Batıakdeniz Gazetesi
Batıakdeniz Gazetesi

“DURMADAN ÇALIŞMAMIZ GEREKİYOR”

Seydikemer’in Arsa Mahallesinde doğup büyüyen ve şimdilerde Türkiye’nin en büyük adliyesi olan İstanbul Anadolu Adliyesi’nde İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı görevinde bulunan Fehmi Tosun, Seydikemer’de bulunan 13 okula 330 Bin lira değerinde 330 tane bilgisayar bağışında bulundu. Tosun: “Durmadan çalışmamız gerekiyor. Atatürk’ün çizdiği muasır medeniyetlere ulaşmamız için belirli grup ve düşüncelerinden, dogmalarından uzak bir şekilde bilimsel […]

05 Ekim 2016 - 16:26 'de eklendi ve 102 kez görüntülendi. A+A-

“DURMADAN ÇALIŞMAMIZ GEREKİYOR”

Seydikemer’in Arsa Mahallesinde doğup büyüyen ve şimdilerde Türkiye’nin en büyük adliyesi olan İstanbul Anadolu Adliyesi’nde İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı görevinde bulunan Fehmi Tosun, Seydikemer’de bulunan 13 okula 330 Bin lira değerinde 330 tane bilgisayar bağışında bulundu. Tosun: “Durmadan çalışmamız gerekiyor. Atatürk’ün çizdiği muasır medeniyetlere ulaşmamız için belirli grup ve düşüncelerinden, dogmalarından uzak bir şekilde bilimsel düşünceye sahip çıkarak ve devletin belirlediği çizgiden şaşmayarak bütün öğrencilerimizin çalışmasını arzu ediyorum” dedi.

İstanbul Anadolu Adliyesi’nde bulunan bilgisayarların yenilenmesi sonucu boşa çıkan 2 bin bilgisayardan 330 tanesi İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcısı Fehmi Tosun’un girişimleriyle 13 okula bağışlandı. Bilgisayar bağışı ile teknolojik altyapısı eksik olan okulların ihtiyaçları karşılanarak bilgisayar teknolojisi sınıfları oluşturuldu.

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcısı Fehmi Tosun’un bağışları ile yapılan bilgisayar teknolojisi sınıfının açılış töreni Seydikemer Atatürk Ortaokulu’nda gerçekleştirildi. Törene Muğla Valisi Amir Çiçek, İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcısı Fehmi Tosun, Muğla Cumhuriyet Başsavcısı Necip Topuz, İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya, Fethiye Cumhuriyet Başsavcısı Veli San, Seydikemer Kaymakamı Muammer Köken, Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, protokol üyeleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

“DURMADAN ÇALIŞMAMIZ GEREKİYOR”

Açılış töreninde konuşan İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcısı Fehmi Tosun halkın bilinçlenmesinde, bireyin çağdaş ve kaliteli bir eğitim öğretim almasında, teknolojinin de her zaman önemli olduğunu belirterek şunları söyledi:

“En iyi yatırım eğitime, gençlere ve öğrencilere yapılan yatırımdır. İstikbalin gençlerin elinde olduğunu düşünerek bilişim sistemlerine yatırım konusunda yardımcı olabileceğimizi düşünerek 13 okula 330 adet bilgisayar bağışında bulunduk. Durmadan çalışmamız gerekiyor. Atatürk’ün çizdiği muasır medeniyetlere ulaşmamız için belirli grup ve düşüncelerinden, dogmalarından uzak bir şekilde bilimsel düşünceye sahip çıkarak ve devletin belirlediği çizgiden şaşmayarak bütün öğrencilerimizin çalışmasını arzu ediyorum. ” dedi.

ÖĞRENCİLER TEKNOLOJİYLE DONATILMALI

Törende öğretmenlere seslenerek öğrencileri en iyi şekilde yetiştirmelerini isteyen Vali Amir Çiçek, “Öğrencileri hem manen hem madden hem teknolojiyle donatarak Türkiye’nin gelecekte ihtiyacı olan her alanda yetiştirmeniz gerekiyor. Bunun acılarını şimdi çekiyoruz. En önemlisi 15 Temmuz gecesidir. Bu gecede özellikle demokrasiye silah çeken, cumhuriyetimizi silah çeken, bayrağımızı indirmeye çalışan, milli birliğimizi dağıtmak isteyen ve yok etmek isteyenler kendi içimizde yetişen ve kendi imkanlarımızı, teknolojimizi bizlere kullanan o canilerdir” dedi.

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcısı Fehmi Tosun’a teşekkür eden Vali Çiçek şunları söyledi: “Seydikemer’in Arsa köyünde dar imkanlarla yetişen ve bugün yargıda görev alan Anadolu Başsavcımız Seydikemer’deki okulları düşünerek burada eğitime destek vermeye çalışıyor. Kendisi bu bölgede okuduğu zamandaki imkansızlıkları görerek bugünkü çocuklarımızın daha iyi imkanlarla, teknolojiyle buluşmalarını istiyor. Bunun için biz bir daha 15 Temmuzları yaşamayacağız. 15 Temmuzları yaşamamız için her birimize bir görev düşüyor. Her birimizin bir rolü var.”

“HERKES CEZASINI ÇEKECEK”

15 Temmuz gecesinden sonra Muğla’da FETÖ’ye kim destek veriyorsa cezasını çekeceğine dikkat çeken Vali Çiçek; “Gerçekleri her zaman her yerde söylememiz gerekir. Suç işleyen varsa suçunun cezasını çekmelidir. 15 Temmuz’dan sonra bütün Türkiye’de olduğu gibi Muğla’da da en ücra yerde FETÖ denilen örgütün militanlığını yapan her neredeyse oradan çıkaracağız ve o cezasını çekecek. Eğitim kurumlarındaki çocuklarımızı kandıramayacaklar. Bunlara alet olmuş olan öğretmeni, polisi, hakimi, kaymakamı, belediye başkanı, iş adamı her kim olursa olsun yüce adalet karşısında hesap verip cezasını çekecektir. Bu çocukları geleceğimizin teminatı birer parlayan yıldızıdır. Bu yüzden öğretmen arkadaşlarım bu çocuklarım sizlere emanettir” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Muğla Valisi Amir Çiçek, İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcısı Fehmi Tosun’a teşekkür plaketi verdi. Daha sonra Vali Çiçek ve Başsavcı Tosun protokol üyeleri ile birlikte bilgisayar teknolojisi sınıfları dolaştı.

Vali Çiçek, Başsavcı Tosun ve protokol üyeleri Seydikemer Atatürk Ortaokulu’nda teknoloji sınıfının açılışının ardından Döğerli Ali Hilmi Yonca Döğerli İlkokulu-Ortaokulu’nda bulunan teknoloji sınıfının açılışına katıldı.

Haber Hülya Kulalı

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Profesyonel dalgıç, intihar etti Profesyonel dalgıç, intihar etti

Bodrum’da, dalgıç Melik Menteşe (45), kendisini incir ağacına asarak, yaşamına son verdi. Bir sür...

14 kişi adliyeye sevk edildi 14 kişi adliyeye sevk edildi

Bodrum ilçesi merkezli 3 ilde, göçmen kaçakçılığı operasyonu kapsamında gözaltına alınan 14 kişi,...

Muğla; İstihdamını en çok arttıran ilk beş il arasında Muğla; İstihdamını en çok arttıran ilk b...

Muğla Valisi Esengül Civelek, Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen “İstihdam Şu...

2 kişinin öldüğü, onlarca kişinin de yaralandığı patlama… 2 kişinin öldüğü, onlarca kişinin de yar...

Marmaris İlçe Devlet Hastanesi’nde 2 kişinin öldüğü, onlarca kişinin de yaralandığı patlama tatbi...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
Profesyonel dalgıç, intihar etti Profesyonel dalgıç, intih...

Bodrum’da, dalgıç Meli...

14 kişi adliyeye sevk edildi 14 kişi adliyeye sevk edi...

Bodrum ilçesi merkezli...

Muğla; İstihdamını en çok arttıran ilk beş il arasında Muğla; İstihdamını en çok...

Muğla Valisi Esengül C...

2 kişinin öldüğü, onlarca kişinin de yaralandığı patlama… 2 kişinin öldüğü, onlarca...

Marmaris İlçe Devlet H...

Görüşü ne olursa olsun, eşit hizmet vereceksin Görüşü ne olursa olsun, e...

Muğla Büyükşehir Beled...

Hazine arazilerinin özeleştirilmesi kararına tepki Hazine arazilerinin özele...

Resmi Gazete'de Muğla-...

Sokak köpeğini av tüfeğiyle vurdular Sokak köpeğini av tüfeğiy...

Bodrum'da 4 yaşındaki ...

Merkezi sistem yerine yüz yüze vaaz verilecek Merkezi sistem yerine yüz...

Diyanet işleri Başkanl...

Eğitim sistemini eleştirdi Eğitim sistemini eleştird...

Eğitim Sen Genel Başka...

“İletişimin iki ana kuralı vardır, dinlemek ve anlamak” “İletişimin iki ana kural...

“Engelli Bireylerle Do...

FOTO GALERİ
GÜNCEL HABERLERİ
VİDEO GALERİ