Batıakdeniz Gazetesi
Batıakdeniz Gazetesi

Okul aile birliği iddiaları yalanladı

Geçtiğimiz günlerde 12 yaşındaki bir ortaokul öğrencisinin sınıfta yaramazlık yaptığı gerekçesiyle okul müdürü H.A. tarafından dövüldüğü ve itirafname imzalattırıldığı iddiası üzerine okul aile birliği yöneticileri ve mahalle sakinleri olayın asılsız olduğunu belirttiler. Konunun yargıya taşınmasının ardından okul aile birliği yöneticileri ve mahalle muhtarı okul müdürü H.A.’ya sahip çıkarak olayın asılsız olduğunu iddia etti. Okul bahçesi […]

07 Ocak 2017 - 15:10 'de eklendi ve 667 kez görüntülendi. A+A-

Okul aile birliği iddiaları yalanladı

Geçtiğimiz günlerde 12 yaşındaki bir ortaokul öğrencisinin sınıfta yaramazlık yaptığı gerekçesiyle okul müdürü H.A. tarafından dövüldüğü ve itirafname imzalattırıldığı iddiası üzerine okul aile birliği yöneticileri ve mahalle sakinleri olayın asılsız olduğunu belirttiler. Konunun yargıya taşınmasının ardından okul aile birliği yöneticileri ve mahalle muhtarı okul müdürü H.A.’ya sahip çıkarak olayın asılsız olduğunu iddia etti.

Okul bahçesi önünde toplanan okul aile birliği yöneticileri konu ile ilgili yaptıkları açıklamada söz konusu olayın başka yönlere doğru götürülmeye çalıştığını öne sürdüler.

3 yıldır Okul Aile Birliği yönetim kurulu üyesi olduğunu belirten Cafer Söğüt gazetecilere yaptığı açıklamada: “Okul aile birliği olarak önceliğimiz okulumuzun fiziki yapısını öğrencilerimizin en iyi şekilde kullanabilmelerini, eğitim ve öğretimin kalitesini arttırmak için gerekli önlemleri almak, okulda öğrencilerimizin rahat bir ortamda öğrenim görebilmelerini sağlamak için çaba gösteriyoruz. Bizler veli ve okul arasındaki birlik ve beraberliği sağlamak için çaba göstermekteyiz. Önceliğimiz her zaman öğrencilerimizdir” dedi.

Ulusal ve yerel basında çıkan haberleri görünce şaşırdıklarını ve olayın gerçekleri yansıtmadığını öne süren Söğüt: “Haber konusu olayın gerçekleri yansıtmıyor. Olayların farklı yönlere çekilmek için öğrenci alet ediliyor. Olayda öğrenciyi darp ettiği iddia edilen okul müdürümüz H. A. Okulumuza atandığı günden bu yana okulumuz ve çocuklarımız için bütün gayretini göstererek iyi bir eğitim almalarını canla ve başla çalışmaktadır. Veliler ve mahalle sakinleri tarafından taktir toplamıştır. Okulumuzun isminin ve müdür beyin böyle bir olayla anılması bizleri çok derinden üzmüştür. Olay kesinlikle gerçeği yansıtmamaktadır. Söz konusu iddia edilen olayın olduğu günün akşamı ben bu üzücü haberi okudum ve ailenin yanına giderek işin doğru olup olmadığını anlamak için aileyi evlerinde ziyaret ettim. Aileyi ziyaretim esnasında öğrencimizde evde idi. Vücudunun gözle görülen hiçbir yerinde morluk veya kızarıklık gibi darp izi yoktu. Sadece kulağının arkasında üç veya dört santimetrelik kabuğu kurumuş çizik şeklinde bir yara vardı ve kesinlikle yeni değildi. Darp ile olabilecek bir iz olacağını kesinlikle düşünmüyorum.

Söğüt: “Okul müdürümüz H.A.’nın bu konuda haklılığına inanıyor ve ona güveniyoruz”

Öğrencimiz okul içerisinde ve dışında oldukça hareketli bir yapıya sahip olduğunu okuldaki öğretmenler ve biz veliler olarak biz çok iyi biliyoruz. Okul aile birliği yönetimi ve diğer öğrenci velileri olarak öğrencimizin bu tür olaylara alet edilmesini doğru bulmuyoruz. Zaten bu tür olayın olduğu hissettiğimiz an biz müdahalemizi ederiz. Okul müdürümüz H.A.’nın bu konuda haklılığına inanıyor ve ona güveniyoruz. Bu vatanın uğruna canını seve seve vermiş bir şehidimizin adını taşıyan okulumuzun bu tür olaylara alet edilmesini istemiyoruz. Bu konudan çıkar sağlamak isteyen kişilerin milletimizin hassas olduğu bu dönemde kendilerine başka bir reklam aracı bulmalarını tavsiye ediyoruz”  şeklinde konuştu.

Mahalle muhtarı da okul müdürüne sahip çıktı                                                                                                                      Kargı Mahallesi Muhtarı Baha Koyuncu da, okul müdürü H.A’ya yönelik iddiaların gerçeği yansıtmadığını söyledi. Koyuncu: “Bizim okul müdürümüzün ve okulumuzun adının böyle üzücü bir olayla gündeme taşınması mahalle halkımızı ve bizleri çok üzmüştür. İsmi geçen bu öğrencimiz biraz hareketli bir yapıya sahiptir. Daha önce okulda yaptığı bir yaramazlığı yüzünden okul yönetimi ailesine bilgi vermiştir. Ben mahalle muhtarı olarak bu olaydan sonra öğrenci velisi ile görüştüm. Sözün kısası bizim okul müdürümüz burada görev yaptığı 2 yıl süresince hiçbir öğrenciyi dövmemiştir. Çocuk aile baskısından korktuğundan dolayı bu şekilde konuşmaktadır” dedi.

 

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Profesyonel dalgıç, intihar etti Profesyonel dalgıç, intihar etti

Bodrum’da, dalgıç Melik Menteşe (45), kendisini incir ağacına asarak, yaşamına son verdi. Bir sür...

14 kişi adliyeye sevk edildi 14 kişi adliyeye sevk edildi

Bodrum ilçesi merkezli 3 ilde, göçmen kaçakçılığı operasyonu kapsamında gözaltına alınan 14 kişi,...

Muğla; İstihdamını en çok arttıran ilk beş il arasında Muğla; İstihdamını en çok arttıran ilk b...

Muğla Valisi Esengül Civelek, Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen “İstihdam Şu...

2 kişinin öldüğü, onlarca kişinin de yaralandığı patlama… 2 kişinin öldüğü, onlarca kişinin de yar...

Marmaris İlçe Devlet Hastanesi’nde 2 kişinin öldüğü, onlarca kişinin de yaralandığı patlama tatbi...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
Profesyonel dalgıç, intihar etti Profesyonel dalgıç, intih...

Bodrum’da, dalgıç Meli...

14 kişi adliyeye sevk edildi 14 kişi adliyeye sevk edi...

Bodrum ilçesi merkezli...

Muğla; İstihdamını en çok arttıran ilk beş il arasında Muğla; İstihdamını en çok...

Muğla Valisi Esengül C...

2 kişinin öldüğü, onlarca kişinin de yaralandığı patlama… 2 kişinin öldüğü, onlarca...

Marmaris İlçe Devlet H...

Görüşü ne olursa olsun, eşit hizmet vereceksin Görüşü ne olursa olsun, e...

Muğla Büyükşehir Beled...

Hazine arazilerinin özeleştirilmesi kararına tepki Hazine arazilerinin özele...

Resmi Gazete'de Muğla-...

Sokak köpeğini av tüfeğiyle vurdular Sokak köpeğini av tüfeğiy...

Bodrum'da 4 yaşındaki ...

Merkezi sistem yerine yüz yüze vaaz verilecek Merkezi sistem yerine yüz...

Diyanet işleri Başkanl...

Eğitim sistemini eleştirdi Eğitim sistemini eleştird...

Eğitim Sen Genel Başka...

“İletişimin iki ana kuralı vardır, dinlemek ve anlamak” “İletişimin iki ana kural...

“Engelli Bireylerle Do...

FOTO GALERİ
GÜNCEL HABERLERİ
VİDEO GALERİ