Batıakdeniz Gazetesi
Batıakdeniz Gazetesi

Kılıçdaroğlu için vasi davası açıldı!

Celal Kılıçdaroğlu’nun oğulları babalarının akıl sağlığının yerinde olmadığını iddia ederek vasi davası açtı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun kardeşi Celal Kılıçdaroğlu’nun oğulları babalarının akıl sağlığının yerinde olmadığını iddia ederek vasi davası açtı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve AK Parti’nin FETÖ’yle mücadelesine destek vermek için Söke’den Didim’e kadar 56 kilometre yürüyen, açlık grevi ve ardından çeşitli eylemler yapan […]

06 Ocak 2017 - 14:28 'de eklendi ve 110 kez görüntülendi. A+A-

Kılıçdaroğlu için vasi davası açıldı!

Celal Kılıçdaroğlu’nun oğulları babalarının akıl sağlığının yerinde olmadığını iddia ederek vasi davası açtı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun kardeşi Celal Kılıçdaroğlu’nun oğulları babalarının akıl sağlığının yerinde olmadığını iddia ederek vasi davası açtı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan ve AK Parti’nin FETÖ’yle mücadelesine destek vermek için Söke’den Didim’e kadar 56 kilometre yürüyen, açlık grevi ve ardından çeşitli eylemler yapan Celal Kılıçdaroğlu’nun oğulları Atilla Kılıçdaroğlu ve Fatih Kılıçdaroğlu avukatları Erhan Kılıç ile Didim Adliyesi’ne gelerek Didim Sulh Hukuk Mahkemesi’nde babaları hakkında vasi davası açtı.
Adliyedeki işlemlerin ardından Kılıçdaroğlu’nun oğulları ve yakınlarıyla açıklama yapan Av. Erhan Kılıç, Celal Kılıçdaroğlu’nun kendi yaşamsal faaliyetlerini tek başına yürütemeyeceğini iddiasıyla vasi davası açıldığını kaydederek; “Müvekkillerim Atilla ve Fatih Bey, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun kardeşi Celal Kılıdaroğlu’nun çocuklarıdır. Müvekkiller, Celal Kılıçdaroğlu’nun akıl sağlığının yerinde olmadığını, akli malekelerinin yerinde olmadığını, şu an kendi yaşamsal faaliyetlerini tek başına yürütemeyeceğini iddia ettiler ve bundan dolayı Didim Sulh Hukuk Mahkemesine vesayet altına alınması amacıyla başvurduk. Bunun yanından kendisinin basından ve sosyal medyadan görüldüğü üzere akli melekeleri yerinden olacak bir insana yakışmayan tavırlarla hareket ettiğini herkes görüyor. Bu sebepten dolayı vesayet altına alınması amacıyla mahkemeye başvuru yaptık” dedi.
Müvekkillerinin Celal Kılıçdaroğlu’na ulaşamadıklarını ve babalarının tavırlarına anlam vermediklerini kaydeden Kılıç, “İleride yapılacak yargılamada sağlık raporu alınması halinde akli melakelerinin yerinde olmadığı ortaya çıktığı takdirde bizim iddialarımız ortaya çıkacak. Müvekkiller kendisine defalarca ulaşmaya çalışmış. Telefonu yüzüne kapatma gibi veya evine gittiğinde görüşmeme gibi birçok tavra girmiştir. Müvekkiller sadece ve sadece kendisinin sağlığı düşünmektedir. İleri de yapabileceği olumsuz ve telafisi mümkün olmayan olumsuz durumlar ortaya çıkabilir. Kendisi emekli ve üzerinde kayıtlı gayrimenkuller olabilir. Bu iddia ettiğimiz hususlar farklı şekilde farklı tasarruflarla bunları elinden çıkarabilme ihtimali var. Bu sebeplerden dolayı Türk Medeni Kanunun 405 ve 406. maddeleri uyarınca bir davamızı açtık. Türk adaleti ve yargısı bu hususta karar verecek. Adalete güveniyoruz” diye konuştu.
Celal Kılıçdaroğlu’nun aile yakını olduğunu ifade eden Metin Kaya da, “Celal Bey; bizim büyüğümüz, saygıda asla kusur etmiyoruz. Ancak bazı insanlar Celal Bey’in bu durumundan faydalanarak maalesef farklı yönlendiriyorlar. Ailesi kaygı ve endişe içerisinde. CHP’nin Sayın Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun soyadını taşınmasından dolayı bu zafiyetlerini kullanmak isteyenler var. Bunları doğru bulmuyoruz, doğru şeyler değil” şeklinde konuştu.

Celal Kılıçdaroğlu’nun oğlu Fatih Kılıçdaroğlu ise şöyle konuştu:
“Şu an kendisine ulaşamıyoruz, telefonlara da çıkmıyor. Davadan sonra tekrar yanımıza almayı düşünüyoruz.”

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
“Mini Robot Büyük Gelecek” “Mini Robot Büyük Gelecek”

Özel okulların tanıtım yüzü haline gelen Robotik Eğitimini Muğla da ilk olarak Devlet okulunda uy...

Genç çiftçilere destek devam ediyor Genç çiftçilere destek devam ediyor

Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesi Hakkında Tebliğ Resm...

BİMER, CİMER ve 147’ye en fazla başvuru Fethiye’den BİMER, CİMER ve 147’ye en fazla başvuru ...

Fethiye’de okul idarecileri ile Milli Eğitim personeline “Stres ve Beyin”, “Öğretmen, Veli ve Yön...

HDP Muğla İl Eş Başkanı  gözaltına alındı HDP Muğla İl Eş Başkanı  gözaltına alınd...

BODRUM'da, sosyal medyadan 'Zeytin Dalı Harekâtı' ile ilgili yaptıkları paylaşımlarda, 'halkı kin...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
“Mini Robot Büyük Gelecek” “Mini Robot Büyük Gelecek...

Özel okulların tanıtım...

Genç çiftçilere destek devam ediyor Genç çiftçilere destek de...

Kırsal Kalkınma Destek...

BİMER, CİMER ve 147’ye en fazla başvuru Fethiye’den BİMER, CİMER ve 147’ye en...

Fethiye’de okul idarec...

HDP Muğla İl Eş Başkanı  gözaltına alındı HDP Muğla İl Eş Başkanı  ...

BODRUM'da, sosyal medy...

24 yaralının isimleri belli oldu 24 yaralının isimleri bel...

Bursa’dan Fethiye’ye g...

1 gezi teknesi karaya oturdu 1 gezi teknesi karaya otu...

Marmaris’te, akşam saa...

Yolcu otobüsü dağa çarptı: 24 yaralı Yolcu otobüsü dağa çarptı...

Bursa’dan Fethiye’ye g...

Vali Civelek: ‘Yeryüzü cenneti’ Vali Civelek: ‘Yeryüzü ce...

Fethiye’deki endemik b...

Saatcı: ‘Bu sevda bitmez’ Saatcı: ‘Bu sevda bitmez&...

Fethiye Belediye Başka...

‘Bizlere daha büyük bir sorumluluk verdiler’ ‘Bizlere daha büyük bir s...

Fethiye’de Esnaf ve Sa...

FOTO GALERİ
GÜNCEL HABERLERİ
VİDEO GALERİ