Batıakdeniz Gazetesi
Batıakdeniz Gazetesi

Kadıoğlu’nu “aklamakla” suçlanıyor

  Avaztürk, Fethiye’deki iddiaları yine gündeme taşıdı. Fethiye’den Sarıyer’e atandığı haberleri sonrasında hakkında onlarca iddia ileri sürülen müftünün göreve başlaması konusunda belirsizlik sürerken, müftü ile ilgili iddiaları soruşturmakla görevlendirilen Diyanet İşleri Başkanlığı Müfettişi İ.K, delillere dayanan iddiaları görmezden gelmek ve müftü Oğushan Kadıoğlu’nu “aklamakla” suçlanıyor. Geçtiğimiz günlerde, hakkında ileri sürülen bir çok iddia, tanık ifadeleri […]

19 Ocak 2017 - 11:53 'de eklendi ve 428 kez görüntülendi. A+A-

Kadıoğlu’nu “aklamakla” suçlanıyor

 

Avaztürk, Fethiye’deki iddiaları yine gündeme taşıdı.

Fethiye’den Sarıyer’e atandığı haberleri sonrasında hakkında onlarca iddia ileri sürülen müftünün göreve başlaması konusunda belirsizlik sürerken, müftü ile ilgili iddiaları soruşturmakla görevlendirilen Diyanet İşleri Başkanlığı Müfettişi İ.K, delillere dayanan iddiaları görmezden gelmek ve müftü Oğushan Kadıoğlu’nu “aklamakla” suçlanıyor.

Geçtiğimiz günlerde, hakkında ileri sürülen bir çok iddia, tanık ifadeleri ve delillere rağmen Muğla’nın Fethiye ilçesinden İstanbul Sarıyer’e tayin edildiği ortaya çıkan müftü Oğuzhan Kadıoğlu’nun, Diyanet İşleri Başkanlığı müfettişlerinin raporlarıyla “aklandığı” ortaya çıktı.

15 Temmuz ihanet girişiminin ardından hakkında FETÖ soruşturması açılan, eşi aynı soruşturmalar kapsamında açığa alındığı bilinen Muğla’nın Fethiye İlçe Müftüsü Oğuzhan Kadıoğlu’nun, “PKK’ya hayranım, bizden daha birlik ve beraberlik içinde hareket ediyorlar” şeklindeki skandal ifadelerinin de soruşturma dosyasına girdiği ortaya çıktı.

Müftünün, camilerdeki Kur’an Kursları ve buralardan organize edilen kermesler üzerinden Fetullahçı Terör Örgütü’ne finans ve insan kaynağı sağladığı suçlamalarının da yer aldığı soruşturma dosyasının, Diyanet İşleri Başkanlığı müfettişleri tarafından “aklandığı” öne sürüldü. Müftünün bu rapor sonrasında Sarıyer’e atandığı öğrenildi.

O OLAYIN ALTINDAN DA KADIOĞLU ÇIKTI

Müftü Oğuzhan Kadıoğlu ile ilgili skandal iddialar sadece bunlarla da sınırlı olmadığı belirtilirken, geçtiğimiz günlerde haklarında yürütülen soruşturmalar neticesinde müdürlüğü elinden alınan Gazi Ortaokulu Müdürü A.Ç,’nin ve Müdür Yardımcısı A.A’nın hem yöneticilik vasıflarının üzerlerinden alınmasına hem de diğer 7 öğretmenle birlikte kademe ilerlemesinin durdurulması cezası almalarına sebep olan olayın arkasında, müftünün oğluna usulsüz not vermelerinin yer aldığı öğrenildi. İddiaya göre müftünün oğlu B.K paralel yapının ilçedeki kolejine devam ederken, okulların kapanmasından kısa bir süre önce A.Ç’nin görev yaptığı Gazi Ortaokulu’na nakledildi. Yine iddialara göre; bu kayıt nakil işleminden sonra B.K Gazi Ortaokulu’na hiç devam etmedi, fakat derslere katılıyormuş gibi öğretmenlerin not vermesi sağlandı. Bu skandalın ortaya çıkmasından sonra başlatılan soruşturmalar neticesinde ise okul müdürü A.Ç, Müdür Yardımcısı A.A ve 7 branş öğretmeni hakkında resmi evrakta sahtecilik nedeniyle savcılık makamınca soruşturma başlatıldı.

Müftü Oğuzhan Kadıoğlu ile ilgili, FETÖ’den ihraç edilen kuran kursu öğreticilerini bilerek merkezi ve iyi yerlerde görevlendirdiği, müftülüğün kermes organizasyonlarında paralel yapının kolejinden malzeme temin ettiği gibi iddiaların da soruşturma dosyalarına yansıdığı öğrenildi. Müftü ile ilgili bu iddiaların da yer aldığı adli soruşturma devam ederken, Muğla Valiliği’nin “soruşturmanın selameti gerekçesiyle açığa alma” işlemine başvurmaması, hakkında yürüyen FETÖ soruşturmasına karşın Sarıyer’e atanması dikkat çekti.

CEMAAT FETÖ’CÜ EVLADINI REDDETTİ DİYANET FETÖ ŞÜPHELİSİ MÜFTÜYÜ ÖDÜLLENDİRDİ

Öte yandan Muğla Valiliği tarafından yürütülen ve Müftü Kadıoğlu’na dair vahim iddiaların da yer aldığı soruşturma dosyalarında, müftünün FETÖ ilişkisine dair ifadelerin yanında kimi cami cemaatinin müftünün görevlendirdiği imamlarla ilgili ifadelerinde, “FETÖ ile ilişkisi olduğundan şüphelendikleri çocuklarını vazgeçirmeye çalıştığı, vazgeçmeyen çocuklarını da ‘vatanımdan önemli değil’ diyerek evlatlıktan reddettiği” anlaşılmıştı.

Sıradan vatandaş, çocuklarını evlatlıktan reddederken Diyanet İşleri Başkanlığı’nın, aynı dosyada cemaatin suçlamalarının merkezinde yer alan, FETÖ şüphesiyle yürütülen adli soruşturmada hakkında yurt dışına çıkış yasağı konulan, eşi de açığa alınan müftü Oğuzhan Kadıoğlu’na sahip çıkması, Sarıyer’e tayinle ödüllendirmesi, resmi makamların FETÖ ile mücadele samimiyetini bir kez daha sorgulanmasına sebep oldu.   AVAZTÜRK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Belarus ilk sıraya yükseldi Belarus ilk sıraya yükseldi

Fethiye’den 2016’da 98 bin 924 ton, 2017’de 106 bin 455 ton yaş sebze ve meyve ihracatı gerçekleş...

Fetih Süresi okundu ve dualar yapıldı Fetih Süresi okundu ve dualar yapıldı

Fethiye Ülkü Ocakları’nda Afrin'de bulunan Türk Ordusu için Fetih Süresi okundu ve dualar yapıldı...

Türkiye’deki endemik türlerin %12’si Muğla’da yetişiyor Türkiye’deki endemik türlerin %12’...

Gıda tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğü “Tıbbi ve Aromatik Bitkiler P...

Yılanlı, Akçay ve Dağpınar’da ulaşım hizmeti başlıyor Yılanlı, Akçay ve Dağpınar’da ulaşım hiz...

Yılanlı ve Akçay bölgeleri ile Dağpınar Mahallesi Menteşe arasında bulunan güzergahlarda Özel Top...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
Yelken yarışlarına rekor katılım… Yelken yarışlarına rekor ...

Türkiye Yelken Federas...

Fuhuş operasyonu 5 gözaltı Fuhuş operasyonu 5 gözalt...

Marmaris’te, polisin b...

İki kadına dayak davası başladı İki kadına dayak davası b...

Bodrum'da tatil yapan ...

HDP’liler tutuklandı HDP’liler tutuklandı

Bodrum'da, sosyal medy...

‘Bu bir Türk-Amerikan savaşıdır’ ‘Bu bir Türk-Amerikan sav...

Vatan Partisi Fethiye ...

Belarus ilk sıraya yükseldi Belarus ilk sıraya yüksel...

Fethiye’den 2016’da 98...

Fetih Süresi okundu ve dualar yapıldı Fetih Süresi okundu ve du...

Fethiye Ülkü Ocakları’...

Başkan Gürün: “Her şeyden önce halk sağlığı gelir” Başkan Gürün: “Her şeyden...

Muğla Büyükşehir Beled...

“Keşke 30 yıl önce büyükşehir olsaydık” “Keşke 30 yıl önce büyükş...

Dalaman’da görev yapan...

Afrin Şehidi Özalkan Milas’ta da yaşamış Afrin Şehidi Özalkan Mila...

Afrin’e yapılan Zeytin...

FOTO GALERİ
GÜNCEL HABERLERİ
VİDEO GALERİ