Batıakdeniz Gazetesi
Batıakdeniz Gazetesi

’’PATATES TARLASINA DÖNEN YOLLARIMIZ HAVAALANI GİBİ OLDU’’

   Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, Yayla Bölgesinde bulunan mahalle muhtarları ile toplantı yaptı. Ak Parti Seydikemer İlçe Başkanı Ecz. Salih Gümüş, Seydikemer Belediye Başkan Yardımcıları Ramazan Kaynak, Mustafa Karakuş, AK Parti, CHP, MHP li meclis üyeleri, STK Başkanları, Muhtarlar ve Belediye Birim Müdürleri ile birlikte yapılan toplantıda Başkan Otgöz,  Seydikemer’li muhtarlara 2014 yılından bu […]

18 Ekim 2016 - 16:41 'de eklendi ve 186 kez görüntülendi. A+A-

’’PATATES TARLASINA DÖNEN YOLLARIMIZ HAVAALANI GİBİ OLDU’’

 

 Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, Yayla Bölgesinde bulunan mahalle muhtarları ile toplantı yaptı.

Ak Parti Seydikemer İlçe Başkanı Ecz. Salih Gümüş, Seydikemer Belediye Başkan Yardımcıları Ramazan Kaynak, Mustafa Karakuş, AK Parti, CHP, MHP li meclis üyeleri, STK Başkanları, Muhtarlar ve Belediye Birim Müdürleri ile birlikte yapılan toplantıda Başkan Otgöz,  Seydikemer’li muhtarlara 2014 yılından bu yana yapılan hizmetleri ve önümüzdeki dönem içerisinde gerçekleştirmeyi düşündükleri projeleri anlattı.  Muhtarların sorunlarını da dinleyen Otgöz, Seydikemer’e hizmet etmekten mutluluk duyduğunu belirterek “Yerel yöneticilerin ortak amacı vatandaşa hizmettir.” dedi.

’’PATATES TARLASINA DÖNEN YOLLARIMIZ HAVAALANI GİBİ OLDU’’

 Bekçiler mahallesindeki bir işletmede gerçekleştirilen toplantıda kısa bir konuşma yapan Muhtarlar Derneği Başkanı Mehmet Güven’’Patates tarlasına dönen yollarımız havaalanı gibi oldu’’ dedi.

Muhtarlar Derneği Başkanı Mehmet Güven: Malumunuz Seydikemer daha yeni olan bir ilçe. 13 yıllık muhtarım. Tüm muhtar arkadaşlarımızla gittiğimiz her yerde, 13 yıl önceki konuşulan sorunların  bugün çözüldüğünü gördüm çok mutlu oldum. Bugün 4 muhtar arkadaşımla yola erken çıktık. Seki’den girdik, Kayabaş’dan , Doğanlar’dan, Yayla Atlıdere’den dolaştık geldik.  Kayabaş muhtarımın yerine geldiğimizde, burası patates yöresi, yollar tabiri caizse patates tarlası gibiydi. Ama bugün gerçekten hava alanı gibi yollar gördüm. Bu beni kendi mahalleme olmuş gibi çok mutlu etti. Çok sevindirdi. Başkanımıza, Fen işleri müdürümüze bu konuda gösterdikleri ilgiden ötürü ve personeline şahsım adına teşekkür ediyorum. Başkanıma yaptığı hizmetlerden dolayı, dernek başkanı olarak 64 mahalle muhtarı adına teşekkür ediyorum. Her zaman yanınızdayız sayın Başkanım,dedi.

 

’’YEREL YÖNETİCİLERİN ORTAK AMACI VATANDAŞA HİZMETTİR’’

 Başkan Otgöz,  Seydikemer’li muhtarlara 2014 yılından bu yana yapılan hizmetleri ve önümüzdeki dönem içerisinde gerçekleştirmeyi düşündükleri projeleri anlattı.  Muhtarların sorunlarını da dinleyen Otgöz, Seydikemer’e hizmet etmekten mutluluk duyduğunu belirterek “Yerel yöneticilerin ortak amacı vatandaşa hizmettir.” dedi.

Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz: Asfalt ekipmanlarımızı aldık, asfalt işine de Seki bölgesinden başladık.  Yeni araç gereç ekipmanlarımızı aldık. Hem yerinde görelim, hem muhtarlarımızla, meclis üyesi arkadaşlarımızla bir toplantı yapalım dedik. Biliyorsunuz 15 Temmuz da Türkiye’miz büyük bir kabus yaşadı, darbe girişimi geçirdi. Burada vatandaşlarımızın ne silahı,nede başka bir şeyi vardı. Tankın, tüfeğin önüne geçerek kendi güçleriyle bu hain girişime karşı koydular. Biz bunlar için gece gündüz çalışmak zorundayız. Bu aziz milletimize sizlere bizim borcumuz var. Bizde çok çalışmak zorundayız. Biz her şeyi dört dörtlük yaptık diyemeyiz. Bizimde imkansızlıklarımızın olduğu yerler vardır ama hiçbir art niyet yok” dedi.

 

“BİZ VERDİĞİMİZ SÖZLERİ ALLAHIN İZNİYLE YERİNE GETİRECEĞİZ”

Başkan Otgöz: Ören’den, Güneşli, Korubükü tarafınıda bitirip gideceğiz. Biz verdiğimiz sözleri Allahın izniyle yerine getireceğiz” dedi.

Otgöz: Emisyonla başladık. Burada  emisyonun özelliği toprak ısısının 4 dereceye kadar düştüğü ana kadar asfalt dökebiliyoruz. Allahın izniyle dört dörtlük asfalt oluyor. Allah izin verirse 2, 3 güne Seki yayla bölgesinin asfalt döküm işini bitireceğiz. Girmediğimiz mahalle kalmayacak, her tarafa gireceğiz, her tarafın gönlünü alacağız. Bundan sonrada Ören tarafından başlayacağız. Ören’den, Güneşli, Korubükü tarafını da bitirip gideceğiz. Biz verdiğimiz sözleri Allahın izniyle yerine getireceğiz. 100 km dedik ama 100 km’yi de geçeceğiz. 130 olur, 140 olur bu yollarımızı asfaltlayacağız. Sadece Seydikemer’in işi yollar değil arkadaşlar en büyük sorun imar sorunu. Allahın izniyle Toprak koruma kurulundan geçti. Bin 75 dönüm yerde kamu yararı çıkacak. İçişleri bakanlığımızdan bu hafta sonuna kadar sonucunu bekliyoruz. Sadece Bakanımızın imzası kaldı. Onu da aldıktan sonra imar çalışmalarımızı yapacağız.  Bunun yanında Altı Bin 500 metre kare yer, kapanan Şehit Gürcan Akan ilkokulunun yerini de belediyeye kazandırdık.

 

’’YAYLA MAHALLELERİMİZE 3.2 MİLYON LİRALIK YATIRIM YAPTIK’’

 Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz: Yayla Bölgemizde bulunan 19 mahallemize yaptığımız hizmetlerin devamını da inşallah yapacağız. Projelerimiz hazır ve en kısa sürede çalışmalara başlayacağız. İhale ettiklerimiz ve edeceklerimiz de var. Yayla da bulunan 19 mahallemize bu güne kadar çeşitli ebatlarda Koruge boru, Büz ve Baks, Kilit Parke, Asfalt yol çalışması, Stabilize yeni yol açımı, Rodmiks çalışması, Çocuk oyun grubu, Sondaj çalışması ve Stabilize yol yapım çalışması olmak üzere toplamda 3.2 Milyon liralık yatırım yaptık. İnşallah bundan sonra da bu yatırımları yapmaya devam edeceğiz,dedi.

 

İKİ KÖPRÜ DE 2017’DE YAPILACAK

 Devlet su işleriyle de görüştük. Göletler konusunda A’dan Z’ye Seydikemer’in Kayadibi’nden başlayıp Yayla Karaçulha’ya kadar olan bütün yerleri tek tek tarayacaklar. Nereye gölet olabilecekse hepsini yapacaklar. Derelerin ıslahı devam ediyor, Eşen çayı ıslahının 2. Etap ihalesi olacak. 2 tane köprü bir tanesi 40 metre, ikincisi 80 metre olmak üzere 2 köprü de 2017 yılı içinde yapılacak. Bu 2 köprü yapıldıktan sonra mevcut kullanılan köprü trafiğe kapatılıp, yayaların kullandığı bir köprü olacak. Ben ve ekibim iyi niyetle çalışıyoruz, bundan hepiniz emin olabilirsiniz.  Çalışma arkadaşlarıma, ekibime huzurlarınızda teşekkür ediyorum dedi.

 

STK BAŞKANLARINDAN BAŞKAN OTGÖZ’E TEŞEKKÜR

 Seydikemer STK Başkanları da Bekçiler Mahallesinde ki toplantıya katılarak yapılan hizmetleri yerinde görerek Belediye Başkanı Yakup Otgöz’e teşekkür ettiler.

Toplantıya katılan Seydikemer STK Başkanları birer konuşma yaparak Başkan Otgöz’e bu gibi toplantıları düzenleyip Seydikemer’in sorunlarını karşılıklı olarak görüşüp fikir alışverişinde bulundukları için teşekkür ederek, İnşallah bundan sonra da bu gibi toplantılar devam eder ve Seydikemer’i hep birlikte daha ileriye götürebiliriz. STK lar olarak her zaman Başkanımız Yakup Otgöz’ün yanında olduk. Sorunlarımızı ve sıkıntılarımızı dinleyerek çözüm üretmeye çalışarak bizlere ve Seydikemer’lilere yardımcı olmaya çalışan Başkanımıza bir kez daha teşekkür ediyoruz,dediler.

Yapılan toplantının ardından Yayla bölgesinde bulunan muhtarlar yapılan hizmetlerden dolayı Başkan Otgöz’e tek tek teşekkür ederek çiçek takdim edip hatıra fotoğrafı çektirdiler. Yeni alınan asfalt araçlarının çalışmalarını da yerinde gören Muhtarlar, STK Başkanları ve Meclis Üyeleri, asfalt dökülen yollarda incelemelerde bulundular. İncelemelerde bulunarak yapılan işi yerinde gören muhtarlar, STK Temsilcileri ve Meclis üyeleri Seydikemer Belediyesinin yerinde bir karar vererek hizmet ettiğini ifade ettiler.

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
‘Piyango bileti almak kumardır ve haramdır’ ‘Piyango bileti almak kumardır ve haramd...

Diyanet İşler Başkanlığı’ndan milli piyango bileti ile ilgili fetva geldi: ‘Piyango bileti almak ...

Yanan alanlar aynı yıl ağaçlandırılıyor Yanan alanlar aynı yıl ağaçlandırılıyor...

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu ülkemizde yanan orman alanlarının bir metrekare...

Sayıları 3 bini aştı Sayıları 3 bini aştı

Bodrum ve Milas ilçeleri arasındaki Tuzla Sulak Alanı'na son 2 gün içerisinde gelen flamingo sayı...

Karaya oturtulan gemiye tepki Karaya oturtulan gemiye tepki

Geçtiğimiz günlerde Söğüt mahallesi açıklarında arıza yapan 41 metre uzunluğundaki 'Can-D' ismind...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
SAHTE ‘HEKİM’ SUÇÜSTÜ YAKALANDI SAHTE ‘HEKİM’ SUÇÜSTÜ YAK...

Milas'a bağlı Selimiye...

14 kişiden 11’i tutuklandı 14 kişiden 11’i tut...

BODRUM merkezli 3 ilde...

Başına çuval geçirilmiş halde cesedi bulundu Başına çuval geçirilmiş h...

Fethiye’de 10 gündür k...

Profesyonel dalgıç, intihar etti Profesyonel dalgıç, intih...

Bodrum’da, dalgıç Meli...

14 kişi adliyeye sevk edildi 14 kişi adliyeye sevk edi...

Bodrum ilçesi merkezli...

Muğla; İstihdamını en çok arttıran ilk beş il arasında Muğla; İstihdamını en çok...

Muğla Valisi Esengül C...

2 kişinin öldüğü, onlarca kişinin de yaralandığı patlama… 2 kişinin öldüğü, onlarca...

Marmaris İlçe Devlet H...

Görüşü ne olursa olsun, eşit hizmet vereceksin Görüşü ne olursa olsun, e...

Muğla Büyükşehir Beled...

Hazine arazilerinin özeleştirilmesi kararına tepki Hazine arazilerinin özele...

Resmi Gazete'de Muğla-...

Sokak köpeğini av tüfeğiyle vurdular Sokak köpeğini av tüfeğiy...

Bodrum'da 4 yaşındaki ...

FOTO GALERİ
GÜNCEL HABERLERİ
VİDEO GALERİ