Batıakdeniz Gazetesi
Batıakdeniz Gazetesi

FETHİYE LEZZETİ PROJESİNİ FETAV DEVAM ETTİRECEK

Dünyanın en prestijli turizm ödülü sayılan Ulysses ödülünü alan Türkiye’nin Gururu “Fethiye Lezzeti”  projesini Fethiye Turizm Tanıtım Kültür Çevre ve Eğitim Vakfı (Fetav) devam ettirecek.  İngiltere Seyahat vakfı Travel Foundation kuruluşuna ait olan Fethiye Lezzeti projesinin isim hakkı ve yürütme yetkisi yapılan sözleşme ile projeye destek veren Fetav Vakfına törenle devredildi. Son yıllarda Fethiye’nin tanıtımına, […]

28 Ekim 2016 - 7:34 'de eklendi ve 132 kez görüntülendi. A+A-

FETHİYE LEZZETİ PROJESİNİ FETAV DEVAM ETTİRECEK

Dünyanın en prestijli turizm ödülü sayılan Ulysses ödülünü alan Türkiye’nin Gururu “Fethiye Lezzeti”  projesini Fethiye Turizm Tanıtım Kültür Çevre ve Eğitim Vakfı (Fetav) devam ettirecek.  İngiltere Seyahat vakfı Travel Foundation kuruluşuna ait olan Fethiye Lezzeti projesinin isim hakkı ve yürütme yetkisi yapılan sözleşme ile projeye destek veren Fetav Vakfına törenle devredildi.

Son yıllarda Fethiye’nin tanıtımına, markalaşma sürecine ve sürdürülebilir turizm sektörüne büyük katkı sağlayan Fethiye Lezzeti projesini hayata geçiren İngiltere Seyahat vakfı Travel Foundation kuruluşu ile proje sorumluları Şemsi Toprak ve Vicky Erdoğan; bu projeyi 6 yıldır büyük bir başarıyla yürüttüler.

Fethiye’deki bir otelde gerçekleşen tören ile Fethiye Lezzeti projesi İngiltere Seyahat vakfı olan Travel Foundation kuruluşu tarafından Fetav vakfına törenle devir edildi. Devir teslim törenine; Travel Foundation Seyahat Vakfı Genel başkanı Salli Felton,  Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Doğan, Fetav yönetimi, DTO ve TURMEPA Fethiye şubesi başkanı Şaban Arıkan, projeye destek olan kuruluşların temsilcileri katıldı. Devir teslim töreni sözleşmesine Fetav adına  Fetav Vakfı yönetim kurulu üyesi Mustafa Şıkman ile Travel Foundation Seyahat Vakfı Genel başkanı Salli Felton tarafından imzalandı. Tören sonunda etkinliğe katılanlara kokteyl verildi.

Fethiye Lezzeti projesinin sorumlusu Şemsi Toprak yapmış olduğu açılış konuşmasında “6 yıldır başarıyla sürdürmüş olduğumuz Fethiye Lezzeti Projesi; Fethiye bölgesinin gerçek lezzetlerini sunmak amacı ile yerel çiftçileri, otelleri, tur operatörlerini ve ziyaretçileri bir araya getiren dünya çapında bir projedir. Bu proje aynı zamanda tarım ile turizmi bir araya getiren bir projedir” dedi.

Devir teslim törenine katılan Travel Foundation Seyahat Vakfı Genel başkanı Salli Felton: “Türkiye’ye ilk gelişim; ilk ve son gelişim olmayacaktır. Artık devamlı Fethiye’ye geleceğim. Bu güzel şehri ve doğasını gördükten sonra ve sıcakkanlı misafirperver insanlarını tanıyınca neden buraya turistlerin geldiklerini artık daha iyi anlamaktayım. Fethiye aynı zamanda Türkiye’nin kültür mozaiğini yansıtan bir şehir özelliğine sahip olmaktadır. Biz bu değerlere değer katmak için yerel halkın yetiştirdiği ürünleri turizme kazandırmaktayız. Bu projeye destek veren Fetav vakfının bu projeyi başarıyla yürüteceğini inanmaktayız. Desteklerimiz sürecektir. Fethiye Lezzeti projesinin yönetimi ve koordinasyonunu bundan sonra Fetav vakfı en iyi şekilde gerçekleştirecektir. Teşekkür ederim” dedi.

Fetav yönetim kurulu üyesi Mustafa Şıkman da Fethiye Lezzeti projenin kuruluşundan bu güne kadar olan gelişimini anlattı. Şıkman: “Fethiye’nin ekonomisini hayatta tutan en önemli sektör turizmdir. Fethiye turizmini 12 aya yayabilmek, turizmi çeşitlendirmek bizler çok önemlidir. Fethiye’ye turist gönderen önemli bir turizm kuruluşunun Fethiye’de ki turizme destek vermesi bazı şeyleri aşmamız açısından çok önemli bir gelişmedir. Çünkü bu tür projeler ile turizmde kaliteyi arttırabiliyoruz. Fethiye Lezzeti dünya çapında turizmde bir marka oldu.  Birçok uluslararası ödül alan Fethiye Lezzeti projesine destek veren tüm çalışma arkadaşlarıma ve kuruluşlara çok teşekkür ediyorum. Bundan sonra Fetav olarak bu projeyi daha çok geliştirerek daha iyi bir şekilde sürdüreceğiz. Bu güzel projeyi bizlere kazandıran İngiltere Seyahat vakfı Travel Foundation kuruluşuna ve proje sorumluları Şemsi Toprak ve Vicky Erdoğan arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

 

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
SAHTE ‘HEKİM’ SUÇÜSTÜ YAKALANDI SAHTE ‘HEKİM’ SUÇÜSTÜ YAKALANDI

Milas'a bağlı Selimiye Mahallesi’nde sahte belge ve evraklar düzenleyerek diş hekimliği yaptığı i...

14 kişiden 11’i tutuklandı 14 kişiden 11’i tutuklandı

BODRUM merkezli 3 ilde, yapılan göçmen kaçakçılığı operasyonunda gözaltına alınan 14 kişiden 11'i...

Başına çuval geçirilmiş halde cesedi bulundu Başına çuval geçirilmiş halde cesedi bul...

Fethiye’de 10 gündür kayıp olan 34 yaşındaki Aziz Özbay, başına çuval geçirilmiş, çıplak halde öl...

Profesyonel dalgıç, intihar etti Profesyonel dalgıç, intihar etti

Bodrum’da, dalgıç Melik Menteşe (45), kendisini incir ağacına asarak, yaşamına son verdi. Bir sür...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
SAHTE ‘HEKİM’ SUÇÜSTÜ YAKALANDI SAHTE ‘HEKİM’ SUÇÜSTÜ YAK...

Milas'a bağlı Selimiye...

14 kişiden 11’i tutuklandı 14 kişiden 11’i tut...

BODRUM merkezli 3 ilde...

Başına çuval geçirilmiş halde cesedi bulundu Başına çuval geçirilmiş h...

Fethiye’de 10 gündür k...

Profesyonel dalgıç, intihar etti Profesyonel dalgıç, intih...

Bodrum’da, dalgıç Meli...

14 kişi adliyeye sevk edildi 14 kişi adliyeye sevk edi...

Bodrum ilçesi merkezli...

Muğla; İstihdamını en çok arttıran ilk beş il arasında Muğla; İstihdamını en çok...

Muğla Valisi Esengül C...

2 kişinin öldüğü, onlarca kişinin de yaralandığı patlama… 2 kişinin öldüğü, onlarca...

Marmaris İlçe Devlet H...

Görüşü ne olursa olsun, eşit hizmet vereceksin Görüşü ne olursa olsun, e...

Muğla Büyükşehir Beled...

Hazine arazilerinin özeleştirilmesi kararına tepki Hazine arazilerinin özele...

Resmi Gazete'de Muğla-...

Sokak köpeğini av tüfeğiyle vurdular Sokak köpeğini av tüfeğiy...

Bodrum'da 4 yaşındaki ...

FOTO GALERİ
GÜNCEL HABERLERİ
VİDEO GALERİ