Batıakdeniz Gazetesi
Batıakdeniz Gazetesi

GÖCEK TÜNELİ İÇİN ÖNERİDE BULUNDUK…

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Muğla Milletvekilleri Ömer Süha Aldan ve Nurettin Demir, CHP Fethiye İlçe Teşkilatını ziyaret ederek, gündemle ilgili açıklamalarda bulunup gazetecilerin sorularını cevaplandırdılar. CHP Fethiye İlçe Teşkilatını ziyaret eden CHP Milletvekilleri Ömer Süha Aldan ve Nurettin Demir’i CHP İlçe Başkanı Ali Özgür Kullukçu ve ilçe yönetimi kapıda karşıladı. Aldan ve Demir, Ankara’daki patlama, […]

22 Şubat 2016 - 18:16 'de eklendi ve 195 kez görüntülendi. A+A-

GÖCEK TÜNELİ İÇİN ÖNERİDE BULUNDUK…

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Muğla Milletvekilleri Ömer Süha Aldan ve Nurettin Demir, CHP Fethiye İlçe Teşkilatını ziyaret ederek, gündemle ilgili açıklamalarda bulunup gazetecilerin sorularını cevaplandırdılar.

CHP Fethiye İlçe Teşkilatını ziyaret eden CHP Milletvekilleri Ömer Süha Aldan ve Nurettin Demir’i CHP İlçe Başkanı Ali Özgür Kullukçu ve ilçe yönetimi kapıda karşıladı. Aldan ve Demir, Ankara’daki patlama, Anayasa çalışmaları ve Göcek Tüneliyle ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

 

PATLAMA ANINI ANLATTI…

Ankara’da meydana gelen ve 28 kişinin ölümüne neden olan patlama sırasında mecliste komisyon toplantısında olduklarını söyleyen Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Muğla Milletvekili Nurettin Demir, patlama anından sonra yaşanılanları anlattı.

Patlama yerinin meclise 80 metre uzaklıkta olduğunu, Genelkurmay, Hava ve Deniz Kuvvetleri’nin ortasında bulunduğunu anlatan Demir “Gördüğümüz tablo çok ağırdı. Türkiye’de 7 ay içinde ikinci ciddi bir terör olayı meydana geldi. Ortadoğu’da bir bataklık yaratıldı. Bu bataklığın yaratılmasında mevcut iktidarın ve Sayın cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katkıları var. Son 7 ayda 300’ü aşkın güvenlik görevlimiz şehit oldu. Çok sayıda sivil vatandaşımız iki ateş arasında mağdur oldu ve Türkiye böyle bir bataklığın içerisine sürüklendi. Maalesef bu olayların sonucunda Fethiyeli bir kardeşimiz Türkiye’nin en güvenli bir yerinde şehit oldu. Türkiye’nin, Atatürk’ün ‘Yurtta sulh, cihanda sulh” ilkesinden  uzaklaşmasının ceremesi çekiliyor. Ve bununla ilgili hükümetin hiçbir şekilde sorumluluk almaması, istihbarat zafiyetini üstlenmemesi, 16 gün önce bu olayın yapılacağı hükümete bildirilmesine rağmen tedbir almaması çok önemli” dedi.

AKTARILAN KAYNAK YETERLİ DEĞİL…

Mecliste bütçe görüşmelerinin devam ettiğini, plan bütçede görüşmelerin tamamlandığını 26 Şubat günü de genel kurula geleceğini belirten Demir şöyle devam etti:

“Bu bütçe görüşmelerinde Muğla’ya yansıyan yeterince bir kaynağın aktarılmadığını görüyoruz. Ciddi projeler yok. Bütçe görüşmelerinde Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’a Muğla’yla ilgili projeler konusunda birçok soru sorduk. Göcek Tüneliyle ilgili yasal bir sorun olduğunu, buranın işleticisinin bu günkü alması gereken 6,25 olmasına rağmen girişimler sonucu 4 buçuk TL’ye indirdik diye bir açıklamaları oldu. Tünel 900 metrelik bir yer. Türkiye’de 172 tünel var ve hiç biri ücretli değil. Sadece Göcek tüneli ücretli. Hükümetin bunu çözememiş olması büyük bir ayıbıdır.

 

GÖCEK TÜNELİ İÇİN ÖNERİDE BULUNDUK…

Göcek Tüneliyle ilgili Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’a bir öneride bulunduğunu da ifade eden Demir “Sayın bakana, her yeri ucuza özelleştirdiniz. Hiç olmazsa tarihte biz bir yeri de devletleştirdik sadece özelleştirme yapmadık dersiniz diye burayı devletleştirin. Sizde kurtulun, bölgede kurtulsun diye bir öneride bulundum. Devletin bunu çözememesi bir zafiyettir diye düşünüyorum ”dedi.

TURİZM DE DE KÖTÜYÜZ…

“Turizmde çok zor durumdayız. Kültür ve Turizm Bakanlığının bu konuda yeterince tedbir almadığını görüyoruz. Fuarlar ve tanıtımlarda turizmde ki düşüşü azaltmaya çalışıyoruz ama Ankara’da meydana gelen son patlama sonrası birçok iptallerin artığını görüyoruz. Türkiye’nin özellikle Almanya, Amerika ve Rusya’nın bölgede barış havası yaratma gayretlerine Türkiye’nin destek vermesi en büyük dileğimiz. Ama maalesef bu barış sürecinde Türkiye’nin dikkate alınmadığını, itibar kaybettiğini görüyoruz.”

ALDAN: YÖNETİCİLERİ CİZRE’YE GÖNDERMEK LAZIM

TUİK’İn Muğla’yla ilgili raporunu eleştiren Ömer Süha Aldan ise  “Turizmin bu kadar kötü gittiği bir ortamda, Muğla’nın en güvenilmez il olarak açıklaması kabul edilebilir değil. TUİK’İn bu raporu hazırlayan ve yöneticileri birer hafta Sur ve Cizre’ye geziye göndermeleri lazım. Bu güvenilmez kıstasları derhal değiştirilmelidir” dedi.

Turizmin içler acısı olduğunu da ifade eden Aldan, başbakan Ahmet Davutoğlu’nun açıkladığı turizm destek paketinin turizmde tekelleşmeyi yaratan, büyük turizmcileri koruyan bir paket olduğunu savunarak “Hiçbir zaman pansiyoncuyu, küçük otel işletmecisini, restoran sahibini turizmde küçük turlar yapan organizasyon şirketlerini hiçbir şekilde korumuyor” dedi.

ANAYASA KOMİYONU NEDEN DAĞILDI?

Aynı zamanda, Cumhuriyet Halk Partisi’nin Anayasal Uzlaşma Komisyonu üyesi olan Milletvekili Aldan “Parti olarak 3 tane prensibimizi masaya koyduk. Bir tanesi darbe döneminden kalan anayasa değil bütün yasaların taranmasını, bunların içinden anti demokratik maddelerin ortadan kaldırılmasını talep ettik. İkincisi anayasanın değiştirilemez ilk 4 maddesine dokunulmamasını istedik. Üçüncüsü güçlendirilmiş parlamenter sistem istedik. Yani demokratik, çoğulcu, özgürlükçü bir anayasa yapılmasına ‘evet’ diyoruz ama başkanlık sistemini kabul etmiyoruz diye komisyonda açıkladık. Bu en başından beri bizim tavrımızdı. Bu masada bizim belli ilkelerimiz vardır. Çünkü Türkiye’nin iyiliğini düşünüyoruz. Ama benim anladığım kadarıyla, Meclis Başkanı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmüştür. Cumhurbaşkanı bu masayı dağıt demiştir, masa dağılmıştır. Bu masanın tek önemli noktası Türkiye’de kutuplaşmayı asgariye indirebilecek bir masadır. Değilse bu masadan anayasa değişikliği çıkmaz! Recep Tayyip Erdoğan kendi partisine güvenmediği için başkanlığı istemektedir.”

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Görev dağılımı yapıldı, ilçe koordinatörleri de belirlendi Görev dağılımı yapıldı, ilçe koordinatör...

10 Şubat 2018 Cumartesi günü yapılan Ak Parti Muğla il kongresinin ardından toplanan yönetim görev bölümü yaptı. ...

Selvi: “Bir ittifak düşünmüyoruz” Selvi: “Bir ittifak düşünmüyoruz”...

Vatan Partisi Fethiye İlçe Başkanı ve MKK Üyesi Selçuk Selvi, siyasi gündemi değerlendirdi. ...

CHP’li Aldan, Altın Taç’ı Milas’a istedi CHP’li Aldan, Altın Taç’ı Mi...

CHP Muğla Milletvekili Ömer Süha Aldan, Muğla'nın Milas ilçesinden çalınıp yurt dışına çıkartılan, yürütülen çalışmalarla Türkiye'ye ge...

Patates üreticileri bilgilendirildi Patates üreticileri bilgilendirildi

Seydikemer ve Datça’da yürütülen 'Patates Entegre Mücadele Projesi' kapsamında Datça İlçesi Kızlan Mahallesinde üreticiler bilgilendiri...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
Görev dağılımı yapıldı, ilçe koordinatörleri de belirlendi Görev dağılımı yapıldı, i...

10 Şubat 2018 Cumartesi günü yapılan Ak Parti Muğla il kongr...

Teleferik, Babadağ’ı uçuracak Teleferik, Babadağ’...

Dünyanın en iyi yamaç paraşütü merkezleri arasında gösterile...

“Çağırın gelelim Kur’an öğretelim” projesi başladı “Çağırın gelelim Kur̵...

Seydikemer Müftülüğü “Çağırın gelelim Kur'an öğretelim" proj...

Mehmetçik Vakfı’na 26 bin 185 TL gönderdiler Mehmetçik Vakfı’na 26 bin...

Fethiye Belediye personeli tarafından toplanan 26 bin 185 TL...

Büyükşehir’den Seydikemer’e 1 milyon 579 bin TL’lik yatım Büyükşehir’den Seydikemer...

Muğla Büyükşehir Belediyesi, Seydikemer İlçesi Karadere hali...

Fethiye’yi izleyen Çinliler tatil rezervasyonu yaptırıyor Fethiye’yi izleyen Çinlil...

Çekimleri Fethiye’de yapılan, Çin’de n fazla izlenen program...

Açık Kapı Projesi Muğla’da da hayata geçirildi Açık Kapı Projesi Muğla’d...

İçişleri Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı tarafından...

Selvi: “Bir ittifak düşünmüyoruz” Selvi: “Bir ittifak düşün...

Vatan Partisi Fethiye İlçe Başkanı ve MKK Üyesi Selçuk Selvi...

‘Turizmin 12 aya yayılması için çok önemli’ ‘Turizmin 12 aya yayılmas...

Muğla, Karadenizli acentecilerin ardından Gaziantep ve Adana...

CHP’li Aldan, Altın Taç’ı Milas’a istedi CHP’li Aldan, Altın...

CHP Muğla Milletvekili Ömer Süha Aldan, Muğla'nın Milas ilçe...

FOTO GALERİ
GÜNCEL HABERLERİ
VİDEO GALERİ