Batıakdeniz Gazetesi
Batıakdeniz Gazetesi

‘Askerler üşümesin’ diye atkı ve bere ördüler

  Fethiye’de yaşayan gönüllü bayanlar, elleriyle ördükleri atkıları Hakkari’nin Çukurca ilçesindeki Dağlıca 2. Hudut Tugay Komutanlığı’nda vatani görevini yapan askerlere gönderdi. 25 Eylül 2016 tarihinde meydana gelen terör saldırısında şehit olan Dağlıca 2. Hudut Tugay Komutanlığı’nda görevli Yüzbaşı Özgür Özekin’in Fethiye’de yaşayan annesi Aliye Özekin isteği doğrultusunda gönüllü bayanlar tarafından atkı örme kampanyası başlatıldı. Şehit […]

19 Ocak 2017 - 15:00 'de eklendi ve 296 kez görüntülendi. A+A-

‘Askerler üşümesin’ diye atkı ve bere ördüler

 

Fethiye’de yaşayan gönüllü bayanlar, elleriyle ördükleri atkıları Hakkari’nin Çukurca ilçesindeki Dağlıca 2. Hudut Tugay Komutanlığı’nda vatani görevini yapan askerlere gönderdi.

25 Eylül 2016 tarihinde meydana gelen terör saldırısında şehit olan Dağlıca 2. Hudut Tugay Komutanlığı’nda görevli Yüzbaşı Özgür Özekin’in Fethiye’de yaşayan annesi Aliye Özekin isteği doğrultusunda gönüllü bayanlar tarafından atkı örme kampanyası başlatıldı. Şehit Özekin’in annesinin çağrısına kayıtsız kalmayan gönüllü kadınlar, hazırladıkları atkıların üzerine gönüllerinden geçen notları yazdı. Tamamlanan atkılar, Dağlıca 2. Hudut Tugay Komutanlığı’nda vatani görevini yapan askerlere gönderildi.

Her asker için tek tek paketlenen atkı ve berelerin üzerine Fethiyeli Şehit Yüzbaşı Özgür Özekin’in ismi ile ören kişilerin duygularını yazdığı gözlenirken, şehit annesi Aliye Özekin’in oğluna yazdığı özlem dolu ifadeler okunurken, gözyaşı sel oldu.

Fethiye Kaymakamlığı Toplantı Salonu’nda paketlenen bere ve atkıların üzerine yazılan duygusal sözler okunurken, gözyaşları sel oldu. Fethiye Kaymakamı Ekrem Çalık, eşi Zeynep Çalık ve Şehit annesi Aliye Özekin ile gönüllü kadınlar adına Candan Özdemir; proje hakkında kısa bilgiler aktarıp, bere ve atkıların üzerinde yazılanları okudular.

Fethiye Kaymakamı Ekrem Çalık’ın eşi Zeynep Çalık; “Biz Türk anneleri olarak askerlerimizle gurur duyuyoruz. Şehidimizin annesinin düşüncesini alınca, gönüllü kadınlarımızla bu işe giriştik. Kısa sürede projeyi olumlu hale getirdik. Kadınlarımızın ördüğü 160 adet atkı ve bereyi Şehit Yüzbaşımız Özgür Özekin’in şehit olduğu bölgedeki askerlerimize ulaştıracağız. Onlara cesaret verip, yanlarında olduğumuzu göstereceğiz.” dedi.

Şehit Annesi Özekin: “Vatan, bayrak adına canımız feda olsun”

Şehit Yüzbaşı Özgür Özekin’in acılı annesi Aliye Özekin; “Oğlumla gurur duyuyorum” diyerek, “3 oğlum daha var. Vatan, bayrak adına canımız feda olsun. Ana şefkatleriyle ördüğümüz bu atkı ve bereleri oğlumun askerleri üşümesin diye gönderiyoruz. Askerlerimizin yanındayız” diyerek, oğlu adına gönderdiği atkının üzerinde bulunan ‘özlem dolu’ mektubu okudu. O sırada gözyaşı sel oldu.

“Türk kadınları olarak ordumuzun arkasındayız”

Atkı ve bereleri hazırlayan gönüllü kadınlar adına kısa bir açıklamada bulunan Candan Özdemir; “Zeynep Hanım ile birlikte şehidimizin annesine gittiğimizde annemizin isteği üzerine, hemen gönüllü grubumuz bir araya gelip, çalışmaya başladık. Burada çok güzel bir şey çıkarttık. Türk kadınları bir araya gelirse neler yapabileceğimizi ortaya koyduk. Bizler Türk kadınları olarak ordumuzun arkasındayız. Aslan gibi yürekli Türk askerine her zaman destek olmaya da hazırız” dedi.

Fethiye Kaymakamı Ekrem Çalık’ta; “Gönül elçisi hanımefendilerle vatan sevdası içindeki askerlerimize şehidimizin annesinin isteğiyle bu kaşkol ve bereler hazırlandı. Şehit Yüzbaşı Özgür Özekin’in şehit olduğu bölgedeki askerlerimize destek olmak için gönderiyoruz. Dağlıca ve Suriye’de her yerde şerefle görev yapan Türk askerlerimiz ve güvenlik güçlerimizin yanında olmak istediğimizi bu proje ile gösterdiler. Böyle dayanışma oldukça bu ülkeyi hiç kimse bölemez. Ve birlik ve beraberliğimizi yok edemezler” dedi.

“Seni çok özledim oğlum. Anam deyişini özledim…”

Şehit Yüzbaşı Özgür Özekin’in annesi Aliye Özekin, oğlunun ismine gönderdiği atkının üzerine oğluna olan özlemini şöyle ifade etti:

“Özgürüm, seni çok seviyorum oğlum. Vatanımızın bütünlüğünü korumanda, bayrağımızı dik tutmanda canınla, kanınla şehadete erişin canımı çok acıtıyor. İçimi yakıyor. Her gün aradığın telefonum artık çalmıyor. Seni çok özledim oğlum. Anam deyişini özledim. Seni çok seviyorum oğlum. Seninle onur duyuyorum. Mekanın cennet olsun oğlum.” Annen

Dağlıca 2. Hudut Tugay Komutanlığı’ndaki askerlere gönderilen atkılardan birinin üzerinde de 6 yaşındaki bir çocuğun yazdığı mesaj büyük dikkat çekti. Eliyle çizdiği resmin üzerine “Merhaba Asker Abi, ben Özge. Sizi çok seviyorum, bizi koruduğunuz için. Üşümeyin, sıkı giyinin. Sakın hastalanmayın. Bayrağımıza sahip çıkın” yazan bu çocuğun yanı sıra yine bir lise öğrencisinin yazdığı, “Bugün sizin askerlik yaptığınız yerde birkaç sene sonra ben de askerlik yapacağım. Askerliği ve oraları çok merak ediyorum. Belki o dönemde sizlerden biri komutanım olacaksınız. Teröristin üzerine gidin dediğinizde gözümü kırpmadan gideceğim. Belki şehit olacağım. Vatanımı, milletimi sizin sevdiğiniz gibi seveceğim” sözleri de, duyguları kabarttı.

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Babadağ’da kuralsızlığa geri dönüldü Babadağ’da kuralsızlığa geri dönül...

Fethiye’deki dünyaca ünlü yamaç paraşütü merkezi Babadağ'da 2011 yılından bu yana uygulanan ve öl...

Saklıkent’te hedef yarım milyon turist Saklıkent’te hedef yarım milyon turist...

Muğla- Antalya sınırında yer alan, 18 kilometre uzunluğunda Avrupa’nın 2’nci en büyük kanyonu Sak...

Deprem her insanda farklı sarsıntılar oluşturuyor Deprem her insanda farklı sarsıntılar ol...

Uzmanlar depremin yarattığı etkilerin kişilerin psikolojisini olumsuz etkileyerek aşırı düzeyde h...

   Temel atma töreni şölene dönüşecek   Temel atma töreni şölene dönüşecek...

SKYWALK Fethiye marka adını alan Babadağ Teleferik Projesinin 21 Ağustos’ta yapılacak temel atma ...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
Alkollü sürücü kamyonetle 5 araca çarpıp, restorana daldı Alkollü sürücü kamyonetle...

MUĞLA’nın Bodrum...

Çevreci çift, koylarda 14 saatte, 10 ton çöp topladı Çevreci çift, koylarda 14...

MUĞLA’nın Marmaris İlç...

Gürcü tellak, hırsızlıktan gözaltına alındı Gürcü tellak, hırsızlıkta...

MUĞLA’nın Marmaris İlç...

Babadağ’da kuralsızlığa geri dönüldü Babadağ’da kuralsız...

Fethiye’deki dünyaca ü...

Saklıkent’te hedef yarım milyon turist Saklıkent’te hedef yarım ...

Muğla- Antalya sınırın...

Sürat teknesinde 15 Suriyeli kaçak yakalandı Sürat teknesinde 15 Suriy...

BODRUM'dan sürat tekne...

Deprem her insanda farklı sarsıntılar oluşturuyor Deprem her insanda farklı...

Uzmanlar depremin yara...

‘Atom bombasına 2.5 km uzaklıktaki etkiye eşdeğer’ ‘Atom bombasına 2.5...

MUĞLA Sıtkı Koçman Üni...

Tabanca doğrultup tekme tokat meslektaşını dövdü Tabanca doğrultup tekme t...

MUĞLA'nın Marmaris İlç...

18 kişi hakkında yakalama kararı çıkarıldı 18 kişi hakkında yakalama...

Muğla Emniyet Müdürlüğ...

FOTO GALERİ
GÜNCEL HABERLERİ
VİDEO GALERİ