Batıakdeniz Gazetesi
Batıakdeniz Gazetesi

KUBERBER’de istifa depremi

Kuaförler, Berberler ve Güzellik Salonları Derneği’nde (KUBERDER) yönetim ağır yara aldı. Peş peşe gelen istifalar uzun süredir devam eden sorunları su yüzüne çıkardı. Muğla’nın Milas ilçesinde işyeri bulunan berber, kuaförler ve güzellik salonu işletmecilerinin bir araya gelerek 2013 yılında kurulan Milas Kuaförler, Berberler ve Güzellik Salonları Derneği’nde (KUBERDER) yönetim kademesinde yaşanan bazı sorunlar nedeniyle 3 […]

04 Ocak 2017 - 7:41 'de eklendi ve 110 kez görüntülendi. A+A-

KUBERBER’de istifa depremi

Kuaförler, Berberler ve Güzellik Salonları Derneği’nde (KUBERDER) yönetim ağır yara aldı. Peş peşe gelen istifalar uzun süredir devam eden sorunları su yüzüne çıkardı.

Muğla’nın Milas ilçesinde işyeri bulunan berber, kuaförler ve güzellik salonu işletmecilerinin bir araya gelerek 2013 yılında kurulan Milas Kuaförler, Berberler ve Güzellik Salonları Derneği’nde (KUBERDER) yönetim kademesinde yaşanan bazı sorunlar nedeniyle 3 yönetim kurulu ve 1 denetim kurulu üyesi hem yönetim kurulu üyeliğinden hem de dernekten istifa ettiklerini açıkladı.
2013 yılında kurulan ve şuanda yaklaşık 70 üyesi bulunan Milas Kuaförler, Berberler ve Güzellik Salonları Derneği’nde yönetim kurulunda görev yapan Yıldıray Mazı, Feriştah Aytekin, Mahmut Üstünyazgan ve denetim kurulunda görev yapan Cem Karabıyık görevlerinden ve dernek üyeliklerinden istifa ettiler.
Adımız kullanılarak prim yapılmasına karşıyız
6 – 7 ay önce istifa dilekçelerini yazıklarını ve noter aracılığı ile gönderdiklerini, fakat istifa dilekçelerinin derneğin eski adresine gittiği için resmi sürecin uzadığını belirten Cem Karabıyık, “Dilekçelerimizin ulaşmadığını öğrenince yeniden çalışma yaptık ve bildiğimiz kadarıyla yaklaşık iki hafta önce dilekçelerimiz dernek yöneticilerine ulaştı. İstifamızı dikkate alınmadan halen daha üzerimizden prim yapılması bizi rahatsız etmekte. Kamuoyu bilmelidir ki denetim ve yönetimdeki birçok arkadaşımız istifasını noter huzurunda gerçekleştirdi. Şuan dernek başkanı olarak kendini var olma çabası içerisine sokan şahıs, bu durumu bildiği halde hala dernek yönetimi üzerinden çalışma yapması çok manidardır. Dolayısıyla dernek başkanı olan şahsın bunca istifanın ardından derneği direk seçime götürmesi gerekmez miydi. Ve üzerinden aylar geçmesine rağmen halen daha beklenilmesi hukuksuzca beklemesi bir ihmalkarlıktır. İstifa eden arkadaşlarımızın adının kullanılarak prim yapılmasına karşıyız. Dernek başkanının gereğini yerine getirmesini istiyoruz” dedi.
Bir yıldan beri görüş ayrılığı yaşıyoruz
Dernek Başkanı Erkan Çil’in yaptığı hiçbir etkinlikten haberlerinin olmadığını ve beraber karar alıp, beraber hareket etmediklerini fakat kendilerini tanıyanların yerel gazetelerde çıkan haberler doğrultusunda birlikte hareket ettiklerini zannettiklerini belirten Mahmut Üstünyazgan ise, “2014 yılı içerisinde yapılan genel kurulda yeni yönetim oluştu ve bizler de yeni yönetim de görev aldık. Fakat yaklaşık bir yıldan beri bizim dernekle, dernek yönetimiyle bir alakamız yok. Onun için bizim üzerimizden prim yapılmasını istemiyoruz. Mevcut dernek başkanı Erkan Çil ile bir yıldan beri görüş ayrılığı yaşıyoruz. İlk ters düştüğümüz konu Türkiye Berber ve Kuaförler Federasyonu tarafından gerçekleştirilen Milli Takım Şampiyonası elemeleri oldu. Mevcut dernek başkanı genellikle kendi başına kararlar alıp, yönetimden habersiz hareket ediyor” dedi.
Yardım kampanyası kararı alınmadı
Başkan Çil’in geçtiğimiz günlerde Milas Kaymakamı Eren Arslan’ı ziyaret etmesi ve bu ziyaret sırasında Halep ile ilgili yardım kampanyası açıklamalarında bulunduğunu dile getiren Yıldıray Mazı, “Dernek Başkanı Erkan Çil son olarak Milas Kaymakamı Eren Arslan’ı ziyaret etmiş. Yerel basında çıkan haberlere göre de bu ziyaret sırasında Milas Kuaförler, Berberler ve Güzellik Salonları Derneği olarak Halep halkı için bir yardım kampanyası başlatıldığını dile getirip, ilçemizdeki tüm berber ve kuaförlerin şehit aileleri için bir günlük kazançlarını bağışlayacaklarını söylemiş. Dernek yönetimi olarak bizim bu şekilde aldığımız bir karar yok” dedi.
Çil, iddialara yanıt verdi
İstifa eden yönetim ve denetim kurulu üyelerinin iddialarına karışık kısa bir açıklama yapan mevcut dernek başkanı Erkan Çil, “arkadaşlarımızın istifa dilekçeleri yeni elime geçti. Şimdi önümüzde bir ay gibi bir süreç var. Yedek üye arkadaşlarımızla bir toplantı yapacağız. Olmadı en kısa süre içerisinde genel kurula gideceğiz” dedi.
Çil; “Haberde yanlış ifade edilmiş olabilir”
Yaptığı çalışmalar ve ziyaretlerin hepsinin dernek ile bağdaştırılmaması gerektiğini de belirten Çil, “İlçemizde bulunan bazı hayırsever iş adamları Halep için bir kampanya başlatılması için ön ayak olmak istediler ve bu kampanyada da benim de yer almamı istediler. Bende kampanyaya seve seve destek olacağımı hatta bir günlük kazancımı da bağışlayacağımı söyledim. Benim şimdiye kadar dernek üzerinden yaptığım hiçbir çalışma yok. Kaymakamımızı ziyaretimiz sırasında söylediklerimiz çıkan haberde yanlış ifade edilmiş olabilir. Dernek kararımız olsa zaten bu kararların da dernek karar defterine yazılması lazım” dedi.

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Beşkaza Üniversitesi’ne bir adım daha yaklaştık Beşkaza Üniversitesi’ne bir adım daha ya...

Fethiye’de kurulması planlanan Beşkaza Üniversitesi’ne bir adım daha yaklaşıldı. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi'ne 8 yıl önce temizlik işçisi olarak işe giren ve aynı üniversite...

Büyük ikramiye talihlisi evinde ölü bulundu Büyük ikramiye talihlisi evinde ölü bulu...

Milas ilçesinde, 2014 yılı Eylül ayında, bir şans oyunundan 687 bin liralık büyük ikramiyeyi kaza...

Cumhurbaşkanı’na suikast timinin ayrıntılı gerekçeli kararı çıktı Cumhurbaşkanı’na suikast timinin a...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Marmaris'te kaldığı otele, 15 Temmuz darbe girişimi gecesi ...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
Beşkaza Üniversitesi’ne bir adım daha yaklaştık Beşkaza Üniversitesi’ne b...

Fethiye’de kurulması p...

Temizlik işçisi olarak girdi, müzik bölümünden mezun oldu Temizlik işçisi olarak gi...

Muğla Sıtkı Koçman Üni...

Büyük ikramiye talihlisi evinde ölü bulundu Büyük ikramiye talihlisi ...

Milas ilçesinde, 2014 ...

Cumhurbaşkanı’na suikast timinin ayrıntılı gerekçeli kararı çıktı Cumhurbaşkanı’na su...

Cumhurbaşkanı Recep Ta...

Duran kamyona çarpan motosikletli kurtarılamadı Duran kamyona çarpan moto...

BODRUM'da, yolun sağın...

Öğretmen çift öğretmenler gününde kazada öldü Öğretmen çift öğretmenler...

Muğla'nın Milas ilçesi...

Fethiyespor Levent Eriş ile anlaştı Fethiyespor Levent Eriş i...

2 haftadır teknik dire...

‘Masal bebek’ için ışık göründü ‘Masal bebek’ için ışık g...

Marmaris'te iki gözünd...

19 milyon Liralık yatırım yaza hazır 19 milyon Liralık yatırım...

Muğla Büyükşehir Beled...

Deprem korkusundan geceyi sokakta geçirdiler Deprem korkusundan geceyi...

MUĞLA’nın Ula İlçesi’n...

FOTO GALERİ
GÜNCEL HABERLERİ
VİDEO GALERİ