Batıakdeniz Gazetesi
Batıakdeniz Gazetesi

Can ve Kadıoğlu’na veda yemeği düzenlendi

Fethiye İlçe Müftüsü Oğuzhan Kadıoğlu’nun İstanbul Sarıyer’e, Seydikemer ilçe Müftüsü Ali Can’ın da Mersin’e tayini çıkmasından dolayı Ece Sarayda veda yemeği düzenlendi. Veda yemeğine Fethiye Kaymakamı Ekrem Çalık, İl Müftüsü Abdurrahman Koçak, daire amirleri ve Muğla’nın diğer ilçelerinde görev yapan ilçe müftüleri katıldı. Veda yemeğinde Müftü Kadıoğlu ve Can’a ilçede yaptıkları başarılı çalışmalarından dolayı Muğla […]

18 Ocak 2017 - 16:22 'de eklendi ve 178 kez görüntülendi. A+A-

Can ve Kadıoğlu’na veda yemeği düzenlendi

Fethiye İlçe Müftüsü Oğuzhan Kadıoğlu’nun İstanbul Sarıyer’e, Seydikemer ilçe Müftüsü Ali Can’ın da Mersin’e tayini çıkmasından dolayı Ece Sarayda veda yemeği düzenlendi.

Veda yemeğine Fethiye Kaymakamı Ekrem Çalık, İl Müftüsü Abdurrahman Koçak, daire amirleri ve Muğla’nın diğer ilçelerinde görev yapan ilçe müftüleri katıldı. Veda yemeğinde Müftü Kadıoğlu ve Can’a ilçede yaptıkları başarılı çalışmalarından dolayı Muğla İl Müftülüğü tarafından teşekkür plaketi verildi.

Veda yemeğinde konuşan Müftü Oğuzhan Kadıoğlu; “Devletimize, Diyanet İşleri Başkanlığımıza bana böyle bir görevi tevdi ettiği için, bana bu onuru bahşettiği için kendimi bahtiyar hissediyorum. 4 yıl içerisinde Fethiye halkıyla dilimizi uyuşturarak beraber omuz omuza vererek dini hizmetlerimizi çok ciddi manada arttı. Ben tek başıma bu faaliyetleri gerçekleştirebilmiş değilim. Bana 4 yıl boyunca rehberlik eden Sayın Kaymakamımız, Sayın İl Müftümüz, bana omuz veren arkadaşlarım hepsine teşekkür ediyorum. Seven sevilir düşüncesiyle ben Fethiye’yi sevdim, Fethiye’nin insanlarını sevdim. Hayatım boyunca unutamayacağım en önemli zaman dilimini burada geçirdim. Ölünceye kadar anlatabileceğim eserleri burada bırakıyorum. Benden sonra gelecek din görevlisi müftü arkadaşımıza ve Fethiyelilere önemli bir miras bıraktığımı düşünüyorum. İnşallah yeni gelen Müftü arkadaşım ve Fethiyeliler bu mirasa sahip çıkarak güzel işler yapacaktır” diye konuştu.

İl Müftüsü Abdurrahman Koçak; “Her vedada bir hüzün vardır. Bugün onu yaşıyoruz. Gelen gider, konan göçer ancak baki kalan bu kubbede hoş bir sedaymış. Önemli olan hayırlı, güzel hizmetler yapabilmektir. Değerli ilçe müftümüz Oğuzhan Bey kardeşimiz burada 4 yıl kaldı ama bu 4 yılda dört dörtlük hizmet sundu. Bu hizmetlerin öncüsü olması sebebiyle kendisine ve kendisine destek veren Kaymakamımıza, idari arkadaşlarımıza ve her kademede görev yapan meslektaşlarımıza teşekkür ediyorum. Fethiye çok güzel hizmetleri hak eden güzel bir ilçemiz. Müftü Kadıoğlu ilçeye geldiği günden itibaren kadın erkek, yaşlı genç, engelli engelsiz hatta toplumun dezavantajlı grupları içerisinde yer alan yetimlere yönelik çalışmalarıyla öne çıkmış. Yaptığı güzel hizmetlerle hem şehrimizin hem hepimizin gönlünde bir yer tuttu. Fethiye’de yaptığı tüm hizmetlerden dolayı kendisine teşekkür ediyorum, bundan sonraki görev yerinde daha başarılı işler yapmasını diliyorum. Ali Bey kardeşimizde aynı şekilde Seydikemer’e geldiği günden beri güzel işler yaptı. Ali Can kardeşimize de bundan sonraki yaşamında yeni görev yerinde hayırlı işler yapmasını diliyorum” dedi.

Seydikemer Müftüsü Ali Can; “2 buçuk yıl Seydikemer’de görev yaptım. Seydikemer yeni bir ilçe. Bu ilçenin adım adım gelişmesinde yer aldık, görevler yaptık. Fethiye ve Seydikemer’i tanımaktan çok mutluyum” diye konuştu.

Müftü Oğuzhan Kadıoğlu ve Ali Can‘ın başarılı çalışmalar yaptığını belirten Kaymakam Ekrem Çalık; “Kur’an Kursu binası ve müftülük binası ile merkezdeki camiimiz çevre düzenlemesi çok güzel çalışmalar. İçindeki çalışmalarda Hafıziho projesi Milli Eğitim ile birlikte organize edildi. Bu eğitim çalışmaları semeresini zamanla verecek, Fethiye bu anlamda kendisini ilim yuvası olarak gösterecek. Memuriyetler belli bir zaman için yapılır. Ben Türkiye’nin her yerini sevdim, dört bir yerinde görev yaptım. Ülkemizin her yeri cennet ama buralar daha fazla bir cennet. Yüreğimizde bu hizmet aşkı olduğu sürece ülkemizin her köşesine gitmeye hazırız” şeklinde konuştu.

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Babadağ’da kuralsızlığa geri dönüldü Babadağ’da kuralsızlığa geri dönül...

Fethiye’deki dünyaca ünlü yamaç paraşütü merkezi Babadağ'da 2011 yılından bu yana uygulanan ve öl...

Saklıkent’te hedef yarım milyon turist Saklıkent’te hedef yarım milyon turist...

Muğla- Antalya sınırında yer alan, 18 kilometre uzunluğunda Avrupa’nın 2’nci en büyük kanyonu Sak...

Deprem her insanda farklı sarsıntılar oluşturuyor Deprem her insanda farklı sarsıntılar ol...

Uzmanlar depremin yarattığı etkilerin kişilerin psikolojisini olumsuz etkileyerek aşırı düzeyde h...

   Temel atma töreni şölene dönüşecek   Temel atma töreni şölene dönüşecek...

SKYWALK Fethiye marka adını alan Babadağ Teleferik Projesinin 21 Ağustos’ta yapılacak temel atma ...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
Alkollü sürücü kamyonetle 5 araca çarpıp, restorana daldı Alkollü sürücü kamyonetle...

MUĞLA’nın Bodrum...

Çevreci çift, koylarda 14 saatte, 10 ton çöp topladı Çevreci çift, koylarda 14...

MUĞLA’nın Marmaris İlç...

Gürcü tellak, hırsızlıktan gözaltına alındı Gürcü tellak, hırsızlıkta...

MUĞLA’nın Marmaris İlç...

Babadağ’da kuralsızlığa geri dönüldü Babadağ’da kuralsız...

Fethiye’deki dünyaca ü...

Saklıkent’te hedef yarım milyon turist Saklıkent’te hedef yarım ...

Muğla- Antalya sınırın...

Sürat teknesinde 15 Suriyeli kaçak yakalandı Sürat teknesinde 15 Suriy...

BODRUM'dan sürat tekne...

Deprem her insanda farklı sarsıntılar oluşturuyor Deprem her insanda farklı...

Uzmanlar depremin yara...

‘Atom bombasına 2.5 km uzaklıktaki etkiye eşdeğer’ ‘Atom bombasına 2.5...

MUĞLA Sıtkı Koçman Üni...

Tabanca doğrultup tekme tokat meslektaşını dövdü Tabanca doğrultup tekme t...

MUĞLA'nın Marmaris İlç...

18 kişi hakkında yakalama kararı çıkarıldı 18 kişi hakkında yakalama...

Muğla Emniyet Müdürlüğ...

FOTO GALERİ
GÜNCEL HABERLERİ
VİDEO GALERİ