Batıakdeniz Gazetesi
Batıakdeniz Gazetesi

“Herkes kurallara uymalı”

Fethiye İlçe Sportif Turizm Kurulu toplantısı Fethiye Kaymakamı Ekrem Çalık başkanlığında gerçekleşti. Toplantıda konuşan Çalık, 2017 turizm faaliyetlerinde herkesin kurallara uyması gerektiğinin altını çizdi. Fethiye Kaymakamlığı konferans salonunda gerçekleştirilen toplantıda, bölgemizde yapılan kara ve denizdeki turizm amaçlı sportif faaliyetlerinin parkur alanları ve her faaliyet için uygulanması gereken kurallar ve acentelerin durumu görüşüldü. Toplantıya, Fethiye Liman […]

11 Ocak 2017 - 16:26 'de eklendi ve 177 kez görüntülendi. A+A-

“Herkes kurallara uymalı”

Fethiye İlçe Sportif Turizm Kurulu toplantısı Fethiye Kaymakamı Ekrem Çalık başkanlığında gerçekleşti. Toplantıda konuşan Çalık, 2017 turizm faaliyetlerinde herkesin kurallara uyması gerektiğinin altını çizdi.

Fethiye Kaymakamlığı konferans salonunda gerçekleştirilen toplantıda, bölgemizde yapılan kara ve denizdeki turizm amaçlı sportif faaliyetlerinin parkur alanları ve her faaliyet için uygulanması gereken kurallar ve acentelerin durumu görüşüldü.

Toplantıya, Fethiye Liman Başkan Cihan Duman, Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Eskici, TÜRSAB Batı Akdeniz Şubesi Başkanı Süleyman Kaya, Fethiye Turizm Bürosu Sorumlusu Güler Uymaz ve çeşitli kurumların temsilcileri ile Sahil Güvenlik Bot Komu­tanlığı yetkilisi katıldı.

HERKES KURALLARA UYMALI

Kaymakam Çalık; “2016 turizm verilerin değerlendirmesinde ülke geneli ve Muğla ortalamasına göre Fethiye biraz daha iyi. Bu da Fethiye’nin yerli turizmden daha iyi pay almasından ve sportif faaliyetlerin yoğunluğundan kaynaklanıyor. Bizim şu anki toplantımızın gündemi geçen hafta yaptığımız toplantıda spor parkurları belirledik ve ilan edilmek üzere valiliğe yazdık. Bugün de yamaç paraşütü yönergesi işletilme şekli önerisini görüşüp valiliğe görüş olarak sunacağız. Deniz parkuru, su üstü sporları ve diğer sportif faaliyetlerdeki uyulması gereken kuralları kurul olarak belirledik. Bu kurallar önemli çünkü en ufak bir kural ihlali can kaybıyla sonuçlanabiliyor. Markalaşma, hizmet kalitesi, haksız rekabetin önüne geçilmesi için herkesin bu kurallara uyması gerekiyor. Seydikemer’in de parkur ilanı yapıldı. 2016’da aksayan hususlar tespit edilip bunların nasıl giderileceğine dair sezon açılıncaya kadar yapılması gereken çalışmalar hakkında da fikir oluşturacağız.

TUİZMDE EN BÜYÜK SIKINTI HANUTÇULUK

Bölge turizminde özellikle hanutçuluğun büyük sıkıntılar oluşturduğunun altınız çizen, Kaymakam Çalık, 2017 yılında bu konuyla ilgili gerekli eğitimler verileceğini söyledi. Turizmde önemli olanın verilen hizmet kalitesi olduğuna bir kez daha dikkat çeken Çalık;

“Hanutçuluğun önüne geçilmesi için bir eğitim çalışması yapılmasının faydalı olacağını düşünüyoruz. Ceza uyguladığınızda can yanıyor. Cezaya gerek kalmadan işletmelerin kurallar bilip, kendileri de fark edip, müşteri yerine kendilerini koyup empati yapıp bu çirkin hareketi yapmamaları gerekiyor. Bunun için bizim tavsiyemiz işletmelere güvenlik görevlilerimizce sezon açılıncaya kadar gerekli eğitimlerin verilmesi olacak. Ne kadar hizmet standardı kalitesini yükseltirsek turistin rağbeti memnuniyeti o kadar artacaktır. Her zaman slogan olarak söylüyoruz; Memnun giden turist 100 tane turist gönderir. Mutsuz giden turist gelecek olan 100 kişiyi engeller. Sezonun hedefi memnuniyet oluşturacak bir hizmet geliştirip, haksız rekabete kapılmadan faaliyet gösterip geliri hizmet kalitesiyle arttırmak” diye konuştu.

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Belarus ilk sıraya yükseldi Belarus ilk sıraya yükseldi

Fethiye’den 2016’da 98 bin 924 ton, 2017’de 106 bin 455 ton yaş sebze ve meyve ihracatı gerçekleş...

Fetih Süresi okundu ve dualar yapıldı Fetih Süresi okundu ve dualar yapıldı

Fethiye Ülkü Ocakları’nda Afrin'de bulunan Türk Ordusu için Fetih Süresi okundu ve dualar yapıldı...

Türkiye’deki endemik türlerin %12’si Muğla’da yetişiyor Türkiye’deki endemik türlerin %12’...

Gıda tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğü “Tıbbi ve Aromatik Bitkiler P...

Yılanlı, Akçay ve Dağpınar’da ulaşım hizmeti başlıyor Yılanlı, Akçay ve Dağpınar’da ulaşım hiz...

Yılanlı ve Akçay bölgeleri ile Dağpınar Mahallesi Menteşe arasında bulunan güzergahlarda Özel Top...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
Yelken yarışlarına rekor katılım… Yelken yarışlarına rekor ...

Türkiye Yelken Federas...

Fuhuş operasyonu 5 gözaltı Fuhuş operasyonu 5 gözalt...

Marmaris’te, polisin b...

İki kadına dayak davası başladı İki kadına dayak davası b...

Bodrum'da tatil yapan ...

HDP’liler tutuklandı HDP’liler tutuklandı

Bodrum'da, sosyal medy...

‘Bu bir Türk-Amerikan savaşıdır’ ‘Bu bir Türk-Amerikan sav...

Vatan Partisi Fethiye ...

Belarus ilk sıraya yükseldi Belarus ilk sıraya yüksel...

Fethiye’den 2016’da 98...

Fetih Süresi okundu ve dualar yapıldı Fetih Süresi okundu ve du...

Fethiye Ülkü Ocakları’...

Başkan Gürün: “Her şeyden önce halk sağlığı gelir” Başkan Gürün: “Her şeyden...

Muğla Büyükşehir Beled...

“Keşke 30 yıl önce büyükşehir olsaydık” “Keşke 30 yıl önce büyükş...

Dalaman’da görev yapan...

Afrin Şehidi Özalkan Milas’ta da yaşamış Afrin Şehidi Özalkan Mila...

Afrin’e yapılan Zeytin...

FOTO GALERİ
GÜNCEL HABERLERİ
VİDEO GALERİ