Batıakdeniz Gazetesi
Batıakdeniz Gazetesi

“DURMADAN ÇALIŞMAMIZ GEREKİYOR”

Seydikemer’in Arsa Mahallesinde doğup büyüyen ve şimdilerde Türkiye’nin en büyük adliyesi olan İstanbul Anadolu Adliyesi’nde İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı görevinde bulunan Fehmi Tosun, Seydikemer’de bulunan 13 okula 330 Bin lira değerinde 330 tane bilgisayar bağışında bulundu. Tosun: “Durmadan çalışmamız gerekiyor. Atatürk’ün çizdiği muasır medeniyetlere ulaşmamız için belirli grup ve düşüncelerinden, dogmalarından uzak bir şekilde bilimsel […]

05 Ekim 2016 - 16:26 'de eklendi ve 105 kez görüntülendi. A+A-

“DURMADAN ÇALIŞMAMIZ GEREKİYOR”

Seydikemer’in Arsa Mahallesinde doğup büyüyen ve şimdilerde Türkiye’nin en büyük adliyesi olan İstanbul Anadolu Adliyesi’nde İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı görevinde bulunan Fehmi Tosun, Seydikemer’de bulunan 13 okula 330 Bin lira değerinde 330 tane bilgisayar bağışında bulundu. Tosun: “Durmadan çalışmamız gerekiyor. Atatürk’ün çizdiği muasır medeniyetlere ulaşmamız için belirli grup ve düşüncelerinden, dogmalarından uzak bir şekilde bilimsel düşünceye sahip çıkarak ve devletin belirlediği çizgiden şaşmayarak bütün öğrencilerimizin çalışmasını arzu ediyorum” dedi.

İstanbul Anadolu Adliyesi’nde bulunan bilgisayarların yenilenmesi sonucu boşa çıkan 2 bin bilgisayardan 330 tanesi İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcısı Fehmi Tosun’un girişimleriyle 13 okula bağışlandı. Bilgisayar bağışı ile teknolojik altyapısı eksik olan okulların ihtiyaçları karşılanarak bilgisayar teknolojisi sınıfları oluşturuldu.

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcısı Fehmi Tosun’un bağışları ile yapılan bilgisayar teknolojisi sınıfının açılış töreni Seydikemer Atatürk Ortaokulu’nda gerçekleştirildi. Törene Muğla Valisi Amir Çiçek, İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcısı Fehmi Tosun, Muğla Cumhuriyet Başsavcısı Necip Topuz, İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya, Fethiye Cumhuriyet Başsavcısı Veli San, Seydikemer Kaymakamı Muammer Köken, Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, protokol üyeleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

“DURMADAN ÇALIŞMAMIZ GEREKİYOR”

Açılış töreninde konuşan İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcısı Fehmi Tosun halkın bilinçlenmesinde, bireyin çağdaş ve kaliteli bir eğitim öğretim almasında, teknolojinin de her zaman önemli olduğunu belirterek şunları söyledi:

“En iyi yatırım eğitime, gençlere ve öğrencilere yapılan yatırımdır. İstikbalin gençlerin elinde olduğunu düşünerek bilişim sistemlerine yatırım konusunda yardımcı olabileceğimizi düşünerek 13 okula 330 adet bilgisayar bağışında bulunduk. Durmadan çalışmamız gerekiyor. Atatürk’ün çizdiği muasır medeniyetlere ulaşmamız için belirli grup ve düşüncelerinden, dogmalarından uzak bir şekilde bilimsel düşünceye sahip çıkarak ve devletin belirlediği çizgiden şaşmayarak bütün öğrencilerimizin çalışmasını arzu ediyorum. ” dedi.

ÖĞRENCİLER TEKNOLOJİYLE DONATILMALI

Törende öğretmenlere seslenerek öğrencileri en iyi şekilde yetiştirmelerini isteyen Vali Amir Çiçek, “Öğrencileri hem manen hem madden hem teknolojiyle donatarak Türkiye’nin gelecekte ihtiyacı olan her alanda yetiştirmeniz gerekiyor. Bunun acılarını şimdi çekiyoruz. En önemlisi 15 Temmuz gecesidir. Bu gecede özellikle demokrasiye silah çeken, cumhuriyetimizi silah çeken, bayrağımızı indirmeye çalışan, milli birliğimizi dağıtmak isteyen ve yok etmek isteyenler kendi içimizde yetişen ve kendi imkanlarımızı, teknolojimizi bizlere kullanan o canilerdir” dedi.

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcısı Fehmi Tosun’a teşekkür eden Vali Çiçek şunları söyledi: “Seydikemer’in Arsa köyünde dar imkanlarla yetişen ve bugün yargıda görev alan Anadolu Başsavcımız Seydikemer’deki okulları düşünerek burada eğitime destek vermeye çalışıyor. Kendisi bu bölgede okuduğu zamandaki imkansızlıkları görerek bugünkü çocuklarımızın daha iyi imkanlarla, teknolojiyle buluşmalarını istiyor. Bunun için biz bir daha 15 Temmuzları yaşamayacağız. 15 Temmuzları yaşamamız için her birimize bir görev düşüyor. Her birimizin bir rolü var.”

“HERKES CEZASINI ÇEKECEK”

15 Temmuz gecesinden sonra Muğla’da FETÖ’ye kim destek veriyorsa cezasını çekeceğine dikkat çeken Vali Çiçek; “Gerçekleri her zaman her yerde söylememiz gerekir. Suç işleyen varsa suçunun cezasını çekmelidir. 15 Temmuz’dan sonra bütün Türkiye’de olduğu gibi Muğla’da da en ücra yerde FETÖ denilen örgütün militanlığını yapan her neredeyse oradan çıkaracağız ve o cezasını çekecek. Eğitim kurumlarındaki çocuklarımızı kandıramayacaklar. Bunlara alet olmuş olan öğretmeni, polisi, hakimi, kaymakamı, belediye başkanı, iş adamı her kim olursa olsun yüce adalet karşısında hesap verip cezasını çekecektir. Bu çocukları geleceğimizin teminatı birer parlayan yıldızıdır. Bu yüzden öğretmen arkadaşlarım bu çocuklarım sizlere emanettir” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Muğla Valisi Amir Çiçek, İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcısı Fehmi Tosun’a teşekkür plaketi verdi. Daha sonra Vali Çiçek ve Başsavcı Tosun protokol üyeleri ile birlikte bilgisayar teknolojisi sınıfları dolaştı.

Vali Çiçek, Başsavcı Tosun ve protokol üyeleri Seydikemer Atatürk Ortaokulu’nda teknoloji sınıfının açılışının ardından Döğerli Ali Hilmi Yonca Döğerli İlkokulu-Ortaokulu’nda bulunan teknoloji sınıfının açılışına katıldı.

Haber Hülya Kulalı

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
“Hiç bir düşman ve hiçbir kuvvet bizimle baş edemeyecektir” “Hiç bir düşman ve hiçbir kuvvet bizimle...

İzmir Ege Üniversitesi (EÜ) Kampüsü'nde, 20 Şubat 2015'te çıkan olaylarda bölücü terör örgütü sempatizanları tarafından vahşice bıçakla...

12. sınıflara yeni sınav sistemini anlattı 12. sınıflara yeni sınav sistemini anlat...

Eğitim Danışmanı ve Kişisel Gelişim Uzmanı Sinan İpek, Fethiye’deki 12. Sınıf öğrencilerine yeni sınav sistemi hakkında bilgi verdi. Si...

Büyükşehir havaalanına 2 milyon yolcu taşıdı Büyükşehir havaalanına 2 milyon yolcu ta...

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin havaalanı taşımacılığı hizmeti MUTTAŞ iki hava alanı olan Muğla’da 2 Milyon yolcu rakamına ulaştı. Başk...

Başkan Şahin; “Bu ülkeyi kimse bölemez” Başkan Şahin; “Bu ülkeyi kimse bölemez”...

“Bizler birlik ve beraberlik içerisinde olduğumuz sürece bu ülkeyi kimse bölemez. Allah Türk ordusunu ve Türk milletini korusun'' diyen...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
Yeni yurt projeleri hayata geçiyor Yeni yurt projeleri hayat...

AK Parti Muğla Milletvekilleri Hasan Özyer ve Nihat Öztürk’ü...

Voleybol Turnuvası 24-25 Şubat’ta yapılacak Voleybol Turnuvası 24-25 ...

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Veteran Vo...

“Hiç bir düşman ve hiçbir kuvvet bizimle baş edemeyecektir” “Hiç bir düşman ve hiçbir...

İzmir Ege Üniversitesi (EÜ) Kampüsü'nde, 20 Şubat 2015'te çı...

“Yolcu Sürücü İlişkileri” eğitimini tamamladılar “Yolcu Sürücü İlişkileri”...

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından, 13 ilçede f...

12. sınıflara yeni sınav sistemini anlattı 12. sınıflara yeni sınav ...

Eğitim Danışmanı ve Kişisel Gelişim Uzmanı Sinan İpek, Fethi...

Büyükşehir havaalanına 2 milyon yolcu taşıdı Büyükşehir havaalanına 2 ...

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin havaalanı taşımacılığı hizme...

Başkan Şahin; “Bu ülkeyi kimse bölemez” Başkan Şahin; “Bu ülkeyi ...

“Bizler birlik ve beraberlik içerisinde olduğumuz sürece bu ...

“Bırakıp Gitme Gari”nin birincisi Okan Teke oldu “Bırakıp Gitme Gari”nin b...

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin Muğla Sinema ve Fotoğraf Der...

Parklara çirkin saldırı Parklara çirkin saldırı...

Milas Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, daha yeşil ve y...

İl Spor Güvenliği Vali Civelek başkanlığında toplandı İl Spor Güvenliği Vali Ci...

Muğla İl Spor Güvenliği Toplantısı, Muğla Valisi Esengül Civ...

FOTO GALERİ
GÜNCEL HABERLERİ
VİDEO GALERİ