Batıakdeniz Gazetesi
Batıakdeniz Gazetesi

’’PATATES TARLASINA DÖNEN YOLLARIMIZ HAVAALANI GİBİ OLDU’’

   Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, Yayla Bölgesinde bulunan mahalle muhtarları ile toplantı yaptı. Ak Parti Seydikemer İlçe Başkanı Ecz. Salih Gümüş, Seydikemer Belediye Başkan Yardımcıları Ramazan Kaynak, Mustafa Karakuş, AK Parti, CHP, MHP li meclis üyeleri, STK Başkanları, Muhtarlar ve Belediye Birim Müdürleri ile birlikte yapılan toplantıda Başkan Otgöz,  Seydikemer’li muhtarlara 2014 yılından bu […]

18 Ekim 2016 - 16:41 'de eklendi ve 199 kez görüntülendi. A+A-

’’PATATES TARLASINA DÖNEN YOLLARIMIZ HAVAALANI GİBİ OLDU’’

 

 Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, Yayla Bölgesinde bulunan mahalle muhtarları ile toplantı yaptı.

Ak Parti Seydikemer İlçe Başkanı Ecz. Salih Gümüş, Seydikemer Belediye Başkan Yardımcıları Ramazan Kaynak, Mustafa Karakuş, AK Parti, CHP, MHP li meclis üyeleri, STK Başkanları, Muhtarlar ve Belediye Birim Müdürleri ile birlikte yapılan toplantıda Başkan Otgöz,  Seydikemer’li muhtarlara 2014 yılından bu yana yapılan hizmetleri ve önümüzdeki dönem içerisinde gerçekleştirmeyi düşündükleri projeleri anlattı.  Muhtarların sorunlarını da dinleyen Otgöz, Seydikemer’e hizmet etmekten mutluluk duyduğunu belirterek “Yerel yöneticilerin ortak amacı vatandaşa hizmettir.” dedi.

’’PATATES TARLASINA DÖNEN YOLLARIMIZ HAVAALANI GİBİ OLDU’’

 Bekçiler mahallesindeki bir işletmede gerçekleştirilen toplantıda kısa bir konuşma yapan Muhtarlar Derneği Başkanı Mehmet Güven’’Patates tarlasına dönen yollarımız havaalanı gibi oldu’’ dedi.

Muhtarlar Derneği Başkanı Mehmet Güven: Malumunuz Seydikemer daha yeni olan bir ilçe. 13 yıllık muhtarım. Tüm muhtar arkadaşlarımızla gittiğimiz her yerde, 13 yıl önceki konuşulan sorunların  bugün çözüldüğünü gördüm çok mutlu oldum. Bugün 4 muhtar arkadaşımla yola erken çıktık. Seki’den girdik, Kayabaş’dan , Doğanlar’dan, Yayla Atlıdere’den dolaştık geldik.  Kayabaş muhtarımın yerine geldiğimizde, burası patates yöresi, yollar tabiri caizse patates tarlası gibiydi. Ama bugün gerçekten hava alanı gibi yollar gördüm. Bu beni kendi mahalleme olmuş gibi çok mutlu etti. Çok sevindirdi. Başkanımıza, Fen işleri müdürümüze bu konuda gösterdikleri ilgiden ötürü ve personeline şahsım adına teşekkür ediyorum. Başkanıma yaptığı hizmetlerden dolayı, dernek başkanı olarak 64 mahalle muhtarı adına teşekkür ediyorum. Her zaman yanınızdayız sayın Başkanım,dedi.

 

’’YEREL YÖNETİCİLERİN ORTAK AMACI VATANDAŞA HİZMETTİR’’

 Başkan Otgöz,  Seydikemer’li muhtarlara 2014 yılından bu yana yapılan hizmetleri ve önümüzdeki dönem içerisinde gerçekleştirmeyi düşündükleri projeleri anlattı.  Muhtarların sorunlarını da dinleyen Otgöz, Seydikemer’e hizmet etmekten mutluluk duyduğunu belirterek “Yerel yöneticilerin ortak amacı vatandaşa hizmettir.” dedi.

Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz: Asfalt ekipmanlarımızı aldık, asfalt işine de Seki bölgesinden başladık.  Yeni araç gereç ekipmanlarımızı aldık. Hem yerinde görelim, hem muhtarlarımızla, meclis üyesi arkadaşlarımızla bir toplantı yapalım dedik. Biliyorsunuz 15 Temmuz da Türkiye’miz büyük bir kabus yaşadı, darbe girişimi geçirdi. Burada vatandaşlarımızın ne silahı,nede başka bir şeyi vardı. Tankın, tüfeğin önüne geçerek kendi güçleriyle bu hain girişime karşı koydular. Biz bunlar için gece gündüz çalışmak zorundayız. Bu aziz milletimize sizlere bizim borcumuz var. Bizde çok çalışmak zorundayız. Biz her şeyi dört dörtlük yaptık diyemeyiz. Bizimde imkansızlıklarımızın olduğu yerler vardır ama hiçbir art niyet yok” dedi.

 

“BİZ VERDİĞİMİZ SÖZLERİ ALLAHIN İZNİYLE YERİNE GETİRECEĞİZ”

Başkan Otgöz: Ören’den, Güneşli, Korubükü tarafınıda bitirip gideceğiz. Biz verdiğimiz sözleri Allahın izniyle yerine getireceğiz” dedi.

Otgöz: Emisyonla başladık. Burada  emisyonun özelliği toprak ısısının 4 dereceye kadar düştüğü ana kadar asfalt dökebiliyoruz. Allahın izniyle dört dörtlük asfalt oluyor. Allah izin verirse 2, 3 güne Seki yayla bölgesinin asfalt döküm işini bitireceğiz. Girmediğimiz mahalle kalmayacak, her tarafa gireceğiz, her tarafın gönlünü alacağız. Bundan sonrada Ören tarafından başlayacağız. Ören’den, Güneşli, Korubükü tarafını da bitirip gideceğiz. Biz verdiğimiz sözleri Allahın izniyle yerine getireceğiz. 100 km dedik ama 100 km’yi de geçeceğiz. 130 olur, 140 olur bu yollarımızı asfaltlayacağız. Sadece Seydikemer’in işi yollar değil arkadaşlar en büyük sorun imar sorunu. Allahın izniyle Toprak koruma kurulundan geçti. Bin 75 dönüm yerde kamu yararı çıkacak. İçişleri bakanlığımızdan bu hafta sonuna kadar sonucunu bekliyoruz. Sadece Bakanımızın imzası kaldı. Onu da aldıktan sonra imar çalışmalarımızı yapacağız.  Bunun yanında Altı Bin 500 metre kare yer, kapanan Şehit Gürcan Akan ilkokulunun yerini de belediyeye kazandırdık.

 

’’YAYLA MAHALLELERİMİZE 3.2 MİLYON LİRALIK YATIRIM YAPTIK’’

 Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz: Yayla Bölgemizde bulunan 19 mahallemize yaptığımız hizmetlerin devamını da inşallah yapacağız. Projelerimiz hazır ve en kısa sürede çalışmalara başlayacağız. İhale ettiklerimiz ve edeceklerimiz de var. Yayla da bulunan 19 mahallemize bu güne kadar çeşitli ebatlarda Koruge boru, Büz ve Baks, Kilit Parke, Asfalt yol çalışması, Stabilize yeni yol açımı, Rodmiks çalışması, Çocuk oyun grubu, Sondaj çalışması ve Stabilize yol yapım çalışması olmak üzere toplamda 3.2 Milyon liralık yatırım yaptık. İnşallah bundan sonra da bu yatırımları yapmaya devam edeceğiz,dedi.

 

İKİ KÖPRÜ DE 2017’DE YAPILACAK

 Devlet su işleriyle de görüştük. Göletler konusunda A’dan Z’ye Seydikemer’in Kayadibi’nden başlayıp Yayla Karaçulha’ya kadar olan bütün yerleri tek tek tarayacaklar. Nereye gölet olabilecekse hepsini yapacaklar. Derelerin ıslahı devam ediyor, Eşen çayı ıslahının 2. Etap ihalesi olacak. 2 tane köprü bir tanesi 40 metre, ikincisi 80 metre olmak üzere 2 köprü de 2017 yılı içinde yapılacak. Bu 2 köprü yapıldıktan sonra mevcut kullanılan köprü trafiğe kapatılıp, yayaların kullandığı bir köprü olacak. Ben ve ekibim iyi niyetle çalışıyoruz, bundan hepiniz emin olabilirsiniz.  Çalışma arkadaşlarıma, ekibime huzurlarınızda teşekkür ediyorum dedi.

 

STK BAŞKANLARINDAN BAŞKAN OTGÖZ’E TEŞEKKÜR

 Seydikemer STK Başkanları da Bekçiler Mahallesinde ki toplantıya katılarak yapılan hizmetleri yerinde görerek Belediye Başkanı Yakup Otgöz’e teşekkür ettiler.

Toplantıya katılan Seydikemer STK Başkanları birer konuşma yaparak Başkan Otgöz’e bu gibi toplantıları düzenleyip Seydikemer’in sorunlarını karşılıklı olarak görüşüp fikir alışverişinde bulundukları için teşekkür ederek, İnşallah bundan sonra da bu gibi toplantılar devam eder ve Seydikemer’i hep birlikte daha ileriye götürebiliriz. STK lar olarak her zaman Başkanımız Yakup Otgöz’ün yanında olduk. Sorunlarımızı ve sıkıntılarımızı dinleyerek çözüm üretmeye çalışarak bizlere ve Seydikemer’lilere yardımcı olmaya çalışan Başkanımıza bir kez daha teşekkür ediyoruz,dediler.

Yapılan toplantının ardından Yayla bölgesinde bulunan muhtarlar yapılan hizmetlerden dolayı Başkan Otgöz’e tek tek teşekkür ederek çiçek takdim edip hatıra fotoğrafı çektirdiler. Yeni alınan asfalt araçlarının çalışmalarını da yerinde gören Muhtarlar, STK Başkanları ve Meclis Üyeleri, asfalt dökülen yollarda incelemelerde bulundular. İncelemelerde bulunarak yapılan işi yerinde gören muhtarlar, STK Temsilcileri ve Meclis üyeleri Seydikemer Belediyesinin yerinde bir karar vererek hizmet ettiğini ifade ettiler.

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Yeni yurt projeleri hayata geçiyor Yeni yurt projeleri hayata geçiyor

AK Parti Muğla Milletvekilleri Hasan Özyer ve Nihat Öztürk’ün Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesindeki girişim ve görüşmeleri neticesinde...

“Yolcu Sürücü İlişkileri” eğitimini tamamladılar “Yolcu Sürücü İlişkileri” eğitimini tama...

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından, 13 ilçede faaliyet gösteren toplu taşıma araçlarında çalışan araç şoförlere yönelik dü...

“Bırakıp Gitme Gari”nin birincisi Okan Teke oldu “Bırakıp Gitme Gari”nin birincisi Okan T...

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin Muğla Sinema ve Fotoğraf Derneği ile Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi iş birliğinde düzenlenen “Bırakıp ...

Patates üreticileri bilgilendirildi Patates üreticileri bilgilendirildi

Seydikemer ve Datça’da yürütülen 'Patates Entegre Mücadele Projesi' kapsamında Datça İlçesi Kızlan Mahallesinde üreticiler bilgilendiri...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
Yeni yurt projeleri hayata geçiyor Yeni yurt projeleri hayat...

AK Parti Muğla Milletvekilleri Hasan Özyer ve Nihat Öztürk’ü...

Voleybol Turnuvası 24-25 Şubat’ta yapılacak Voleybol Turnuvası 24-25 ...

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Veteran Vo...

“Hiç bir düşman ve hiçbir kuvvet bizimle baş edemeyecektir” “Hiç bir düşman ve hiçbir...

İzmir Ege Üniversitesi (EÜ) Kampüsü'nde, 20 Şubat 2015'te çı...

“Yolcu Sürücü İlişkileri” eğitimini tamamladılar “Yolcu Sürücü İlişkileri”...

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından, 13 ilçede f...

12. sınıflara yeni sınav sistemini anlattı 12. sınıflara yeni sınav ...

Eğitim Danışmanı ve Kişisel Gelişim Uzmanı Sinan İpek, Fethi...

Büyükşehir havaalanına 2 milyon yolcu taşıdı Büyükşehir havaalanına 2 ...

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin havaalanı taşımacılığı hizme...

Başkan Şahin; “Bu ülkeyi kimse bölemez” Başkan Şahin; “Bu ülkeyi ...

“Bizler birlik ve beraberlik içerisinde olduğumuz sürece bu ...

“Bırakıp Gitme Gari”nin birincisi Okan Teke oldu “Bırakıp Gitme Gari”nin b...

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin Muğla Sinema ve Fotoğraf Der...

Parklara çirkin saldırı Parklara çirkin saldırı...

Milas Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, daha yeşil ve y...

İl Spor Güvenliği Vali Civelek başkanlığında toplandı İl Spor Güvenliği Vali Ci...

Muğla İl Spor Güvenliği Toplantısı, Muğla Valisi Esengül Civ...

FOTO GALERİ
GÜNCEL HABERLERİ
VİDEO GALERİ