Batıakdeniz Gazetesi
Batıakdeniz Gazetesi

“Saatcı’nın Ülkücü Olduğu Kabul Etmiyoruz”

Fethiye Ülkü Ocakları Başkanı Emre Tekcan, eski MHP’li Demokrat Partili Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı tarafından üzerinde ülkücü şehitlerinden Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun resminin, Türk bayrağının ve ülkü ocakları logosunun bulunduğu pankartı zabıta ekiplerince kaldırtıp üstü çiğnenmek suretiyle yere attırıldığını iddia etti. Sosyal medyada Fethiye Ülkü Ocakları sayfası üzerinden paylaştığı videoyla Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı’ya […]

30 Ekim 2016 - 19:18 'de eklendi ve 139 kez görüntülendi. A+A-

“Saatcı’nın Ülkücü Olduğu Kabul Etmiyoruz”

Fethiye Ülkü Ocakları Başkanı Emre Tekcan, eski MHP’li Demokrat Partili Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı tarafından üzerinde ülkücü şehitlerinden Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun resminin, Türk bayrağının ve ülkü ocakları logosunun bulunduğu pankartı zabıta ekiplerince kaldırtıp üstü çiğnenmek suretiyle yere attırıldığını iddia etti.

Sosyal medyada Fethiye Ülkü Ocakları sayfası üzerinden paylaştığı videoyla Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı’ya ağır ithamlarda bulunan Fethiye Ülkü Ocakları Başkanı Emre Tekcan, “Sanki kendisi MHP’yi ve Ülkücüleri zedelemek adına görevlendirilmiş gibi şuursuzca hareket eden bir beyefendi haline geldi. Biz bunu yadırgıyoruz ve anlamakta da güçlük çekiyoruz” ifadelerini kullandı.

Fethiye Ülkü Ocakları Başkanı Tekcan’ın paylaştığı videoda Belediye Başkanı Saatcı hakkında söylediği sözler şu şekilde yer aldı:

“27, 28 ve 29 Ekim’de düzenlediğimiz Fırat Yılmaz Çakıroğlu Futbol Turnuvası Cumhuriyet Kupası etkinliğinde daha geniş kitlelere ulaşmak adına üzerinde hiçbir siyasi mesaj olmayan sadece ülkücü şehidimiz Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun resminin ve Türk bayrağının ve ülkü ocakları logosunun bulunduğu halka maça davet eden bir pankart hazırladık. Bunu da ülkü ocakları binamızın önüne asarak insanların bunu görmesini istedik. Ama bütün ortamlarda, platformlarda, basında ülkücü olduğunu iddia eden Fethiye’mizin Demokrat Partili belediye başkanı Behçet Saatcı’nın talimatıyla biz futbol müsabakasına geldiğimizde, ocağın kapalı olduğunu bildiği bir saatte 4 tane ekip göndererek yaklaşık 15 kişilik bir zabıta ekibiyle Fırat Çakıroğlu ve Türk bayrağının bulunduğu pankartı vinçle söktürerek, zabıtalarca çiğnenmek üzere yere atılarak indirilmiştir.

“KENDİSİ MHP’Yİ VE ÜLKÜCÜLERİ ZEDELEMEK ADINA GÖREVLENDİRİLMİŞ GİBİ ŞUURSUZCA HAREKET EDEN BİR BEYEFENDİ HALİNE GELDİ”

Biz bu güne kadar ülkü ocakları olarak hiçbir siyasi çıkarın içinde bulunmadık. Bizim hassas bir noktamız var. Bizim emanet kabul ettiğimiz, Türk’ün son Başbuğu Alparslan Türkeş Bey’in emaneti olan ülkü ocakları ve MHP’ye sonuna kadar sahip çıkmak ve hizmet etmek. Fethiye’nin belediye başkanı 3 dönem MHP’den Belediye Başkanlığı yapan Behçet Saatcı, Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’nin üzerinden mesnetsiz açıklamalarda bulunmasını geçmiş dönemlerde belediyenin önüne siyah çelenk bırakarak Devlet Bahçeli hakkında konuşmamaya davet etmiştik. Çünkü kendisi Demokrat Parti’ye geçmiş, Demokrat Parti’yle ilgili açıklama yapması gerekirken sadece o konulara yönelmesini istedik. Sanki kendisi MHP’yi ve Ülkücüleri zedelemek adına görevlendirilmiş gibi şuursuzca hareket eden bir beyefendi haline geldi. Biz bunu yadırgıyoruz ve anlamakta da güçlük çekiyoruz.

“GÜLTEKİN UYSAL KENDİ ÜYELERİNE SAHİP ÇIKSIN”

Demokrat Partini nasıl bu kadar omurgasız genel başkanı var ki kendisi partisi hariç bütün partilerle görüşme yapan en son nedenini hala anlayamadığımız ama yorumlayabildiğimiz Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan randevu alıp ne görüşeceğiniz bilmediğimiz ve kendi partisi hakkında hiçbir söylemi bulunmayan üyesiyle ilgili nasıl bir yaptırımda bulunmaz bunu da anlamıyoruz. Buradan Demokrat Parti’nin Genel Başkanı Gültekin Uysal’a da sesleniyoruz. Karakterliyse, omurgalıysa, dik duruşluysa, bu memlekette onurlu siyaset yapmak istiyorsa kendi üyelerine sahip çıkmak zorundadır.

“SAATCI’NIN ÜLKÜCÜ OLDUĞU KABUL ETMİYORUZ”

Basında ülkücüler üzerinde vazgeçilmez olduğunu iddia eden belediye başkanı, ülkücü şehidin resminin bulunduğu ve şehitlerimizin kanıyla sulanmış Türk bayrağının olduğu ve siyasi en ufak bir mesajın olmadığı pankartı söktürüp zabıta ekiplerince çiğnenmek üzere yere attırmak kadar bu adamın ülkücü olduğu kabul etmiyoruz. Behçet Saatcı’nın ülkücü olup bizim ülkücü olmadığımız iddia eden sosyal medya kahramanlarına da sesleniyorum: Ülkücü şehidin resminin bulunduğu ve şehitlerimizin kanıyla sulanmış Türk bayrağının bulunduğu pankartı çiğnenmek üzere yere atılmasını içlerine sindirebiliyorlarsa savunmaya, ülkü ocakları ve ülkücülere de saldırmaya devam edebilirler.”

 

 

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Görüşü ne olursa olsun, eşit hizmet vereceksin Görüşü ne olursa olsun, eşit hizmet vere...

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin 48 projesinin açılışı ve temel atma törenine katılan CHP Genel Ba...

Gümüş: “Seydikemer için pozitif ayrımcılık istedik” Gümüş: “Seydikemer için pozitif ayrımcıl...

Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz ve Ak Parti Seydikemer İlçe Başkanı Salih Gümüş Ankara’da...

‘Piyango bileti almak kumardır ve haramdır’ ‘Piyango bileti almak kumardır ve haramd...

Diyanet İşler Başkanlığı’ndan milli piyango bileti ile ilgili fetva geldi: ‘Piyango bileti almak ...

Yanan alanlar aynı yıl ağaçlandırılıyor Yanan alanlar aynı yıl ağaçlandırılıyor...

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu ülkemizde yanan orman alanlarının bir metrekare...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
Profesyonel dalgıç, intihar etti Profesyonel dalgıç, intih...

Bodrum’da, dalgıç Meli...

14 kişi adliyeye sevk edildi 14 kişi adliyeye sevk edi...

Bodrum ilçesi merkezli...

Muğla; İstihdamını en çok arttıran ilk beş il arasında Muğla; İstihdamını en çok...

Muğla Valisi Esengül C...

2 kişinin öldüğü, onlarca kişinin de yaralandığı patlama… 2 kişinin öldüğü, onlarca...

Marmaris İlçe Devlet H...

Görüşü ne olursa olsun, eşit hizmet vereceksin Görüşü ne olursa olsun, e...

Muğla Büyükşehir Beled...

Hazine arazilerinin özeleştirilmesi kararına tepki Hazine arazilerinin özele...

Resmi Gazete'de Muğla-...

Sokak köpeğini av tüfeğiyle vurdular Sokak köpeğini av tüfeğiy...

Bodrum'da 4 yaşındaki ...

Merkezi sistem yerine yüz yüze vaaz verilecek Merkezi sistem yerine yüz...

Diyanet işleri Başkanl...

Eğitim sistemini eleştirdi Eğitim sistemini eleştird...

Eğitim Sen Genel Başka...

“İletişimin iki ana kuralı vardır, dinlemek ve anlamak” “İletişimin iki ana kural...

“Engelli Bireylerle Do...

FOTO GALERİ
GÜNCEL HABERLERİ
VİDEO GALERİ