Batıakdeniz Gazetesi
Batıakdeniz Gazetesi

MAHALLE MAHALLE ANLATACAKLAR

  316 AK Parti milletvekilinin imzasıyla Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlığı’na sunulan ve Partili Cumhurbaşkanlığı sistemini öngören anayasa değişikliği teklifinin maddeleri Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) görüşüldü. Tartışmalı geçen oylamadan 338 ‘evet’ oyu çıkarken CHP, ilk günkü tavrını korudu. Mecliste gergin anlara neden olan görüşmeyi değerlendiren CHP Fethiye İlçe Başkanı Özgür Kullukçu, Fethiye’de mahalle […]

10 Ocak 2017 - 17:48 'de eklendi ve 173 kez görüntülendi. A+A-

MAHALLE MAHALLE ANLATACAKLAR

 

316 AK Parti milletvekilinin imzasıyla Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlığı’na sunulan ve Partili Cumhurbaşkanlığı sistemini öngören anayasa değişikliği teklifinin maddeleri Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) görüşüldü.

Tartışmalı geçen oylamadan 338 ‘evet’ oyu çıkarken CHP, ilk günkü tavrını korudu. Mecliste gergin anlara neden olan görüşmeyi değerlendiren CHP Fethiye İlçe Başkanı Özgür Kullukçu, Fethiye’de mahalle mahalle dolaşarak anayasa değişikliğini anlatacaklarını söyledi.

 

CHP Fethiye İlçe Başkanı Ali Özgür Kullukçu ve CHP Fethiye Meclisi üyeler, ilçe teşkilatında TBMM’de tartışmalı geçen oylamayı değerlendirdi. CHP olarak başkanlık konusundaki tavırlarının çok net olduğunun altını çizen İlçe Başkanı Kullukçu, gazetecilere yaptığı açıklamada referandum sürecine kadar toplumu aydınlatmak için çalışacaklarını kaydetti.

 

MAHALLE MAHALLE GEZECEKLER

“Cumhuriyet Halk Partisi milli egemenliğin Türkiye Büyük Millet Meclisinin kullanmış oldu yetkilerin cumhurbaşkanına teslim edilmesi noktasında bir kişi hegemonyasına karşı olduğunu dün bir kez daha net bir şekilde tüm milletimizle paylaşmıştır” diyen Kullukçu şöyle konuştu:

“Fethiyelilerin bu anayasa değişiklikleri ile ilgili maddeler üzerinde takip etmesi son derece önemlidir. Edemeyen değerli hemşerilerimiz için bizler bu konuda aydınlatma vazifemizi yerine getirmeye çalışacağız. Burada çok değerli Cumhuriyet Hak Partisinin meclis üyeleriyle birlikte önümüzde bir beklenen referandum sürecinde toplumu aydınlatmak bizim şuanda en önemli vazifemiz. Bu noktada üzerimize gerçekten tarihi bir sorumluluk yüklenmiş durumda. Biz 23 Nisan 1920’de tek adam padişahtan egemenliği alan Büyük Millet Meclisinin bu egemenlik hakkını yeniden bir tek adama devredilmesi noktasında buna tüm Türk milleti olarak karşı duruşumuzu hep beraber göstermek durumundayız. Bu bizim ve milletimizin üzerine düşen tarihi bir sorumluluk. Bu noktada çok değerli cumhuriyet halk partisi belediye meclis üyesi arkadaşlarımızla değerlendirmelerde bulunuyoruz. Cumhuriyet Halk partisi olarak mahalle mahalle, ev ev bu konuyu milletimizle paylaşmak suretiyle siyasi parti ayrımı gözetmeksizin geleceğe taşımak için öylesine bir rejim değişikliğinin ülkemize çok büyük felaketler getireceğini ve bu noktada bizlerin milletimizi Fethiyeli hemşerilerimizi aydınlatmamız noktasında üzerimize düşen tüm vazifeyi gerçekleştireceğimizi bir kez daha tüm kamuoyu ile paylaşıyoruz.”

“BU HEPİMİZİN SORUNUDUR”

Türkiye’nin içinde bulunduğu OHAL sürecinde başkanlık tartışmalarının yerinde olmadığını vurgulayan Kullukçu: “3 aylık olağanüstü halin uzatılması durumuyla karşı karşıya olmamıza rağmen, ülkenin adeta yangından mal kaçırırcasına böylesi bir temel rejim değişikliğine gidebilecek konuda bu noktaya çekilmiş olmasından büyük bir rahatsızlık duyuyoruz. Doğru olanın böylesi bir terör hadiselerinin ve böylesine güvenlik zaafıyla karşı karşıya bulunan ülkemizde toplumsal uzlaşmanın ve barışın gerçekleştirilmesi noktasında birlik ve dayanışmayı göstermek olduğunu halkımızla paylaşmak istiyoruz. Biz bu noktada Fethiye’deki siyasi partilerle, Fethiye’deki odalarla, Fethiye’deki sivil toplum örgütleriyle bu referandum sürecinin ne kadar önemli olduğunu ve Türkiye’yi geleceğe taşımak anlamında hepimize büyük görevler düştüğünü ve bu noktada da almış olduğumuz bir kez daha söylüyorum. Bu sadece Cumhuriyet Halk Partisi’nin sorunu değil tüm siyasi partilere oy veren Fethiyeli hemşerilerimize sesleniyorum. Bu hepimizin sorunudur. Bu bizim milli egemenliğimizi bir tek kişiye devretmeyle karşı karşıya olduğumuz büyük bir temel parametre değişimidir. Biz bunun önüne geçmek durumundayız. Hep birlikte tüm Fethiyelilerle birlikte bunu yapmak zorundayız. Çünkü hepimizin geleceğe bizleri taşıyacak olan çocuğumuz, torunlarımız ve elbette Türk devletinin ve Türk milletinin ilelebet payidar kalması noktasında tüm bu hususları birlikte değerlendirerek dayanışma içerisinde olmamız gerektiğini bir kez daha kamuoyuyla paylaşmak istiyoruz” diye konuştu.

Haber Hülya Kulalı

 

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
‘Onları perişan ederiz’ ‘Onları perişan ederiz’

CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan, "Çağdaşlığı, cumhuriyeti, aydınlığı ve ülkenin yurtsever bir...

50 milyonluk borçlanmaya “hayır” dediler 50 milyonluk borçlanmaya “hayır” dediler...

Muğla Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grubu, Büyükşehir Belediyesi’nin 50 Milyonluk Kredi borçla...

Perinçek’ten, CHP’ye çok sert eleştiri Perinçek’ten, CHP’ye çok sert eleş...

VATAN Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, CHP'yi eleştirerek, "HDP ile birlikte Türkiye'nin hiçb...

Yolların bozuk olması kazaları artırıyor Yolların bozuk olması kazaları artırıyor...

CHP Muğla Milletvekili Prof.Dr. Nurettin Demir: “Elmalı-Fethiye yolu maalesef yıllardan beri sürü...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
Seki’de altın kemerin sahibi Balaban oldu Seki’de altın kemerin sah...

Seydikemer’in Seki Mah...

Demba Ba Bodrum’da çalışıyor Demba Ba Bodrum’da ...

Beşiktaş'ın yeniden ka...

Hastanede düzenlenen törenle son yolculuğuna uğurlandı Hastanede düzenlenen töre...

 MUĞLA’nın Köyceğiz İl...

Alkollü sürücü otomobile çarptı, 1 ölü, 1 ağır yaralı Alkollü sürücü otomobile ...

BODRUM'da direksiyon k...

Şampiyon bisikletçiye otomobil çarptı Şampiyon bisikletçiye oto...

BODRUM'daki Milas kara...

“Ankara’da takipçisi olacağım” “Ankara’da takipçisi olac...

Türkiye Odalar ve Bors...

Muğla’da 5 ilçenin kaymakamı değişti Muğla’da 5 ilçenin kaymak...

İçişleri Bakanlığı ata...

Ölüdeniz Bayramda su sıkıntısı yaşamayacak Ölüdeniz Bayramda su sıkı...

MUSKİ Genel Müdürlüğü,...

Ülgen, Fethiye Ve Seydikemer’de muhtarları dinledi Ülgen, Fethiye Ve Seydike...

MUSKİ Genel Müdürü Bak...

Hırsızlıktan aranan 4 zanlı Milas’ta yakalandı Hırsızlıktan aranan 4 zan...

MUĞLA'nın Milas İlçesi...

FOTO GALERİ
GÜNCEL HABERLERİ
VİDEO GALERİ