Batıakdeniz Gazetesi
Batıakdeniz Gazetesi

MAHALLE MAHALLE ANLATACAKLAR

  316 AK Parti milletvekilinin imzasıyla Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlığı’na sunulan ve Partili Cumhurbaşkanlığı sistemini öngören anayasa değişikliği teklifinin maddeleri Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) görüşüldü. Tartışmalı geçen oylamadan 338 ‘evet’ oyu çıkarken CHP, ilk günkü tavrını korudu. Mecliste gergin anlara neden olan görüşmeyi değerlendiren CHP Fethiye İlçe Başkanı Özgür Kullukçu, Fethiye’de mahalle […]

10 Ocak 2017 - 17:48 'de eklendi ve 186 kez görüntülendi. A+A-

MAHALLE MAHALLE ANLATACAKLAR

 

316 AK Parti milletvekilinin imzasıyla Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlığı’na sunulan ve Partili Cumhurbaşkanlığı sistemini öngören anayasa değişikliği teklifinin maddeleri Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) görüşüldü.

Tartışmalı geçen oylamadan 338 ‘evet’ oyu çıkarken CHP, ilk günkü tavrını korudu. Mecliste gergin anlara neden olan görüşmeyi değerlendiren CHP Fethiye İlçe Başkanı Özgür Kullukçu, Fethiye’de mahalle mahalle dolaşarak anayasa değişikliğini anlatacaklarını söyledi.

 

CHP Fethiye İlçe Başkanı Ali Özgür Kullukçu ve CHP Fethiye Meclisi üyeler, ilçe teşkilatında TBMM’de tartışmalı geçen oylamayı değerlendirdi. CHP olarak başkanlık konusundaki tavırlarının çok net olduğunun altını çizen İlçe Başkanı Kullukçu, gazetecilere yaptığı açıklamada referandum sürecine kadar toplumu aydınlatmak için çalışacaklarını kaydetti.

 

MAHALLE MAHALLE GEZECEKLER

“Cumhuriyet Halk Partisi milli egemenliğin Türkiye Büyük Millet Meclisinin kullanmış oldu yetkilerin cumhurbaşkanına teslim edilmesi noktasında bir kişi hegemonyasına karşı olduğunu dün bir kez daha net bir şekilde tüm milletimizle paylaşmıştır” diyen Kullukçu şöyle konuştu:

“Fethiyelilerin bu anayasa değişiklikleri ile ilgili maddeler üzerinde takip etmesi son derece önemlidir. Edemeyen değerli hemşerilerimiz için bizler bu konuda aydınlatma vazifemizi yerine getirmeye çalışacağız. Burada çok değerli Cumhuriyet Hak Partisinin meclis üyeleriyle birlikte önümüzde bir beklenen referandum sürecinde toplumu aydınlatmak bizim şuanda en önemli vazifemiz. Bu noktada üzerimize gerçekten tarihi bir sorumluluk yüklenmiş durumda. Biz 23 Nisan 1920’de tek adam padişahtan egemenliği alan Büyük Millet Meclisinin bu egemenlik hakkını yeniden bir tek adama devredilmesi noktasında buna tüm Türk milleti olarak karşı duruşumuzu hep beraber göstermek durumundayız. Bu bizim ve milletimizin üzerine düşen tarihi bir sorumluluk. Bu noktada çok değerli cumhuriyet halk partisi belediye meclis üyesi arkadaşlarımızla değerlendirmelerde bulunuyoruz. Cumhuriyet Halk partisi olarak mahalle mahalle, ev ev bu konuyu milletimizle paylaşmak suretiyle siyasi parti ayrımı gözetmeksizin geleceğe taşımak için öylesine bir rejim değişikliğinin ülkemize çok büyük felaketler getireceğini ve bu noktada bizlerin milletimizi Fethiyeli hemşerilerimizi aydınlatmamız noktasında üzerimize düşen tüm vazifeyi gerçekleştireceğimizi bir kez daha tüm kamuoyu ile paylaşıyoruz.”

“BU HEPİMİZİN SORUNUDUR”

Türkiye’nin içinde bulunduğu OHAL sürecinde başkanlık tartışmalarının yerinde olmadığını vurgulayan Kullukçu: “3 aylık olağanüstü halin uzatılması durumuyla karşı karşıya olmamıza rağmen, ülkenin adeta yangından mal kaçırırcasına böylesi bir temel rejim değişikliğine gidebilecek konuda bu noktaya çekilmiş olmasından büyük bir rahatsızlık duyuyoruz. Doğru olanın böylesi bir terör hadiselerinin ve böylesine güvenlik zaafıyla karşı karşıya bulunan ülkemizde toplumsal uzlaşmanın ve barışın gerçekleştirilmesi noktasında birlik ve dayanışmayı göstermek olduğunu halkımızla paylaşmak istiyoruz. Biz bu noktada Fethiye’deki siyasi partilerle, Fethiye’deki odalarla, Fethiye’deki sivil toplum örgütleriyle bu referandum sürecinin ne kadar önemli olduğunu ve Türkiye’yi geleceğe taşımak anlamında hepimize büyük görevler düştüğünü ve bu noktada da almış olduğumuz bir kez daha söylüyorum. Bu sadece Cumhuriyet Halk Partisi’nin sorunu değil tüm siyasi partilere oy veren Fethiyeli hemşerilerimize sesleniyorum. Bu hepimizin sorunudur. Bu bizim milli egemenliğimizi bir tek kişiye devretmeyle karşı karşıya olduğumuz büyük bir temel parametre değişimidir. Biz bunun önüne geçmek durumundayız. Hep birlikte tüm Fethiyelilerle birlikte bunu yapmak zorundayız. Çünkü hepimizin geleceğe bizleri taşıyacak olan çocuğumuz, torunlarımız ve elbette Türk devletinin ve Türk milletinin ilelebet payidar kalması noktasında tüm bu hususları birlikte değerlendirerek dayanışma içerisinde olmamız gerektiğini bir kez daha kamuoyuyla paylaşmak istiyoruz” diye konuştu.

Haber Hülya Kulalı

 

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Selvi: “2’nci İsrail’e geçit yok” Selvi: “2’nci İsrail’e geçit yok”...

Vatan Partisi Fethiye İlçe teşkilatı parti binası önünde açıklama yaparak sözde bağımsız Kürdista...

‘10 bin değil, sadece 88 kişi istifa etti’ ‘10 bin değil, sadece 88 kişi istifa ett...

MİLLİYETÇİ Hareket Partisi (MHP) Muğla Milletvekili Mehmet Erdoğan ve MHP İl Başkanı Mehmet Korkm...

“İstifa sayıları gerçeği yansıtmıyor” “İstifa sayıları gerçeği yansıtmıyor”...

Son dönemde Meral Akşener liderliğinde kurulacak yeni partiye katılmak için partiden istifa eden ...

Kongre Ekim’e kaldı Kongre Ekim’e kaldı

AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Kadir Sarıhan, Fethiye İlçe 6. Olağan Kongrenin Ekim ayında yapılac...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
“YETER ARTIK, PES” DEDİRTEN GÖRÜNTÜLER “YETER ARTIK, PES&#...

Fethiye Körfezi’ni kir...

Okul servisiyle göçmen kaçakçılığı yaptılar! Okul servisiyle göçmen ka...

Muğla'nın Seydikemer İ...

‘Gökyüzünde ilk canlı konser’ ‘Gökyüzünde ilk can...

FETHİYE'deki 1965 rakı...

‘Elektronik sigara masum değil’ uyarısı ‘Elektronik sigara ...

MUĞLA İl Halk Sağlığı ...

Sultaniye Kaplıcaları’na turist yağdı Sultaniye KaplıcalarıR...

MUĞLA'nın Köyceğiz İlç...

Likya Yolu Ultra Maratonu Fethiye’den başladı Likya Yolu Ultra Maratonu...

ULUSLARARASI maraton k...

‘Süslü Kadınlar Bisiklet Turu’ na yoğun katılım ‘Süslü Kadınlar Bis...

MUĞLA'nın Bodrum, marm...

17 yaşındaki garson turisti bıçaklayarak öldürdü 17 yaşındaki garson turis...

MARMARİS'in turistik T...

‘Bu bölge daha büyük deprem görecek’ ‘Bu bölge daha büyük depr...

MUĞLA'nın Bodrum İlçes...

FOTO GALERİ
GÜNCEL HABERLERİ
VİDEO GALERİ