Batıakdeniz Gazetesi
Batıakdeniz Gazetesi

“Herkes kurallara uymalı”

Fethiye İlçe Sportif Turizm Kurulu toplantısı Fethiye Kaymakamı Ekrem Çalık başkanlığında gerçekleşti. Toplantıda konuşan Çalık, 2017 turizm faaliyetlerinde herkesin kurallara uyması gerektiğinin altını çizdi. Fethiye Kaymakamlığı konferans salonunda gerçekleştirilen toplantıda, bölgemizde yapılan kara ve denizdeki turizm amaçlı sportif faaliyetlerinin parkur alanları ve her faaliyet için uygulanması gereken kurallar ve acentelerin durumu görüşüldü. Toplantıya, Fethiye Liman […]

11 Ocak 2017 - 16:26 'de eklendi ve 156 kez görüntülendi. A+A-

“Herkes kurallara uymalı”

Fethiye İlçe Sportif Turizm Kurulu toplantısı Fethiye Kaymakamı Ekrem Çalık başkanlığında gerçekleşti. Toplantıda konuşan Çalık, 2017 turizm faaliyetlerinde herkesin kurallara uyması gerektiğinin altını çizdi.

Fethiye Kaymakamlığı konferans salonunda gerçekleştirilen toplantıda, bölgemizde yapılan kara ve denizdeki turizm amaçlı sportif faaliyetlerinin parkur alanları ve her faaliyet için uygulanması gereken kurallar ve acentelerin durumu görüşüldü.

Toplantıya, Fethiye Liman Başkan Cihan Duman, Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Eskici, TÜRSAB Batı Akdeniz Şubesi Başkanı Süleyman Kaya, Fethiye Turizm Bürosu Sorumlusu Güler Uymaz ve çeşitli kurumların temsilcileri ile Sahil Güvenlik Bot Komu­tanlığı yetkilisi katıldı.

HERKES KURALLARA UYMALI

Kaymakam Çalık; “2016 turizm verilerin değerlendirmesinde ülke geneli ve Muğla ortalamasına göre Fethiye biraz daha iyi. Bu da Fethiye’nin yerli turizmden daha iyi pay almasından ve sportif faaliyetlerin yoğunluğundan kaynaklanıyor. Bizim şu anki toplantımızın gündemi geçen hafta yaptığımız toplantıda spor parkurları belirledik ve ilan edilmek üzere valiliğe yazdık. Bugün de yamaç paraşütü yönergesi işletilme şekli önerisini görüşüp valiliğe görüş olarak sunacağız. Deniz parkuru, su üstü sporları ve diğer sportif faaliyetlerdeki uyulması gereken kuralları kurul olarak belirledik. Bu kurallar önemli çünkü en ufak bir kural ihlali can kaybıyla sonuçlanabiliyor. Markalaşma, hizmet kalitesi, haksız rekabetin önüne geçilmesi için herkesin bu kurallara uyması gerekiyor. Seydikemer’in de parkur ilanı yapıldı. 2016’da aksayan hususlar tespit edilip bunların nasıl giderileceğine dair sezon açılıncaya kadar yapılması gereken çalışmalar hakkında da fikir oluşturacağız.

TUİZMDE EN BÜYÜK SIKINTI HANUTÇULUK

Bölge turizminde özellikle hanutçuluğun büyük sıkıntılar oluşturduğunun altınız çizen, Kaymakam Çalık, 2017 yılında bu konuyla ilgili gerekli eğitimler verileceğini söyledi. Turizmde önemli olanın verilen hizmet kalitesi olduğuna bir kez daha dikkat çeken Çalık;

“Hanutçuluğun önüne geçilmesi için bir eğitim çalışması yapılmasının faydalı olacağını düşünüyoruz. Ceza uyguladığınızda can yanıyor. Cezaya gerek kalmadan işletmelerin kurallar bilip, kendileri de fark edip, müşteri yerine kendilerini koyup empati yapıp bu çirkin hareketi yapmamaları gerekiyor. Bunun için bizim tavsiyemiz işletmelere güvenlik görevlilerimizce sezon açılıncaya kadar gerekli eğitimlerin verilmesi olacak. Ne kadar hizmet standardı kalitesini yükseltirsek turistin rağbeti memnuniyeti o kadar artacaktır. Her zaman slogan olarak söylüyoruz; Memnun giden turist 100 tane turist gönderir. Mutsuz giden turist gelecek olan 100 kişiyi engeller. Sezonun hedefi memnuniyet oluşturacak bir hizmet geliştirip, haksız rekabete kapılmadan faaliyet gösterip geliri hizmet kalitesiyle arttırmak” diye konuştu.

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Ülgen, Fethiye Ve Seydikemer’de muhtarları dinledi Ülgen, Fethiye Ve Seydikemer’de muhtarla...

MUSKİ Genel Müdürü Baki Ülgen, Fethiye ve Seydikemer’li mahalle muhtarları ile bir araya gelerek ...

Babadağ’da kuralsızlığa geri dönüldü Babadağ’da kuralsızlığa geri dönül...

Fethiye’deki dünyaca ünlü yamaç paraşütü merkezi Babadağ'da 2011 yılından bu yana uygulanan ve öl...

Saklıkent’te hedef yarım milyon turist Saklıkent’te hedef yarım milyon turist...

Muğla- Antalya sınırında yer alan, 18 kilometre uzunluğunda Avrupa’nın 2’nci en büyük kanyonu Sak...

Deprem her insanda farklı sarsıntılar oluşturuyor Deprem her insanda farklı sarsıntılar ol...

Uzmanlar depremin yarattığı etkilerin kişilerin psikolojisini olumsuz etkileyerek aşırı düzeyde h...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
30 yıllık bir hayaldi, gerçekleşiyor 30 yıllık bir hayaldi, ge...

FETHİYE'de her yıl 1 m...

4 minibüsten 103 mülteci çıktı 4 minibüsten 103 mülteci ...

MUĞLA'nın Fethiye İlçe...

Yanan tekne sulara gömüldü Yanan tekne sulara gömüld...

Muğla’nın Fethiye ilçe...

ŞEHİRLER NİÇİN VARDIR YA DA VAR EDİLİR? ŞEHİRLER NİÇİN VARDIR YA ...

Değerli dostlar, bunda...

Müslümanın Üç Kelimesi: Müslümanın Üç Kelimesi:...

İnanmak, hayatı anlaml...

30 YILLIK BİR HAYALDİ 30 YILLIK BİR HAYALDİ

Fethiye’nin 30 yıllık ...

Fethiyespor bugün yuvaya dönüyor Fethiyespor bugün yuvaya ...

2. Lig Beyaz Grup’ta m...

Seki’de altın kemerin sahibi Balaban oldu Seki’de altın kemerin sah...

Seydikemer’in Seki Mah...

Demba Ba Bodrum’da çalışıyor Demba Ba Bodrum’da ...

Beşiktaş'ın yeniden ka...

Hastanede düzenlenen törenle son yolculuğuna uğurlandı Hastanede düzenlenen töre...

 MUĞLA’nın Köyceğiz İl...

FOTO GALERİ
GÜNCEL HABERLERİ
VİDEO GALERİ