Batıakdeniz Gazetesi
Batıakdeniz Gazetesi

MAHALLE MAHALLE ANLATACAKLAR

  316 AK Parti milletvekilinin imzasıyla Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlığı’na sunulan ve Partili Cumhurbaşkanlığı sistemini öngören anayasa değişikliği teklifinin maddeleri Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) görüşüldü. Tartışmalı geçen oylamadan 338 ‘evet’ oyu çıkarken CHP, ilk günkü tavrını korudu. Mecliste gergin anlara neden olan görüşmeyi değerlendiren CHP Fethiye İlçe Başkanı Özgür Kullukçu, Fethiye’de mahalle […]

10 Ocak 2017 - 17:48 'de eklendi ve 228 kez görüntülendi. A+A-

MAHALLE MAHALLE ANLATACAKLAR

 

316 AK Parti milletvekilinin imzasıyla Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlığı’na sunulan ve Partili Cumhurbaşkanlığı sistemini öngören anayasa değişikliği teklifinin maddeleri Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) görüşüldü.

Tartışmalı geçen oylamadan 338 ‘evet’ oyu çıkarken CHP, ilk günkü tavrını korudu. Mecliste gergin anlara neden olan görüşmeyi değerlendiren CHP Fethiye İlçe Başkanı Özgür Kullukçu, Fethiye’de mahalle mahalle dolaşarak anayasa değişikliğini anlatacaklarını söyledi.

 

CHP Fethiye İlçe Başkanı Ali Özgür Kullukçu ve CHP Fethiye Meclisi üyeler, ilçe teşkilatında TBMM’de tartışmalı geçen oylamayı değerlendirdi. CHP olarak başkanlık konusundaki tavırlarının çok net olduğunun altını çizen İlçe Başkanı Kullukçu, gazetecilere yaptığı açıklamada referandum sürecine kadar toplumu aydınlatmak için çalışacaklarını kaydetti.

 

MAHALLE MAHALLE GEZECEKLER

“Cumhuriyet Halk Partisi milli egemenliğin Türkiye Büyük Millet Meclisinin kullanmış oldu yetkilerin cumhurbaşkanına teslim edilmesi noktasında bir kişi hegemonyasına karşı olduğunu dün bir kez daha net bir şekilde tüm milletimizle paylaşmıştır” diyen Kullukçu şöyle konuştu:

“Fethiyelilerin bu anayasa değişiklikleri ile ilgili maddeler üzerinde takip etmesi son derece önemlidir. Edemeyen değerli hemşerilerimiz için bizler bu konuda aydınlatma vazifemizi yerine getirmeye çalışacağız. Burada çok değerli Cumhuriyet Hak Partisinin meclis üyeleriyle birlikte önümüzde bir beklenen referandum sürecinde toplumu aydınlatmak bizim şuanda en önemli vazifemiz. Bu noktada üzerimize gerçekten tarihi bir sorumluluk yüklenmiş durumda. Biz 23 Nisan 1920’de tek adam padişahtan egemenliği alan Büyük Millet Meclisinin bu egemenlik hakkını yeniden bir tek adama devredilmesi noktasında buna tüm Türk milleti olarak karşı duruşumuzu hep beraber göstermek durumundayız. Bu bizim ve milletimizin üzerine düşen tarihi bir sorumluluk. Bu noktada çok değerli cumhuriyet halk partisi belediye meclis üyesi arkadaşlarımızla değerlendirmelerde bulunuyoruz. Cumhuriyet Halk partisi olarak mahalle mahalle, ev ev bu konuyu milletimizle paylaşmak suretiyle siyasi parti ayrımı gözetmeksizin geleceğe taşımak için öylesine bir rejim değişikliğinin ülkemize çok büyük felaketler getireceğini ve bu noktada bizlerin milletimizi Fethiyeli hemşerilerimizi aydınlatmamız noktasında üzerimize düşen tüm vazifeyi gerçekleştireceğimizi bir kez daha tüm kamuoyu ile paylaşıyoruz.”

“BU HEPİMİZİN SORUNUDUR”

Türkiye’nin içinde bulunduğu OHAL sürecinde başkanlık tartışmalarının yerinde olmadığını vurgulayan Kullukçu: “3 aylık olağanüstü halin uzatılması durumuyla karşı karşıya olmamıza rağmen, ülkenin adeta yangından mal kaçırırcasına böylesi bir temel rejim değişikliğine gidebilecek konuda bu noktaya çekilmiş olmasından büyük bir rahatsızlık duyuyoruz. Doğru olanın böylesi bir terör hadiselerinin ve böylesine güvenlik zaafıyla karşı karşıya bulunan ülkemizde toplumsal uzlaşmanın ve barışın gerçekleştirilmesi noktasında birlik ve dayanışmayı göstermek olduğunu halkımızla paylaşmak istiyoruz. Biz bu noktada Fethiye’deki siyasi partilerle, Fethiye’deki odalarla, Fethiye’deki sivil toplum örgütleriyle bu referandum sürecinin ne kadar önemli olduğunu ve Türkiye’yi geleceğe taşımak anlamında hepimize büyük görevler düştüğünü ve bu noktada da almış olduğumuz bir kez daha söylüyorum. Bu sadece Cumhuriyet Halk Partisi’nin sorunu değil tüm siyasi partilere oy veren Fethiyeli hemşerilerimize sesleniyorum. Bu hepimizin sorunudur. Bu bizim milli egemenliğimizi bir tek kişiye devretmeyle karşı karşıya olduğumuz büyük bir temel parametre değişimidir. Biz bunun önüne geçmek durumundayız. Hep birlikte tüm Fethiyelilerle birlikte bunu yapmak zorundayız. Çünkü hepimizin geleceğe bizleri taşıyacak olan çocuğumuz, torunlarımız ve elbette Türk devletinin ve Türk milletinin ilelebet payidar kalması noktasında tüm bu hususları birlikte değerlendirerek dayanışma içerisinde olmamız gerektiğini bir kez daha kamuoyuyla paylaşmak istiyoruz” diye konuştu.

Haber Hülya Kulalı

 

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
‘Saatcı’ya dur diyeceğiz’ ‘Saatcı’ya dur diyeceğiz’

“Kendi siyasi geleceği ve emelleri uğruna Fethiyelilik, Beşkazalılık üzerinden siyasi demagoji ya...

Sarıhan: “En iyi çalışma örgütlü çalışmadır” Sarıhan: “En iyi çalışma örgütlü çalışma...

Hak-İş Konfederasyonu’na bağlı Öz-İş Sendikası Muğla İl Başkanı Bekir Çam ve yönetimi ile Öz Büro...

İttifakın tabandaki ilk temelleri Fethiye’de atıldı İttifakın tabandaki ilk temelleri Fethiy...

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ittifak görüşmeleri he...

‘Muğla kalkınırsa Türkiye kalkınacak’ ‘Muğla kalkınırsa Türkiye kalkınacak’...

Muğla’da ziyaret ve incelemelerde bulunan Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Eskişehir Milletvek...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
ŞİMDİ TATİL ZAMANI ŞİMDİ TATİL ZAMANI

Muğla il genelinde 150...

Muğla’da 10 bin kişiye istihdam sağlıyoruz’ Muğla’da 10 bin kişiye is...

Muğla’da kurumların gü...

Prof. Demir: ‘Eğitimde skandal bitmiyor’ Prof. Demir: ‘Eğitimde sk...

CHP Muğla Milletvekili...

Muğla’da yabancıya 634 konut satıldı Muğla’da yabancıya 634 ko...

Türkiye İstatistik Kur...

Fethiyespor Ankara’da puan arıyor Fethiyespor Ankara’da pua...

TFF 2. Lig Temsilcisi ...

Bilal, 1.5 yıllık sözleşme imzaladı Bilal, 1.5 yıllık sözleşm...

TFF 2'nci Lig Beyaz Gr...

Alacağının ödeneceği sözü aldı, çıktığı inşaattan indi Alacağının ödeneceği sözü...

Bodrum’da bir turistik...

Jandarma komutanı FETÖ’den gözaltına alındı Jandarma komutanı FETÖ...

Bodrum’da 2011-2015 yı...

‘Saatcı’ya dur diyeceğiz’ ‘Saatcı’ya dur diyeceğiz’...

“Kendi siyasi geleceği...

“Tüm emeklerimiz boşa gider” “Tüm emeklerimiz boşa gid...

Toplantıda konuşan Fet...

FOTO GALERİ
GÜNCEL HABERLERİ
VİDEO GALERİ