Batıakdeniz Gazetesi
Batıakdeniz Gazetesi

Okul aile birliği iddiaları yalanladı

Geçtiğimiz günlerde 12 yaşındaki bir ortaokul öğrencisinin sınıfta yaramazlık yaptığı gerekçesiyle okul müdürü H.A. tarafından dövüldüğü ve itirafname imzalattırıldığı iddiası üzerine okul aile birliği yöneticileri ve mahalle sakinleri olayın asılsız olduğunu belirttiler. Konunun yargıya taşınmasının ardından okul aile birliği yöneticileri ve mahalle muhtarı okul müdürü H.A.’ya sahip çıkarak olayın asılsız olduğunu iddia etti. Okul bahçesi […]

07 Ocak 2017 - 15:10 'de eklendi ve 653 kez görüntülendi. A+A-

Okul aile birliği iddiaları yalanladı

Geçtiğimiz günlerde 12 yaşındaki bir ortaokul öğrencisinin sınıfta yaramazlık yaptığı gerekçesiyle okul müdürü H.A. tarafından dövüldüğü ve itirafname imzalattırıldığı iddiası üzerine okul aile birliği yöneticileri ve mahalle sakinleri olayın asılsız olduğunu belirttiler. Konunun yargıya taşınmasının ardından okul aile birliği yöneticileri ve mahalle muhtarı okul müdürü H.A.’ya sahip çıkarak olayın asılsız olduğunu iddia etti.

Okul bahçesi önünde toplanan okul aile birliği yöneticileri konu ile ilgili yaptıkları açıklamada söz konusu olayın başka yönlere doğru götürülmeye çalıştığını öne sürdüler.

3 yıldır Okul Aile Birliği yönetim kurulu üyesi olduğunu belirten Cafer Söğüt gazetecilere yaptığı açıklamada: “Okul aile birliği olarak önceliğimiz okulumuzun fiziki yapısını öğrencilerimizin en iyi şekilde kullanabilmelerini, eğitim ve öğretimin kalitesini arttırmak için gerekli önlemleri almak, okulda öğrencilerimizin rahat bir ortamda öğrenim görebilmelerini sağlamak için çaba gösteriyoruz. Bizler veli ve okul arasındaki birlik ve beraberliği sağlamak için çaba göstermekteyiz. Önceliğimiz her zaman öğrencilerimizdir” dedi.

Ulusal ve yerel basında çıkan haberleri görünce şaşırdıklarını ve olayın gerçekleri yansıtmadığını öne süren Söğüt: “Haber konusu olayın gerçekleri yansıtmıyor. Olayların farklı yönlere çekilmek için öğrenci alet ediliyor. Olayda öğrenciyi darp ettiği iddia edilen okul müdürümüz H. A. Okulumuza atandığı günden bu yana okulumuz ve çocuklarımız için bütün gayretini göstererek iyi bir eğitim almalarını canla ve başla çalışmaktadır. Veliler ve mahalle sakinleri tarafından taktir toplamıştır. Okulumuzun isminin ve müdür beyin böyle bir olayla anılması bizleri çok derinden üzmüştür. Olay kesinlikle gerçeği yansıtmamaktadır. Söz konusu iddia edilen olayın olduğu günün akşamı ben bu üzücü haberi okudum ve ailenin yanına giderek işin doğru olup olmadığını anlamak için aileyi evlerinde ziyaret ettim. Aileyi ziyaretim esnasında öğrencimizde evde idi. Vücudunun gözle görülen hiçbir yerinde morluk veya kızarıklık gibi darp izi yoktu. Sadece kulağının arkasında üç veya dört santimetrelik kabuğu kurumuş çizik şeklinde bir yara vardı ve kesinlikle yeni değildi. Darp ile olabilecek bir iz olacağını kesinlikle düşünmüyorum.

Söğüt: “Okul müdürümüz H.A.’nın bu konuda haklılığına inanıyor ve ona güveniyoruz”

Öğrencimiz okul içerisinde ve dışında oldukça hareketli bir yapıya sahip olduğunu okuldaki öğretmenler ve biz veliler olarak biz çok iyi biliyoruz. Okul aile birliği yönetimi ve diğer öğrenci velileri olarak öğrencimizin bu tür olaylara alet edilmesini doğru bulmuyoruz. Zaten bu tür olayın olduğu hissettiğimiz an biz müdahalemizi ederiz. Okul müdürümüz H.A.’nın bu konuda haklılığına inanıyor ve ona güveniyoruz. Bu vatanın uğruna canını seve seve vermiş bir şehidimizin adını taşıyan okulumuzun bu tür olaylara alet edilmesini istemiyoruz. Bu konudan çıkar sağlamak isteyen kişilerin milletimizin hassas olduğu bu dönemde kendilerine başka bir reklam aracı bulmalarını tavsiye ediyoruz”  şeklinde konuştu.

Mahalle muhtarı da okul müdürüne sahip çıktı                                                                                                                      Kargı Mahallesi Muhtarı Baha Koyuncu da, okul müdürü H.A’ya yönelik iddiaların gerçeği yansıtmadığını söyledi. Koyuncu: “Bizim okul müdürümüzün ve okulumuzun adının böyle üzücü bir olayla gündeme taşınması mahalle halkımızı ve bizleri çok üzmüştür. İsmi geçen bu öğrencimiz biraz hareketli bir yapıya sahiptir. Daha önce okulda yaptığı bir yaramazlığı yüzünden okul yönetimi ailesine bilgi vermiştir. Ben mahalle muhtarı olarak bu olaydan sonra öğrenci velisi ile görüştüm. Sözün kısası bizim okul müdürümüz burada görev yaptığı 2 yıl süresince hiçbir öğrenciyi dövmemiştir. Çocuk aile baskısından korktuğundan dolayı bu şekilde konuşmaktadır” dedi.

 

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Masal bebek için devreye girdi Masal bebek için devreye girdi

Marmaris’te 4 ay önce, iki gözünde sağlık sorunuyla dünyaya gelen Masal bebeğin ameliyat olması i...

Yaşanan olumsuzlukları olumluya çevirmemiz gerekiyor’ Yaşanan olumsuzlukları olumluya çevirmem...

Almanya Federal Cumhuriyeti İzmir Başkonsolosu Dr. Rainer Lassig Muğla Büyükşehir Belediye Başkan...

Havada festival başladı Havada festival başladı

Fethiye'de 45 ülkeden 610 paraşüt pilotunun katıldığı 18'inci Uluslararası Ölüdeniz Hava Oyunları...

29 Ekim’de hizmete açılıyor 29 Ekim’de hizmete açılıyor

Muğla İl Sağlık Müdürü Dr. Cihan, 29 Ekim Pazar günü yapılacak törenle hizmete açılacak Muğla Sıt...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
Masal bebek için devreye girdi Masal bebek için devreye ...

Marmaris’te 4 ay önce,...

Terör propagandası yapan şahıs tutuklandı Terör propagandası yapan ...

Bodrum’da sosyal medya...

Bıçaklı otopark kavgası ölümle bitti Bıçaklı otopark kavgası ö...

Muğla'nın Milas İlçesi...

Yatlar Ege’ye açıldı Yatlar Ege’ye açıld...

Bodrum'da Era Yat Kulü...

Yaşanan olumsuzlukları olumluya çevirmemiz gerekiyor’ Yaşanan olumsuzlukları ol...

Almanya Federal Cumhur...

Havada festival başladı Havada festival başladı

Fethiye'de 45 ülkeden ...

29 Ekim’de hizmete açılıyor 29 Ekim’de hizmete açılıy...

Muğla İl Sağlık Müdürü...

25 bin dekar tarım arazisi taşkınlardan korunacak 25 bin dekar tarım arazis...

Projeyle birlikte 25 b...

Başbakan’dan 49 yıllığına kiralık otelciye müjde Başbakan’dan 49 yıl...

Meclisteki grup toplan...

Otogarda sahte kimlikle yakalandı Otogarda sahte kimlikle y...

MUĞLA'nın Köyceğiz İlç...

FOTO GALERİ
GÜNCEL HABERLERİ
VİDEO GALERİ