Batıakdeniz Gazetesi
Batıakdeniz Gazetesi

OSB’YE MUĞLA’DAN DA TAM DESTEK GELDİ

  Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası tarafından yürütülen Fethiye-Seydikemer Organize Sanayi Bölgesi Fizibilite Etüdü Projesi hakkında görüş alış verişi için yapılan ziyaretler oldukça verimli geçiyor. FTSO Başkan Vekili Günay Özütok, Proje yürütücülerinden Dr. Türkay Kısa ve FTSO AR-GE ve Uluslararası İlişkiler Biriminden Bora Türkoğlu, Muğla Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı, Büyükşehir Belediyesi Planlama Şube Müdürlüğü […]

14 Ocak 2017 - 9:41 'de eklendi ve 179 kez görüntülendi. A+A-

OSB’YE MUĞLA’DAN DA TAM DESTEK GELDİ

 

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası tarafından yürütülen Fethiye-Seydikemer Organize Sanayi Bölgesi Fizibilite Etüdü Projesi hakkında görüş alış verişi için yapılan ziyaretler oldukça verimli geçiyor.

FTSO Başkan Vekili Günay Özütok, Proje yürütücülerinden Dr. Türkay Kısa ve FTSO AR-GE ve Uluslararası İlişkiler Biriminden Bora Türkoğlu, Muğla Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı, Büyükşehir Belediyesi Planlama Şube Müdürlüğü ve Nazım Planlama Şube Müdürlüğü ile görüştüler.

Ziyaretlerde Fethiye-Seydikemer Organize Sanayi Bölgesi Projesinin hayata geçmesi hakkında görüş birliği oluşturulurken, OSB’nin yol haritasının belirlenmesi için FTSO’nun örnek bir çalışma yürüttüğü belirtilerek, yatırımların sürdürülebilir olması için, yatırımların planlama aşamasında aynı yöntemin uygulanması gerektiği dile getirildi.

 

“Muğla Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı OSB’ye Ortak Olabilir”

FTSO Heyeti ilk olarak Muğla Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanı Vali Yardımcısı Fethi Özdemir’i ziyaret ederek Fethiye- Seydikemer Organize Sanayi Bölgesi Fizibilite Etüdü Projesi hakkında bilgi verdiler.

Dr. Türkay Kısa OSB’nin sektörünün belirlenmesi için çalışma yürütüldüğünü belirterek daha önce yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Muğla Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanı Vali Yardımcısı Fethi Özdemir, Dirmilli olduğunu belirterek OSB yapılacak bölgeyi çok iyi bildiğini dile getirdi. Adı geçen alanda yapılacak OSB’nin başarılı olacağına inandığını belirten Fethi Özdemir, Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığının kendisine ait bütçesinin oluşturulduğuna dikkat çekerek kendilerine ait bütçelerinin olması nedeniyle bu tür yatırımlara ortak olmalarının da önünün açıldığını dile getirdi. Fethiye-Seydikemer OSB hakkında Muğla Valisi Amir Çiçek ile de görüşeceğini belirten Fethi Özdemir, “Valimiz bu tür yatırımlara çok sıcak bakıyor. Fethiye-Seydikemer Organize Sanayi Bölgesi de sadece Fethiye ve Seydikemer’e değil o bölgedeki diğer yerleşim birimlerine de ciddi ekonomik katkı sağlar” diye konuştu.

FTSO Başkan Vekili Günay Özütok organize Sanayi Bölgesinin yeri konusunda hiçbir eleştiri almadıklarını belirterek “Hedefimiz sağlıklı, sürdürülebilir bir yatırımın yapılması. Bu amaçla Fethiye-Seydikemer Organize Sanayi Bölgesi Fizibilite Etüdü Projesini yürütüyoruz. Organize sanayi Bölgesi kurulduktan sonra o bölgeye ciddi hareket geleceğini düşünüyoruz. Şimdi yaylalarda seracılık ciddi gelişme gösteriyor. Bölgenin Antalya’ya yakın olması ulaşım konusunda da ciddi avantaj sağlıyor. Ayrıca Valiliğimizin Fethiye-Seydikemer Organize Sanayi Bölgesine kurucu ortak olmasını da çok isteriz” diye konuştu.

 

“OSB Bölgeye Hareket Getirir”

FTSO heyeti, Muğla Büyükşehir Belediyesi Planlama Şube Müdürü Gökçen Kasapoğlu ve Nazım Planlama Şube Müdürü Özlem Ersoy Çerçi’yi ziyaret ederek Fethiye- Seydikemer Organize Sanayi Bölgesi hakkında görüş alış verişinde bulundular.

FTSO heyeti, yatırımın sağlıklı olabilmesi amacıyla hazırlanan Fethiye-Seydikemer Organize Sanayi Bölgesi Fizibilite Etüdü Projesinde sektör belirleme çalışması yürütüldüğünü belirterek çalışma yöntemleri ve içeriği hakkında bilgi vererek projenin sağlıklı yürümesi için destek istediler.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Planlama Şube Müdürü Gökçen Kasapoğlu ve Nazım Planlama Şube Müdürü Özlem Ersoy Çerçi, alanın imar planında OSB olarak işlendiğini belirterek proje için kullanılabilecek bölgedeki diğer OSB alanları hakkında da bilgi verdiler.

Seydikemer ilçesi Boğalar Köyü kavşağında OSB alanı olarak belirlenen alanın çok uygun olduğu dile getirilen ziyarette, OSB’nin hayata geçmesiyle bölgeye ciddi olarak hareket geleceği dile getirildi.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
O saldırının zanlısına olay yerinde keşif yaptırıldı O saldırının zanlısına olay yerinde keşi...

BODRUM'un Göltürkbükü Mahallesi'nde iki işletmeyi basıp 1 kişiyi öldürdükleri, 4 kişiyi ise yaral...

4 minibüsten 103 mülteci çıktı 4 minibüsten 103 mülteci çıktı

MUĞLA'nın Fethiye İlçesi'nde, şoförlerinin polisin 'dur' ihtarına uymayarak kaçmaya çalıştığı 4 m...

Yanan tekne sulara gömüldü Yanan tekne sulara gömüldü

Muğla’nın Fethiye ilçesinde, yanarak sulara gömülen teknede bulunan iki kişi Sahil Güvelik ekiple...

Alkollü sürücü otomobile çarptı, 1 ölü, 1 ağır yaralı Alkollü sürücü otomobile çarptı, 1 ölü, ...

BODRUM'da direksiyon kontrolünü yitiren 2.88 promil alkollü, 33 yaşındaki Hüseyin Karasoy'un kamy...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
Öğrenci velileri saniye saniye takip edebilecek Öğrenci velileri saniye s...

Muğla Büyükşehir Beled...

Bu asırda taşıma suyla yaşanır mı? Bu asırda taşıma suyla ya...

 MUĞLA'nın Milas İlçes...

O saldırının zanlısına olay yerinde keşif yaptırıldı O saldırının zanlısına ol...

BODRUM'un Göltürkbükü ...

 “En ucuz plaj Çalış Plajı’dır”  “En ucuz plaj Çalış Plaj...

Çalış Turizm ve Tanıtm...

Fethiye’de 8, Seydikemer’de 10 ürün Fethiye’de 8, Seydikemer’...

Gıda Tarım ve Hayvancı...

Fuarın Onur Konuğu Muğla Fuarın Onur Konuğu Muğla...

Muğla’nın onur konuğu ...

Kabe’yi ilk kez görmenin mutluluğunu yaşıyorlar Kabe’yi ilk kez görmenin ...

Hac vazifesi nedeniyle...

Hisarcıklıoğlu: “Muğla tarihi başarıya imza attı” Hisarcıklıoğlu: “Muğla ta...

Ortaca, Dalaman ve Köy...

Baştoğ, “Kimin kaçtığını, kimin kaçmadığını insanlar iyi biliyor” Baştoğ, “Kimin kaçt...

Cumhurbaşkanına suikas...

Transparan Hadise yürek hoplattı Transparan Hadise yürek h...

Fethiye'de konser vere...

FOTO GALERİ
GÜNCEL HABERLERİ
VİDEO GALERİ