Batıakdeniz Gazetesi
Batıakdeniz Gazetesi

FETHİYE LEZZETİ PROJESİNİ FETAV DEVAM ETTİRECEK

Dünyanın en prestijli turizm ödülü sayılan Ulysses ödülünü alan Türkiye’nin Gururu “Fethiye Lezzeti”  projesini Fethiye Turizm Tanıtım Kültür Çevre ve Eğitim Vakfı (Fetav) devam ettirecek.  İngiltere Seyahat vakfı Travel Foundation kuruluşuna ait olan Fethiye Lezzeti projesinin isim hakkı ve yürütme yetkisi yapılan sözleşme ile projeye destek veren Fetav Vakfına törenle devredildi. Son yıllarda Fethiye’nin tanıtımına, […]

28 Ekim 2016 - 7:34 'de eklendi ve 122 kez görüntülendi. A+A-

FETHİYE LEZZETİ PROJESİNİ FETAV DEVAM ETTİRECEK

Dünyanın en prestijli turizm ödülü sayılan Ulysses ödülünü alan Türkiye’nin Gururu “Fethiye Lezzeti”  projesini Fethiye Turizm Tanıtım Kültür Çevre ve Eğitim Vakfı (Fetav) devam ettirecek.  İngiltere Seyahat vakfı Travel Foundation kuruluşuna ait olan Fethiye Lezzeti projesinin isim hakkı ve yürütme yetkisi yapılan sözleşme ile projeye destek veren Fetav Vakfına törenle devredildi.

Son yıllarda Fethiye’nin tanıtımına, markalaşma sürecine ve sürdürülebilir turizm sektörüne büyük katkı sağlayan Fethiye Lezzeti projesini hayata geçiren İngiltere Seyahat vakfı Travel Foundation kuruluşu ile proje sorumluları Şemsi Toprak ve Vicky Erdoğan; bu projeyi 6 yıldır büyük bir başarıyla yürüttüler.

Fethiye’deki bir otelde gerçekleşen tören ile Fethiye Lezzeti projesi İngiltere Seyahat vakfı olan Travel Foundation kuruluşu tarafından Fetav vakfına törenle devir edildi. Devir teslim törenine; Travel Foundation Seyahat Vakfı Genel başkanı Salli Felton,  Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Doğan, Fetav yönetimi, DTO ve TURMEPA Fethiye şubesi başkanı Şaban Arıkan, projeye destek olan kuruluşların temsilcileri katıldı. Devir teslim töreni sözleşmesine Fetav adına  Fetav Vakfı yönetim kurulu üyesi Mustafa Şıkman ile Travel Foundation Seyahat Vakfı Genel başkanı Salli Felton tarafından imzalandı. Tören sonunda etkinliğe katılanlara kokteyl verildi.

Fethiye Lezzeti projesinin sorumlusu Şemsi Toprak yapmış olduğu açılış konuşmasında “6 yıldır başarıyla sürdürmüş olduğumuz Fethiye Lezzeti Projesi; Fethiye bölgesinin gerçek lezzetlerini sunmak amacı ile yerel çiftçileri, otelleri, tur operatörlerini ve ziyaretçileri bir araya getiren dünya çapında bir projedir. Bu proje aynı zamanda tarım ile turizmi bir araya getiren bir projedir” dedi.

Devir teslim törenine katılan Travel Foundation Seyahat Vakfı Genel başkanı Salli Felton: “Türkiye’ye ilk gelişim; ilk ve son gelişim olmayacaktır. Artık devamlı Fethiye’ye geleceğim. Bu güzel şehri ve doğasını gördükten sonra ve sıcakkanlı misafirperver insanlarını tanıyınca neden buraya turistlerin geldiklerini artık daha iyi anlamaktayım. Fethiye aynı zamanda Türkiye’nin kültür mozaiğini yansıtan bir şehir özelliğine sahip olmaktadır. Biz bu değerlere değer katmak için yerel halkın yetiştirdiği ürünleri turizme kazandırmaktayız. Bu projeye destek veren Fetav vakfının bu projeyi başarıyla yürüteceğini inanmaktayız. Desteklerimiz sürecektir. Fethiye Lezzeti projesinin yönetimi ve koordinasyonunu bundan sonra Fetav vakfı en iyi şekilde gerçekleştirecektir. Teşekkür ederim” dedi.

Fetav yönetim kurulu üyesi Mustafa Şıkman da Fethiye Lezzeti projenin kuruluşundan bu güne kadar olan gelişimini anlattı. Şıkman: “Fethiye’nin ekonomisini hayatta tutan en önemli sektör turizmdir. Fethiye turizmini 12 aya yayabilmek, turizmi çeşitlendirmek bizler çok önemlidir. Fethiye’ye turist gönderen önemli bir turizm kuruluşunun Fethiye’de ki turizme destek vermesi bazı şeyleri aşmamız açısından çok önemli bir gelişmedir. Çünkü bu tür projeler ile turizmde kaliteyi arttırabiliyoruz. Fethiye Lezzeti dünya çapında turizmde bir marka oldu.  Birçok uluslararası ödül alan Fethiye Lezzeti projesine destek veren tüm çalışma arkadaşlarıma ve kuruluşlara çok teşekkür ediyorum. Bundan sonra Fetav olarak bu projeyi daha çok geliştirerek daha iyi bir şekilde sürdüreceğiz. Bu güzel projeyi bizlere kazandıran İngiltere Seyahat vakfı Travel Foundation kuruluşuna ve proje sorumluları Şemsi Toprak ve Vicky Erdoğan arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

 

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Babadağ’dan paraşütle uçmaya engel yok! Babadağ’dan paraşütle uçmaya engel yok!...

Fethiye Belediyesi tarafından gerçekleştirilen 18. Fethiye Ölüdeniz Hava Oyunları Festivali etkin...

25 ilden 300 katılımcıyla Bisiklet Festivali başladı 25 ilden 300 katılımcıyla Bisiklet Festi...

Ortaca’da üçüncüsü düzenlenen Hürpedal Bisiklet Festivali, 25 ilden 300'ün üzerindeki bisiklet tu...

30 yıllık baraj kurudu 30 yıllık baraj kurudu

Muğla’nın Bodrum ilçesi Mumcular Mahallesini besleyen Mumcular Barajı kurudu. 1986 yılında kurula...

2017 yatırımları değerlendirildi 2017 yatırımları değerlendirildi

İl geneli yatırımların değerlendirildiği 2017 yılı 4’üncü dönem İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
Babadağ’dan paraşütle uçmaya engel yok! Babadağ’dan paraşütle uçm...

Fethiye Belediyesi tar...

25 ilden 300 katılımcıyla Bisiklet Festivali başladı 25 ilden 300 katılımcıyla...

Ortaca’da üçüncüsü düz...

30 yıllık baraj kurudu 30 yıllık baraj kurudu

Muğla’nın Bodrum ilçes...

‘Ağabey canlı yayın yapıyoruz, high speed yapar mısın?’ ‘Ağabey canlı yayın...

Bodrum’da alkollü kull...

Arızalanan teknede 71 göçmen yakalandı Arızalanan teknede 71 göç...

EGE Denizi'nde makine ...

“Arıcıın13 Liraya sattığı bal aynı ilçelerde markette 30-35 Lira” “Arıcıın13 Liraya sattığı...

MHP Muğla Milletvekili...

2017 yatırımları değerlendirildi 2017 yatırımları değerlen...

İl geneli yatırımların...

Marmaris rallisine Bakan Aşkın Bak da katılıyor Marmaris rallisine Bakan ...

TÜRKİYE Otomobil Sporl...

Fethiye Üniversitesi’nin lobi faaliyetleri başladı Fethiye Üniversitesi’nin ...

Çalışmalarını Fethiye ...

‘SİT alanları korunuyor ama isimleri değişiyor’ ‘SİT alanları korun...

Çevre ve Şehircilik Ba...

FOTO GALERİ
GÜNCEL HABERLERİ
VİDEO GALERİ