sevda bitmez&...

Fethiye Belediye Başka...

‘Bizlere daha büyük bir sorumluluk verdiler’ ‘Bizlere daha büyük bir s...

Fethiye’de Esnaf ve Sa...

FOTO GALERİ
GÜNCEL HABERLERİ
VİDEO GALERİ