Batıakdeniz Gazetesi
Batıakdeniz Gazetesi

DEVLET DESTEĞİ BEKLİYORLAR

Fethiye’de yaşayan engelli Şuayip ve Yüksel Erişkin çifti, kiralarını ödeyemedikleri için kış günü dışarıda kalma tehlikesiyle karşı karşıya. Mersin’in Erdemli ilçesindeki devlet hastanesinden yüzde 83 oranında engelli olduğuna dair rapor aldığını belirten Şuayip Erişkin, Fethiye’deki hastanenin kendisine sağlam raporu verdiğini iddia etti. Erişkin bu rapor üzerine 3 ayda bir aldıkları engelli maaşlarını da alamaz olduklarını […]

02 Ekim 2016 - 13:03 'de eklendi ve 158 kez görüntülendi. A+A-

DEVLET DESTEĞİ BEKLİYORLAR

Fethiye’de yaşayan engelli Şuayip ve Yüksel Erişkin çifti, kiralarını ödeyemedikleri için kış günü dışarıda kalma tehlikesiyle karşı karşıya.

Mersin’in Erdemli ilçesindeki devlet hastanesinden yüzde 83 oranında engelli olduğuna dair rapor aldığını belirten Şuayip Erişkin, Fethiye’deki hastanenin kendisine sağlam raporu verdiğini iddia etti. Erişkin bu rapor üzerine 3 ayda bir aldıkları engelli maaşlarını da alamaz olduklarını ifade etti.

Fethiye’nin Foça Mahallesi 1013. Sokakta 2 odalı bir evde kirada oturan engelli Şuayip ve Yüksel Erişkin çifti, “Bize Allah rızası için bir ev verin. 5 aydır bu evde kalıyoruz ama kira veremiyoruz. Başımızı sokacak bir ev istiyoruz” diyerek yetkililerden yardım bekliyor.

Daha önce Mersin’de yaşadıklarını, Fethiye’ye 5 ay önce tedavi olmak amacıyla geldiklerini anlatan 66 yaşındaki Yüksel Erişkin: “Mersin’de 22 sene önce eşimle bir trafik kazası geçirdik. Ben zaten doğuştan engelliydim. Aynı zamanda böbrek hastasıyım. Eşim de kazadan sonra yüzde 83 oranında engelli kaldı. Belden aşası tutmuyor, yatalak vaziyette ömrünü geçiriyor. Bastonla yürüyoruz. Sol tarafım felçli. Eşim müzisyendi, kazadan sonra çalışamaz hale geldi” dedi.

OĞULLARI DA YARDIM ETMİYOR

Fethiye’de gerekli yerlere yardım talebinde bulunduklarını ancak olumlu bir cevap alamadıklarını iddia eden Erişkin “Gerekli her yere yardım talebinde bulunduk ama bize başımızın çaresine bakmamız gerektiğini söylediler. Huzurevinden 4 güne bir yemek geliyor, açız. Mersin’den Fethiye’ye geldik. Mersin’de durumumuz daha da kötüydü. 5 aydır Fethiye’de yaşıyoruz. Bize başımızı sokacak bir ev verseler çok iyi olacak. Dışardaydık. Ev sahibi aldı bizi. O da zor durumda çünkü kira veremiyoruz. Elektrik ve su faturasını ödeyemiyoruz. Bizim hiç kimsemiz yok. Bir oğlum var Antalya’da yaşıyor. Ne arıyor ne soruyor” diye konuştu.

22 SENEDİR YATALAK

Mersin’de geçirdikleri kazadan önce müzisyenlik yaparak geçimlerini sağladıklarını belirten 66 yaşındaki Şuayip Erişkin “22 sene önce Mersin’de geçirdiğim trafik kazası sonrası böyle oldum. Bizim hiç kimsemiz yok. Ayaklarımdan ve belimden sakatım. Sabaha kadar uyuyamıyorum. Aç kalıyoruz, yemek getiren yok… Gitmediğimiz, çalmadığımız kapı kalmadı. Herkes başınızın çaresine bakın diyor. Antalya’da oğlum var ama ne arıyor ne de geliyor. Fethiye’de kimsemiz yok. Bize Allah rızası için bir ev verin. 5 aydır bu evde kalıyoruz ama kira veremiyoruz” dedi.

YÜZDE 83 ENGELLİ RAPORUNUN GEÇİRSİZ SAYILDIĞINI İDDİA ETTİ

Mersin’in Erdemli ilçesindeki devlet hastanesinden yüzde 83 oranında engelli olduğuna dair rapor aldığını belirten Erişkin, Fethiye Devlet Hastanesi doktorlarının bu raporu geçersiz saydığını belirterek kendisine yüzde 54 engelli raporu verdiğini iddia etti. Bu rapor nedeniyle 3 ayda bir aldıkları ve tek geçim kaynakları olan engelli maaşlarını da artık alamadıklarını ifade eden Erişkin: “Mersin’de aldığım raporda yüzde 83 engelli raporu verdiler bana. Fethiye’deki hastaneden de engelli raporu verdiler. Yüzde 83 engelli oranımı yüzde 54 yaptılar. Daha önceki engeli raporumu kabul etmediler, bu rapor değil dediler. Ben bunu bakkaldan almadım. Yatalak olan birine sağlam raporu verilir mi? Bu rapordan dolayı 3 ayda bir aldığım engelli aylığımı kestiler. Şimdi hiç para alamıyorum” diye konuştu.

Ev sahibi Saadet Demir de: “5 ay önce bana geldiler. Bir kira ve ayrıca 500 lira verdiler. Bunlar engelli vatandaşlar. Hastaneden sağlam raporu verdikleri için engelli maaşları da kesilmiş. Hem bu vatandaşlar hem ben mağdurum. Ben şuan bunlardan kira almıyorum. Gerekli yerlere yardım dilekçesi yazdım ama sadece 3-4 günde bir Huzurevi’nden yemek geliyor onun dışında hiçbir yardım almıyorlar” ifadelerini kullandı.

HABER HÜLYA KULALI

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Yeni yurt projeleri hayata geçiyor Yeni yurt projeleri hayata geçiyor

AK Parti Muğla Milletvekilleri Hasan Özyer ve Nihat Öztürk’ün Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesindeki girişim ve görüşmeleri neticesinde...

“Yolcu Sürücü İlişkileri” eğitimini tamamladılar “Yolcu Sürücü İlişkileri” eğitimini tama...

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından, 13 ilçede faaliyet gösteren toplu taşıma araçlarında çalışan araç şoförlere yönelik dü...

“Bırakıp Gitme Gari”nin birincisi Okan Teke oldu “Bırakıp Gitme Gari”nin birincisi Okan T...

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin Muğla Sinema ve Fotoğraf Derneği ile Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi iş birliğinde düzenlenen “Bırakıp ...

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan çiftçilere müjde Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan çiftçilere müj...

Beştepe Kongre ve Kültür Merkezinde çiftçilerle buluşmasında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 23 Şubat'tan itibaren çiftçile...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
Yeni yurt projeleri hayata geçiyor Yeni yurt projeleri hayat...

AK Parti Muğla Milletvekilleri Hasan Özyer ve Nihat Öztürk’ü...

Voleybol Turnuvası 24-25 Şubat’ta yapılacak Voleybol Turnuvası 24-25 ...

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Veteran Vo...

“Hiç bir düşman ve hiçbir kuvvet bizimle baş edemeyecektir” “Hiç bir düşman ve hiçbir...

İzmir Ege Üniversitesi (EÜ) Kampüsü'nde, 20 Şubat 2015'te çı...

“Yolcu Sürücü İlişkileri” eğitimini tamamladılar “Yolcu Sürücü İlişkileri”...

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından, 13 ilçede f...

12. sınıflara yeni sınav sistemini anlattı 12. sınıflara yeni sınav ...

Eğitim Danışmanı ve Kişisel Gelişim Uzmanı Sinan İpek, Fethi...

Büyükşehir havaalanına 2 milyon yolcu taşıdı Büyükşehir havaalanına 2 ...

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin havaalanı taşımacılığı hizme...

Başkan Şahin; “Bu ülkeyi kimse bölemez” Başkan Şahin; “Bu ülkeyi ...

“Bizler birlik ve beraberlik içerisinde olduğumuz sürece bu ...

“Bırakıp Gitme Gari”nin birincisi Okan Teke oldu “Bırakıp Gitme Gari”nin b...

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin Muğla Sinema ve Fotoğraf Der...

Parklara çirkin saldırı Parklara çirkin saldırı...

Milas Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, daha yeşil ve y...

İl Spor Güvenliği Vali Civelek başkanlığında toplandı İl Spor Güvenliği Vali Ci...

Muğla İl Spor Güvenliği Toplantısı, Muğla Valisi Esengül Civ...

FOTO GALERİ
GÜNCEL HABERLERİ
VİDEO GALERİ