Batıakdeniz Gazetesi
Batıakdeniz Gazetesi

OKULDA DANSÖZ İDDİASINA SERT TEPKİ

  Seydikemer’in Güneşli Mahallesi’nde 2015’te Okul Aile Birliği’nin düzenlediği okul gecesinde ücretsiz sahne alan Popstar Derya Yılmaz’ı kastederek “okulda dansöz oynatıldı” iddiasına bulunan Kaymakam Muammer Köken’e tepkiler sürüyor.   20 Ekim Perşembe günü yapılan okul müdürleri toplantısında konuyu tekrar dillendiren Seydikemer Kaymakamı Muammer Köken’e karşı mahalle muhtarı ve okul aile birliği başkanı Ali Gümüş başa […]

27 Ekim 2016 - 13:47 'de eklendi ve 143 kez görüntülendi. A+A-

OKULDA DANSÖZ İDDİASINA SERT TEPKİ

 

Seydikemer’in Güneşli Mahallesi’nde 2015’te Okul Aile Birliği’nin düzenlediği okul gecesinde ücretsiz sahne alan Popstar Derya Yılmaz’ı kastederek “okulda dansöz oynatıldı” iddiasına bulunan Kaymakam Muammer Köken’e tepkiler sürüyor.

 

20 Ekim Perşembe günü yapılan okul müdürleri toplantısında konuyu tekrar dillendiren Seydikemer Kaymakamı Muammer Köken’e karşı mahalle muhtarı ve okul aile birliği başkanı Ali Gümüş başa olmak üzere ihtiyar heyeti ve okul aile birliği üyeleri rahatsızlıklarını belirttiler. Öğrenci velileri ve mahalle halkı da olaydan rahatsızlığını dile getirirken, “Dansöz oynatıldıysa kaymakam neden gereğini yapmamış” dediler.

Seydikemer Kaymakamı Muammer Köken ise, dansöz oynatıldı diye söylemediğini vatandaşlardan bazılarının kendisine böyle bir şey söylediğini, kendisinin de okul müdürlerini uyardığını söyledi.

Çocuklarını okula makam aracıyla göndertmesi, 15 Temmuz gecesi düzenlenen hain darbe girişimi gecesi camide okutulan selanın durdurulması gibi konulardan soruşturma geçiren Seydikemer Kaymakamı Muammer Köken şimdi de okulda dansöz oynatıldığı iddiasıyla gündemdeki yerini aldı.

ISPAT ERSİNLER

Seydikemer’in Güneşli Mahallesi Muhtarı ve Okul Aile Birliği Başkanı Ali Gümüş, dansöz iddiası üzerine bazı okul aile birliği üyeleriyle Kaymakam Muammer Köken’i ziyaret ettiler. Ziyaret sonrası bilgi veren Muhtar Ali Gümüş, okula gelir için Mart 2015’te okul gecesi düzenlediklerini, gecede Derya Yılmaz diye bir sanatçının sahne aldığını, 4-5 şarkı söylediğini, sanatçının ayağından engelli olduğu için ayağa bile kalkmadığını, giyiminin de ortama uygun olduğunu söyledi. Gümüş, okulunun ve mahallesinin adının ilçe kaymakamı tarafından dansözle irtibatlandırılmasının halkı çok rencide ve rahatsız ettiğini söyleyerek, “Madem öyle bir şeyi iddia ediyorlar niçin gereğini yapmamışlar? Diyerek tepkilerini dile getiri.

“Biz kaymakam beyi ziyaret ettik bu konuyla ilgili rahatsızlıklarımızı dile getirdik. Kaymakam bey öyle söylemediğini sözlerinin yanlış anlaşıldığını söyledi. “Konu okulda ve mahallede huzursuzluk yarattı” diyen Muhtar Gümüş, “Ortada büyük bir sıkıntı var” dedi.

 

KÖYÜ RENCİDE EDİYOR

Okul Aile birliğinden bir veli: “O sanatçı okula destek olsun diye ücretsiz geldi. Bu olay olalı 2 sene oldu. Kaymakam bey 2 seneden beri Güneşli’nin aleyhinde propaganda yapıyor, köyü rencide ediyor.  Bütün veliler ve köy bu konuda çok rahatsız. Biz de rahatsız olduk ve ziyaret ettik. Ama söylemediğini belirterek itiraz etti. Ama biz başka müdürlerden de bunu duyduk.” Dedi.

 

OKUL MÜDÜRÜ BUNA GÖZ YUMUYOR

Her okulda yapıldığı gibi okul aile birliği tarafından okulun bazı ihtiyaçlarının karşılanması için okul aile birliğinin bir gece tertip ettiğini belirten okuldan bir yetkili, Şehit Gürcan Akalın Okulunda yapılan müdürler toplantısında konuşan Kaymakam Muammer Köken’in, “Güneşli’de dansöz oynatılıyor, okul müdürü buna göz yumuyor, sonra dedikodusunu temizlemekle de biz uğraşıyoruz” dediğini döyledi.

 

KAYMAKAM KÖKEN: YANLIŞ ANLAŞILDI

Seydikemer Kaymakamı Muammer Köken, “Bunun vatandaşın bir uydurması olduğunu, böyle bir olayın olmadığını teyit ettirdik. Orada böyle bir konunun gündeme geldiği, bir rahatsızlık olduğu ama ben bir kaymakam olarak Ahmet, Mehmet, Hüseyin diye bilmem lazım. Buna müdürlerimizin meydan vermemesi gerektiğiyle ilgili bir konu o. Orada dansöz oynatıyorlar diyen de Güneşlili, burada dansöz oynanmıyor diyende Güneşlili. Bende sorumlu bir kaymakam olarak böyle bir şeye fırsat vermeyin kendi öğrencinizi, kendi köylünüzü kullanın orada programlarda diyorum. Sabah bana muhtar da geldi, kasetlerimiz var size izletebiliriz dedi. Ben size inanmıyor değilim ki niye izleyeyim kaseti çünkü beyana inanıyorum. Ben bir kaymakam olarak böyle bir şeyi isteme ihtiyacı duymadım çünkü soruşturma açma gibi bir şeyim yok. O zamanda açmadım soruşturma. Benimki sadece böyle dedikodulara fırsat vermeme işi” diye konuştu.

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Yeni yurt projeleri hayata geçiyor Yeni yurt projeleri hayata geçiyor

AK Parti Muğla Milletvekilleri Hasan Özyer ve Nihat Öztürk’ün Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesindeki girişim ve görüşmeleri neticesinde...

“Yolcu Sürücü İlişkileri” eğitimini tamamladılar “Yolcu Sürücü İlişkileri” eğitimini tama...

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından, 13 ilçede faaliyet gösteren toplu taşıma araçlarında çalışan araç şoförlere yönelik dü...

“Bırakıp Gitme Gari”nin birincisi Okan Teke oldu “Bırakıp Gitme Gari”nin birincisi Okan T...

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin Muğla Sinema ve Fotoğraf Derneği ile Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi iş birliğinde düzenlenen “Bırakıp ...

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan çiftçilere müjde Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan çiftçilere müj...

Beştepe Kongre ve Kültür Merkezinde çiftçilerle buluşmasında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 23 Şubat'tan itibaren çiftçile...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
Yeni yurt projeleri hayata geçiyor Yeni yurt projeleri hayat...

AK Parti Muğla Milletvekilleri Hasan Özyer ve Nihat Öztürk’ü...

Voleybol Turnuvası 24-25 Şubat’ta yapılacak Voleybol Turnuvası 24-25 ...

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Veteran Vo...

“Hiç bir düşman ve hiçbir kuvvet bizimle baş edemeyecektir” “Hiç bir düşman ve hiçbir...

İzmir Ege Üniversitesi (EÜ) Kampüsü'nde, 20 Şubat 2015'te çı...

“Yolcu Sürücü İlişkileri” eğitimini tamamladılar “Yolcu Sürücü İlişkileri”...

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından, 13 ilçede f...

12. sınıflara yeni sınav sistemini anlattı 12. sınıflara yeni sınav ...

Eğitim Danışmanı ve Kişisel Gelişim Uzmanı Sinan İpek, Fethi...

Büyükşehir havaalanına 2 milyon yolcu taşıdı Büyükşehir havaalanına 2 ...

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin havaalanı taşımacılığı hizme...

Başkan Şahin; “Bu ülkeyi kimse bölemez” Başkan Şahin; “Bu ülkeyi ...

“Bizler birlik ve beraberlik içerisinde olduğumuz sürece bu ...

“Bırakıp Gitme Gari”nin birincisi Okan Teke oldu “Bırakıp Gitme Gari”nin b...

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin Muğla Sinema ve Fotoğraf Der...

Parklara çirkin saldırı Parklara çirkin saldırı...

Milas Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, daha yeşil ve y...

İl Spor Güvenliği Vali Civelek başkanlığında toplandı İl Spor Güvenliği Vali Ci...

Muğla İl Spor Güvenliği Toplantısı, Muğla Valisi Esengül Civ...

FOTO GALERİ
GÜNCEL HABERLERİ
VİDEO GALERİ