Batıakdeniz Gazetesi
Batıakdeniz Gazetesi

Kadıoğlu’nu “aklamakla” suçlanıyor

  Avaztürk, Fethiye’deki iddiaları yine gündeme taşıdı. Fethiye’den Sarıyer’e atandığı haberleri sonrasında hakkında onlarca iddia ileri sürülen müftünün göreve başlaması konusunda belirsizlik sürerken, müftü ile ilgili iddiaları soruşturmakla görevlendirilen Diyanet İşleri Başkanlığı Müfettişi İ.K, delillere dayanan iddiaları görmezden gelmek ve müftü Oğushan Kadıoğlu’nu “aklamakla” suçlanıyor. Geçtiğimiz günlerde, hakkında ileri sürülen bir çok iddia, tanık ifadeleri […]

19 Ocak 2017 - 11:53 'de eklendi ve 348 kez görüntülendi. A+A-

Kadıoğlu’nu “aklamakla” suçlanıyor

 

Avaztürk, Fethiye’deki iddiaları yine gündeme taşıdı.

Fethiye’den Sarıyer’e atandığı haberleri sonrasında hakkında onlarca iddia ileri sürülen müftünün göreve başlaması konusunda belirsizlik sürerken, müftü ile ilgili iddiaları soruşturmakla görevlendirilen Diyanet İşleri Başkanlığı Müfettişi İ.K, delillere dayanan iddiaları görmezden gelmek ve müftü Oğushan Kadıoğlu’nu “aklamakla” suçlanıyor.

Geçtiğimiz günlerde, hakkında ileri sürülen bir çok iddia, tanık ifadeleri ve delillere rağmen Muğla’nın Fethiye ilçesinden İstanbul Sarıyer’e tayin edildiği ortaya çıkan müftü Oğuzhan Kadıoğlu’nun, Diyanet İşleri Başkanlığı müfettişlerinin raporlarıyla “aklandığı” ortaya çıktı.

15 Temmuz ihanet girişiminin ardından hakkında FETÖ soruşturması açılan, eşi aynı soruşturmalar kapsamında açığa alındığı bilinen Muğla’nın Fethiye İlçe Müftüsü Oğuzhan Kadıoğlu’nun, “PKK’ya hayranım, bizden daha birlik ve beraberlik içinde hareket ediyorlar” şeklindeki skandal ifadelerinin de soruşturma dosyasına girdiği ortaya çıktı.

Müftünün, camilerdeki Kur’an Kursları ve buralardan organize edilen kermesler üzerinden Fetullahçı Terör Örgütü’ne finans ve insan kaynağı sağladığı suçlamalarının da yer aldığı soruşturma dosyasının, Diyanet İşleri Başkanlığı müfettişleri tarafından “aklandığı” öne sürüldü. Müftünün bu rapor sonrasında Sarıyer’e atandığı öğrenildi.

O OLAYIN ALTINDAN DA KADIOĞLU ÇIKTI

Müftü Oğuzhan Kadıoğlu ile ilgili skandal iddialar sadece bunlarla da sınırlı olmadığı belirtilirken, geçtiğimiz günlerde haklarında yürütülen soruşturmalar neticesinde müdürlüğü elinden alınan Gazi Ortaokulu Müdürü A.Ç,’nin ve Müdür Yardımcısı A.A’nın hem yöneticilik vasıflarının üzerlerinden alınmasına hem de diğer 7 öğretmenle birlikte kademe ilerlemesinin durdurulması cezası almalarına sebep olan olayın arkasında, müftünün oğluna usulsüz not vermelerinin yer aldığı öğrenildi. İddiaya göre müftünün oğlu B.K paralel yapının ilçedeki kolejine devam ederken, okulların kapanmasından kısa bir süre önce A.Ç’nin görev yaptığı Gazi Ortaokulu’na nakledildi. Yine iddialara göre; bu kayıt nakil işleminden sonra B.K Gazi Ortaokulu’na hiç devam etmedi, fakat derslere katılıyormuş gibi öğretmenlerin not vermesi sağlandı. Bu skandalın ortaya çıkmasından sonra başlatılan soruşturmalar neticesinde ise okul müdürü A.Ç, Müdür Yardımcısı A.A ve 7 branş öğretmeni hakkında resmi evrakta sahtecilik nedeniyle savcılık makamınca soruşturma başlatıldı.

Müftü Oğuzhan Kadıoğlu ile ilgili, FETÖ’den ihraç edilen kuran kursu öğreticilerini bilerek merkezi ve iyi yerlerde görevlendirdiği, müftülüğün kermes organizasyonlarında paralel yapının kolejinden malzeme temin ettiği gibi iddiaların da soruşturma dosyalarına yansıdığı öğrenildi. Müftü ile ilgili bu iddiaların da yer aldığı adli soruşturma devam ederken, Muğla Valiliği’nin “soruşturmanın selameti gerekçesiyle açığa alma” işlemine başvurmaması, hakkında yürüyen FETÖ soruşturmasına karşın Sarıyer’e atanması dikkat çekti.

CEMAAT FETÖ’CÜ EVLADINI REDDETTİ DİYANET FETÖ ŞÜPHELİSİ MÜFTÜYÜ ÖDÜLLENDİRDİ

Öte yandan Muğla Valiliği tarafından yürütülen ve Müftü Kadıoğlu’na dair vahim iddiaların da yer aldığı soruşturma dosyalarında, müftünün FETÖ ilişkisine dair ifadelerin yanında kimi cami cemaatinin müftünün görevlendirdiği imamlarla ilgili ifadelerinde, “FETÖ ile ilişkisi olduğundan şüphelendikleri çocuklarını vazgeçirmeye çalıştığı, vazgeçmeyen çocuklarını da ‘vatanımdan önemli değil’ diyerek evlatlıktan reddettiği” anlaşılmıştı.

Sıradan vatandaş, çocuklarını evlatlıktan reddederken Diyanet İşleri Başkanlığı’nın, aynı dosyada cemaatin suçlamalarının merkezinde yer alan, FETÖ şüphesiyle yürütülen adli soruşturmada hakkında yurt dışına çıkış yasağı konulan, eşi de açığa alınan müftü Oğuzhan Kadıoğlu’na sahip çıkması, Sarıyer’e tayinle ödüllendirmesi, resmi makamların FETÖ ile mücadele samimiyetini bir kez daha sorgulanmasına sebep oldu.   AVAZTÜRK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Babadağ’da kuralsızlığa geri dönüldü Babadağ’da kuralsızlığa geri dönül...

Fethiye’deki dünyaca ünlü yamaç paraşütü merkezi Babadağ'da 2011 yılından bu yana uygulanan ve öl...

Saklıkent’te hedef yarım milyon turist Saklıkent’te hedef yarım milyon turist...

Muğla- Antalya sınırında yer alan, 18 kilometre uzunluğunda Avrupa’nın 2’nci en büyük kanyonu Sak...

Deprem her insanda farklı sarsıntılar oluşturuyor Deprem her insanda farklı sarsıntılar ol...

Uzmanlar depremin yarattığı etkilerin kişilerin psikolojisini olumsuz etkileyerek aşırı düzeyde h...

‘Onları perişan ederiz’ ‘Onları perişan ederiz’

CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan, "Çağdaşlığı, cumhuriyeti, aydınlığı ve ülkenin yurtsever bir...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
Alkollü sürücü kamyonetle 5 araca çarpıp, restorana daldı Alkollü sürücü kamyonetle...

MUĞLA’nın Bodrum...

Çevreci çift, koylarda 14 saatte, 10 ton çöp topladı Çevreci çift, koylarda 14...

MUĞLA’nın Marmaris İlç...

Gürcü tellak, hırsızlıktan gözaltına alındı Gürcü tellak, hırsızlıkta...

MUĞLA’nın Marmaris İlç...

Babadağ’da kuralsızlığa geri dönüldü Babadağ’da kuralsız...

Fethiye’deki dünyaca ü...

Saklıkent’te hedef yarım milyon turist Saklıkent’te hedef yarım ...

Muğla- Antalya sınırın...

Sürat teknesinde 15 Suriyeli kaçak yakalandı Sürat teknesinde 15 Suriy...

BODRUM'dan sürat tekne...

Deprem her insanda farklı sarsıntılar oluşturuyor Deprem her insanda farklı...

Uzmanlar depremin yara...

‘Atom bombasına 2.5 km uzaklıktaki etkiye eşdeğer’ ‘Atom bombasına 2.5...

MUĞLA Sıtkı Koçman Üni...

Tabanca doğrultup tekme tokat meslektaşını dövdü Tabanca doğrultup tekme t...

MUĞLA'nın Marmaris İlç...

18 kişi hakkında yakalama kararı çıkarıldı 18 kişi hakkında yakalama...

Muğla Emniyet Müdürlüğ...

FOTO GALERİ
GÜNCEL HABERLERİ
VİDEO GALERİ